نمایش نتایج 1 تا 25 از 25

نام تاپیک: ارور هنگام وصل شدن به بانک اطلاعاتی sql .

ارور هنگام وصل شدن به بانک اطلاعاتی sql .

Erorre....................
    An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\\  DbSardar.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

این هم کد open کردن بانک :
    static string databaseAddress = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector  y|\DbSardar.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

دو فابل بانک اطلاعاتی ایجاد شده از sql رو تو شاخه bin/debug قرار دادم و و همچنین از Sql express 2005 استفاده میکنم .
    مشکل چیه ؟
    در ضمن اولین بار هست که C#‎ رو با بانک sql کار میکنم .

نقل قول: ارور هنگام وصل شدن به بانک اطلاعاتی sql .

سلام

ببینید توی لیست بانک های اطلاعاتی اتچ شده به اس کیو ال بانک اطلاعاتی ای همنام اون بانک وجود داره. (A database with the same name exists)

ببینید دستی از طریق خود اس کیوال اتچ میشه یا نه.

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی تقدمی مشاهده تاپیک
    سلام

ببینید توی لیست بانک های اطلاعاتی اتچ شده به اس کیو ال بانک اطلاعاتی ای همنام اون بانک وجود داره. (A database with the same name exists)

ببینید دستی از طریق خود اس کیوال اتچ میشه یا نه.

موفق باشید
    راستش من با attach و ... کمی بیگانه هستم . از کجا میتونم اینکار رو انجام بدم؟

در شمن موقعی که میخام باز کنم بانکم رو openWith میاد. منظورم همون دیتابیس هست که بصورت دستی باز شه !!! بعدش هم گزینه ای نمیاد که بتونم بازش کنم .!!!
    این کلی با access فرق داره راستیتش!!!!!!!!!!!!!!!!

اصلا من هرچی با sql جدول میسازم و میخام پاکش کنم . میگه که یه برنامه دیگه داره ازش استفاده میکنه!!!
    میخاستم بانک رو براتون up کنم نذاشت up شه . کپی نمیشه!!!

یکی هم به ما کمک کنه ! من راستیتش کلی کار دارم اما این کانکت نشدن ابتدای کار منه و باید یه جوری حل شه . ابنو گیر بمونم بقیه هم رو نمی تونم حل کنم . خواهشا" این قسمت رو کمک کنید. ممنون

کسی نمیدونه مشکل چیه؟

نقل قول نوشته شده توسط RIG000 مشاهده تاپیک
    یکی هم به ما کمک کنه ! من راستیتش کلی کار دارم اما این کانکت نشدن ابتدای کار منه و باید یه جوری حل شه . ابنو گیر بمونم بقیه هم رو نمی تونم حل کنم . خواهشا" این قسمت رو کمک کنید. ممنون
    دوست عزیز دو حالت داره این مسئاله :
    1- SQL رو باز کن ببین تو قسمت Database اگه اسم دیتا بیست بود روش کلیک راست کن و گزینه ی Deattach رو بزن
    2-تو برنامه نویسیت وقتی ارتباط با دیتا بیس رو برقرار میکنی نبستیش connection رو که open میکنی باید بعد از کارت close رو انجام بده

من دوباره یه database دیگه ساختم اسمشم عوض کردم بازم error قبلی رو دادsqlerorre.jpg

دوست عزیز deattach هم کردم بازم ارور ثبلی شد.
    همین ارور
    An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\\  SardarDb.mdf failed. A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

البته یه چیز هم بگم که من از بانک اکسس استفاده میکردم و یکی دوقسمت رو ویزارد کردم و ازش دیتاست استفاده کردم . حالا همونو کداشو عوش کردم و از اس کیو ال استفاده میکنم . نمیدونم ربطی داره یا نه . چون دیتا ست ها هستن هنوز !!

Unable to open the physical file "D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\  SardarDb.mdf"
    . Operating system error 32: "32(The process cannot access the file because it is being used by another process.)".
    An attempt to attach an auto-named database for file D:\Final\MokatebatEdari\MokatebatEdari\bin\Debug\S ardarDb.mdf failed
    . A database with the same name exists, or specified file cannot be opened, or it is located on UNC share.

کسی نتونست کمک کنه؟

دوست عزیز بانک و فرم اول برنامت را بگذار شاید یک فرجی شد

اصلا نمیزاره که zip بشه . نمیشه کپیش کرد . همش میگه توسط یه برنامه داره استفاده میشه

منظورت بانکته دیگه اره اگه بانکته باید ازش bakup بگیری

مشکل قبلی حل شد . اما یه مشکل دیگه به وجود اومد
    Cannot open user default database. Login failed.
    Login failed for user 'SAZGAR-A96785FE\amin'.

این sql چه مکافاتی داره ها

سلام به همه دوستان برنامه نویس اینطوری که من از ارور متوجه شدم دیتابیس در حال استفاده توسط یک برنامه دیگه می باشد حتی میتونه توسط خود اکسس باشه بنابرااین توصیه من به شما دوست عزیز اینه که چون دیتابیس اکسس تک کاربره پس تمام برنامه هایی که فکر می کنید از این دیتابیس استفاده می کنند را ببندید یا kill کنید امیدوارم به جواب برسید
    از یوزر نیم Admin استفاده کنید البته پسورد را خالی رها کنید

راستش نفهمیدم. البته رفتم تو بانک و قسمت uesername و pass رو تنظیم غیرفعال بود عکس رو ببینید
    nonactive.jpg

سلام دوست عزیز

من یه پیشنهادی دارم و اون اینه که connection string رو تغییر بدی و از attachfile تو connection string استفاده نکنی

احتمالا چون بانک تو حالت عادی attach شده نیازی به attach ذوباره نیست و مشکل از این جا آب می خوره
    بهتره connection string رو مثل زیر بنویسی

SqlConnection
    con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

در مورد این ارور جدیدت بگم که احتمالا local تغییر کرده از . یا همون دات استفاده کن ببین جواب میده یا نه

نقل قول نوشته شده توسط aliasghar2 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز

من یه پیشنهادی دارم و اون اینه که connection string رو تغییر بدی و از attachfile تو connection string استفاده نکنی

احتمالا چون بانک تو حالت عادی attach شده نیازی به attach ذوباره نیست و مشکل از این جا آب می خوره
    بهتره connection string رو مثل زیر بنویسی

SqlConnection
    con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

در مورد این ارور جدیدت بگم که احتمالا local تغییر کرده از . یا همون دات استفاده کن ببین جواب میده یا نه
    دوست عزیز ممنون که کمک میکنی شما شاید انلاین نباشی موقعی که من مینوسم الان . راستش connectionstring که شما دادی من نمیتونم ببینم . یعنی میبینم اما حرو و کلماتش قاطی شده و page من نشون نمیده . اگه دوستان کسی نوشته دوستمونو میتونه بخونه دوباره برام بنویسه . ممنون میشم. شاید تونستم تو page خودم ببینمش.

سلام دوست عزیز

من که خودم connetion string رو می بینم ولی یه بار دیگه میزارم
    SqlConnection con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

SqlConnection con = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True");

ممنون .sarbazfesf ممنون مشکلم حل شد . thnx . حالا یه سوال . میشه کسی در مورد این ادرس دهی های مختلف بانک اطلاعاتی یه توشیحاتی بده؟از همین ادرس دهی بالا و ادرس دهی که به صورت Attach هست و .. intional catalog چیه ؟ وIntegrated Security=Trueو و و و ...

سلام دوباره

خیلی خوشحالم که مشکتل حل شده

در مورد سوالتم باید بگم که
    وقتی باید از روش attach استفاده کرد که فایل بانکمون به sql متصل نیست یه جورایی زمانی کاربرد داره که می خاهیم بعد بسته شدن برنامه بانکمون هم اتصالش قطع بشه ودیگه توی sql server دیده نشه از روش دوم هم زمانی استفاده میشه که فایل بانک به بانکمون متصله و از این طریق از فایل بانکمون استفاده می کنیم در واقع توی این روش ما از فایل بانک به طور مستقیم استفاده نمی کنیم و sql server رابط برنامه vs و فایل بانکمونه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •