نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: پیاده سازی پروتکل

پیاده سازی پروتکل

نحوه پیاده سازی پروتکل(هر پروتکلی مثلا http، البته مد نظر من wap هستش) به چه صورتیه؟(با C#‎) با زبان دیگه ای اگه پیاده سازیش آسونتره لطفا معرفی کنید.

نقل قول: پیاده سازی پروتکل

نقل قول نوشته شده توسط کلوپاترا مشاهده تاپیک
    نحوه پیاده سازی پروتکل(هر پروتکلی مثلا http، البته مد نظر من wap هستش) به چه صورتیه؟(با C#‎‎) با زبان دیگه ای اگه پیاده سازیش آسونتره لطفا معرفی کنید.
    سلام.
    ابتدا باید Specification های مربوط به پروتکل مورد نظرتون رو گرفته و بدقت مطالعه کنید. سپس بر اساس ساختار پروتکل، باید از الگوی خاصی در پیاده سازی پیروی کنید. اینجا Building Block های شما از اهمیت ویژه ای برخوردار هستن. بطور مثال، طبیعت پروتکل SS7 به گونه ای هستش که بهترین پیاده سازی برای اون، استفاده از FSM هاست. حالا برای استفاده از FSM ها، شما باید ساز و کاری طراحی کنید که بخوبی و با کمترین تلاش، بشه هر FSM ای رو پیاده سازی کرد. وقتی اینکارو کنید، اونوقت میتونید بر اساس Spec ها، Control Block های خودتون رو ایجاد کنید و ...

مساله بعدی که باید در نظر گرفته بشه، سطحی هستش که قراره کد شما در اون سطح اجرا بشه. در حقیقت باید تصمیم بگیرید که پیاده سازی شما قراره در User Mode اجرا بشه، یا Kernel Mode. طبیعتا هر کدوم مزایا و معایبی دارن. بطور نمونه الان چند صباحی هستش که در Windows پیاده سازی HTTP Protocol از User Mode به Kernel Mode انتقال پیدا کرده (HTTP.SYS). خوب، نوشتن و Debug کدهای Kernel Mode دشوارتر از کدهای User Mode هستش (و به ابزار (و تجربه) خاص خودش نیاز داره) اما در عوض از Resource های سیستمی بخوبی بهره میبره.

در کل، Specification های یک Protocol، شرایط اجرایی، تخصص افراد تیم و ... هستش که تعیین میکنه شما باید چه روشی رو برای پیاده سازی در پیش بگیرید. بدون شک اولین گام در پیاده سازی هر پروتکلی نیز فهم دقیق جزییات اون پروتکل هستش.

موفق باشید.

سلام

چرا باید یه protocol رو دوباره پیاده سازی کرد؟
    Kernel Mode Developer
    RootKitSMM@Yahoo.com

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

سلام آقای موسوی؛ خسته نباشید
    این امر پیاده سازی یک پروتکل؛ به چه معنی هستش.
    من میخواستم بدونم ؛ که آیا پیاده سازی یه پروتکل؛ میتونه مشکلاتی رو مثلا تو WCF حل کنه
    چون اونجا ؛ من یه Custom Encoder و یه Custom Binding دارم؛ که بتونم با امکانات TCP یا HTTP بیشتر کار کنم.
    حال؛ این که یه پروتکل مثل HTTP رو پیاده سازی کنیم؛ به چه معنی هست و کجا میتونه حلال مشکلات باشه.
    امیدوارم سوالم به این بحث مربوط بوده باشه؛ چون در کل من میخوام بدونم سوال این دوستمون یعنی چی ؟
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط geek1982 مشاهده تاپیک
    سلام چرا باید یه protocol رو دوباره پیاده سازی کرد؟
    سلام.
    برای اینکه

1. پول کافی برای خرید پیاده سازیهای تجاری اون پروتکل رو نداریم (پیاده سازی برخی از پروتکلها با قیمت های گزافی به فروش میرسن که عموم شرکتها قادر به پرداخت چنین هزینه ای نیستن).
    2. میخواهیم پروتکل رو Extend کنیم، اما پروتکل های تجاری موجود امکان Extensibility رو ازمون گرفته.
    3. در پاره ای موارد پروتکل های پیاده سازی شده از Performance پایینی برخورداره و بر این گمانیم که اگر خودمون پیاده سازی کنیم، میتونیم Performance اونو ارتقاء بدیم.
    4. تصورات اشتباهی خودمون، یا مدیر مربوطه امون در مورد پیاده سازی های Open Source یک پروتکل داره و اونو به افراد تیم القاء میکنه، در نتیجه شما چاره ای جز اختراع دوباره چرخ ندارید (که در بسیاری از موارد، چنین دلیلی هستش که باعث شکست یک پروژه میشه).
    5. ....

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط sia_2007 مشاهده تاپیک
    سلام آقای موسوی؛ خسته نباشید این امر پیاده سازی یک پروتکل؛ به چه معنی هستش. در کل من میخوام بدونم سوال این دوستمون یعنی چی ؟ موفق باشید
    سلام.
    شما هم خسته نباشید. ببینید، پروتکل یعنی قرارداد، در واقع وقتی میگیم میخوام پروتکل HTTP رو پیاده سازی کنم، یعنی سیستمی دارم که نیاز داره از طریق پروتکل HTTP اطلاعاتی رو روی خط ارسال کرده، یا / و دریافت کنه. بطور مثال میخواهیم از ابتدا یک Web Server بنویسیم. برای اینکه سیستم ما قادر باشه با بقیه سیستمها تعامل داشته باشه (Interoperable)، باید از قرارداد استانداردی که توسط فلان کنسرسیوم وضع شده، سر در بیاره تا قادر باشه بر اساس اون قرارداد، با بقیه سیستمها مراوده داشته باشه. حالا فرض کنید مجبورید اطلاعات رو روی از طریق یک سوئیچ تلفنی بر اساس پروتکل HTTP به یک سرور ارسال کنید. سوئیچ تلفنی شما ویندوز نداره که بخواد از پیاده سازی های موجود استفاده کنه. بنابراین یا باید طراح سیستم بره یک Chip ای پیدا کنه که این پروتکل بصورت Embedded در اون پیاده سازی شده باشه، روی Board اش قرار بده و بخواد از اون بهره ببره، یا باید از توان پردازشی CPU موجود روی Board استفاده کنه و پیاده سازی مربوطه رو کاملا بصورت نرم افزاری مهیا کرده و از اون استفاده کنه... تو چنین شرایطی، عموما تعداد انتخاب ها کم هستش، چون منابع موجود کم هستن، بطور نمونه اگر قرار باشه هر Board ای که در سوئیچ مورد استفاده قرار میگیره فلان CPU روش نصب باشه، قیمت چنین سوئیچی سر به فلک میذاره. در چنین شرایطی قیمت تمام شده محصول نیز روی طراحی سیستم تاثیر میذاره.

اما اگر در دنیای ویندوز داریم صحبت میکنیم، عموما میتونیم با صرف هزینه اندکی پیاده سازی آماده و Test شده ای که پشتیبانیش با افرادی هستش که بابت این کار از ما هزینه دریافت میکنن رو پیدا کرده و تهیه کنیم، البته اگر پروتکل مزبور بصورت Built-In در سیستم وجود نداشته باشه...

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط mehdi.mousavi مشاهده تاپیک
    سلام.
    ابتدا باید Specification های مربوط به پروتکل مورد نظرتون رو گرفته و بدقت مطالعه کنید. سپس بر اساس ساختار پروتکل، باید از الگوی خاصی در پیاده سازی پیروی کنید. اینجا Building Block های شما از اهمیت ویژه ای برخوردار هستن. بطور مثال، طبیعت پروتکل SS7 به گونه ای هستش که بهترین پیاده سازی برای اون، استفاده از FSM هاست. حالا برای استفاده از FSM ها، شما باید ساز و کاری طراحی کنید که بخوبی و با کمترین تلاش، بشه هر FSM ای رو پیاده سازی کرد. وقتی اینکارو کنید، اونوقت میتونید بر اساس Spec ها، Control Block های خودتون رو ایجاد کنید و ...

مساله بعدی که باید در نظر گرفته بشه، سطحی هستش که قراره کد شما در اون سطح اجرا بشه. در حقیقت باید تصمیم بگیرید که پیاده سازی شما قراره در User Mode اجرا بشه، یا Kernel Mode. طبیعتا هر کدوم مزایا و معایبی دارن. بطور نمونه الان چند صباحی هستش که در Windows پیاده سازی HTTP Protocol از User Mode به Kernel Mode انتقال پیدا کرده (HTTP.SYS). خوب، نوشتن و Debug کدهای Kernel Mode دشوارتر از کدهای User Mode هستش (و به ابزار (و تجربه) خاص خودش نیاز داره) اما در عوض از Resource های سیستمی بخوبی بهره میبره.

در کل، Specification های یک Protocol، شرایط اجرایی، تخصص افراد تیم و ... هستش که تعیین میکنه شما باید چه روشی رو برای پیاده سازی در پیش بگیرید. بدون شک اولین گام در پیاده سازی هر پروتکلی نیز فهم دقیق جزییات اون پروتکل هستش.

موفق باشید.
    خیلی ممنون دوست عزیز. من این پیاده سازی رو برای پروژه درس مهندسی اینترنت میخواستم (که البته گفتم که wap مد نظر منه) پس با این اوصاف کار بسیار دشواریه!
    من اشنایی چندانی با خود پروتکل و یا C#‎ ندارم متاسفانه! اگه ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید

من اشنایی چندانی با خود پروتکل و یا C#‎‎ ندارم متاسفانه! اگه ممکنه بیشتر راهنمایی بفرمایید
    با این وضع نمی تونی به عنوان پروژهی یک درس ارائه بدی حتی پروژه ی پایانی هم نمی تونه باشه
    Kernel Mode Developer
    RootKitSMM@Yahoo.com

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •