نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: آیا در ISA میشه به جای IP کلاینتها، Mac آدرس کارت شبکه رو داد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

آیا در ISA میشه به جای IP کلاینتها، Mac آدرس کارت شبکه رو داد؟

سلام دوستان؛
    از دوستانی که با ISA کار کردن یه سوالی داشتم؛
    اولا من تو شبکه که تحت دامین نیست Isa نصب کردم، تو این شبکه کلاینتها به صورت DHCP و بالطبع بصورت خودکار از سرور IP می گیرن.
    حالا وقتی که میام و از ISA کامپیوترهایی رو که مجاز هستند، به اینترنت وصلشون میکنم، بعضی دیگه از افراد با دیدن IP اون کامپیوتر ، اونو به دستگاه خودشون میدن و باعث conflict توی شبکه میشن و در واقع یک IP به دو تا دستگاه اختصاص داده میشه که باعث بروز مشکل میشه.
    برای رفع این کار چه کاری میشه کرد؟؟
    من شنیدم که از طریق mac آدرس کارت شبکه میشه اونو به جای IP وارد ISA کنیم.
    آیا همچنین چیزی امکان داره؟
    از کجا و چه جوری؟
    ضمنا اگه دوستان جزوه خوبی در خصوص ISA دارن لطفا لینکشو بذارن، چون لینکهای قبلی که تو بعضی از پستها دیده میشه دیگه کار نمیکنه.
    با تشکر

نقل قول: آیا در ISA میشه به جای IP کلاینتها، Mac آدرس کارت شبکه رو داد؟

با سلام
    فکر کنم با آیزا نمیشه مک رو فیلتر کرد.
    یه راه اینه که با یوزر پسورد هایی که تعریف میکنی به شبکه یا اینترنت وصل بشن در نتیجه دیگه به ip ربط نداره , یا اینکه پراکسی راه بندازی
    بهترین راه و گزنه جهت شبکه و ارتباط چند کامپیوتر با هم یا با اینترنت میکروتیک است، مثلا با یه روتربورد میکروتیک 750 میتونی همه چی رو کنترل و مدیریت کنی قیمتش هم حدود 90 تومنه

یه جای توپ برای آیزا = http://isa-server.blogfa.com

با تشکر

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

خوب شما که DHCP دارین همین کافیه فقط کاربرات را جزو گروه users قرار بده تا نتوانند ای پی را تغییر دهند.
    اگر نتوانی باید اکتیو نصب کنی
    باز هم نمی تونی CCproxy نصب کن
    دیگه هیچ کار ی نمی تونی بکنی برو همون دستگاهی که دستمون گفت را بخر
    ایزا یک فایروال لایه 3 می باشد و در مورد مک هیچ کاری نمی شه کرد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

UOTE]بهترین راه و گزینه جهت شبکه و ارتباط چند کامپیوتر با هم یا با اینترنت میکروتیک است، مثلا با یه روتربورد میکروتیک 750 میتونی همه چی رو کنترل و مدیریت کنی قیمتش هم حدود 90 تومنه[/QUOTE]
    دوست عزیز ضمن تشکر مجدد از جنابعالی احتراماً چند تا سوال در خصوص دستگاه فوق داشتم:
    1- آیا دستگاه فوق قابلیت این رو داره که به یوزرها پسورد بدیم؟یعنی کاربر با پسورد بتونه وارد بشه؟
    2- آیا قابلیت این رو داره که بعضی از سایتها رو فیلتر کنیم و فقط به سایتهای مخصوصی اجازه دسترسی بدیم؟
    3- میشه پهنای باند رو تنظیم کرد؟(بعنوان مثال برای بعضیها پهنای باند بالا بدیم و برای بعضیها نه!
    4- میشه حجم دانلود رو محدودش کرد؟
    با تشکر و عذرخواهی از شما

با سلام
    میکروتیک قابلیتهای بسیار بالایی داره و با استفاده از یک روتربورد 750 ، یک کامپیوتر و نصب یک اکانتینگ (nttac ویا ترجیحا ibs) تمام موارد امکان پذیر است
    اگر تعداد یوزرهای همزمانت کمتر از 30 نفر است میتونی از نسخه رایگان اکانتینگ سیب استفاده کنی و تمام مواردی که نیاز داری رو جواب میده برای اینکار به حداقل موارد زیر احتیاج داری: 1- روتربورد (750 حدود 90 تومن) یه کامپیوتر با حداقل 256 مگابایت رم و 20 گیگ هارد و cpu حداقل p3!!!!! (کامپیوترش نیازی نیست که قوی باشه)
    اطلاعات کامل و آموزش ها در:
    persianadmins.ir
    persiannetworks.com
    با تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •