نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: div وسط چین کردن؟

div وسط چین کردن؟

سلام می خواستم ببینم چه جوری میشه دیو رو وسط چین کرد قدیما تیبل رو الاین سنتر می کردیم ولی ظاهرا این دیو نمیشه(میدونم مثلا اگه یه عکس داشته باشیم تو کلاسش تعریف می کنیم ولی من همه ی محتویات صفحم تویه یه دیو اصلی هستش و نمی خوام با در صد اندازه بدم)
    آخرین ویرایش به وسیله ajajoom : پنج شنبه 25 آذر 1389 در 17:47 عصر

کاربر جدید
    محل زندگی
    سیرجان

نقل قول: div وسط چین کردن؟

سلام دوست عزیز
    توی CSS مربوط به تگی که می خوای Center باشه اینو بنویس
    margin: 0px auto;

حالا در کل کدوم روش بهتره یعنی تو نمایشش تو مرورگرهای مختلف درست نشون میده

کاربر جدید
    محل زندگی
    سیرجان

همین روشی که گفتم ساده تر و کاراتره.

حتی از اون بهتر اینه:
    margin-left:auto; margin-right:auto;

مزیتش نسبت به روش پیشنهادی فاضل این که حاشیهٔ بالا و پایین رو صفر نمی‌کنه!

دوست عزیز
    margin: 0 auto خلاصه ی margin-top:0 و margin-right: auto و margin-left:auto است و در واقع روش بهینه ی آن محسوب می شود.

دوست گرامی

اول این که فرمایش شما اشتباه بود. دستور margin:0 auto; شامل چهار جزء است و margin-bottom:0; را هم شامل می‌شود که شما جا انداختید.

دوم این که این «بهینه» نیست، کوتاه شده‌است. کاربر می‌رود دستور کوتاه شده را استفاده می‌کند، بعد از چند وقت بر می‌گردد می‌گوید چرا من هر وقت دستور شما را استفاده می‌کنم، وسط‌چین شدن درست کار می‌کند اما فاصله عمودی اجزایم به هم می‌ریزد؟ بعد آن وقت من و شما باید یادمان بیاید که بی‌خود به او margin-top و margin-buttom هم داده بودیم!

اگر خیلی خیلی روی کوتاه‌کردن دستورها وسواس دارید، فرم کوتاه شده و «صحیح» این نیست:

margin:0 auto;

بلکه این است:
    margin:default auto;

راحترين كار قرار دادن divبين تگ <center>نام دايو</center> كه در همه مرورگرها جواب ميده

بله استفاده از برچسب center هم نتیجه مشابهی داره، اما مساله این جاست که مغایر با قوانین طراحی حرفه‌ای وب هست. در طراحی پیشرفته شما هیچ وقت جنبه‌های ظاهری (مثل اندازهٔ فونت یا موقعیت متن یا ...) رو در خود HTML وارد نمی کنید بلکه همگی از طریق CSS تنظیم می‌شه تا بعداً کنترل و تغییر دادن اون هم راحت باشه.

در نتیجه استفاده از دستورهایی مثل center یا حتی ویژگی style در طراحی حرفه‌ای نکوهش می‌شه و ازش پرهیز می‌شه. به جای این کار، همیشه از class استفاده می‌شه (یا از ID) و ویژگی‌های ظاهری از طریق CSS اعمال می‌شن.

Post نقل قول: div وسط چین کردن؟

سلام من تقریبا نصف سایتمو ساختم و الان میخوام div وسط چین بشه و هیچ کدوم از این کد ها کار نمیکنه باید چی کار کنم
    البته وقتی یک صفحه از اول باز میکنم این کدها کار میکنه ولی توی پروژه ام که نصفشو ساختم کار نمیکنه ممنون میشم اگه یکی راهنماییم کنه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •