نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: آقای موسوی چرا بخش آمار ماهانه تالار ها به روز نمیشه؟

کاربر دائمی آواتار هم دانشگاهی
    محل زندگی
    بیرجند

Question آقای موسوی چرا بخش آمار ماهانه تالار ها به روز نمیشه؟

سلام !

مدتی شده که بخش آمار ماهانه تالار ها به روز نمیشه !!!

می خواستم از آقای موسوی بپرسم چرا این بخش رو به روز نمیکنن ؟!

نقل قول: آقای موسوی چرا . . . ؟!

آقای موسوی یک برنامه برای جمع آوری این آمار نوشته بودن ، با ارتقاء انجمن به نسخه جدید مثل اینکه هنوز این برنامه بر روی انجمن نصب نشده تا آمارگیری کنه .

سلام.

نیازی به نصب برنامه ای که نوشته ام روی سرور نیست، برنامه رو به شما هم بدم، شما می تونید آمار مزبور رو استخراج کنید و نیاز به هیچ دسترسی خاصی به سرور نداره. اگر به سرور دسترسی داشتم که با نوشتن یک SELECT کل اون آمار رو ظرف یک لحظه استخراج می کردم و دیگه ارتباطی با نسخه جدید انجمن، یا ظاهر سایت پیاده نمی کرد، اما چون این دسترسی رو ندارم، مجبورم که برای استخراج آمار مزبور پست ها رو یک به یک توسط برنامه Browse کنم. سپس، ببینم آیا هر صفحه بیش از 10 پست داره یا خیر، اگر داشت، صفحه دوم همون تاپیک رو بررسی کنم و الی آخر... بدین ترتیب، کلیه تاپیک های (فرضا) یک ماه اخیر بررسی میشه. در این بررسی، من از Regular Expression ها استفاده کردم تا الگوی مورد نظر رو در یک تاپیک جستجو کنم. این الگوها، بر اساس نسخه قبلی انجمن نوشته شده بود و به شدت به محتوای صفحات HTML گره خورده بود. DOM Tree ی مزبور در نسخه جدید انجمن تغییر پیدا کرده، در نتیجه، من باید از نو Regular Expression ها رو بنویسم. دست دست کردن من برای اینکار به این دلیل هستش که مطمئن بشم بچه ها دیگه در صفحات دست نمی برن و قالب فعلی حداقل برای 6 ماه، دست نخورده باقی خواهد موند. چون هر تغییری در ساختار HTML میتونه در عملکرد صحیح Pattern هایی که می نویسم، خلل ایجاد کنه و از اونجاییکه نوشتن این RegEx ها کار چندان ساده ای نیست، به همین دلیل، ترجیح میدم که از دوباره کاری های بعدی خودداری بشه.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

@Mehdi Mousavi
    سلام جناب موسوی خیلی جالب بود !
    و این کار به سرور فشار نمیاره ؟
    نرم افزار مربوطه را با جاواسکرپیت به تنهایی پیاده سازی کردید؟
    می دونم اینجا جاش نیست بپرسم اما کنجکاو شدم :)
    -----------
    پ ن : این یادداشتها(امضای شما) فقط برای مدیران هست؟ من که سطح دسترسی نداشتم.
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط ricky22 مشاهده تاپیک
    سلام جناب موسوی خیلی جالب بود ! و این کار به سرور فشار نمیاره ؟ نرم افزار مربوطه را با جاواتسکرپیت به تنهایی پیاده سازی کردید؟ می دونم اینجا جاش نیست بپرسم اما کنجکاو شدم :)
    سلام.
    من صحبتی از زبان برنامه نویسی ای که اینکارو باهاش انجام دادم نکردم، شما چطوری به این نتیجه رسیدید که از JavaScript برای اینکار استفاده شده؟ :) من از C#‎ برای نوشتن این برنامه استفاده کرده ام و مطلقا از JavaScript در اون استفاده نشده. این برنامه Single-Threaded برای اینکه به سرور فشار نیاره، بین هر درخواستش t ثانیه مکث میکنه (مقدار t رو آقای کرامتی تعیین کردن و من الان خاطرم نیست آخرین بار چند ثانیه بودش). ضمن اینکه از یک User-Agent خاص در HTTP HEADER استفاده می کنه تا بشه در صورت نیاز، لیست درخواستهای این برنامه رو از بقیه درخواست ها جدا کرد. از طرف دیگه، عموما این برنامه رو زمانی اجرا میکردم که تعداد کاربران سایت به حداقل خودش می رسید.

نقل قول نوشته شده توسط ricky22 مشاهده تاپیک
    پ ن : این یادداشتها فقط برای مدیران هست؟ من که سطح دسترسی نداشتم.با تشکر
    این سوال واقعا دیگه جاش اینجا نبود، اما خوب، دارم بررسی می کنم ببینم آیا میشه اون لینک رو همگانی کرد یا خیر. اگر نشه، طبیعتا اونجا مطلبی نخواهم نوشت.

موفق باشید.

نقل قول: آقای موسوی چرا بخش آمار ماهانه تالار ها به روز نمیشه؟

سلام.
    بالاخره پس از (به گمانم 6 ماه) از انتشار آخرین آمار ماهانه بخش ها، برنامه مزبور رو مجددا نوشتم (البته اینبار در Python).
    بنابراین، آمار مزبور رو از این پس و همانند گذشته منتشر خواهم کرد.

موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •