نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: آموزش LINQ : همراه با مثال هایی از LINQ to Objects ، LINQ to SQL و LINQ to XML

Post آموزش LINQ : همراه با مثال هایی از LINQ to Objects ، LINQ to SQL و LINQ to XML

آموزش LINQ

پس از انتشار کتاب آموزش XML (راهنمای استفاده از XML در C#‎.Net) و استقبال برنامه نویسان عزیز از این اثر، به فکر تهیه کتاب و نرم افزار آموزشی در LINQ افتادم تا برای دوستانی که با این تکنولوژی آشنایی ندارند و قصد یادگیری آن را دارند، فرآیند یادگیری را سریع و با کیفیت بالایی پشت سر بگذارند. بدین منظور توضیحات و تعاریف، مختصر و مفیدی در این کتاب ارائه شده و برای هر مطلب مثالی نوشته شده است که می توانید مثال ها را در نرم افزاری که همراه کتاب دریافت می کنید بیابید.
    در بعضی بخش ها از مطالب وب سایت های فارسی و انگلیسی استفاده شده است که لینک آنها در بخش لینک های نرم افزار قرار دارد، علاقه مندان می توانند منابع معرفی شده را نیز مطالعه نمایند.
    در قسمت هایی از کتاب که ترجمه متون انگلیسی درج شده است، از ترجمه کلیه واژگان خودداری شده، این امر به دلیل جلوگیری از گمراه شدن ذهن خواننده از اصل موضوع و آسانی در فهم مطلب صورت گرفته است.
    کلیه حقوق مادی و معنوی این کتاب و نرم افزار، متعلق به نویسنده آن (اوژن استوار) می باشد. استفاده از مطالب و ارائه نرم افزار فقط با ذکر نام نویسنده و منبع آن ( www.ostovarit.com ) مجاز است.
    بخش ها

• بخش اول : LINQ چیست؟
    • بخش دوم : LINQ to Objects
    • بخش سوم : LINQ to SQL
    • بخش چهارم : LINQ to XML

با عضویت در فناوری اطلاعات استوار از ویرایش های جدید کتاب و انتشار مقالات و کتاب های دیگر مطلع شوید. در صورت بروز هر گونه مشکلی در عضویت و دریافت کتاب و یا ارسال نظرات و پیشنهادات خود از طریق بخش ارتباط با ما اقدام نمایید.

لینک کتاب در وب سایت:
    سایت در حال به روز رسانی است...

با آرزوی موفقیت برای تمامی برنامه نویسان فارسی زبان
    اوژن استوار
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله ostovarit : پنج شنبه 11 فروردین 1390 در 09:11 صبح

نقل قول: آموزش LINQ : همراه با مثال هایی از LINQ to Objects ، LINQ to SQL و LINQ to XML

نرم افزار مثال ها را در این پست ضمیمه کرده ام.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار ERIKA
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: آموزش LINQ : همراه با مثال هایی از LINQ to Objects ، LINQ to SQL و LINQ to XML

با سلام و تشکر از فایل اموزشی و برنامه شما
    3تا سوال داشتم
    یکی اینکه وقتی برنامه شما را میخام اجرا ازش بگیرم با خطایی زیر مواجه شدم(sql server R2 دارم)

An attempt to attach an auto-named database for file E:\LinQ\linq\linq\TestLinq.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

از روی نمونه برنامه شما من یک نمونه ساختم وقتی insertمیخام انجام بدم این کار را تا اخر انجام میده در دیبی گرید هم نشان میده ولی وقتی توی دیتابیس نگاه میکنم هیچ اطلاعاتی اضافه نشده وقتی برنامه را ببندم دوباره اجرا بگیرم توی گرید نمایش میده ولی توی دیتابیس اعمال نشده است

در مورد ثبت هم من یک ثبت انجام میدم درست ثبت میشه حالا اگر بلافاصله خواستم یک ثبت دیگر انچام بدم همچین خطایی را مواجه میشوم
    Cannot add an entity that already exists.

ممنون میشم برای رفع این سه تا مشکل من را راهنمایی کنید.

دو مورد اول به دلیل درست نبودن connectionstring هست که اگر اصلاح کنید هم اطلاعات صحیح درج میشه هم ارور اول بر طرف میشه.
    مورد آخر رو متوجه نشدم PK یک چک کنید.

سلام دوست عزیز من هم همچین مشکلی دارم یعنی وقتی دکمه insert رو درست می کنم هنگامی که مثلا چیزی ثبت می شود در گرید ویو نمایش داده می شود و یعنی ثبت شده و لی وقتی اجرای برنامه را متوقف می کنم و می رود در دیتا بیس نگاه می کنم می بینم چیزی ثبت نشده است
    منظورتون رو هم از connectionstring نفهمیدم کجا را باید تنظیم کنم

کاربر دائمی آواتار ERIKA
    محل زندگی
    اصفهان

سلام
    من هم متوجه نشدم ولی فکر نمی کنم به خاطر این باشه اگر اینطور بود اصلا به دیتا بیس وصل نمی شد که بخاد همان دادهایی که به صورت مستقیم وارد کردم را نشان بده...بعدم من دقیقا از روی کد های شما نوشتم....
    در کل با جواب شما من جواب سوال هام را نگرفتم.

نقل قول نوشته شده توسط ERIKA مشاهده تاپیک
    سلام
    من هم متوجه نشدم ولی فکر نمی کنم به خاطر این باشه اگر اینطور بود اصلا به دیتا بیس وصل نمی شد که بخاد همان دادهایی که به صورت مستقیم وارد کردم را نشان بده...بعدم من دقیقا از روی کد های شما نوشتم....
    در کل با جواب شما من جواب سوال هام را نگرفتم.
    شما کانکشن استرینگی که من نوشتم رو تغییر بده و ادرس صحیح دیتابیس رو بزن ... وقتی در حالت develop به این صورت Data Source = |DataDirectory|\Mydb.sdf بنویسی دیتا ها نمایش داده میشه اما ورود داده موفقیت آمیز نخواهد بود... شما امتحان کن نشد پست بده تا یک فکری واسش بکنیم.

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

دوست خوب از linq برای کار با دیتا بیس اکسس هم میشه استفاده کرد؟

آموزش و نمونه برنامه توی این مورد کجا میشه پیدا کرد

نقل قول نوشته شده توسط ERIKA مشاهده تاپیک
    در مورد ثبت هم من یک ثبت انجام میدم درست ثبت میشه حالا اگر بلافاصله خواستم یک ثبت دیگر انچام بدم همچین خطایی را مواجه میشوم
    Cannot add an entity that already exists.
    احتمالا" که دیگه برای جواب دادن به این سوال دیر شده و جوابتو از یه جایی پیدا کردی ! ولی مطمئنا" خیلی از دوستا با این مشکل توی تجربه های اولیه کارکردن با لینک برخورد میکنند . برای رفع این مشکل , هربار که خواستی یه مقدار رو به دیتابیست بفرستی باید یه آبجکت جدید از اون تیبلی که میخوای تغییر توش بدی , ایجاد کنی ! با این کار مشکلت برطرف میشه .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

سلام
    ممنون از بابت آموزشتون
    EbookPart2.rar
    برای من مشکل داره باز نمیشه میشه لطفا درستش کنییییید .........

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کنار یه ساحل خیلی زیبا

سلام مشکلی نداره من دانلود کردم و تست
    win rar جدید نصب کن یا حذف و نصب مجدد کن
    حل میشه
    موفق باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

WinRar عوض کردم مشکل از فایله .
    میشه لطفا یکی برام ایمیلش کنه یا همین رو درست کنید.ممنون
    sahar.faghih@ymail.com

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •