نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: کتاب پی پیشنهاد میکنید؟

کتاب پی پیشنهاد میکنید؟

دوستان من وی بی رو تازه شروع کردم به یاد گرفتم کتاب خوب پی دی اف کسی سراغ داره که پر محتوا باشه و بدرد بخورد؟
    ممنون

کاربر تازه وارد آواتار Mr.Unknown
    محل زندگی
    System32

نقل قول: کتاب پی پیشنهاد میکنید؟

دوست عزیز تا شروع نکردی طرف ویبی نیا از #c شروع کن ضرر نمیکنی.

سلام. من هم بهتون پیشنهاد می کنم که از یادگیری این زبان صرف نظر کنید. این یه زبان منسوخ شده است و تو این دور و زمونه دیگه ازش استفاده نمی شه. بجای اینکه وقتتونو صرف یادگیری این زبان بکنید، بهتره که با توجه به نیازتون سراغ یکی از زبان های دات نت برید. من بهتون سی شارپ رو توصیه می کنم. یه کتاب پی دی اف آموزش این زبان هم بصورت رایگان موجود هستش. که به نظر من بهترین و کاملترین کتاب سی شارپ هستش. اگه خواستید بگید لینکشو قرار می دم.

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

باسلام:
    به نظر من اگه میخواید تازه شروع به برنامه نویسی کنید از همین VB شروع کنید خوبه. (من خودم از همین شروع کردم)
    از کتاب آقای جعفرنژاد قمی انتشارات علوم رایانه استفاده کنید برای شروع خوبه.

Smile نقل قول: کتاب پی پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته شده توسط alonemm مشاهده تاپیک
    باسلام:
    به نظر من اگه میخواید تازه شروع به برنامه نویسی کنید از همین VB شروع کنید خوبه. (من خودم از همین شروع کردم)
    از کتاب آقای جعفرنژاد قمی انتشارات علوم رایانه استفاده کنید برای شروع خوبه.
    به نظر من اين جوري وقتشو تلف مي كنه. عاقلانه نيستش كه براي يادگيري يك زبان، اول يك زبان ديگه رو ياد بگيره. تازه اونم زباني كه مربوط ميشه به ده دوازده سال پيش كه زماني زيادي هم هست كه منسوخ شده و همچنين كارايي خاصي هم نداره.
    ‍C#‎ يا vb.net مثل c يا C++‎ نيست كه براي يادگيريش حتما بايد از قبل تجربه برنامه نويسي داشته باشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    BOOTSTRAP LOADER

من هم بهتون پیشنهاد میکنم از خیر این vb6 بگزرید نمیگم سخته خیلی هم آسونه ولی زیاد مال نیست
    اونقدر که بخوای نمیتونی باهاش مانور بدی ( نمیگم مشکلی داره ها ولی خوب دیگه سن و سالش زیاد میگزره ) -- هر چند این زبان هم بازم خوبه الآن تو خیلی از دانشگاه های معتبر ما بجای زبان C++‎ میان به دانشجو pascal یاد میدن ( مال قرن دایناسورها ) الآن دیگه این زبان با وجود زبان های کامل تر و راهت تری که هر روز هم دارن پیشرفته تر میشن خیلی بی کاربرد هستش ضعیف نیستن ولی زیادم کاربردی نیست زجر میدن تا یه چیز ساده درست کنی

منم مثل دوستمون میگم برو سراغ .net اگر عشق وی بی هستی حداقل vb.net کار کن ولی من به شخصه از C#‎ خوشم میاد و خیلی علاقه دارم ( متاسفانه فعلا نمیتونم با هاش کار کنم )

موفق باشید ....

کاربر دائمی آواتار _behnam_
    محل زندگی
    سونای ایران ( بوشهر )

به نظر من هم دوستان راست میگن Vb دیگه قدیمی شده البته آنچنان هم برنامه بدی نیست که دوستان اینقدر تو سرش میزنن
    دوست عزیز اگه بری از زبان C#‎ شروع کنی بهتره چون اگه بعدها بخوای تغییر زبان بدی خیلی سخته !!

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

من هم توصیه میکنم از یکی از زبان های .net شروع کنید (بهتره VB.net باشه) البته VB6 هم زبان فوق العاده ای که همه کار میشه باهاش کرد اما الان همه جا .net می خوان (حتی اگه برنامه نویس فوق العاده هم باشید اما
    .net کار نکنید ،هیچ جا نمیتونید استخدام شید)
    این تاپیک میتونه شما را کامل روشن کنه که چرا دوستان اصرار دارن از .net شروع کنید:https://barnamenevis.org/showthread.p...؟&highlight=

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

همچنين كارايي خاصي هم نداره.
    با این موافق نیستم ولی در کل دیگه بازاری نداره اگر زبان ساده برای یادگیری مد نظرتون هست پایتون را انتخاب کنید که توی تمام پلت‌فرم‌ها هم بهتون جواب می‌ده اگر قصد برنامه نویسی قوی در پلت‌فرم ویندوز و متوسط در سایر پلت‌فرم‌ها را دارین سی‌شارپ بهترین انتخاب شما خواهد بود « نظر شخصی هست » موفق باشید./

کاربر دائمی آواتار kuh_nur
    محل زندگی
    C:\Windows\Temp

سلام
    دوست عزیز دوستان درباره نرم افزار vb خیلی کم لطفی کردن ولی از جهاتی هم حق باهاشونه این زبان ورژن شیشه در حالی که الان نسخه 2010 اون هم اومده ( البته از نوع دات نت) برای یاد گیری خوبه ولی اگه بخواین به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی ازش توقع داشته باشین زیاد جالب نیست . در ضمن با توجه به نیاز بازار که به برنامه نویسای دات نت نیاز دارن تقریبا یاد گیری vb کمکی بهتون نمی کنه

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

نقل قول نوشته شده توسط ali.rezaei7 مشاهده تاپیک
    به نظر من اين جوري وقتشو تلف مي كنه. عاقلانه نيستش كه براي يادگيري يك زبان، اول يك زبان ديگه رو ياد بگيره. تازه اونم زباني كه مربوط ميشه به ده دوازده سال پيش كه زماني زيادي هم هست كه منسوخ شده و همچنين كارايي خاصي هم نداره.
    ‍C#‎ يا vb.net مثل c يا C++‎ نيست كه براي يادگيريش حتما بايد از قبل تجربه برنامه نويسي داشته باشه.
    برای شنا در دریا باید از دریاچه شروع کرد.

نقل قول نوشته شده توسط alonemm مشاهده تاپیک
    برای شنا در دریا باید از دریاچه شروع کرد.
    موافقم. اما این دریاچه ای که شما در باره اش صحبت می کنید، خشکیده.
    از زمان ارایه نسخه شش این زبان تا حالا سه نسل ویندوز عوض شده و چهارمیش هم در راه هستش با این حساب باید خیلی خنده دار باشه که هنوز افرادی پیدا میشند که از این زبان به عنوان زبان اصلی استفاده می کنند و یا اون رو برای یادگیری انتخاب می کنند. نسخه دات این زبان در پایه تفاوت چندانی با نسخه ششم نداره به همین دلیل می تونید از همان نسخه دات نت برای شروع استفاده کنید.

کاربر دائمی آواتار _behnam_
    محل زندگی
    سونای ایران ( بوشهر )

آقا شرمنده که اینو میگم
    دوستمون پیشنهاد کتاب خواست نه پیشنهاد زبان برنامه نویسی ما همه چیو بهش گفتیم اما آخر جوابشو ندادیم شاید ایشون به ویژوال بیسیک علاقه داشته باشه
    دوست عزیز به نظر من واسه یادگیری ویژوال بیسیک کتاب PDF ویژوال بیسیک در N+1 روز و کتاب PDF اموزش ویژوال قسمت اول از آقای خارائی مدیر بخش ویژوال رو بخونید یاد میگیرید و همین سایت برنامه نویس که خیلی ها توش برنامه نویس شدن
    اگه لینک کتاب هارو پیدا نکردید بگین واستون لینک کنم

موفق باشید

ممنون از آقا بهنام اگر میشه لینک بدید ممنون میشم

.: مداحی دلنشین شهیدی که در زادروز ولادتش پرکشید [ تصاویر... ]
    .: مداحی دلنشین شهید غلامعلی رجبی [ تصاویر... ]

.: لطفا سوالاتی که قابل طرح در انجمن هستند را در خصوصی ارسال نفرمائید.

کاربر دائمی آواتار kuh_nur
    محل زندگی
    C:\Windows\Temp

نقل قول نوشته شده توسط _behnam_ مشاهده تاپیک
    آقا شرمنده که اینو میگم
    دوستمون پیشنهاد کتاب خواست نه پیشنهاد زبان برنامه نویسی ما همه چیو بهش گفتیم اما آخر جوابشو ندادیم شاید ایشون به ویژوال بیسیک علاقه داشته باشه
    دوست عزیز به نظر من واسه یادگیری ویژوال بیسیک کتاب PDF ویژوال بیسیک در N+1 روز و کتاب PDF اموزش ویژوال قسمت اول از آقای خارائی مدیر بخش ویژوال رو بخونید یاد میگیرید و همین سایت برنامه نویس که خیلی ها توش برنامه نویس شدن
    اگه لینک کتاب هارو پیدا نکردید بگین واستون لینک کنم

موفق باشید
    سلام حق با دوست مون بود ما همه چیز رو درباره vb و سایر محصولات دات نت گفتیم اما از اصل جا موندیم بنظر من کتاب visual basic .net 2005 یا visual basic .net 2008 انتشارات غزال خوبه شرمنده اگه تبلیغ شد و باز شرمنده اگه pdf نداشتم

نظر من هم وی بی هستش ولی تصمیم با خودتونه من کتب انتشارات نص را پیشنهاد می کنم

سلام

دوست عزيز درسته كه شما خواستي كتاب معرفي كنن اما دوستان بي ارتباط حرفي نمي زنن
    اگر از يادگيري vb6 هدف خاص و موقتي داري خب مي توني شروع كني اما اگر قراره برنامه نويس بشي بهتره به تجربه بقيه گوش كني و بري سراغ زبانهاي دات نت
    البته با VB6 ميشه نرم افزارهاي كاملا حرفه اي نوشت اما هم زمان زيادي ازت مي گيره هم قابليت اجرا بر روي پلت فرمهاي مختلف رو مثل زبانهاي دان نت نداره
    ضمنا تا چند سال ديگه توليد ابزارهاي مختلف براي VB6 ديگه متوقف ميشه
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

سلام
    خیلی از دوستان از جمله خودم ترسمون از اینه که چطور سینتکس دستورات vb.net رو یاد بگیریم و چطور میتونم اون تسلطی رو که در vb6 داریم رو در اون هم بدست بیاریم
    اکثر کتابهای بازار هم خیلی کلیشه ای به این موضوع پرداختن و آموزشهاشون چنگی به دل نمیزنه
    واسه همین یه مقدار مقاومت ذهنی در گرایش به این زبان وجود داره
    اکثر عزیزانی که در این تایپیک شرکت کردند هم روز اون حال مارو داشتند
    دوستان اگر حول و حوش این قضیه صحبت کنند که چطور میشه در کمترین زمان و با بهترین راندمان به این زبان کوچ کرد خیلی ممنون میشم
    آیا واسه ما ها که تقریباً با vb6 آشنایی داریم این پروسه (انتقال به vb.net) کوتاه تر میشه؟
    از هر کسی هم میپرسیم که چرا vb.net بهتره همش میگن که چون از network freamwork پشتیبانی میکنه
    من که آخر نفهمیدم این network freamwork چیه

نقل قول نوشته شده توسط ali190 مشاهده تاپیک
    من که آخر نفهمیدم این network freamwork چیه
    سلام علیکم
    ببخشید ممکنه جواب بی ارتباط با موضوع تاپیک باشد
    تقریبا دات نت سه ویژگی کلی و اساسی نسبت به سایر برنامه نوشته شده با زبانهایی نظیر vb6 دارد:

1. -برنامه برای اجرا وابسته به OS نیست
    2. برنامه برای اجرا نیاز به نصب ندارد
    3. هزینه ای برای ایجاد بستر شبکه ایجاد نمیکند

زیرا تمام کامپوننت ها و تنظیمات ریجستری مورد نیاز آن در net freamework قرار دارد

موفق باشید
    یاعلی

نقل قول نوشته شده توسط mohsenvj مشاهده تاپیک
    تقریبا دات نت سه ویژگی کلی و اساسی نسبت به سایر برنامه نوشته شده با زبانهایی نظیر vb6 دارد:

1. -برنامه برای اجرا وابسته به OS نیست
    2. برنامه برای اجرا نیاز به نصب ندارد
    3. هزینه ای برای ایجاد بستر شبکه ایجاد نمیکند
    زیرا تمام کامپوننت ها و تنظیمات ریجستری مورد نیاز آن در net freamework قرار دارد
    سلام
    آقا محسن ممنون از جوابتون
    هر کدوم از این سه ویژگی که فرمودید آدم رو به یادگیری این زبان ترغیب میکنه
    فقط میشه ازتون خواهش کنم راجع به این سه ویژگی یه مقدار (کوچولو) بیشتر توضیح بدید
    مثلاً این که فرمودید:
    "زیرا تمام کامپوننت ها و تنظیمات ریجستری مورد نیاز آن در net freamework قرار دارد"
    چطور ممکنه ، پس کامپوننت چطور رجیستر میشوند و چطور کلیدها در رجیستری set میشه؟
    ممنون و متشکر از لطف شما
    یاعلی

سلام علیکم
    این موردی که درباره ریجستری عرض کردم مربوط به ویژگی کامپوننت هایست که باید در ریجستری ویندوز ثبت شوند مثلا ریجستر کردن dll های نوشته شده با vb6 یا ... . منظور بنده از ریجستری نه دستوراتی بود که روزانه از آنها برای set یا فراخوانی ریجستری استفاده میکنیم
    به عبارتی با نصب دات نت تمامی کامپوننت های مورد نیاز برنامه در ریجستری ثبت شده و برای همه برنامه ها قابل استفاده میباشند

موفق باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •