نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ذخیره کردن فایل در دیتا بیس؟

کاربر دائمی آواتار amin1softco
    محل زندگی
    پای آن سرو بلند

ذخیره کردن فایل در دیتا بیس؟

سلام
    من یک سوال برام پیش اومده بود یکمی سرچ کردم یک چیزایی دستگیرم شد ولی خوب نه درست و حسابی
    راستش من می خوام یک برنامه بنویسم و در اون فایل هایی وجود داره که حجمش از 500 تا 1500 کیلوبایت متغیره و کلاً مثل یک سیستم آپلود و دانلود عمل می کنه حالا می خواستم بدونم من این فایل ها رو در خود دیتا بیس بریزم یا در یک پوشه جدا و آدرسش رو در دیتا بیس؟ و من یکمی بررسی کردم مثل اینکه این انجمن ها (phpBB) رو خود دیتا بیس آپلود می کنند و بعد از طریق یک فایل اونو فراخوانی می کنند مثلاً فکر کنم vBulletin اول فایل ها که ضمیمه می شه رو می ریزه داخل دیتا بیس بعدش با فایل attachment.php وبا شماره آی دی اونو بر می گردونه پس آیا با عقل جور در می یاد منم از این روش استفاده کنم؟!

کاربر دائمی آواتار mohsen24000
    محل زندگی
    شهر مقدس قم

نقل قول: ذخیره کردن فایل در دیتا بیس؟

اگر حجم فایلهات واقعا کمتر از 2مگابایته بهتره که اونها رو در دیتابیس ذخیره کنی و دردسر کمتری داره ولی اگه حجم بالا باشه بهتره آدرس اونها رو ذخیره کنی...

کاربر جدید آواتار eastprogrammer
    محل زندگی
    استان خراسان جنوبی - بیرجند

علاوه بر حجم فایل ترافیک ارسال و دریافت هم خیلی مهمه
    چون داری یه مرکز دانلود درست می کنی من پیشنهاد می کنم از ftp استفاده کنی با نرم افزار ServU یا filezilla و مدیریت فایل ها رو توی دیتابیس انجام بدی
    من خودم یه اتوماسیون اداری document بیس نوشتم که فایل ها رو به این روشی که گفتم مدیریت می کنم و جواب خوبی هم داده
    البته باید بگم من اولش فایل ها رو توی دیتابیس داشتم اما یه سری دردسرهایی رو برام داشت
    اما از وقی با ftp کار می کنم هم سرعت دانلود و آپلود بالاتر رفته هم مدیریتش حرفه ای تر شده

محل زندگی
    پای آن سرو بلند

بله حجم 90% فایل ها همینه و نوع بیشترشون pdf که حدود 4-5 صفحه می شه و هر سال حدود 200*20 مگابایت به حجم کلی افزوده می شه

:eastprogrammer
    می شه بیشتر در مورد مدیریتش در دیتابیس و فایل زیلا توضیح بدید ممنون

سلام.
    البته اگر از نسخه 2008 استفاده می کنید می تونید از قابلیت File Stream استفاده کنید.

محل زندگی
    پای آن سرو بلند

سلام آقای صادقیان
    من درست متوجه نشدم این فایل استریم چیه اما مثل اینکه چیزه خیلی جالبی بود تا جایی که متوجه شدم BLOB ها با این روش می تونه حجم های بالایی داشته باشه و ناسازگاری هم در دیتا بیس پیش نمیاد و این نوع داده ایی در یک پاراتیشن از نوع ntfs ذخیره می شه و یک سری محدودیت هایی هم برای ستونش پیش میاد که نمی تونه جزو کلید باشه و ....
    ولی خوب من تازه کارم و sql2005
    تازه تو فکر MYSQL هم بودم که با php تلفیق بشه !!!!!!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •