نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: جستجو در فایل های متنی با پسوند csv

جستجو در فایل های متنی با پسوند csv

دوستان سلام

چه طوری می شه توی یک فایل csv جستجو انجام داد؟

فرض کنید من یک فایل person.csv دارم که اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، آدرس، نام پدر و ... رو توی اون ذخیره کردم (با وی بی). حالا مجدد می خوام اطلاعاتم رو از محل اصلی به روز کنم. در این به روز کردن لازمه که ببینم کدوم رکورد، اطلاعاتش ناقصه، مثلا آقای x به جز فیلد نام پدر بقیه فیلداش کامله و من فقط می خوام همون فیلد رو پر کنم. فعلا که توی پیدا کردن اطلاعات مشکل دارم، چه برسه که بخوام به روز روسانی هم انجام بدم.

من از Data Environment استفاده می کنم و برای وصل شدن به فایل فرضی person.csv ، یه DSN تعریف کردم. متد Find من در این خصوص درست عمل نمی کنه. یه چیزی شبیه کد زیر رو برای این متد نوشتم.

DataEnvironment1.rsCommand1.Find "Last_Name = '" & Text1.Text & "'"

البته این کد رو فقط به علت خوانا بودن با Text1.text نوشتم. در حالت اصلی اون قسمت رو با اطلاعات فیلد منبع خودم که قراره اطلاعات رو از روی اون به روز کنم، جایگزین کردم. در منبع یه شماره دارم که منحصر به فرده و از این بابت هیچ اشتباهی در پیدا کردن رکورد پیش نمی یاد، ولی نمی دونم چرا بازم پیدا نمی کنه.

اصلا یه سوال: آیا توی فایلهای csv با متد find باید پیدا کرد یا روشش فرق می کنه؟

از دوستانی که وقت می ذارن و جواب می دن، متشکرم.

با احترام- خدانگهدار.

شما میتونید فایلهای CSV رو با Data Control باز کنید ولی مطمئن نیستم بتونید جستجو روش انجام بدید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •