نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: درج مقدار یک ستون متناسب با مقدار غیر تکراری یک ستون خاص

کاربر دائمی آواتار mohsencom
    محل زندگی
    رشت

درج مقدار یک ستون متناسب با مقدار غیر تکراری یک ستون خاص

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
    یک دیتاگرید دارم که که یکی از ستوناش اسم کارخانه هست و یکی دیگه آدرس کارخانه و یه سری ستون های دیگه...چطوری میتونم آدرس کارخانه رو ثبت کنم طوری که این آدرس برای تمام کارخانه هایی که یک اسم مشابه دارند ثبت بشه و در دیتاگرید اسم کارخانه تکراری نباشه.....
    دوستان عملیات ثبت رو خودم میدونم.فقط بگین چطوری از تکراری نشون دادن اسم کارخانه ها جلوگیری کنم و آدرسی که ثبت میکنم برای تمام کارخانه های با یک اسم مشابه ثبت بشه...
    ممنون از لطفتون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: درج مقدار یک ستون متناسب با مقدار غیر تکراری یک ستون خاص

متوجه سوالتون نشدم. اگه میتونین بیشتر توضیح بدین

محل زندگی
    رشت

ببینین من یه دیتابیس ACCESS دارم که اطلاعاتمو توش ثبت میکنم و در دیتاگریدویو نمایش میدم...حالا یکی از ستون های دیتاگرید اسم کارخانه هست...خب اسامی مختلفی موجوده مثل آپادانا،یزدسرام و غیره...حالا ممکنه مثلا 10تا آپادانا یا 10تا یزدسرام در دیتاگرید ویو نمایش داده بشه...در ابتدا میخوام بجای 10تا آپادانا ، 1 آپادانا نمایش داده بشه...این از این...
    در قدم بعدی یکی دیگه از ستون های دیتاگریدویو آدرس کارخانه هست...خب حالا وقتی من میخوام آدرس کارخانه رو ثبت کنم،مثلا برای کارخانه آپادانا...این آدرس ثبت شده برای تمام رکوردهایی که اسم کارخانه شون آپادانا هست هم یکی باشه یا توشون کپی بشه تا دیگه برای هر رکودی که ثبت میکنم هی مدام آدرسشونو ثبت نکنم.چون کاربرپسند نیست
    امیدوارم توضیحاتم واضح باشه.مرسی از توجهتون

منم چیزی متوجه نشدم. میتونی 1 عکس بزاری اونطوری توضیح بدی؟
    دانلود حسابخانه مانی، برنامه مدیریت درآمد و هزینه رایگان

هر آنچه که هستیم، نتیجه افکاریست که در گذشته داشته ایم. (بودا)
    واحد فاصله «متر» نیست، «اشتیاق» است. اگر مشتاقش باشی حتی يک قدم هم فاصله ای دور است.

رنگ رنگی | آموزش

کاربر دائمی آواتار ebrahimv
    محل زندگی
    وايقان

فكر ميكن تو تو طراحي پايگاه داده مشكل داري
    اصولي طراحي نكردي

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

به نظر من هم مشکل تو طراحی دیتابیستون، چون اصولا نباید مثلا اسم یه کارخونه چندجا باشه، فک کنم شما فیلد نام و آدرس کارخونه رو توی یه جدول با فیلدای دیگه گذاشتین که خوب درست نیست

محل زندگی
    رشت

دوستان ببینید شما فقط بگید چطوری چند رکورد تکراری رو بصورت یک رکورد نشون بدم( نه اینکه رکوردهای تکراری رو حذف کنم)،اینو بفهمم به جواب قسمت دوم سوالم هم میرسم،با یک دستور INSERT میتونم تمام رکوردهایی که فیلد آدرسشون خالی هست رو با شرط اینکه نام کارخانه= مقدار موردنظرم هست پر کنم...نمیدونم فکر میکنم سوالم واضحه...ببخشید اگه بازم نتونستم منظورمو برسونم یا عکسی بذارم(چون پیچیده تر میشه)...مرسی از توجه و لطف همگی

Select Distinct با این دستور میتونید از انتخاب تکراری جلوگیری کنید . ولی طراحی پایگاه دادتون همون طور که دوستان اشاره کردن اشتباه .

سلام
    ببين عزيز دوستان راست ميگن طراحيه بانكت اشكال داره اولين شرط طراحي بانك از بين بردن افزونگيه شما الان بانكت افزونگي داره اگه الان حلش نكني بعد ها هم در موارد ديگه دچار مشكل ميشي به نظر من شما بيا اصلاحش كن. نام كارخونه و آدرس كارخونه و مشخصات ديگه كارخونت رو از جدول فعليت بكش بيرون بريز تو يك جدول جديد به اسم Factory ويك فيلد هم به اسم Id در جدول جديد قرار بده كه به صورت Auto number پر بشه در جدول فعليت هم فيلدي قرا بده به اسم Id factory حالا بين 2فيلد Id و Id factory از 2 جدول factory و جدول مذكور ، رابطه بزن اينجوي هم افزونگي نداري و نه نياز داري چندين بار آدرس كارخونه بدي و نه جندين بار يه كارخونه رو تو ديتا گريدت ببيني كه بشه سوهان روحت كمك خواستي من هستم

سلام
    ببين عزيز دوستان راست ميگن طراحيه بانكت اشكال داره اولين شرط طراحي بانك از بين بردن افزونگيه شما الان بانكت افزونگي داره اگه الان حلش نكني بعد ها هم در موارد ديگه دچار مشكل ميشي به نظر من شما بيا اصلاحش كن. نام كارخونه و آدرس كارخونه و مشخصات ديگه كارخونت رو از جدول فعليت بكش بيرون بريز تو يك جدول جديد به اسم Factory ويك فيلد هم به اسم Id در جدول جديد قرار بده كه به صورت Auto number پر بشه در جدول فعليت هم فيلدي قرا بده به اسم Id factory حالا بين 2فيلد Id و Id factory از 2 جدول factory و جدول مذكور ، رابطه بزن اينجوي هم افزونگي نداري و نه نياز داري چندين بار آدرس كارخونه بدي و نه جندين بار يه كارخونه رو تو ديتا گريدت ببيني كه بشه سوهان روحت كمك خواستي من هستم

محل زندگی
    رشت

مرسی دوستان عزیز
    مشکلم کاملا حل شد.سپاسگذارم از راهنماییهای خوبتونننننننننننننننننننن ننننن

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •