نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: ایجاد سال مالی جدید

کاربر دائمی آواتار ehsanocx
    محل زندگی
    گرگان

ایجاد سال مالی جدید

با سلام
    چطوری می تونم توی Vb و به کمک access سال مالی به وجود بیارم؟
    بگذار واضح تر توضیح بدم
    مثلا من اطلاعات یک سال رو توی بانکم دارم
    و سال تموم میشه اونوقت چطوری می تونم برای سال جدیدم بانک بسازم؟ و فقط اطلاعات سال جدیدم رو توش ذخیره کنم؟و هر وقت خواستم بتونم به بانک سال قبلم هم دسترسی داشته باشم؟

محل زندگی
    گرگان

نقل قول: ایجاد سال مالی جدید

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز

می خواستم بدونم چگونه می توان در vb و بانک اطلاعاتی اکسس ایجا سال مالی کرد. یعنی یه برنامه نوس=شتیم که در ایتدا از ایجاد سال مالی بکند و در پایان سال انرا بسته و در سال جدید دوبار ایجاد سال مالی بخواهد

کاربر دائمی آواتار MMR_1344
    محل زندگی
    تهران

برای این کار میتونی در برنامه اکسست جداولت رو بر اساس سال ایجاد کنی یعنی برای سال 88 یک تیبل به نام 1388 و برای 89 یک تیبل به نام 1389 اون وقت هر بار در زمان شروع برنامه سال کاری رو دریافت کرده و تیبل مربوط به اون رو باز کنه اگر اون تیبل وجود نداشت میتونی اون رو توسط برنامت بسازی و به درج اطلاعات درون اون اقدام کنی برای ساخت جدول و یا ساخت فایل اکسس در اين تاپیک اطلاعات خوبی هست سرچ کن

کاربر دائمی آواتار akbarg64
    محل زندگی
    خراسان

سلام.سه تا راه داری.یکیش که دوست عزیز جواب دادن منم دو راه دیگه رو میگم البته فقط همین سه راه به ذهن من رسید شاید بقیه دوستان نظرات دیگه ای داشته باشند.اول اینکه از دو تا دیتا بیس استفاده کنی.یکی از اونا واسه نگهداری نام دیتا بیس ها و ذخیره سال های مالی.و یکی دیگه هم دیتا بیسی که برای سال مالی ایجاد کردی.به عبارتی واسه هر سال یه دیتا بیس جدید درست کنی که نام سال مالی و نام دیتا بیست اونجا ذخیره بشه که بتونی با انتخاب سال مالی به اون دیتا بیس متصل بشی.راه دیگه اینکه فقط یه دونه دیتا بیس داشته باشی و تمام اطلاعات سال مالی در یه تیبل ذخیره بشه اما با فیلتر سازی فقط اطلاعات مورد نظرت رو نشون بده.اگه متوجه نشدی بگو تا نمونه واست بزارم.موفق باشید.

محل زندگی
    گرگان

ممنون میشم اگر نمونه ای بگذارید ، دقیق متوجه نشدم

محل زندگی
    گرگان

نمونه ای داری که در اختیارم بگذاری دوست عزیز؟ ایده ات جالبه اما نمی دونم چطوری باید این کار رو انجام بدم ، ممنون میشم اگر راهنماییم کنی

محل زندگی
    گرگان

نقل قول نوشته شده توسط MMR_1344 مشاهده تاپیک
    برای این کار میتونی در برنامه اکسست جداولت رو بر اساس سال ایجاد کنی یعنی برای سال 88 یک تیبل به نام 1388 و برای 89 یک تیبل به نام 1389 اون وقت هر بار در زمان شروع برنامه سال کاری رو دریافت کرده و تیبل مربوط به اون رو باز کنه اگر اون تیبل وجود نداشت میتونی اون رو توسط برنامت بسازی و به درج اطلاعات درون اون اقدام کنی برای ساخت جدول و یا ساخت فایل اکسس در اين تاپیک اطلاعات خوبی هست سرچ کن
    نمونه ای داری که در اختیارم بگذاری دوست عزیز؟ ایده ات جالبه اما نمی دونم چطوری باید این کار رو انجام بدم ، ممنون میشم اگر راهنماییم کنی

محل زندگی
    گرگان

دوستان لطفا راهنمایی کنید با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    BOOTSTRAP LOADER

سلام
    یه فیلد کلیدی مشخص رو کافیه که فیلتر کنید
    مثلا سال رو با سال جاری سیستم فیلتر کنید اینطوری فقط مثلا سال 90 رو میتونید ببینید ولی باقی سال ها هم توی بانک هستن

موفق باشید ....

محل زندگی
    تهران

دوست خوبم
    با عرض پوزش مدتی نبودم تو خودت نحوه ساخت تیبل رو با وی بی برای آموزش قراردادی از هومن روش میتونی یک تیبل برای هر سالی که میخوای بسازی وبعد اطلاعاتت رو درون اون قرار بدی

محل زندگی
    خراسان

سلام.خواستم واست یه نمونه بزارم متاسفانه فرصت نکردم.ببین رافع 7 دقیقا از همین روشی که من میگم استفاده میکنه.تو باید یه دیتا بیس بسازی واسه نام کاربری و ذخیره سال های مالی و مسیر اونها.و یه دیتا بیس دیگه هم توی خود برنامه ذخیره کنی منظورم ریسور هست.که وقتی بخوای سال مالی رو ایجاد کنی از ریسورس فراخوانی بشه و دیتا بیس ساخته بشه.اگه فرصت کردم نمونه واست میزارم.اینجوری دیتا بیست زیاد سنگین نمیشه.و به نظر من هم بهتره.ولی خوب بازم نظر خودت مهمه.موفق باشید

محل زندگی
    تهران

محل زندگی
    خراسان

اینم یه نمونه.زیاد روش کار نکردم.امیدوارم مفید واقع بشه.موفق باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

ولی به نظر من همون استفاده از روش فیلتر گذاری خیلی بهتر هست با این کار شما در برنامه فوق مشکلات زیادی رقم خواهد خورد

1- در برنامه های بزرگ اصلا کاربرد ندارد
    2- اشغال فضای بیهوده
    3-از دست دادن یکپارچگی در برنامه
    خوب چرا اینکارها رو ما میکنیم وقتی می تونیم با گذاشتن یک فیلتر از نمایش رکوردهای خاصی جلوگیری کنیم ......

محل زندگی
    گرگان

دوست من میتونی یک نمونه بگذاری از این روشی که میگی؟

نقل قول نوشته شده توسط djmohammad مشاهده تاپیک
    ولی به نظر من همون استفاده از روش فیلتر گذاری خیلی بهتر هست با این کار شما در برنامه فوق مشکلات زیادی رقم خواهد خورد

1- در برنامه های بزرگ اصلا کاربرد ندارد
    2- اشغال فضای بیهوده
    3-از دست دادن یکپارچگی در برنامه
    خوب چرا اینکارها رو ما میکنیم وقتی می تونیم با گذاشتن یک فیلتر از نمایش رکوردهای خاصی جلوگیری کنیم ......

سلام دوباره
    آقا سعید این که کاری نداره شما می تونی حتی از این روش زیر برای اعمال فیلتر استفاده کنی
    مثلا یک تکست بزاری تو فرم ولی خاصیت ویزیبل رو برابر با false قرار بدی(چون نیازی بهش الان نداری)
    بعد تاریخ سیستم رو بگیری و به سال تبدیل کنی و بریزی تو تکست
    بعد کد زیر رو تو رویداد form_load بذاری

Adodc1.RecordSource = "Select * from Table_name where Field_name='" & Text1.Text & "'"
    Adodc1.Refresh

که نام فیلد میتونه یک فیلد تاریخ باشه که در برنامه ثبت شده است
    ولی در عمل باید تاریخ رو به روز و ماه و سال در بیاری و سپس مثلا سال اونو تو تکست بذاری و بعد تمام فیلدها رو باز به سال تبدیل کنی
    و بعد عمل فیلتر گذاری رو انجام بدی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •