صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 139

نام تاپیک: راهنمائی کارشناسی ارشد

Arrow راهنمائی کارشناسی ارشد

با سلام به همه عزیزان

میخوام در کنکور فوق امسال شرکت کنم ، هر راهنمائی یا پیشنهادی که داشته باشید (در مورد کتابها وبرنامه ریزی و...) لطفا دریغ نفرمائید .
    آخرین ویرایش به وسیله a-mohebbi : چهارشنبه 02 شهریور 1384 در 09:58 صبح

کاربر دائمی آواتار persianshadow
    محل زندگی
    تهران
    اگه من یه چنین پستی می کردم حتما قفل میشد.و مدیر بخش می گفت برو تو بخش مربوطه سوالاتو مطرح

کن !!!!!!!

راهنمایی این که حرف اینایی که میگن تو موسسات اموزشی شرکت نکن رو جدی نگیر !!!!

حتما یه سری به اونا بزن بد نیست. حداقل تجربه بیشتری دارن.

کاربر تازه وارد
    من می خواهم یکسری جزوات پرسپولیس را بخرم.قیمت سری آن بهمراه آزمون ها دویست هزار تومان است.اگر چندنفری یکسری بخریم ارزانتر در می آید.خواستید بگید.

سلام خسته نباشید دوست عزیز:
    راستش من جزوه های پرسپولیس رو دیدم ...اینطور ا هم که میگن یست جزوه هاش مطالب خاصی نداره ( البته داشتنشون بهتر از نداشتنشون هست ).من شنیدم تمام کسایی که از این موسسه نتیجه گرفتند در کلاسهای این موسسه شرکت کرده اند که هزینه این کلاسها هم خیلی بالاست.
    به نظر من بیایید بگردیم دنبال کسی که این کلاسها رو گذرانده و نتیجه گرفته سپس اگه یک حالی بهبمون بده ( که عمرا بده) جزوه هاشو ازش میگیریم. البته بنده اگه دسترسی به این کلاسها داشتم حتما شرکت میکردم.
    با این حال منم امسال میخوام بشینم بخونم ...فقط هم It اگه چیزی پیدا کردی مارو خبردار کن.ما هم همینطور.
    موفق باشی.

کاربر تازه وارد
    اتفاقا من دنبال کسی می گشتم که این جزوه ها را دیده باشد و نظراتش را بپرسم.البته من هم نمی توانم دسترسی به کلاسهای حضوری آن داشته باشم.
    در مورد رشته آیی تی ،من دوسال قبل(آزمون سال83) شرکت کردم و در گرایش امنیت اطلاعات مجاز به انتخاب رشته با رتبه 77شدم.که البته نه در شبانه و نه روزانه قبول نشدم.اگر توضیحات بیشتری خواستی بگو.
    آخرین ویرایش به وسیله hamid159 : دوشنبه 07 شهریور 1384 در 22:49 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    سلام
    من از جزوات پرسپولیس استفاده کردم ، باید بگم که خیلی خیلی مزخرف بودند. اونم با قیمت های بسیار گرونش. به نظر من پرسپولیس فقط اسم در کرده و هیچ چیز خاص دیگری هم نداره. کلاسهاشم زیاد به درد نمی خوره ، منظورم اینکه بعضی از استاداش خوبن ، بعضی ها بد. تمام استادهایی هم که تو پرسپولیس کلاس دارند اغلب تو آموزشگاههای دیگه مثل پوران پژوهش، ماهان ، نصیر و ... در س می دهند. از من به شما نصیحت گول تبلیغات دروغین این کلاسها نخورید. برای قبول شدن در کنکور فقط باید خودتون بخونید..

جزوات پارسه

سلام

من مهر پارسال تو کلاس های پارسه(پرسپولیس) شرکت کردم و هیچ نتیجه ای هم دریافت نکردم
    6ماه تمام، کل کارمو تعطیل کردم و فقط درس خوندمو تو کلاسا شرکت کردم هر کی خواست بگه جزوات تضمینی پارسه رو بهش بدم. فقط کپی کنید اصلش رو بهم برگردونید شاید بازم زد به سرم خواستم فوق شرکت کنم.

موفق باشید.

جزوه های پرسپولیس رو من داشتم.بسیار مزخرفند.البته جزوه های سر کلاسهای حضوریش بهتره.
    وقتتان را الکی هدر ندید.بهتره بگردید دنبال جزوه های بچه های شریف و دانشگاه تهران

کلیه حقوق مادی و معنوی جزوات پارسه متعلق به موسسه فرهنگی پرسپولیس بوده و هرگونه چاپ و تکثیر از محتویات جزوات بدون اجازه کتبی از صاحب امتیاز ممنوع می باشد.لذا به کلیه متخلفانی که در زمینه نشر و گسترش بدون اجازه حقوق این موسسه فعالیت داشته به موجب بند5ازماده2 قانون حمایت از مولفان.منصفان و هنرمندان تحت پیگیر قانونی قرار می گیرند.
    این موسسه به متولیان این سایت که زمینه چنینی سوء استفاده ای را فراهم نموده اند هشدار می دهد که در صورت ادامه تخلف.مراتب را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد نمود.
    بدیهی است این موسسه از طریق سوابق موجود مشخصات سوء استفاده کنندگان موضوع را پیگیری خواهد نمود.
    چشم انداز آینده پارسه گذر از مرحله ایجاد تسهیلات علم آموزی و دانش اندوزی و اطلاع رسانی و ورود به مرحله تولید علم و دانش است .هدف اصلی پارسه آن است که دانش آموختگان فارغ از آزمون های ورودی دانشگاه ها ، در کنار این موسسه دانش خود را به روز کنند تا رسالت خود را برای کمک به حضور پر قدرت کشور در عرصه رقابت جهانی به انجام رساند .
    موسسه اموزش عالی آزاد پارسه - 021-890100

تزویر

با سلام حضور دوستان عزیز

در توضیحات ارسالی از سوی موسسه پارسه جمله ای را مشاهده کردم که لازم دیدم هم عین آن و هم شرحی بر آن را ذکر نمایم . در توضیحات آمده است :

" چشم انداز آینده پارسه گذر از مرحله ایجاد تسهیلات علم آموزی و دانش اندوزی و اطلاع رسانی و ورود به مرحله تولید علم و دانش است .هدف اصلی پارسه آن است که دانش آموختگان فارغ از آزمون های ورودی دانشگاه ها ، در کنار این موسسه دانش خود را به روز کنند تا رسالت خود را برای کمک به حضور پر قدرت کشور در عرصه رقابت جهانی به انجام رساند . "

1- به عنوان کسی که در کلاسهای این موسسه شرکت نموده ام اعلام می دارم که موسسه پارسه صرفا به منظور کسب منفعت مالی و سودآوری اقدام به تشکیل این کلاسها نموده و ساده لوح ترین آدمها نیز انگیزه ذکر شده در متن فوق را باور نمی کنند.

2- آیا غیر از سرفصلهای وزارت علوم بحث دیگری در کلاسهای شما مطرح می شود که باعث شود آنچنان تحولی در افراد شرکت کننده ایجاد شود که سبب حضور به اصطلاح پرقدرت کشور در عرصه رقابت جهانی گردد. آیا ذکر نکات کنکوری بگونه ای که افراد بدون فهم صحیح و عمقی مطالب صرفا توانایی زدن سریع تستها را فراگیرند سبب تعالی این مملکت خواهد شد . مبتدی ترین افراد در امر آمورش نیز اذعان دارند که اینگونه روشها نه تنها سبب گذر از مرحله علم اندوزی و رسیدن به مرحله تولید علم نمی شود بلکه باعث خروج از این مسیسر نیز خواهد شد.

3- علت اصلی رونق بازار افراد و موسساتی همچون پارسه ناهمگون بودن سطح آموزش عالی در دانشگاهها و نامطلوب بودن مکانیزم گزینش و جذب افراد در مدارج بالاتر است و لاغیر . زمانی که عین سئوالات و تمرینهای جزوات دانشگاه شریف یا امیرکبیر در تستهای کنکور مشاهده می شود و یا اساتید این دانشگاهها به عنوان طراح سئوال مطرح می شوند افراد ناچار می شوند که جهت رفع مشکلات خود به موسساتی این چنینی رجوع نمایند.

با تشکر

دزدی گوسفند می دزدید،دنبه گوسفندا رو بین فقرا تقسیم می کرد.
    به نظر من در هر صورت بایستی به قوانین کپی رایت احترام گذاشته و رعایت کرد.
    عواقب تکثیر غیرمجاز رو نیز از تایپ و تکثیریهای انقلاب بپرسید

موسسه پارسه عزیز،
    اگه کسی واقعاً این جزوات رو بخواد، این نسخه‌های PDF به دردش نمی‌خوره. فکر می‌کنید کی حاضره جزوات با این کیفیت رو پرینت کنه و استفاده کنه؟
    اینها رو ملت می‌بینن، می‌فهمن که چیز خاصی نیست و صدها کتاب و جزوه مشابه‌ش با قیمت بسیار کمتر وجود داره و از اونها استفاده می‌کنن.
    حتماً شما از این می‌ترسید.
    شما می‌خواهید یک محصول سربسته رو به قیمت گزاف بفروشید و هر کس خرید، دیگه راه برگشت نداشته باشه.
    موسسه شما در مقابل انتشارات بزرگی که نسخه‌های کتابشون رو می‌شه به راحتی از http://print.google.com پیدا کرد، چه چیز خاصی داره؟

مضاف بر این، آیا شما صفحه‌بندی جزوات و طراحی آرم موسسه‌تان را با نرم‌افزارهای مجاز تهیه کردید؟
    آیا سیستم‌عاملی که با آن به سایت برنامه‌نویس آمدید و در اخطارتان را نوشتید احتمالاً ویندوز تقلبی نیست؟
    اگه کسی با اسم مستعار جزوات رو در سطح گسترده پخش کنه چکار می‌کنید؟

بهتر بود به جای تهدید، با زبان خوش پیشنهاد می‌کردید.

من به موسسه پارسه یک پیشنهاد میدم :
    برای جزوه هاش قفل بزاره تا کسی کپی نکنه !
    جون داداش ضعف امنیتی این عواقب و هم داره !
    اگه خواستید م میتونم جزوه هایی رو در زمینه امنیت جزوه های کاغذی در اختیارتون قرار بدم.
    حتی میتونم یک سری کلاس در این زمینه برگزار کم. آزمون هم میتوم بزارم .
    هزینه 14 دوره آزمو امنیت جزوه : هر آزمون 200،000 تومان
    هزینه جزوات ارسالی 300،000 تومان
    هزینه مشاوره و خالی بندی : 200،000 تومان

داداش این حرفا رو بزار کنار. اصلا جزوه هاتون بدرد نمیخوره. این تبلیغات کاذب هم بزودی گندش در میاد.

کاربر جدید آواتار linspire
    محل زندگی
    Los Angeles
    سلام
    اگر لطف کنید و ادامه بدید من فکر میکنم موسسه پارسه اینجا هم داره تبلیغ میکنه اصلا دلیل داره اسم پارسه رو ببریم مطمناجزوه های مختلف حق انتخاب میدهند و شما میتونید بهترین را از بین چند جزوه تشخیص بدهید
    بنابراین از این به بعد جزوها مال هر کجا باشند از این به بعد بهتره فقط به نام جزوه خوب صدا زده شوند و اینجوری صدای کسی هم در نمیاد
    هرجزوه ای که دارید بزارید و نمی خواد اسم موسسه ای رو ببرید
    با تشکر از همگی

سلام
    با توجه به طرح ات ت به نظر میرسد که تنها کسانی میتواننددر دانشگاههای دولتی حتی شبانه پذیرفته شوند که دانشگاهی که در لیسانس انجا بودند این رشته را ارائه دهد.با توجه به این مساله میخواستم اطلاعاتی در مورد پذیرش به صورت غیر انتفاعی و همچنین دانشگاه ازاد کسب کنم.اطلاعاتی نظیر ظرفیت پذیرش ومیزان شانس قبولی و به خصوص شهریه.با تشکر

من الان دانشجوی دانشگاه آزاد تهران واحد علوم و تحقیقات هستم گرایش نرم افزار. ورودی امسال (84) هزینه ترم اول که 12 واحد داشتم: 1.000.000 تومان شد ولی این ترم که 9 واحد گرفتم و 10% هم تخفیف دادن، 800.000 تومان شده.

Lightbulb ÷یشنهاد

بسمه تعالی
    با سلام
    از کسانیکه آزمون امسال را با آگاهی(مطالعه)شرکت کردند
    در خواست می کنم که منابع مطالعه و همچنین سطح سوالات را ارزیابی کنند
    تجربیاتشان را در اختیار ما بگذارند
    خیلی ممنون می شم

کاربر تازه وارد آواتار ms1024
    محل زندگی
    شیراز
    سلام به همگی
    15 صفحه تموم تو این فروم بحث شده
    تنها چیزیهایی که اینجا قرار گرفته اینا هستن:
    1 - پایگاه داده ها که الان بهترین منبع همون کتاب مقسمی است که تمام سر فصل ها رو هم پوشش داده
    2 - زبان تخصصی که اولا اصلا قابل خوندن نیست(فایل PDF) دوما هیچ منبع خاصی نداره و فقط کافیه که بتونی مطلب رو ترجمه کنی و مفهوم رو بفهمی
    3 - محاسبات عددی که معمولا چون سخته کسی طرفش نمیره و اگر هم کسی بخواد بره با این جزوه ها به جایی نمیرسه
    آیا ارزشش رو داشت که به خاطر این 3 مطلب این همه بحث بشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-مشهد
    سلام
    اینجا بحث مهندسی نرم افزاره یا کنکور ارشد. بابا من خودم دانشجوی ارشد هستم. من فقط کتابهای مقسمی و پوران پژوهش رو با چندتا از کتاب تستهای رایج توی بازار خوندم. سر جمع هم دو و نیم ماه وقت گذاشتم و حالا هم دانشجوی ارشدم. حالا هی برید سراغ جزوه این و اون. بعضی ها هم برن مخ دختررای فلان دانشگاه رو بزنن . حقیقت اینکه آدم باید خودش بخواد تا قبول بشه و گرنه یا باید بره دانشگاه آزاد یا بره غاز بچرونه.
    بعدش هم باید بگم توی ارشد هیچ خبر خاصی نیست. یا همون کارشناسی بمونید یا برای رفتن تا آخر دکتری عزمتون رو جزم کنید و گرنه فقط عمرتون رو هدر دادید.

با سلام
    من جزوات پارسه را دیده ام و چیز متمایزی نسبت به کتابهای موجود ندیدم بعضی از جزوات نیز کپی برابر اصل کتابهاست فقط تبلیغات ..
    سال گذشته وقت زیادی را صرف کردم و امید زیادی را برای قبولی داشتم اما بعد از اعلام نتایج باورم نمیشد چنین نتیجه ای را کسب کرده باشم کاملا از امتحان دادن نا امید شدم سطح سوالات مخصوصا رشته IT پائین بود و همین مسئله کلی در کسب نتیجه بد موثر بود .به نظر من فقط وفقط تلاش خود شخص و کار زیاد و خواندن مفهومی
    موفق باشید

کاربر تازه وارد
    دوستان عزیز!
    همانطور که از بحث های فوق مشخص است،آنهایی که جزوات پارسه را دیده اند هیچ کدام این جزوات را خوب و مفید اعلام نکرده اند.دلیلش هم کاملا مشخص است اگر این جزوات خوب می بود دیگر کسی سرکلاسهای حضوری پارسه نمی رفت و کاسبی آنها کساد می شد.
    بهتر است وقت خود را نگیرید.

کاربر تازه وارد آواتار hani bageri
    محل زندگی
    ایران
    این لینکهای منابع ازشد نرم افزار و هوش مصنوعی است
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=50482
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=6774

آمار و احتمال چی می خونید؟
    منظورم تسته. کتاب نیکوکار خیلی تعریفی نداره

کاربر دائمی آواتار Microsoft.net
    محل زندگی
    مشهد
    من هم کتاب امار احتمال نیکوکارو خوندم هم کتاب ریاضی مهندسی شو خیلی پراکنده و کلی درس داده سر فصلهایی هم که گفته ماله رشته ریاضی هست بیشتر در کل راضی نبودم ازش
    --------------------
    دوستان کسایی که شروع کردن به خوندن بگن روزی چند ساعت می خونن و تا کجاها پیش رفتن؟
    آخرین ویرایش به وسیله Microsoft.net : دوشنبه 17 مهر 1385 در 01:45 صبح دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

من وسط های تیر شروع کردم روزی هم 3 ساعت می خوندم
    حالا هم روزی 3.5 ساعت می خونم
    خوندنم خوبه ولی از چیزهایی که می خونم مطمئن نیستم
    اگه بیاییم اینجا یه بحث راه بندازیم درباره منابع فکر کنم مفید باشه.
    خودم شروع می کنم: من ریاضی مهندسی به پیشنهاد یکی از استید کتاب حاجی جمشیدی را تا وسطش خوندم خیلی توپ درس داده . تست هم پوران پژوهش تالیف همین حاجی جمشیدی

محل زندگی
    مشهد
    من که زیاد رو ریاضی مهندسی حساب نمی کنم وقتمو گذاشتم روی 3تا درس ریاضی دیگه که به نظر خودم قوی ترم و امتیاز بیشتری میگیرم توشون
    راستی واسه درس طراحی الگوریتم چه منبعی استفاده میکنین ؟ خدایی بین همه درسا این درس خیلی چموشیه ظاهر ساده ولی باطنی مشکل داره کسی منبع خوبی خونده که بدرد کنکور بخوره ؟

محل زندگی
    مشهد
    اگه واسه امسال می خوای بخونی که به نظر من دیگه دیر شده واشه start ولی واسه سال دیگه اگه جدی می خوای بخونی از فروردین اردیبهشت شروع کن وقتتم رو کتاب زبان اصلی نزار که خوده طراحهای سوال هم بلد نیستن از رو اونا بخونن !!
    رو زبان انگلیسیتم کار کن که به نظر من خیلی نقش مهمی بازی میکنه
    رو ریاضیات هم وقت بزار یه جوری که حداقل 50% بتونی بزنی وگرنه از رقبا عقب می افتی

کاربر دائمی آواتار manager
    محل زندگی
    Z
    رو زبان انگلیسیتم کار کن که به نظر من خیلی نقش مهمی بازی میک
    آقا بیشتر به زبان تخصصی بپردازیم یا عمومی ؟
    اگر جوابتون زبان عمومی هست شما کلاس خوب و معتبری سراغ دارید ؟ یا حداقل بگید برای چی بخونیم آیلس یا تافل یا .. ؟
    ممنون

محل زندگی
    مشهد
    ببین عزیزم اینی که شما میگی نفر دوم سخت افزار 8% زده کاملا درست ولی اولا رشته سخت افزار پایین ترین ترازو تو تمام گرایشهای کامپیوتر داره دوما رو درصدهای نفر اول و دوم نمی شه حساب کرد چرا که اینها ادمهای معمولی نیستن و قطعا ضریب هوشی بالاتری نسبت به منو شما دارن

محل زندگی
    Z
    من که خودم تا به حال آزمون ندادم و رتبه های خیلی خوبی رو هم تو کاردانی کسب کردم و هم تو کارشناسی..ولی برای فوق ..نمی دونم دوستان با تجربه ای که فوق قبول شدن باید جواب بدن ؟!!! علاوه بر این سوال آیا حتما باید برای فوق کلاس رفت ؟

محل زندگی
    مشهد
    من امسال پارسه ثبت نام کردم از 15 تا کتابی که برام اومد فقط 2-3 تاش ارزشه خوندن دارن بقیش مفت نمی ارزه انگار که یه نفر شبانه نشسته هر چی تو ذهنش بوده رو کاغذ نوشته بعدشم داده تایپ کردن کردش کتاب !! در ضمن 230,000 تومن هم هزینشه

Talking

سلام
    ببخشید پا برهنه اومدم وسط بحثتون دیدم بحث ارشد جو مارو گرفت
    نظرتون در مورد کتاب های سنجش تکمیلی چیه برای گرایش نرم افزار دو تا کتاب بزرگ داره که فکر کنم جمعا 1000 صفحه میشه با چند کتاب تکمیلی مثل آمارو زبان تخصصی و...
    من خودم سیستم عاملشو دیدم اومده از اصل مطلب با نکته شروع کرده
    روش هم به اینصورته که یه آمار از سوالات 10 سال پیش گرفته و فصل هایی که تعداد سوال های بیشتری داشته رو جدا کرده و تو کتاباش تدریس کرده

سلام اتفاقا امروز صبح رفتم تو سایت سنجش تکمیلی دیدم 120 تومان هست.حال شماکه دیدید کتابهاشو می تونید بگید نسبت به پارسه یا پوران بهترهست یا نه؟

من خودم سال 82 پارسه البته به صورت مکاتبه ای شرکت کردم فقط اینو بگم اگر اون سال از این جزوه ها استفاده نمیکردم احتمالا قبولیم بالاتر چون از عیدش شروع کرده بود بعد از پاییز وارد پارسه شدم و از جزوه های بی خودش استفاده کردم که تمام برنامه ریزیمو بهم ریخت بنظر منم شرکت کردن تو پارسه به صورت مکاتبه ای ارزش نداره ولی کتاب های سنجش تکمیلی از هر کس پرسیدم تعریف میکنه بقیه کتاب هارو هم اصلا ندیدم کتابهای سنجشم گفتم فقط سیستم عاملشو دیدم که بنظرم خوب بود حداقل نسبت با پارسه که دیدمش ولی بقیه کتاباشو ندیدم سوال کردم اگر کسی اطلاع داره ما رو هم در جریان بزاره
    اگر بتونید تو کلاسای پارسه شرکت کنید که عالیه

من چند راهنمایی برای دوستان دارم امید وارم که مفید باشه
    1- در وهله اول سعی کنید از منابع اصلی استفاده کنید و در سری دوم از کتب کمکی به خاطر اینکه در ازمون ارشد هر سال افراد خاص با سلیقه های خاص اقدام به طرح سوال می کنند

2-سعی شود از چندین کتا ب برای هر درس استفاده شود
    3-در ازمون ارشد و به خصوص در رشته کامپیوتر عامل تعیین کننده دروس ریاضی است در واقع باید طوری امتحان داد که از 50 درصد به بالا زد
    4-در زیر درصد های مر بوط به رتبه 24 ازمون سال 81 داده شده

ریاضیات 75 دروس پایه 68 دروس تخصصی نرم افزار 70 زبان 6

محل زندگی
    مشهد
    بابا این درصدها که زدی خیلی بالاست مطمنی درسته ؟!! من اماره سال 85 رو دارم خیلی پایین تر از اینا زدن !!!!

نگاه کنید در کنکور در واقع درصد حساب نمیشه بلکه تراز اون درس حساب می شه ایکنه ما رصدهای
    زده شده توسط دو فرد در دوسال مختلف رو بررسی کنیم اشتباهه ممکنه بر فرض رتبه 24 سال 82 خیلی با این درصدها فرق داشته باشه در واقع چیزی که اهمیت داره ترازه و تراز چیزیه که بر اساس
    اندازه استاندارد نمره شما بدست میاد و از فرمول زیر محاسبه میشه
    انحراف معیار داوطلبان / درصد میانگین کل داوطلبان - درصد زده شده توسط داوطلب
    مثلا ممکنه فردی در سال 85 در دروس پایه 40درصد بزنه ولی در سال 84 با همین درصد قبول نشه
    باید به این نکته توجه داشت.

محل زندگی
    Z

Exclamation منابع آزمون کارشناسی ارشد

Data structure in C++‎ . By E. Horowitz
    Data Structure and algorithm. By A.Aho
    Element of the Theory of Computation. By sudkamp
    Digital Design. By Mano
    Digital Logic circuit Analysis and Design. By Nelson
    Computer System Architecture. By Mano
    Operating System : Design and Implementation. By Tanenbaum
    Operating System : Internals and design Principles. By Stallings
    Operating System : By silberschatz
    Descrete Mathematics. By Johnwonbaugh
    Numerical Method for Mathematics, science and Engineering. By Mathews
    Database Management systems. By C. G. Date
    Database Concepts. By Silberschatz
    Programing Languages : Design and Implementation. By Part
    Algorithm design. By Horowitz
    Artificial Intelligence : A modern approach. By Russell

محل زندگی
    Z
    منابع کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات ( مطابق با آزمون سال گذشته)

1) زبان تخصصی (با ضریب 1)
    تعداد - 25 سؤال

2) مجموعه‌ دروس ریاضی (با ضریب 2)
    تعداد - 24 سؤال، هر درس شش سؤال

الف) ریاضی مهندسی
    کتاب درسی: ریاضی مهندسی پیشرفته، اروین کریزیگ، ترجمه‌ عالم‌ زاده یا شاهرضایی.
    کتاب تست: ریاضی مهندسی، مؤسسه‌ پرسپولیس.

ب) آمار و احتمالات مهندسی
    کتاب درس و تست: آمار و احتمال، دکتر نیکوکار.
    آمار و احتمال، نوشته‌ ....، ترجمه‌ ‌عمیدی.
    آمار و احتمال، نوشته‌ دگروت، ترجمه دکتر عین ا... پاشا.

ج) محاسبات‌عددی
    کتاب درسی: آنالیز عددی، بابلیان.
    محاسبات عددی، دکتر نیکوکار.
    کتاب مهندسی کامپیوتر، خلاصه‌ درس.

د) ساختمان‌های گسسته
    کتاب درسی: ساختمان‌های گسسته، دکتر قلی زاده.
    ریاضی گسسته، گریمالدی.
    ریاضی گسسته، ترمبلی.
    کتاب تست: پوران پژوهش

3) مجموعه‌ دروس مشترک (باضریب4)
    تعداد - 30 سؤال، هر درس 6 سؤال

الف) ساختمان‌داده‌ها
    کتاب درسی: ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در پاسکال، C++‎، هورویتز.
    ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در جاوا، سارتج سهنی.
    ساختمان‌داده‌ها، سیمور لیپ‌شوتز.
    کتاب تست: ساختمان‌داده‌ها، مهندس مقسمی، درس و کنکور.
    جزوه‌ ساختمان‌داده‌ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ب) نظریه‌ زبان‌ها و ماشین‌ها
    کتاب درسی: نظریه‌ زبان‌ها، سودکمپ، ترجمه‌ جلیلی.
    نظریه‌ زبان‌ها، پیتر لینز ، ترجمه‌ دکتر صراف‌زاده.
    کتاب تست: کتاب پوران‌ پژوهش.

توضیح: (در دانشگاه تربیت‌معلم، کتابی تدریس می‌شود که نوشته‌ دو نویسنده‌ کره‌ای است و برای آموزش نظریه‌ زبان‌ها بسیار عالی است. (ارمغان حسن نادری) چنان‌چه قبلا این درس را نگذرانده‌اید، توصیه می‌کنم، حتما به دنبال این کتاب باشید.)

ج) مدارهای منطقی
    کتاب درسی: موریس مانو.
    کتاب تست: کتاب پوران‌ پژوهش، جلد آبی.
    کتاب راهیان ارشد، جلد دو.

د) معماری کامپیوتر
    کتاب درسی: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
    معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
    تست: کتاب پوران ‌پژوهش، جلد آبی.

ه) اصول طراحی سیستم عامل
    کتاب درسی: سیستم عامل، استالینگز.
    سیستم عامل، سیلبرشاتس.
    سیستم عامل، تننباوم.
    جزوه سیستم عامل موسسه پرسپولیس.
    تست: سیستم‌عامل، مقسمی، درس و کنکور.

4 ) مجموعه دروس تخصصی (با ضریب2)

@ رشته‌ نرم‌افزار:
    25 سؤال - چهار درس، هر کدام 6 سؤال ، هر سال یکی از درس‌ها هفت‌سؤالی است.

الف) اصول طراحی کامپایلر
    کتاب درسی: طراحی کامپایلر، آیهو.
    طراحی کامپایلر، قاسم‌ثانی، جزوه‌ دانشگاه شریف.
    کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلد سوم.

ب) اصول طراحی زبان‌های برنامه‌سازی
    کتاب درسی: طراحی زبان‌های برنامه‌سازی، پِرَت
    جزوه‌ طراحی و پیاده‌سازی دانشگاه امیرکبیر.

ج) اصول طراحی الگوریتم
    کتاب درسی: مقدمه‌ای بر طراحی الگوریتم، معروف و مشهور به CLRS
    طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی‌پور.
    جزوه‌ طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

د) اصول طراحی پایگاه‌ داده‌ها
    کتاب درسی: پایگاه‌ داده‌ها، سی جی دیت.
    پایگاه داده‌ها، رامز المصری.
    اصول طراحی بانک‌های اطلاعاتی، مصطفی حق‌جو.
    اصول طراحی پایگاه‌ داده‌ها، روحانی رانکوهی.
    کتاب تست: پایگاه‌ داده‌ها، مقسمی.

@ رشته‌ معماری کامپیوتر:
    الف) الکترونیک دیجیتال
    ب) انتقال داده
    ج) مدارهای الکتریکی
    د)VLSI

@رشته‌ هوش‌ مصنوعی:

الف) مدارهای الکتریکی
    ب‌) طراحی الگوریتم
    ج‌) هوش مصنوعی

منابع کنکور کارشناسی ارشد – رشته ‌(مهندسی فناوری اطلاعات) IT

1) زبان ‌تخصصی (با ضریب 1) ( 30 سؤال )

2) مجموعه دروس مشترک(با ضریب 2) ( هر درس 10 سؤال )

الف) ساختمان‌های گسسته
    کتاب درسی: ساختمان‌های گسسته، دکتر قلی زاده.
    ریاضی گسسته، گریمالدی.
    ریاضی گسسته، ترمبلی.
    کتاب تست: پوران پژوهش.

ب‌) ساختمان‌‌داده‌ها
    کتاب درسی: ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در پاسکال، C++‎، هورویتز.
    ساختمان‌داده‌ها و الگوریتم‌ها در جاوا، سارتج سهنی.
    ساختمان‌داده‌ها، سیمور لیپ‌شوتز.
    کتاب تست: ساختمان‌داده‌ها، مهندس مقسمی، درس و کنکور.
    جزوه ساختمان‌داده‌ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

ج) طراحی الگوریتم
    کتاب درسی: مقدمه‌ای بر طراحی الگوریتم، معروف و مشهور به CLRS
    طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی‌پور.
    طراحی الگوریتم، قلی‌زاده.
    جزوه‌ طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

د‌) مهندسی نرم‌افزار
    کتاب درسی: مهندسی نرم‌افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).
    مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
    تحلیل و طراحی نرم‌افزار، بنت‌لی.
    مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی‌گرا، ساش.

ه‌) شبکه‌های کامپیوتری
    کتاب درسی: شبکه‌های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه‌ ملکیان، زارعپور و پدرام.
    شبکه‌های کامپیوتری و انتقال داده، ویلیام استالینگز.
    کتاب تست: 3000 مسئله‌ حل شده در شبکه‌های کامپیوتری و انتقال‌داده، دکتر فتحی و مهندس صفائی.

و‌) مدیریت فناوری اطلاعات
    کتاب درسی: جزوه‌ دانشگاه امیرکبیر.

@دروس دیگر ( با ضریب 1 )

3) هوش‌مصنوعی ( 10 سؤال )
    کتاب درسی: هوش مصنوعی، نوشته‌ راسل و نوروینگ.
    کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلد چهارم.

4) پایگاه داده‌ها ( 10 سؤال )
    کتاب درسی: پایگاه‌ داده‌ها، سی جی دیت.
    پایگاه داده‌ها، رامز المصری.
    اصول طراحی بانک‌های اطلاعاتی، مصطفی حق‌جو.
    اصول طراحی پایگاه‌ داده‌ها، روحانی رانکوهی.
    کتاب تست: پایگاه ‌داده‌ها، مقسمی.

5) سیستم‌عامل ( 10 سؤال )
    کتاب درسی: سیستم عامل، استالینگز.
    سیستم عامل، سیلبرشاتس.
    سیستم عامل، تننباوم.
    جزوه سیستم عامل موسسه‌ پرسپولیس.
    تست: سیستم‌عامل، مقسمی، درس و کنکور.

6) معماری ( 10 سؤال )
    کتاب درسی: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
    معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
    کتاب تست: کتاب پوران ‌پژوهش، جلد آبی.

نقل قول نوشته شده توسط ShimaSh مشاهده تاپیک
    سلام.

من سه سال پیش درسم تموم شده.
    قبلا هم گفتم سیستم مشکل دارم.(تقریبا n بار )
    اگه کسی جزوه بدرد بخوری داره (یا حتی می تونه سیستم درس بده.) با هر قیمتی که بگه حاضرم ازش بخرم.
    بابا تو شیراز یه کلاس سیستم پیدا نمی شه.

ممنون
    از کتاب پوران پژوهش استفاده کن ( هم حجمش کمه هم ساده )
    البته اگه خیلی مشکل داری باید کنار هر جزوه کنکوری که انتخاب میکنی مرجع رو یک نگاهی بندازی
    کتاب مهندسی کامپیوتر (خلاصه 10 فصل) رو هم نگاه کن واسه جمع بندی کردن و اینکه بدونی سر و ته درس چیه خوبه
    مرجع هم استالینگز بهتر از تننبامه (خیلی بهتره)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •