صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 74

نام تاپیک: مقایسه سرعت اینترنت در کشورهای مختلف+عکس

Post مقایسه سرعت اینترنت در کشورهای مختلف+عکس

نقل قول: مقایسه سرعت اینترنت در کشورهای مختلف+عکس

فکر کنم یه چند ده باری تاپیک با این موضوع در این تالار ایجاد شده، و تقریبا در همه اونها گفته شده که آماردهی به این شکل از نظر علمی مفهوم چندانی نداره؛ علتش هم این هست که نمونه های آماری یا مشخص نیستند، یا اینکه بسیار کوچک هستند. الان این تصویر که کلا منبع اش نامشخص هست، یعنی سایت مربوطه به خودش زحمت نداده که منبع تولید آمار را ذکر کنه. البته میشه حدس زد که اعداد داخل پرانتز تعداد نمونه های آماری هر کشور هستند؛ یعنی از چین فقط یک کاربر آمار داده، از ایران 13 کاربر، از نیجریه 10 کاربر، و الی آخر. پراکندگی جغرافیایی کاربران در اون کشورها، و اینکه چند درصد از کل جامعه کاربران اینترنتی، و چند درصد از کل جمعیت اون کشور را تشکیل میدند، هم مشخص نیست. این یعنی، اگر فرضا شما کارمند یک شرکت استخراج نفت در نیجریه باشید، و شرکت هم برای امور خودش یک خط اینترنت اختصاصی با سرعت بالا در محل کار در اختیار شما قرار بده، شما با شرکت در این تست، می تونید سرعتی بالاتر از متوسط سرعت کاربران اون کشور را ثبت کنید، یا اینکه چند نفر با اتصال دایال آپ و شرکت در این تست از آمریکا، می تونند متوسط سرعت اعلام شده برای این کشور را به شدت پایین بیارند!

لطفا از ارسال اینگونه خبرهای تکراری و فاقد منبع و روش معتبر در سایت خودداری کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

به هر حال چه این آمارها درست باشد و چه دروغ! چیزی که مشخصه وضعیت افتضاح اینترنت است که آدم با تک تک سلول های خودش حس میکنه.
    قطعی های کلی و مکرر به علت کنترل بعضی ها!
    کشک بودن حقوق مصرف کننده در حوزه اینترنت!
    قطعی سرویس ها مختلف تحت وب باز هم به علت کنترل بعضی ها!
    عدم تامین نیازمندی های کاربران (سرعت و پهنای باند) به دلایلی که معلوم نیست.

وقتی میگیم چرا سرعت کنده: میگن ما n+1 تا پورت تحویل دادیم هنوز چند تاییش خالیه!
    میگیم چرا اینقدر سرعت کم و محدوده: میگن الان سر قله دماوند هم میتونید با dialup وصل بشید!
    میگیم چرا این شرکت های ارائه دهنده اینترنت جواب آدمو نمیدن: میگن یه سایت براتون زدیم که مستقیم درد دل کنید (البته درد دل کردیم... الان 2 سال گذشته کسی جواب نداده)!
    میگیم باباجون ما کارمون به اینترنت وابسته است، چرا همش قطع میشه: چیزی نمیگن ! همینی که هست!
    میگن می خواهیم اینترنت رو ساماندهی کنیم(samandehi.ir)! میری میبینی حتی www.president.ir هم ثبت نشده!

http://www.asriran.com/fa/news/15699...B1%D9%87%D8%A7

از این دست آمار ها کم نیست، وب سایت های زیادی چنین امارهایی می دهند تقریبا اکثر اونها مشابه هم هستند.

تمام اینها درست..
    اما نباید زیاد انتظار داشت..

من که به همین 128کیلو بیت ( اما در عمل 128 کیلوبایت، یک مگابیت ) راضیم..
    خدا خیرشون بده...

نمی دونم چرا دوستان اینقدر می نالند.. هر گیگا بایت سه تومن، دیگه چی می خواین؟
    فقط مشکل قطعی می مونه، که اون رو هم به بزرگواری خودمون می بخشیم..

کاربر جدید آواتار Diako.Smart
    محل زندگی
    مستقیم ، دست راست

به نظر من هم قابل اعتماد نیست

نمی دونم چرا دوستان اینقدر می نالند.. هر گیگا بایت سه تومن، دیگه چی می خواین؟
    شوخی کردی نه، من روزی 2 تا 2.5 گیگ حجم دانلود و آپلودم می شود خودت حساب کن در ماه چقدر می شه

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

دوستان همش در مورد مقام آخر آوردن ایران لینک می‌دن, که برای همراهی با آقای کشاورز عزیز و این‌که نشون بدم که ایران یه جاهایی هم مقام بالا میاره این لینک را خدمت دوستان پیش‌کش می‌کنم و امیدوارم که جای موارد ذکر شده در این تاپیک با هم عوض بشه تا همه حالشو ببریم

http://woorkup.com/2010/06/27/intern...orship-report/

موفق باشید./

نقل قول نوشته شده توسط m.soleimani مشاهده تاپیک
    دوستان همش در مورد مقام آخر آوردن ایران لینک می‌دن, که برای همراهی با آقای کشاورز عزیز و این‌که نشون بدم که ایران یه جاهایی هم مقام بالا میاره این لینک را خدمت دوستان پیش‌کش می‌کنم و امیدوارم که جای موارد ذکر شده در این تاپیک با هم عوض بشه تا همه حالشو ببریم

http://woorkup.com/2010/06/27/intern...orship-report/

موفق باشید./
    واقعا باعث افتخار که تو زمینه سانس... ربته اول رو داریم.سرعت اینترنت هم که دیگه نیازی به آمار گیری نداره. واضح هست که تو چه وضعیتی هست و فکر نمی کنم که قابل توجیه باشه.
    یه جا اینو خوندم:"سرعت 128 کافیه. بیشتر از این اسراف می شه". اونم از چه شخصیتی!

حق ما داره پایمال می شده
    برادر زیر ساخت ها رو باید ساخت کلنگش رو زدن
    اگه صبر کنیم میشه یه 15 سال دیگه 1 مگابایت share بهمون بدن خط فیبر نوریه adsl روش سوار نمی شه!!!!!؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار IranVisual
    محل زندگی
    مازندران ، رستمکلا

اگه اشتباه نکنم الان دارن تا 2 مگا بایت سرعت می دن نمونش سایت شاتل که داره 2 مگابایت با 10 گیگ فضا سه ماهه می ده 50 هزار تومن - فقط یه نامه یا کارت دانشجویی نیازه - 128 هم واسه کاربرای خونگی باید بس باشه - حالا یکی زیاد دانلود می کنه خوب هر که بامش بیش برفش بیشتر باید پول بیشتری بده و این یه امر طبیعیه - خوشبختانه الان سرعتهای سیم کارت ایرانسل هو تو بیشتر مناطق خوبه حد اقل دو برابر دایلاپه یعنی تو کل ایران حتی تو راه می تونی احتیاجات خودتو بر طرف کنی - البته درسته اینترنت راضی کننده نیست ولی ما نباید خودمونو با کره که داره 40 مگ میده مقایسه کنیم چون امکانات زیر ساختی کشور با امکانات کشورهای بزرگ اقتصادی قابل مقایسه نیست . سرعت share هم تو همه دنیا اعمال میشه و سرعت اختصاصی فکر کنم تو کانادا 30 مگش 480 دلار آب می خوره - 100 مگش 1900 دلار
    البته به شخصه فکر می کنم که تو فضای اینترنت تو ایران رقابت نیست - هر 150 مگ برای شرکتها سه میلیون و پانصد هزار تومان در ماه تموم می شه یعنی هر 1 مگ 24 هزار تومن ولی اگه بخوان به ما این یک مگ رو بدن میشه حد اقل 400 هزار تومان - حالا سرویس های وایمکس دارن یه 80 تا 100 تومنی 1 مگ رو واگذار می کنن . تو کشورهای دیگه به خاطر رقابت کیفیت بهتری دارن که البته تو ایران رقابت معنای زیادی نداره چون هر شرکتی که بخواد اینترنت بگیره باید از مخابرات بگیره - فکر کنم پارس آنلاین هم که ماهواره هاش تو بومهن خوابیدن هم می خواست همین کار رو بکنه و اینترنت اختصاصی فکر کنم از فرانسه بگیره که ....
    تو زمینه مقایسه نباید افراط و تفریط بشه حوب یکی میاد اینترنت ما رو با کانادا مقایسه می کنه یعنی زیادی نمک میزنه خوب یکی هم بیاد مقایسه کنه با کشورهایی که اصلا کامپیوتر ندارن تا برسه به اینترنت اینم بی نمکش کنه .
    تو ایران باید کم کم فرهنگ سازی اینترنت بشه تا طبق فرهنگ سرعت هم زیاد بشه - با 128 که نصف اینترنت رو فیلتر کردن نمونه خود این سایت که بعضی اوقات تو بعضی isp ها فیلتره - الان اگه 1 مگ بدن فکر کنم خودشون رو هم فیلتر می کنن .

اگه اشتباه نکنم الان دارن تا 2 مگا بایت سرعت می دن نمونش سایت شاتل که داره 2 مگابایت با 10 گیگ فضا سه ماهه می ده 50 هزار تومن - فقط یه نامه یا کارت دانشجویی نیازه
    كل ملت دانشجو نيستند كه بتونن از اين تعرفه استفاده كنن! طبق قانون! حداكثر سرعت براي اينترنت خانگي 128 هستش.

- 128 هم واسه کاربرای خونگی باید بس باشه - حالا یکی زیاد دانلود می کنه خوب هر که بامش بیش برفش بیشتر باید پول بیشتری بده و این یه امر طبیعیه
    گويا محدوده استفاده شما از اينترنت خيلي اندك هست كه به اين سرعت راضي هستيد. همچنين براي افزايش سرعت اينترنت، طبق قانون هيچ راهي نداريم.

ما نباید خودمونو با کره که داره 40 مگ میده مقایسه کنیم چون امکانات زیر ساختی کشور با امکانات کشورهای بزرگ اقتصادی قابل مقایسه نیست .
    پس با كجا مقايسه كنيم. با كشورهاي پايين تر از خودمون؟!!!

تو زمینه مقایسه نباید افراط و تفریط بشه حوب یکی میاد اینترنت ما رو با کانادا مقایسه می کنه یعنی زیادی نمک میزنه خوب یکی هم بیاد مقایسه کنه با کشورهایی که اصلا کامپیوتر ندارن تا برسه به اینترنت اینم بی نمکش کنه .
    خودمونو با اين كشورهاي پايين تر از خودمون، البته اگه باشه، مقايسه كنيم كه چي بشه(حتما منظورتون گامبيا، گينه...)؟ يه مقدار افت نداره؟

نمي دونم دوستان چرا قبول نمي كنند كه تعرفه ها، قيمت ها و سرعت اينترنت كشور فاجعه بار هستش.

من همون طور که گفتم 128 دارم، اما عملا چندین برابر این به من می دن...
    تا حالا هم هیچ محدودیتی حس نکردم..
    با یک کلیک Stackoverflow و MSDN و اینجا و خیلی جاهای دیگه رو باز می کنم...
    کل یا قریب باتفاق ویدئوهای Cannel 9 مایکروسافت رو هم که به کار من مربوط می شده دانلود کردم.. و الآن هر روز فقط منتظر ویدئوی جدیدی هستم..
    در کنار اینها چندین فیلم مستند که حجم خیلی زیادی از هاردم رو اشغال کرده هم دانلود کردم...
    هر نرم افزاری هم که نیاز داشتم رو هم دارم...

تمام نیاز من به عنوان یک کاربر خانگی برآورده شده.. با این شرایطی که گفتم، این سرعت کافیه...
    خب مطمئنا کسانی که بیشتر از این می خوان و کارهای خاصی انجام می دن، قوانین و راه های خاصی هم برای اونها در نظر گرفته شده.. مثلا همون نامه از دانشگاه یا محل کار...

الآن از دوستانی که ناراضی هستند می خوام همینجا بیان موارد استفادشون رو بگن و بگن که چه قرار انجام بدن که این سرعت جوابگو نیست؟

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

من همون طور که گفتم 128 دارم، اما عملا چندین برابر این به من می دن...
    دوست عزیز قصد توهین ندارم ولی احتمالا شما تفاوت سرعت ها رو نمی دونید شاید انترنت رو با سرعت بیشتری گرفتین یا...
    ولی اگه حساب کنید خیلی راحت می تونید بفهمید که با سرعت واقعی 128 (به واقعی بودن سرعت توجه داشته باشید) چه مقدار اطلاعات می تونید در ثانیه دانلود و آپلود داشته باشین

نقل قول نوشته شده توسط علیرضا حسن زاده مشاهده تاپیک
    دوست عزیز قصد توهین ندارم ولی احتمالا شما تفاوت سرعت ها رو نمی دونید شاید انترنت رو با سرعت بیشتری گرفتین یا...
    ولی اگه حساب کنید خیلی راحت می تونید بفهمید که با سرعت واقعی 128 (به واقعی بودن سرعت توجه داشته باشید) چه مقدار اطلاعات می تونید در ثانیه دانلود و آپلود داشته باشین
    مگه من چی گفتم عزیز؟
    گفتم که قرارداد من 128 کیلوبیت بوده، اما در عمل خیلی بیشتر از این هست..

لطفا پست ها رو درست مطالعه بفرمایین.

نقل قول نوشته شده توسط 774431 مشاهده تاپیک
    الآن از دوستانی که ناراضی هستند می خوام همینجا بیان موارد استفادشون رو بگن و بگن که چه قرار انجام بدن که این سرعت جوابگو نیست؟
    شما ظاهرا به هیچ وجه به فاکتور زمان توجهی ندارید!
    بله با دایل آپ هم میشه فلان چیز رو دانلود کرد اما در چه بازه زمانی؟ به چه قیمتی؟
    آقا وقت مردم ارزش داره! نمیشه که آدم برای دیدن یک ویدیو از یوتیوب 2 ساعت صبر کنه...
    اینترنت پر سرعت فواید زیادی داره، حالا شما که خواستید من چند نمونش رو میگم، باز بقیه دوستان هم اگر خواستند میتونند بگن:
    1.صرفه جویی در وقت
    2.صرفه جویی در هذینه
    3.به روز بودن اطلاعات
    من این سه تا رو به صورت عمومی گفتم، اگر بخواهید میشه به تک تک اینا کلی زیر مجموعه داد و یا حتی موارد دیگری به این لیست اضافه کرد.
    واقعا جای تعجبه که میبینیم عده ای از وضعیت اینترنت راضی هستند!
    درست عین این میمونه که بگیم برق 100 ولت برای خونه کافی هست!
    ای بابا، سر هر چیز بدیهی باید 6 ساعت بحث کرد...

نقل قول نوشته شده توسط 774431 مشاهده تاپیک
    مگه من چی گفتم عزیز؟
    گفتم که قرارداد من 128 کیلوبیت بوده، اما در عمل خیلی بیشتر از این هست..

لطفا پست ها رو درست مطالعه بفرمایین.

اینکه بر فرض شرکتی که به شما خدمات میده، بیشتر از سرعت واقعی به شما خدمات میده،
    یعنی اینکه وضع اینترنت درسته؟
    به قول یکی بود که بهش گفتند چرا گوجه گرونه، گفت بیاین از سر کوچه ما بخرید ارزونه!

با یک کلیک Stackoverflow و MSDN و اینجا و خیلی جاهای دیگه رو باز می کنم...
    خسته نباشين!
    در کنار اینها چندین فیلم مستند که حجم خیلی زیادی از هاردم رو اشغال کرده هم دانلود کردم...
    خدا بهتون صبر بده. فكر كنم يه شبانه روزي وقت صرف كرديد! حالا اگه سرعت بيشتري داشتيد مي تونستيد، سريعتر و راحتتر باشيد.
    همه كاراي دنيا رو مي شه با اينترنت انجام داد. با اينترنت 128 همون بريم سايت Stackoverflow باز كنيم بهتره.
    الان تو كره از اينترنت 100MB استفاده مي شه(چه كيفي مي كنن). و دولت اون كشور به فكر اين هست كه اينترنت 1GB فراهم كنه. اون وقت وزير فناوري ما مياد مي گه سرعت بيشتر از 128 اسرافه!!
    انگار اين دوستان با بالا رفتن سرعت مخالفت دارن! واقعا نمي دونم براي چي مخالفت مي كنيد.

اولا همین جا بگم، هیچ شکی در این که اگر بیشتر می بود بهتر بود نیست.. معلومه که سرعت بیشتر بهتره...
    اما حرف من اینه، برای یک کاربر خانگی، این سرعت در حدی نیست که ازش به شدت ناراضی بود و براش کشمکش و دعوا راه انداخت...

1.صرفه جویی در وقت
    2.صرفه جویی در هذینه
    3.به روز بودن اطلاعات
    من هیچ هدر رفت وقتی نمی بینم و خیلی از همون ویدئوهایی که گفتم رو هنوز فرصت نکردم ببینم،
    بله عزیز، اگر فقط قراره دائما پای یوتوب بشینیم و ویدئو ببینیم، بله باهات موافقم، بایت منتظر بمونی و وقتت هدر می ره و الا نه.
    -در مورد هذینه (هزینه) هم، هزینه من متوسط در ماه 15 تا 20 تومن هست...
    -یعنی می فرمایین من با این سرعتم نمی تونم بروز باشم؟

خدا بهتون صبر بده. فكر كنم يه شبانه روزي وقت صرف كرديد!
    نه، بیشتر از یک شبانه روز.. و همین طور خیلی ها هنوز مشاهده نشدن

حالا اگه سرعت بيشتري داشتيد مي تونستيد، سريعتر و راحتتر باشيد.
    بدیهیه!
    الان تو كره از اينترنت 100MB استفاده مي شه(چه كيفي مي كنن). و دولت اون كشور به فكر اين هست كه اينترنت 1GB فراهم كنه. اون وقت وزير فناوري ما مياد مي گه سرعت بيشتر از 128 اسرافه!!
    انگار اين دوستان با بالا رفتن سرعت مخالفت دارن! واقعا نمي دونم براي چي مخالفت مي كنيد.
    می شه موارد استفادتون رو هم ذکر کنین لطفا؟
    تشکر..

من مخالف سرعت بیشتر نیستم، اما از وضع موجود هم خونم به جوش نیومده

می شه موارد استفادتون رو هم ذکر کنین لطفا؟
    باشه. در ابتدا بايد بگم سرعت تنها مولفه اي براي انجام يك كار نيست. بلكه مي تونه مولفه اي براي سريع انجام شدن كار باشه و اين مهمه. خب اگه سرعت مناسبي نداشته باشيم ترجيح مي دم كه خيلي از كارها رو از انجام دادنش صرف نظر كنم.
    حالا كه اصرار مي كنيد يه نمونه نام مي برم: محدوديت شديد در سرعت دانلود. اين مورد تمام موارد ديگه رو در بر مي گيره؛ درست نمي گم؟ همون طور كه خودتونم گفتيد بيشتر از يه شبانه رو براي دانلود يك فيلم وقت صرف كرديد.
    تو كشوري كه شعار دولت الكترونيك سر داده مي شه، بايد شرايط آن قدر مناسب باشه كه اين جور بحث ها بوجود نياد.

من مخالف سرعت بیشتر نیستم، اما از وضع موجود هم خونم به جوش نیومده
    ولي خون من بجوش اومده. چرا در حالي كه مي تونيم از اينترنتي پرسرعت با قيمت مناسب استفاده كنيم، بايد با اين همه محدوديت مواجه بشيم.چرا يه شخص نمي تونه اينترنتي با سرعت بيشتر از 128 داشته باشه. بطور حتم مشكل از زيرساخت نيست.
    آخرین ویرایش به وسیله ali.rezaei7 : شنبه 07 اسفند 1389 در 19:46 عصر

ای بازم اینی که هست بد نیست. اما زیادم تعریفی نداره. اینترنتشون ثبات کافی نداره. خیلی وقتا موقتا قطع میشه یا سرعتش بحد عجیبی میاد پایین.
    فیلتر هم که عملا دردسر زیادی در اینترنت درست کرده. دیگه میخوای برنامه بنویسی باید یه حالت هم برای تشخیص فیلتر بودن و راهکار احتمالی در برنامه تعبیه کنی!!
    خیلی از مطالب خود بنده مثل ترجمه هام با فیلتر شدن و تعطیل شدن فرومها در خطر نابودی هستن. با اینکه اونا رو همزمان در چند فروم درج کردم. کم کم همشون دارن فیلتر میشن.
    اوضاعی هست خلاصه.

خیر جناب 774431 نمی تونید با اینترنت 128 معمولی بروز باشید،
    به روز بودن صرفا به معنی خواندن اخبار نیست (که البته همون اخبار هم دسترسی بهش ناقص هست)
    دانلود آخرین برنامه ها، آخرین محصولات مولتی مدیا، همه و همه باعث می شوند که انسان بروز باشد...
    دیگه فکر می کنم این حق طبیعی یک فرد باشه که بتونه بدون ایستادن و مکث، حداقل یک فیلم را در یوتیوب ببیند!
    الان به خاطر همین سرعت کم، کل اصول برنامه نویسی تحت وب در ایران به هم ریخته،
    همه باید با تکنولوژی های جدید، به فکر کاربران با سرعت کم باشند...

واسه بازی آنلاین باید حداقل 256 باشه. تازه واسه بازی مورد علاقهء بنده که قدیمی هست. با 128 به سختی میشه یا بعضی موارد نمیشه. کافی نیست خلاصه. ولی همینطوریش هم کلی از آمریکایی ها رو توی بازی شکست دادم. البته از همهء کشورها هستن. خلاصه افراد استکبار جهانی رو کشتم. بیچارشون کردم! یه دست بازی بود بیچاره اینقدر ازم ترسیده بود که اصلا کور شده بود انگار. یهو برگشت منو جلوش دید و گیج شده بود ظاهرا، منم یدونه فشنگ بیشتر توی خشاب G36 نبود ولی همونو گرفتم وسطش در کردم طرف دخلش اومد!!
    فقط کامپیوترم برای بازی در وضعیت و لحظات سنگین ضعیف هست و خیلی کند میشه، ماوسم دقیق نیست، مانیتور هم اگر بزرگ بود فکر میکنم بهتر بود. این امکانات باشه خودم یه نفری کلی از افراد استکبار جهانی رو به درک واصل میکنم!!

گذشته از شوخی باید بگم که داشتن اینترنت با سرعت بالا برای بعضی افراد و کارها مثل دانلود نرم افزارهای آزاد/بازمتن و توزیعهای GNU/Linux و آپدیت نرم افزارهاشون میتونه خیلی مفید باشه. چون این نرم افزارها رو براحتی نمیشه همه جا و هر نسخه و توزیعی رو گیر آورد و اساسا روش آپدیت و بارگیری اونا اینترنتی هست که یک دلیلش هم آزاد/بازمتن بودن اونهاست بنظرم.
    آخرین ویرایش به وسیله vcldeveloper : یک شنبه 08 اسفند 1389 در 02:00 صبح دلیل: نظرات خودتان درباره فیلترینگ را برای سایت خودتان نگه دارید

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

واسه بازی آنلاین باید حداقل 256 باشه. تازه واسه بازی مورد علاقهء بنده که قدیمی هست. با 128 به سختی میشه یا بعضی موارد نمیشه.
    دوست عزیز از نظر شرکت‌های ارائه کننده اینترنت 128 و 256 سرعت یکسانی دارن و فقط یه هزینه اضافه را برای شما در بر خواهد داشت ./

فکر کنم این دوستانی که از اینترنت 128 حمایت میکنن و راضی هستن ، از بروبچه های زیر ساخت باشن .
    128 هم واسه کاربرای خونگی باید بس باشه
    آره بابا .
    تازه همون 64 هم خیلی زیاده . مگه ما میخایم چیکار کنیم ؟
    الان که تو اویل دهه 90 میلادی زندگی میکنیم . اینترنت هم که فقط یه مشت متنه . مالتی مدیایی وجود نداره که بخایم ازش بهره ببریم .
    نرم افزارها هم که همشون تحت داس هستن و کم حجم .
    معلوم نیست این کره ای ها و آمریکایی ها چرا احمقن و دارن اینترنت با اون سرعت های آنچنانی میدن .
    چقدر اینا اسراف میکنن .
    ---------------
    آی خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــدا چرا یه عده نمیخوان از خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــواب بیدار شن ؟؟؟

با توجه به بحث این مقاله رو هم داشته باشید بد نیست

کره جنوبی قصد دارد ظرف دو سال آینده اینترنت با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه را به کاربران خانگی این کشور عرضه کند.

به گزارش خبرگزاری انتخاب به نقل از مهر، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا طی یک سخنرانی خود در ماه گذشته اظهار داشت: "دسترسی به اینترنت در خانه های کره ایها بهتر از اینترنت ما است."

در حقیقت کره جنوبی براساس آخرین طبقه بندی موسسه "آکامی"، با سرعت متوسط 16.63 مگابیت برثانیه بالاترین سرعت اینترنت را در دنیا در اختیار دارد در حالی که آمریکا با سرعت متوسط 4.6 مگابیت برثانیه در رتبه 12 این طبقه بندی ایستاده است.

اکنون کره ای ها در تلاشند تا یک اینترنت فوق پرسرعت را به کاربران خود عرضه کنند. این پروژه پیش بینی می کند که کاربران خانگی کره جنوبی تا پایان سال 2012 به سرعت اینترنت 200 برابر سرعت اینترنت در آمریکا دسترسی یابند.

دولت این کشور اولین طرح آزمایشی این پروژه را با شرکت هزار و 500 کاربر خانگی در 5 شهر آغاز کرده است. هر کاربر با پرداخت تنها 30 هزار ون (حدود 27 دلار) در ماه حق اشتراک می توانند از این اینترنت برخوردار شوند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، کره جنوبی نه تنها بالاترین سرعت اینترنت در دنیا را به کاربران خود عرضه می کند بلکه شهروندان کره ای ارزانترین اینترنت دنیا را در اختیار دارند به طوری که کاربران آمریکایی برای استفاده از سرعت اینترنت نسبتاً آهسته 4.6 مگابیت برثانیه باید ماهانه 46 دلار پرداخت کنند درحالی که کاربران کره ای با پرداخت تنها 36 دلار در ماه می توانند از اینترنت با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه بهره مند شوند.

کاربران ایرانی برای دسترسی به اینترنت تنها با سرعت حداکثر 512 کیلوبیت برثانیه حدود 70 دلار در ماه می پردازند.

"چوی گوانگ- گی"، یک مهندس 28 ساله که سرپرستی این پروژه را به عهده دارد در این خصوص اظهار داشت: "کره ای ها در میان اولین مردم دنیا در استفاده از فناوریهای نوین هستند. بنابراین ما فکر کردیم که باید خود را برای چیزهای جدیدی مثل تلویزیونهای سه بعدی، تلویزیون از راه اینترنت، محتواهای با وضوح تصویر بالا، بازیهای ویدویی آنلاین، سیستمهای ویدیوکنفرانسها و ابرهای محاسباتی آماده کنیم."

بسیاری از فناوریهایی که "چوی" معرفی کرد هنوز در فاز آزمایش و توسعه هستند اما کره جنوبی از هم اکنون خود را برای استفاده تجاری از این فناوریهای آماده می کند.

منبع

کیلو بیت ؟
    الان اینترنت خونه رو با speedtest.net چک کردم سرعت دانلود 7.6 مگا بیت بود.
    ببینم مثلا بخواید از NetFlix فیلمها رو آنلاین تماشا کنید با اون سرعت که نمیشه فیلم تماشا کرد.

کیلو بیت ؟
    الان اینترنت خونه رو با speedtest.net چک کردم سرعت دانلود 7.6 مگا بیت بود.
    ببینم مثلا بخواید از NetFlix فیلمها رو آنلاین تماشا کنید با اون سرعت که نمیشه فیلم تماشا کرد.
    آره عزیز جان . کیلوبیت .
    اینجا ایرانه و بیشتر از 128 کیلوبیت به کاربرای خونگی نمیدن .
    خوش به حال شما که اونجا هستی و داری حال میکنی .
    منم یه خورده کارام عقب افتاد . فعلا باید اینجا باشم .
    به محض اینکه ردیف بشه من هم میرم .
    U.K

يكي از فاميلاي كارفرماي بنده در سوئد هست كه ميخوايم باهاش ويدئوچت كنيم. ازش پرسيدم سرعت شما چقدره گفت 24 مگ.
    فكر كنيد وقتي اينقدر سرعت بالا بره و اخلاف زياد بشه، خودبخود به مرور مشكلات هم زيادتر و زيادتر ميشن. چون بعضي از سايتها و سرويسها به مرور براي سرعتهاي بالاتري طراحي ميشن. درست يا نادرست فكر ميكنم اين مسئله ديده بشه.
    بنده فكر ميكنم براي همگام بودن با جهان، هر روز بيش از پيش نياز ميشه كه ما هم امكانات دسترسي به اينترنت رو بالاتر ببريم.
    الان گاهي از خارج برامون فايل ميفرستن به ضميمهء ايميل، گاهي حجمشون چند ده مگابايت هست. درحاليكه ما نميتونيم چنين فايلهاي حجيمي رو ضميمه كنيم. تازه دانلودش هم راحت نيست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

خیلی مضحک و اعصاب خورد کنه که یه عده می گن اگرچه می شه به سرعت های بالاتر دسترسی داشت، همینی که هست خوبه و از سرمون هم زیاده. یکی میگه فرصت نداره ویدیو هایی رو که گرفته ببینه. یکی می گه چون می تونه اخبار بخونه، بقیه چه معنی داره درخواست سرعت بیشتر داشته باشن! با تشت و لگن هم می شه لباس شست، چه نیازی به ماشین لباس شوییه؟ با الاغ هم می شه این طرف اون طرف رفت، چه نیازی به ماشینه. یه مثال: من هفته پیش مجبور شدم نسخه trial هشت تا مجموعه کنترل رو بردارم تا ببینم کدوم یکی به درد کارم می خوره. کمترینشون حجمش 30 مگ بود. اگه سرعت اینترنت من بالاتر بود، واقعا تو زمانم صرفه جویی می شد. اما اصولا زمان اهمیتی نداره. مگه قراره چه اتفاقی بیفته که زمان مهم باشه. فقط نباید ایراد گرفت. همینه که هست!

نقل قول نوشته شده توسط Vahid_moghaddam مشاهده تاپیک
    خیلی مضحک و اعصاب خورد کنه که یه عده می گن اگرچه می شه به سرعت های بالاتر دسترسی داشت، همینی که هست خوبه و از سرمون هم زیاده. یکی میگه فرصت نداره ویدیو هایی رو که گرفته ببینه. یکی می گه چون می تونه اخبار بخونه، بقیه چه معنی داره درخواست سرعت بیشتر داشته باشن! با تشت و لگن هم می شه لباس شست، چه نیازی به ماشین لباس شوییه؟ با الاغ هم می شه این طرف اون طرف رفت، چه نیازی به ماشینه.
    این جا یک مغالطه ای صورت گرفته..
    با ماشین لباسشویی 500 هزار تومنی هم می شه لباس شست،
    هم می شه سفارش داد، یک ماشین لباسشویی برامون بسازن، جنس مخزنش از طلا باشه، یک نوار آب طلا هم برای خوشکلی از این طرف تا اون طرفش بکشن، اگر چند قطعه الماس هم اون پایین، کنار کلیدهاش باشه هم بد نیست،
    فامیل رو هم دعوت کنیم بیان بشینن دور ماشین ، دور هم باشیم..

من همون اول هم گفتم، بستگی به مورد استفاده، شغل طرف، کاری که قراره انجام بده داره، به صورت عمومی همین هم کار آدم رو راه می اندازه، زیاد مانع بزرگی نیست برای پیشرفت، کافیه طالب باشی..

ویرایش: یک چیز دیگه، من الآن با speedtest.net سرعتم رو امتحان کردم حدود 950 کیلوبیت بود.. احتمالا برای بقیه هم وضع همین طوره، پس زیاد اعصابتون رو خورد نکنین
    آخرین ویرایش به وسیله CPPDeveloper : دوشنبه 09 اسفند 1389 در 11:04 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط CPPDeveloper مشاهده تاپیک
    هم می شه سفارش داد، یک ماشین لباسشویی برامون بسازن، جنس مخزنش از طلا باشه، یک نوار آب طلا هم برای خوشکلی از این طرف تا اون طرفش بکشن، اگر چند قطعه الماس هم اون پایین، کنار کلیدهاش باشه هم بد نیست،

من همون اول هم گفتم، بستگی به مورد استفاده، شغل طرف، کاری که قراره انجام بده داره، به صورت عمومی همین هم کار آدم رو راه می اندازه، زیاد مانع بزرگی نیست برای پیشرفت، کافیه طالب باشی..

ویرایش: یک چیز دیگه، من الآن با speedtest.net سرعتم رو امتحان کردم حدود 950 کیلوبیت بود.. احتمالا برای بقیه هم وضع همین طوره، پس زیاد اعصابتون رو خورد نکنین
    در ادامه بحث لباس شویی! عرض کنم که درسته با ماشین 500 هزارتومانی هم می شه لباس شست با ماشین الماس نشان سفارشی هم می شه. مساله اینه که من بتونم و حق اینو داشته باشم که از ماشین الماس نشان استفاده کنم. نه اینکه استفاده رو برای من ممنوع کنند. یا یه عده متفکر تشخیص بدن من حق استفاده از ماشین لباس شویی گرون قیمت رو ندارم.

نقل قول نوشته شده توسط CPPDeveloper مشاهده تاپیک

بله فقط نکته اش اینه که ما الان داریم با توجه به در آمد متوسط کشور (حتی بدون توجه به اون) پول همون ماشین لباس شویی طلا کوب رو میدیم اما علنا داریم با تشت لباس میشوریم!
    همینطوری که در مثال بالا گفته شد باید مبلغی حدود 70 دلار بابت اینترنت 512 کیلوبیت در ایران پرداخت کرد که حال اگر حقوق ماهیانه یک فرد معمولی را در نظر بگیریم (مثلا 400 دلار)، این 70 دلار چیزی در حدود 18 درصد از درآمد ماهیانه آن فرد خواهد بود، حال متوسط درآمد در کشور هایی که از آن ها صجبت شد چیزی در حدود 4000 دلار هست، یعنی اگر قیمت و سرعت و کیفیت اینترنت در آن کشور ها را بر فرض محال (!) برابر با ایران بدانیم، آن ها برای دسترسی به اینترنت تنها 1.8% از درآمدشان را پرداخت می کنند. حال اگر تمام این معیار ها را از جمله قیمت، کیفیت، سرعت و سطح درآمد را جمع بندی کنیم، میبینیم که در ایران چیزی جز یک تشت پلاستیکی با قیمت یه ماشین لباس شویی تمام زرکوب نداریم...
    حالا باز بیاین بگید قیمت و کیفیت عالیه!!!

بنظر من تنها مزيت سرعت 128 در سريعتر نشان دادن سايت ها است، و در موارد ديگه كارايي خاصي نمي تونه داشته باشه.

اينترنت دايال آپ هم كار آدمو راه مي ندازه!! اينترنت يكي از اصلي ترين بخش هاي زندگي انسان بشمار مياد(در مورد شما نمي تونم نظر بدم). و براي همين بايد در اين زمينه به فكر پيشرفت باشيم تا در اين بخش از زندگي احساس راحتي بيشتري بكنيم و اين شامل تمامي انسان ها(چون اينترنت يه بخشي از زندگي هست) مي شه و هيچ ربطي به شغل و ... نداره.
    كشورهاي ديگه به اين اينترنت بها مي دن، چون به فكر راحتي مردمشون هستند. و نمي خوان كه از استانداردهاي جهاني عقب بمونند. مثل كشور ما نيستند كه بنظر من با كلاه برداري، اينترنتي با سرعتي پايين(128) و با قيمتي نا عادلانه(15000به بالا) و با كيفيتي پايين رو به مردمشون تحميل كنند.
    ديگه واقعا نمي دونم چجوري نقش اينترنت در زندگي و دليل براي داشتن سرعت زياد رو بيان كنم.

باید مبلغی حدود 70 دلار بابت اینترنت 512 کیلوبیت در ایران پرداخت کرد
    70 دلار؟!! من دارم اینجا، توی یه شهر کوچیک، عملا برای همچین سرعتی ماهی 15 - 19 تومن میدم. با همین قیمت در برخی شهرهای بزرگتر میشه سرعتی بین 1 تا 2 مگابیت در ثانیه داشت. حداقل حقوق کارگران مطابق قانون کار 303 تومن هست، شما چطور 400 تومن رو متوسط درآمد حساب کردید؟ ما اگر بخوایم حقوق دریافتی متوسط یک کارمند دولتی رو در نظر بگیریم، با تخمین (نه دقیقا) میشه گفت 500 تومن در ماه، البته اگر کسی بخواد دقیق حساب کنه، باید درآمد یک خانوار را حساب کنه، نه درآمد یک فرد را. در هر حال، هزینه اینترنت همچین فردی میشه حدودا 4 درصد درآمد ماهیانه اش، که نسبت به سال های گذشته پیشرفت خوبی داشته.

نه اینکه این قیمت خیلی مناسبی باشه، ولی من نسبت به اظهار نظرهایی که همینطوری بدون پایه و اساس مشخصی، مطرح بشند، حساس هستم. اظهار نظرهایی که متاسفانه در جامعه ما خیلی باب هست؛ همه استاد تمام همه امور هستند، و به خودشان اجازه میدند در هر امری بدون مطالعه کافی اظهار نظر تخصصی کنند.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

جای دوستان خالی ، دیروز پای اینترنتی با سرعت 60 مگابایت بودم ، فقط گفتم بنویسم ، دلتون بسوزه.... .کپی فایلهای دانلودی روی فلش مموری بیشتر از دانلودش زمان میبرد

از نظر فنی امکان ارائه فیبر نوری در هر خونه ای هست ، منتها نسبت هزینه و فایده باید معقول باشه. ( هم تجهیزاتش موجودهست( از چینی گرفته تا.... ) و هم کارخانجات تولید فیبرنوری درایران)

اکثر کسانی هم که نیاز به اینترنت با سرعت بیشتر از 128 دارند با یک نامه درخواست، راحت میتونن سرویس مربوطه را بگیرید ( توی شهرها )
    البته روی ADSL بنا به ذات بستری که داره حداکثر 2مگ میشه ارائه کرد.
    برای سرعتهای بالاتر تجهیزات گرونقیمت تری نیازداره ، و الا پول داشته باشین سرعت 155 مگابایت هم ماهیانه میتونید از مخابرات بخرید ، ناقابل 35میلیون تومن.

من دارم اینجا، توی یه شهر کوچیک، عملا برای همچین سرعتی ماهی 15 - 19 تومن میدم. با همین قیمت در برخی شهرهای بزرگتر میشه سرعتی بین 1 تا 2 مگابیت در ثانیه داشت.
    تو محله ما سرعت 512 نامحدود 2,500,000 ريال هستش. بيشتر از 2/3 حقوق يه فرد. من تو تهرون زندگي مي كنم. زيرشم نوشته بود:"مطابق قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سرویس های دارای سرعت بالاتر از 128Kb/s تنها برای جامعه علمی ، دانشگاهی و تحقیقاتی کشور قابل ارائه است."

جای دوستان خالی ، دیروز پای اینترنتی با سرعت 60 مگابایت بودم ، فقط گفتم بنویسم ، دلتون بسوزه.... .کپی فایلهای دانلودی روی فلش مموری بیشتر از دانلودش زمان میبرد
    شما كجا بودين؟يا تو كره بودين يا تو كره مريخ؟

از نظر فنی امکان ارائه فیبر نوری در هر خونه ای هست ، منتها نسبت هزینه و فایده باید معقول باشه. ( هم تجهیزاتش موجودهست( از چینی گرفته تا.... ) و هم کارخانجات تولید فیبرنوری درایران)
    فني شو كه نمي دونم و لي از نظر عملي حدودا دو ماه پيش محله زندگيمون مجهز به خط تلفن شد.
    آخرین ویرایش به وسیله ali.rezaei7 : دوشنبه 09 اسفند 1389 در 15:09 عصر

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    70 دلار؟!! من دارم اینجا، توی یه شهر کوچیک، عملا برای همچین سرعتی ماهی 15 - 19 تومن میدم. با همین قیمت در برخی شهرهای بزرگتر میشه سرعتی بین 1 تا 2 مگابیت در ثانیه داشت. حداقل حقوق کارگران مطابق قانون کار 303 تومن هست، شما چطور 400 تومن رو متوسط درآمد حساب کردید؟ ما اگر بخوایم حقوق دریافتی متوسط یک کارمند دولتی رو در نظر بگیریم، با تخمین (نه دقیقا) میشه گفت 500 تومن در ماه، البته اگر کسی بخواد دقیق حساب کنه، باید درآمد یک خانوار را حساب کنه، نه درآمد یک فرد را. در هر حال، هزینه اینترنت همچین فردی میشه حدودا 4 درصد درآمد ماهیانه اش، که نسبت به سال های گذشته پیشرفت خوبی داشته.

نه اینکه این قیمت خیلی مناسبی باشه، ولی من نسبت به اظهار نظرهایی که همینطوری بدون پایه و اساس مشخصی، مطرح بشند، حساس هستم. اظهار نظرهایی که متاسفانه در جامعه ما خیلی باب هست؛ همه استاد تمام همه امور هستند، و به خودشان اجازه میدند در هر امری بدون مطالعه کافی اظهار نظر تخصصی کنند.
    لیست قیمت های شاتل - 93 هزار تومان! (معادل 93 دلار!)
    لیست قیمت های اندیشه سبز خزر - 195 هزار تومان! (معادل 195 دلار!)
    لیست قیمت های پارس آنلاین - 155 هزار تومان! (معادل 155 دلار!)
    بقیه شرکت ها هم به این شکل هست.
    فراموش نکنید که وقتی می گوییم سرعت 512 فلان قیمت منظور با حجم نامحدود هست! (در مطالب قبلی هم تمامی شرایط نامحدود در نظر گرفته شده است)
    خوبه خودتان هم مثال زدید!
    وقتی حقوق کارگر 303 تومان باشد و حقوق کارمند 500 تومان، پس میانگینش چند می شود؟!! (حالا اصلا به دانش آموز و دانشجو و افرادی که طبق قانون کار، کار نمی کنند کاری نداریم!)
    این هم که گفتید درآمد کل خانواده باید مد نظر باشد در صورتی حرفتان درست است که درآمد شخص خارجی را هم با درآمد خانواده اش بسنجیم نه صرفا 4000 دلار درآمد خودش! (هرچند که سنجیدن با خانواده کاملا بی ربط است!)
    فکر می کنم همگی کاملا متوجه شده باشند که صحبت های چه کسی بی پایه و اساس است و سعی می کند در همه امور استادی اش را نشان دهد
    آخرین ویرایش به وسیله Slytherin : دوشنبه 09 اسفند 1389 در 15:53 عصر

کاربر جدید
    محل زندگی
    یه جای خوب

سلام به همگی .

به نظر من باید جدا از قیمت و سرعت ( ایران و دیگر کشورها ) که اصلا قابل مقایسه نیست . کیفیت رو هم در نظر بگیرید . به نظر من کیفیت بسیار مهم تر از 2 فاکتور قبلی هست .

هر از چند گاهی لنگر کشتی سیم اینترنت رو قطع میکند و ما در واقع اینترنت نداریم . اونوقت اگر شما پول ماشین لباسشویی زرکوب و الماس نشان رو هم داده باشی , باید فقط عکس کاتالوگش رو نگاه کنی . شما بگید وقتی که لنگر کشتی سیم رو قطع کرده از کی میتونید شکایت کنید و خسارت بگیرید ؟

در باقی موارد هم که لنگر کشتی سیم رو پاره نکرده ، ما بیشتر اینترانت داریم تا اینترنت . هر سایتی باز میکنیم , سایت پیوندها باز میشه . آخه یکی نیست بیاد یگه چرا سایت آقای وحید نصیری رو ف.ی.ل.ت.ر کردین ؟ در حال حاضر اگر نگیم تمامی ، بیشتر سایتهای Blogspot و WordPress فیلتر شده . یعنی همشون قوانین این صفحه رو نقض کردند ؟

حالا شما اینترنت 2 مگ بگیر ولی نتونی جیمیلت رو باز کنی یا نتونی از گوگل ریدر استفاده کنی ، چه حالی بهت دست میده ؟

آقای کشاورز:

این سرعت و قیمتی که شما میگید برای حجم محدود است (معمولا 2 گیگابایت)....
    بله در شهرهای بزرگ هم با این قیمت های 2 مگابیت هم می دهند....

اما......واقعا خنده داره 2 مگابیت سرعت! 2گیگابایت حجم ترافیک... که با کوچکترین خبری قطع میشه! هر روز دچار افت سرعت میشه...

بی خودی سعی نکنید شرایط را عادی جلوه دهید. وقتی جایی نیازی وجود داره باید پاسخ داده بشه، نه این که با هزار جور مانع مردم رو مجبور کرد که به وضع موجود رضایت دهند.
    شاید برای اونهایی که برای تفریح از اینترنت استفاده می کنند این وضع قابل تحمل باشه ولی برای اونهایی که کارشون به اینترنت وابسته است این وضعیت اصلا مناسب نیست.

وقتی حقوق کارگر 303 تومان باشد و حقوق کارمند 500 تومان، پس میانگینش چند می شود؟!!
    فکر کنم در مدرسه این رو آموزش میدن که برای به دست آوردن میانگین، در ساده ترین حالت ممکن، مقدار کمترین و بیشترین را در نظر می گیرند. حقوق یک کارمند رو به عنوان مقدار بیشترین در نظر نمیگرند که بخوان میانگین حقوق کارمندی با حداقل حقوق کارگری را به عنوان میانگیم دستمزد جامعه حساب کنند.
    آقای کشاورز:

این سرعت و قیمتی که شما میگید برای حجم محدود است (معمولا 2 گیگابایت)....
    بله در شهرهای بزرگ هم با این قیمت های 2 مگابیت هم می دهند....
    اینی که من قیمت دادم، 5 گیگ بود، 1 تا 6 صبح هم رایگان. 2 گیگ حجم اضافه اش هم میشد 5 تومن. در ضمن، درباره قیمت ها هم گفتم "عملا" نگفتم، سرعت رسمی نوشته شده در قرارداد. اکثر ISP ها در اکثر شهرها بدون مشکل به کاربران حجمی خودشان که قرارداد های زیر 512 دارند، سرعت 512 یا بالاتر ارائه می کنند، بدون دریافت هزینه اضافی.

بی خودی سعی نکنید شرایط را عادی جلوه دهید. وقتی جایی نیازی وجود داره باید پاسخ داده بشه، نه این که با هزار جور مانع مردم رو مجبور کرد که به وضع موجود رضایت دهند.
    فکر نمی کنم، چیزی رو عادی جلوه داده باشم. در همون پست هم اشاره کردم که سرویس های فعلی هنوز کاملا مطلوب نیست. من به دو نکته اشاره کردم:
    1- من از اطلاع رسانی غلط خوشم نمیاد. عقیده هم ندارم که هدف وسیله را توجیه میکنه! اینکه ما از وضعیت یک سرویس راضی نیستیم، دلیلی نمیشه که بابت نشان دادن نارضایتی خودمون، آسمان و ریسمان ببافیم؛ متوسط حقوق جامعه رو 400 بگیریم، هزینه تمام شده اینترنت رو هم ماهی 70 تومن بگیریم، بعدش هم روضه بخونیم! یا با یک نمودار فاقد ارزش علمی، بیایم بگیم ما از نیجریه هم کمتریم، و با هم گریه کنیم! پس مورد اول اشکال من ربط مستقیمی به بحث سرعت اینترنت نداره، بلکه به شیوه برخورد افراد، و نوع اطلاع رسانی شان در جامعه مربوط میشه. بارها هم این انتقاد به اینگونه رفتارها رو در تاپیک هایی مثل اون تاپیک ابر رایانه، تاپیک اینترانت ملی، تاپیک پدافند غیرعامل،و غیره مطرح کردم.

2- اشاره کردم که به نسبت گذشته نوع سرویس ها و قیمت شان بهبود داشته. الان یک آدم عادی که استفاده محدودی از اینترنت داره، و اکثر افراد جامعه ما هم از این قشر هستند، راحت می تونند یک اتصال 128 با هزینه ماهیانه 10 تومن یا کمتر تهیه کنند. شما میگید فلان جا سرعتش خیلی بیشتر، و قیمتش خیلی کمتر هست، من هم رد نکردم. فلان کشوری که سرعت اینترنتش فلان برابر بیشتر از ایران هست، درآمد یکی از شرکت هاش هم برابر یا بیشتر از کل بودجه ایران هست. من در اون پست اشاره کردم، که پیشرفت داشتیم، ولی کافی نیست.

اما اینکه انتظار داشته باشید که هر وقت کسی میاد اینجا خبر میزاره که هزینه اینترنت فلان کشور، فلان قدر از ما کمتر هست، من نوعی بیام اینجا و فقط غر بزنم و ناله کنم، یا خدای نکرده با هر وسیله ایی پیاز داغش رو زیاد کنم، من همچین آدمی نیستم. حکایت روضه امام حسین (ع) نشه که هر مداحی برای اینکه بیشتر مردم رو به گریه بیاره، و مثلا معروف تر بشه، به دروغ و جفنگیات متوسل بشه! من سعی می کنم پیشرفتش رو ببینم، کاستی هاش رو هم ببینم، و در یک چارچوب کلی اظهار نظر کنم، نه اینکه فقط یک نقطه رو، اون هم از نقاطی که جزو کاستی ها محسوب میشند، رو ببینم، و براش داستان درست کنم، و کاسه غم بغل کنم. انتقاد هم دارم (شاید بیشتر از خیلی از شما ها)، ولی بین انتقاد کردن، و غر زدن یا سیاه نمایی کردن تفاوت قائل هستم.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •