نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: تغییر کردن مقدار dropdownList با توجه به مقدار انتخاب شده در دو dropdownlist دیگر

تغییر کردن مقدار dropdownList با توجه به مقدار انتخاب شده در دو dropdownlist دیگر

سلام من دارم یه سایت آزمون آنلاین طراحی می کنم حالا وقتی من می خوام یه سوال اضافه کنم ابتدا باید مقطع(کاردانی وکارشناسی و...)را انتخاب کنم وبعد باید نوع سوال(عمومی یا تخصصی)را انتخاب کنم
    حالا من اگه نوع سوال تخصصی را انتخاب کنم باید بعد باید رشته ای را با توجه به این که چه مقطعی انتخاب کردم را انتخاب کنم و بعدش درسام با توجه به رشته انتخاب شده میاد وبعد سوال را اضافه می کنم.
    تا اینجا مشکلی ندارم ولی من اگه نوع سوال عمومی را انتخاب کنم دیگه نباید رشته را انتخاب کنم
    و درسهایی راکه id نوع سوال آنها عمومی است و در dropdownList مربوط به درسها می آید را انتخاب کنم
    من برای این کار یه query به شکل زیر نوشتم:
    ( select * from Lessons where (idmaghta==@idmaghta) AND (idLessonType==@LessonType
    or(ReshteID==@ReshteID
    ولی کار نمی کنه

Post نقل قول: تغییر کردن مقدار dropdownList با توجه به مقدار انتخاب شده در دو dropdownlist دیگر

سلام
    چنین چیزی که شما نوشتین نباید هم جواب بده
    اگه درست فهمیده باشم کاربر باید حتما مقطع رو انتخاب کنه نوع سوال رو هم انتخاب کنه
    حالا اگه نوع سوال تخصصی بود باید رشته رو انتخاب کنه اگه عمومی بود باید یه درس عمومی انتخاب کنه درسته؟
    حالا من نمی دونم شما همه ی درسهارو در یک جدول ذخیره کردین؟
    و اگه اینطوره چه فیلد هایی رو در نظر گرفتین؟
    یه راه اینه که دو تا جدول در نظر بگیرین
    یکی برای دروس تخصصی دیگری برای دروس عمومی
    حالا اگه کاربر دروس تخصصی رو انتخاب کرده بود یه دستور select بنویسین که هر سه تا فیلد and بشن
    ولی اگه دروس عمومی رو انتخاب کده بود یه select دیگه بنویسین
    موفق باشید

نقل قول: تغییر کردن مقدار dropdownList با توجه به مقدار انتخاب شده در دو dropdownlist دیگر

من همه درسامو تو یه جدول به شکل زیر ذخیره می کنم
    LessonID
    LessonName
    IDMaghta
    LessonTypeID
    IDReshte

که با فیلد LessonTypeID که در جدول خودش کلید اصلی هست مشخص میشه که درس عمومی هست یا تخصصی

من هم نظرم همین حرف شماست:"حالا اگه کاربر دروس تخصصی رو انتخاب کرده بود یه دستور select بنویسین که هر سه تا فیلد and بشن
    ولی اگه دروس عمومی رو انتخاب کده بود یه select دیگه بنویسین"

ولی من از dataset استفاده می کنم و query هامو تو اون می نویسم
    من اول دو تا query تو dataset نوشتم که اولی واسه وقتی بود که کاربر عمومی رو انتخاب کرده و دومی واسه وقتی بود که تخصصی رو انتخاب کرده
    من تو بخش کدم دوتا DataSource گذاشتم و تو هرکدوم یکی از query های بالا را صدا زدم و تو رویداد change dropdownlist مربوط به درس یه شرط گذاشتم که نسبت به چیزی که انتخاب شده DataSourceID مربوط به DropDownList تغییر کنه ولی این کار هم جواب نداد

نقل قول: تغییر کردن مقدار dropdownList با توجه به مقدار انتخاب شده در دو dropdownlist دیگر

مشکل حل شد

نقل قول نوشته شده توسط omega_pc مشاهده تاپیک
    مشکل حل شد
    خدا رو شکر

سلام دوست عزیز من هم این مشکل شما رو دارم خیلی دوست دارم بدونم مشکل تون چه جوری حل شد لطفا به منم کمک کنید واسه تحویل پروزه وقت کمی دارم....پیشاپیش ازتون ممنونم

یعنی هیچ کس نیست که جواب ما رو بده!!!!!!!!!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •