نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: الگوریتم تبدیل تاریخ هجری به میلادی بدون ذکر سال

کاربر دائمی آواتار ahrimaneahurai
    محل زندگی
    ایران

الگوریتم تبدیل تاریخ هجری به میلادی بدون ذکر سال

سلام و عیداون مبارک.
    من می خوام یه تقویم بنویسم اما مشکلم اینه که الگوریتمی می خوام که تاریخ هجری رو به میلادی تبدیل کنه اما با شرط اینکه بدون سال باشه مثلا 1/12 که میشه 12 محرم می خوام برای هر سال این تکرار شه و نه برای سال خاصی و با توجه به اینکه تاریخ هجری هر سال تغییر میکنه میشه الگوریتم رو در آورد یا نه ؟
    از HijriCalendar نمیشه استفاده کرد و تبدیل کرد چون توش از سال استفاده نمیشه.

نقل قول: الگوریتم تبدیل تاریخ هجری به میلادی بدون ذکر سال

سلام
    عید شما هم مبارک باشه
    تبدیل تاریخ هجری به میلادی، بدون ذکر سال بی معنیه!!! چون همیشه روز و ماه یک تاریخ هجری، برابر یه روز و ماه یه تاریخ میلادی نیست و متغیر سال در اون موثره!
    در ضمن برای درست کردن تقویم، باید شما حتما سال را در نظر بگیری
    موفق باشی

کاربر دائمی آواتار ahrimaneahurai
    محل زندگی
    ایران

ممنون
    یعنی هیچ راهی نداره که بشه یه تقویم درست کرد که برای سال خاصی نباشه و بشه همیشه ازش استفاده کرد؟ پس خود HijriCalendar از چه الگوریتمی استفاده می کنه ؟ اون هم برای سال خاصی نیست تا اونجا که من میدونم

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز من نمی دونم درست منظورتون رو متوجه شدم یا نه اما طبق اون چیزی که فهمیدم:

شما می تونید تبدیل تاریخ رو انجام بدید بعد سال تاریخ به دست اومده رو حذف کنید.

اما اگر منظورتون اینه که مثلا کاربر به برنامه تاریخ رو به این صورت بده:5/8 و برنامه معادل اونو به میلادی بده نه،بدون سال امکان پذیر نیست!(البته تا اونجایی که من می دونم)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •