نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: آیا برنامه نویسی تحت شبکه بانک اطلاعاتی با برنامه نویسی بدون تحت شبکه فرق میکنه؟

آیا برنامه نویسی تحت شبکه بانک اطلاعاتی با برنامه نویسی بدون تحت شبکه فرق میکنه؟

سلام
    میخوام برنامه نویسی تحت شبکه یاد بگیرم و یه کم تحقیق کردم و بعضی ها میگن اگه بانکت sql باشه فقط طریقه ارتباط کانکشن استرینگت فرق میکنه وگرنه از نظر کد نویسی تفاوتی نداره
    .
    آیا این حرف درسته ؟

و عده ای میگن باید داخل اس کیو ال ، store procedure تعریف کنی
    آیا این حرف درسته ؟

و خلاصه هر راهنمایی میتونید بکنید
    از لطف شما سپاسگزارم

نقل قول: آیا برنامه نویسی تحت شبکه بانک اطلاعاتی با برنامه نویسی بدون تحت شبکه فرق میکنه؟

آیا این حرف درسته ؟
    هم درسته و هم غلط.
    درسته، چون عملا با تغییر ConnectionString شما می تونید بدون تغییر در سایر بخش های برنامه خودتان به سرور بانک اطلاعاتی متصل بشید و با اون کار کنید.
    غلطه، چون نیازهای یک برنامه Client\Server تحت شبکه و نکاتی که باید در طراحی و پیاده سازی آن رعایت بشند، با یک نرم افزار که بانکش به صورت Local هست، فرق میکنه. مثلا در یک اتصال از طریق شبکه، شما بحث حجم داده منتقل شده از سرور به کلاینت، سرعت شبکه، میزان اتصالات همزمان به سرور و غیره را دارید. در حالی که همچین مسائلی در نرم افزار Local شما اهمیت بخصوصی نداشتند. پس طبیعی هست که حتی اگر برنامه شما با یک تغییر ساده ConnectionString بتونه به بانک متصل بشه و کار بکنه، به دلیل اینکه در طراحی و پیاده سازی آن بحث اتصال به یک سرور مرکزی و مسائل مرتبط با شبکه لحاظ نشدند، از نظر کارایی نمیتونه قابلیت چندان مطلوبی داشته باشه. البته اینکه شما که متوجه این مشکل بشید، بستگی به برنامه شما و نحوه استفاده ازش داره. یکی ممکنه یک برنامه با طراحی فوق العاد ضعیف رو در یک سیستم Quad-Core با 8 گیگ RAM اجرا کنه، تعداد کلاینت های متصل به سرور تعدادشان بسیار محدود باشه، حجم داده موجود در بانک هم کم باشه، و اون فرد مدعی بشه فقط با تغییر ConnectionString و بدون انجام هیچ کار دیگه ایی برنامه اش به طور موفقیت آمیزی تبدیل به برنامه تحت شبکه شده و مشتریان همه راضی هستند! حالا همین فرد با همین طرز فکر اگر بخواد یک نرم افزار برزرگ را توسعه بده، تازه متوجه میشه که چقدر اشتباه میکرده.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول: آیا برنامه نویسی تحت شبکه بانک اطلاعاتی با برنامه نویسی بدون تحت شبکه فرق میکنه؟

برنامه ای که من میخوام بنویسم برنامه حسابداریه ، که ممکنه در بعضی مکان ها یک کاربر و در بعضی مکان ها مثل شرکت ها تا 10 تا کاربر داشته باشه . و طبیعتا با مرور زمان حجم اطلاعات بالا میره .

آیا ا داخل دلفی باید کدی اضافه شه ؟ اگه آره ، راهنمایی کنید

آیا باید از کامپونت خاصی استفاده کنم ؟ اگه آره چه کامپونتی

آیا داخل اس کیوال باید کاری انجام بدم ؟ چه کاری ؟

این مباحث چیزی نیست که بهتون بگن فلان کار رو بکن ، 2 تا کامپوننت بزار و ... ، خمر رنگ رزی نیست که !

بسته به کار و تجربه و نیازتون ممکنه نیاز به طراحی چند لایه برنامه و ... داشته باشید که اینها مستلزم مطالعه و کسب تجربه هست .

در هر صورت باید از یه جایی که شروع کنم

وقتی نمیدونم چیرو باید یاد بگیرم چطور باید تجربه کسب کنم
    این اولین پروژه واسه نوشتن تحت شبکه است . لطفا با توجه به توضیحاتم در پست قبلی راهنمایی کنید
    ممنون

شما وقتی تو زمینه شبکه تجربه ندارید باید شروع به نوشتن یک برنامه آزمایشی برای کسب تجربه خودتون کنید ، شروع به پیاده سازیش کنید ، در حین کار سوالات و مشکلاتی براتون پیش میاد که میتونید از پست های قبلی که تو این بخش زده شده کمک بگیرید یا سوالتون رو بپرسید و مشکلاتتون رو رفع کنید ، به این میگن کسب تجربه نه اینکه بگید چه کامپوننتی بزارم و چه کدی بنویسم و چه کاری تو SQL Server انجام بدم !

میشه راهنمایی کنید با توجه به اینکه هدف من کار کردن با بانک های اطلاعاتیه چطور برنامه آزمایشی رو شروع کنم ؟

میشه راهنمایی کنید با توجه به اینکه هدف من کار کردن با بانک های اطلاعاتیه
    می تونید در اینترنت دنبال مقالات و کتبی درباره طراحی و نوشتن نرم افزارهای Client\Server و یا Enterprise Applications بگردید. همچنین ممکنه کتاب هایی برای برنامه نویسان درباره استفاده از موتور بانک اطلاعاتی مورد نظر شما وجود داشته باشند؛ مثلا درباره SQL Server کتاب های مختلفی وجود دارند که سعی می کنند به برنامه نویسان کمک کنند به بهترین شکل برای سناریوهای مختلف از این بانک اطلاعاتی در نرم افزارهای خودشان استفاده کنند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با تشکر فراوان از پاسخ شما

میشه به صورت عادی فعلا برنامه رو بنویسم و بعدا تحت شبکش کنم یا غیر معقوله ؟

میشه به صورت عادی فعلا برنامه رو بنویسم و بعدا تحت شبکش کنم یا غیر معقوله ؟
    میشه؛ البته هر چه اطلاعات بیشتری درباره نوشتن نرم افزارهای تحت شبکه، و به طور کل نرم افزارهای Client\Server داشته باشید، در هنگام طراحی نرم افزارتان به این مسائل بیشتر توجه می کنید، تا اگر بعدا نیاز شد این نرم افزار تحت شبکه کار کنه، با مشکلات کمتری مواجه بشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •