صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 43 از 43

نام تاپیک: سوال:نحوه فراخوانی storeprocedure در wcf ria service

کاربر دائمی آواتار mahdi7s
    محل زندگی
    هر جایی می تونه باشه

نقل قول: سوال:نحوه فراخوانی storeprocedure در wcf ria service

سلام

من می خواهم مقدار فیلد نام کاربری که از کاربر دریافت می کنم را در جدول چک کنم که این مقدار تکراری نباشد می خواهم این کار را با validationها انجام دهم؟باید در سرویس کلاسی برای انجام این کار تعریف کنم یا یک کلاس جدید در پروژه addکنم ؟
    سلام می خواهید اینکارو بوسیله ی یک صفت(Attribute) انجام دهید؟
    (
    این شیوه به دو طریق قابل انجام است:
    1) یک کلاس ایستا به همراه متدهایی که برای Validation می خواهید و استفاده از صفت CustomAttribute
    2) ایجاد یک مشتق از کلاس ValidationAttribute
    )

دو شیوه ی فوق چندان کاری ندارند ولی استفاده از سرویس ها و ... داخل متد Validation کمی کد نویسی بیشتر می خواهد و این شامل کلاینت هم می شود.

این در حالی است که شما می توانید این کارو ساده تر و با استفاده تکنیکهای دیگر Validation انجام دهید
    (
    مثلا پرتاب یک خطا در متد set خصیصه ای که می خواهید مقدارش را چک کنید(این ساده ترین است)
    یا پیاده سازی آن رابطهایی که قبلا گفتم(خودم این یکی را بیشتر می پسندم)
    )

سعی می کنم یک سمپل که با Attribute ها اینکارو انجام میده براتون درست کنم ...

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار mahdi7s
    محل زندگی
    هر جایی می تونه باشه

سلام

سمپل رو می تونید از اینجا دانلود کنید

توضیحات:

-در پروژه وب داخل فایل CustomValidators.shared کلاس موجود برای اعتبارسنجی وجود دارد که داخل اون ما از سرویسمان استفاده کردیم.برای این که بتونیم از سرویس در این کلاس بهره بگیریم یک سری تنظیمات لازمه که داخل متد Initialize در سرویس(StudentDomainService) انجام شده.

-به همین ترتیب برای این که DomainContext در پروژه کلاینت بتواند از اعتبارسنجی ما بهره بگیرید ما باید به آن بفهمانیم که چه طوری می تواند اطلاعات را از سرویسی برای اعتبازسنجی به دست بیاورد که کدهای آن داخل شاخه Generated_Code بوسیله دو کلاس ContextServiceProvider و StudentDomainContext پیاده شده اند.

موفق باشید

سلام
    ممنون - راحل هایی رو که گفتید امتحان می کنم.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •