نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: master page چیست و چه کاربردی دارد؟

Unhappy master page چیست و چه کاربردی دارد؟

سلام لطفا در مورد master page هر چي ميدونيد بگيد نياز مبرم داريم برنامه نويسان محترم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: همه چي در مورد master page

سوالتو جزیی تر مطرح کن یا این که از ebook استفاده کن!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بابل

به طور خلاصه اگه بخوام بگم مستر پیج صفحه ای هست که به عنوان صفحه مادر استفاده میشه تا کار طراحی سایر صفحات راحت باشه .در واقع بعد از ایجاد مسترپیج سایر صفحات از این مستر پیج ارث می برند.در صفحه مسترپیج قسمت هایی رو قرار می دهیم که در تمامی صفحاتی که از اون استفاده می کنند این قسمتها ثابت هستند. بعد از اینکه یه مستر پیج رو ایجاد کردید قسمتهایی رو که قراره تغییر کنه و مخصوص طراحی هر صفحه می باشد را داخل قسمت Content place Holder قرار می دهیم و در بقیه قسمت های صفحه طراحی بخشهای ثابت صفحات را انجام می دهیم.
    در ضمن برای استفاده از مسترپیج در صفحات ابتدا باید خود مستر پیج را طراحی کنید و بعد صفحاتی که از آن ارث می برند تا اضافه کنید(در زمان ایجاد صفحه جدید ،در صورتی که می خواهید از مسترپیج استفاده کنید باید تیک select master page را برنید و بعد مسترپیج مورد نظر را انتخاب کنید)

سلام
    در ضمن شی هاو متغیرهای که درون این صفحه قرار داه شده اند در صورتی که به صورت public باشند در صفحاتی که از این مستر پیج استفاده میکنند قایل دسترسی هستند

کاربر دائمی آواتار sayan
    محل زندگی
    Visual Studio

نقل قول: master page چیست و چه کاربردی دارد؟

سلام یه نوع مستر پیج هم داریم که از نوع Ajax یعنی اون صفحه که به قول دوستمون mostafa272
    صفحه مادر صفحات وب در نظر گرفته میشه فقط یکبار لود میشه ؟ درست گفتم ؟

کاربر دائمی آواتار cjNet
    محل زندگی
    تبعیدگاهی به نام زمین

نقل قول نوشته شده توسط sayan مشاهده تاپیک
    سلام یه نوع مستر پیج هم داریم که از نوع Ajax یعنی اون صفحه که به قول دوستمون mostafa272
    تفاوت Ajax MasterPage نسبت به مستر پیجهای معمولی این هست که Ajax MasterPage کنترل های UpdatePanel و scriptManenger برای استفاده از امکانات اولیه Ajax ( یا همون UpdatePanel ) رو به صورت پیش فرض داره !

فکر کنم خود ASP.net این مورد رو برای تمام انواع MasterPage ها به طور اتوماتیک انجام میده ( Caching) .

کاربر دائمی آواتار debugger
    محل زندگی
    Turkey

اگر از مستر پیج استفاده نکنیم چی میشه ؟؟؟؟ دوم اینکه اگر قسمت های ثابت را را با یوزر کنترل بسازیم و در هر جا لازم شد درگ کنیم . چه اشکالی داره ؟؟؟

بعدشم من یک صفحه ی aspx دارم و مستر پیج را طراحی کردم روش یک contentplacehoder هم گذاشتم ولی تو صفحهی aspx ام بازم نتونستم توش چیزی بنویسم یا تغییرات بدم . لطفا در مورد این قسمت هم یه توضیحی بدین .

با تشکر

سلام دوست عزیز اگر از مستر پیج استفاده نکنی ، آن وقت باید تو تمام صفحاتی که می خوای ایجاد کنی قالب یا تم صفحه اصلی خودتو کپی کنی و این کار بسیار احمقانه است تا زمانی که بشه از مستر پیج استفاده کرد.

اگر نمی تونی چیزی بنویسی حتما بخاط اینکه شما صفحه ای که ایجاد می کنی رو به مستر پیج نسبت نمی دی.برای نسبت دادن روی مستر پیج کلیک راست کن و گزینه Add Contetnt Page رو بزن.اینجوری یک صفحه از نوع فرند مستر پیج ایجاد می شه.
    موفق باشد

Master Page.jpg
    ایم عکس افزودن یک پیج و انتصاب اون به مستر .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •