نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: یک مشکل و یک پیشنهاد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

یک مشکل و یک پیشنهاد

در رابطه با پرس و جوهای SQL که در پست های این تالار (SQL Server) استفاده می شه مشکلی دارم. اول می خواستم این را در قسمت درخواست و پیشنهادهای کلی تالار برنامه نویس مطرح کنم ولی دیدم چون یک چیز کاملاً اختصاصی است آنجا چندان مناسب نیست. لذا ترجیح دادم این مساله را همین جا مطرح کنم. مدیران محترم این تالار خودشان این تایپک را به جایی که مناسب است منتقل کنند.

به دنبال این مساله یک چیز دیگری هم به ذهنم رسید که کمی جلوتر به عنوان پیشنهاد مطرح کرده ام. شاید پیشنهاد مناسبی باشد.

مشکل من در رابطه با پرس و جوها این است که برخی از پرس و جوها بعضاً (و نه همیشه) به صورت رنگ بندی شده و تر و تمیز نمایش داده نمی شود. من از مرورگر FF 3.6.16 و IE 8.0 استفاده می کنم و در هر دو همین طور است. به جای آن، کُد HTML پرس و جوی رنگ بندی شده نمایش داده می شود (که پُر است از تگ های <FONT>). دقت کنید برای برخی از پرس و جوها این طور است و همیشه این طور نیست. به عنوان مثال یک نمونه اش برای من این پُست است:

https://barnamenevis.org/showthread.p...A7%D9%88%D9%84

مدیران محترم با این نمونه شاید بتوانند علت مساله را کشف کنند.

یک مشکل کوچک دیگر هم این است که امضای کاربران در انتهای پست ها، در مرورگر FF 3.6.16 برای من نمایش داده نمی شود اما در مرورگر IE 8.0 نمایش داده می شود.

پیشنهادی هم که دارم این است که در تالار SQL Server یک بخشی هم برای سایر گفتگوها اختصاص داده شود تا بتوان به صورت آزاد در آن صحبت کرد. مثلاً چیزی شبیه گفتگو با مدیران تالار. می توان در آن نظرات، پیشنهادات، انتقادات، گلایه ها، تشکرها، درخواست ها و سایر موارد را ثبت کرد.

چون به عقیده من چیزی که یک تالار مربوط به نرم افزار را زنده نگه می دارد، علاوه بر قوت فنی محتوای آن، ارتباط صمیمانه افراد با هم است. تالاری که فقط در آن کسی سوالی علمی مطرح کند و دیگری جوابی علمی به آن بدهد، کمی خشک و بیروح می شود. ارتباط افراد با هم باعث می شود که افراد بیشتر با روحیات هم آشنا بشوند، بیشتر یکدیگر را بشناسند، از نظرات هم آگاه شوند و ... که قطعاً مدیران عزیز این مسائل را بهتر می دانند.

لذا شاید این پیشنهاد بدی نباشد.

با تشکر و احترام
    عمرانی

کاربر دائمی آواتار Galawij
    محل زندگی
    شاره که م سنه

نقل قول: یک مشکل و یک پیشنهاد

من هم با پیشنهاد اول شما موافقم. این مشکل ظاهراً تو همه Browser ها هست.
    ولی درمورد نظر دومتون فکر نمی کنم تو همچین سایتی بشه بیشتر از این رابطه و شناخت ایجاد بشه، اصلاً از هدف سایت دور می شه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

انتظار می رود مدیران محترم علاوه بر منتقل کردن تاپیک یک جوابی هم به مطلبی که مطرح کردم بدهند. چرا خبری از شما نیست؟

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

مورد اول:
    کروم 10.0.648.134 لینوکس دبیان ۶ گنوم درست است.
    Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; en-US; rv:1.9.1.16) Gecko/20110323 Iceweasel/3.5.16 (like Firefox/3.5.16 درست است.
    2.30.6 webkit epiphany درست است.
    مورد دوم رو هم من فکر میکنم بیشتر از یک سال قبل در ویندوز داشتم و بعد از اون ندیدم.

مشکل من در رابطه با پرس و جوها این است که برخی از پرس و جوها بعضاً (و نه همیشه) به صورت رنگ بندی شده و تر و تمیز نمایش داده نمی شود. من از مرورگر FF 3.6.16 و IE 8.0 استفاده می کنم و در هر دو همین طور است. به جای آن، کُد HTML پرس و جوی رنگ بندی شده نمایش داده می شود (که پُر است از تگ های <FONT>).
    در یک تاپیک دیگه در همین تالار درباره اش بحث شده؛ مشکل از کد مربوط به Syntax Highlighter سایت هست، معمولا وقتی پیش میاد که بخواید یک متن از پیش فرمت بندی شده را با استفاده از تگ CODE در داخل پست نمایش بدید. اگر متن مربوطه بدون فرمت بندی اولیه باشه، مشکلی پیش نمیاد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

بر اساس صحبت شما من این طور نتیجه گیری می کنم که مشکل از سمت من نیست و کسی که داره پُستی حاوی یه کوئری می زنه باید به این قضیه توجه کنه و تگ CODE رو برای کوئریش استفاده نکنه. در نتیجه این مشکل در مورد پُست های قبلی برای من اساساً قابل حل نخواهد بود.

آیا نتیجه گیری من درسته؟

ر اساس صحبت شما من این طور نتیجه گیری می کنم که مشکل از سمت من نیست و کسی که داره پُستی حاوی یه کوئری می زنه باید به این قضیه توجه کنه و تگ CODE رو برای کوئریش استفاده نکنه. در نتیجه این مشکل در مورد پُست های قبلی برای من اساساً قابل حل نخواهد بود.

آیا نتیجه گیری من درسته؟
    مشکل از سمت سایت هست، نه کاربر ارسال کننده یا ببینده؛ من بر اساس مواردی که خودم دیدم، اینطور نتیجه گیری می کنم که اگر کد داخل تگ CODE فرمت بندی شده باشه (مثلا جایی از اون Bold شده باشه، یا رنگ بخشی از اون تغییر داده شده باشه)، در اون صورت Syntax Highlighter سایت درست عمل نمیکنه، اما اگر متن ارسالی داخل تگ CODE به صورت plain-text باشه، مشکلی بوجود نمیاد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •