نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: کمک در ایجاد دو جدول و ارتباط آنها

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه

کمک در ایجاد دو جدول و ارتباط آنها

با سلام به همه دوستان
    من میخوام یه برنامه بنویسم که یه جدول برای خریدار داره و میخوام یه جدول دیگه برای اقساط داشته باشم و برای هر مشتری که اطلاعات رو وارد می کنم هر ماه یه مبلغ و یه تاریخ رو توی اون وارد کنم اما راه مناسبی به ذهنم نمیرسه.دوستان اگه محبت کنند راهنمایی کنند و یه ایده خوب بدند ممنون میشم.
    البته من کار با دیتابیس و کوئری و ... رو کامل بلدم اما یه روش خوب می خوام که توی جستجو مشکل نداشته باشه
    من یه کم دیگه توضیح بدم تا سوالم واضح تر بشه.
    من یه جدول دارم که میخوام برای مشتری قسط بندی کنم .این جدول فیلدهایی مثل نام و نام خانوادگی و آدرس و ...وقسط ماهانه و تعداد قسط و باقیمانده داره.حالا تعداد فیلد (تعداد قسط) برای هر مشتری متفاوت است و من میخوام از یه جدول دیگه برای ذخیره تعداد اقسا ط و قسط ماهیانه استفاده کنم که وقتی از جدول یه مشتری اضافه میشه به جدول دوم هم یه سطر به ایت مشتری اختصاص داده بشه
    متشکرم اگه راهنمایی کنید

درود

پس شما یه جدول "مشخصات/اطلاعات مشتری" و یک جدول هم برای "اقساط" دارید؟ برنامه شما به همین دو جدول
    محدود میشه و نمیخواهید اون رو توسعه بدید، درسته؟
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام به دوست خوبم آقای خرسندی:
    برنامه من چندین جدول داره اما من برای این قسمت یعنی بخش اقساط به دو جدول احتیاج دارم یعنی فکر می کنم که باید از دو جدول مجزا ولی مرتبط با هم استفاده کنم.اما دقیقا روش کار رو نمیتونم اجرا کنم.اگه ممکنه منو کمک کن که ببینم این دو تا جدول رو چطور با هم ارتباط بدم که با وارد کردن نام و نام خانوادگی و.. از جدول اول بشه و وارد کردن قسط اون ماه این اطلاعات به آخر جدول دوم اضافه بشه.و هر ماه بشه که یک مبلغ قسط به اون اضافه کرد.اگه منو کمک کنی ممنون میشم
    با تشکر

به نظرت یک مشتری فقط میتونه یه کالا رو خریداری کنه یا کلا" توی این برنامه به این شکل هست؟
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    من دارم این برنامه رو برای یکی از دوستام که شرکت کامپیوتری داره می نویسم و این قسمت رو برای فروش کامپیوتر بصورت اقساط میخواد.بله در حقیقت هر مشتری یک نوع کالا رو خرید میکنه.
    دستت درد نکنه من منتظر جوابت هستم
    با تشکر

پس کالا "کامپیوتر" هم یکسری مشخصات داره که اون هم باید در یک جدول ذخیره بشه، درسته؟؟

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    نه فقط یه اسم داره مثلا P4 AMD یا P3 Half Cash یا ...
    فقط اسم کالا با قیمت اون المان قسط هستند نه چیز دیگه!!!.
    البته هر ستون از جدول اصلی یه آیدی یا شماره داره که میشه یه جدول دیگه درست کرد و مشخصات کامپیوتر مثلا شماره 4 رو در جدول سوم که مخصوص مشخصات سیستم قسطی است نوشت ولی در جدول اول فقط اسم اون با شماره وارد میشه و یکسری مشخصات دیگه و جدول دومی باید با اولی در ارتباط باشه .ببخشید من همیشه زحمتم رو شما بوده امکان داره خواهش کنم یه نمونه کوچیک برام بفرستید؟
    ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله babak869 : سه شنبه 22 شهریور 1384 در 11:41 صبح

من فکر میکنم که کالا هم یک جدول جداگانه میخواد،حتی اگر فقط مشخصات کالا کلی باشه، غیر از این شما میبایست نام کالا رو در جدول اقساط هر بار تکرار کنید که این منطقی نیست،(البته بحث در مورد نرمال سازی تو این 2-3 خط امکان پذیر نیست).

شما یک جدول برای کالا ، یک جدول برای مشتری، یک جدول برای اقساط لازم داری و یک جدول هم برای اختصاص کالا به مشتری.

ادامه دارد....

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    آقا به خدا منو شرمنده میکنید که اینقدر سریع جواب میدید
    بله درسته به فرمایش شما من 4 تا جدول احتیاج دارم و اینطور برنامه کاملتره.حالا اگه میشه منو کمک کنید که ....

جدول معرفی کالا:
    کد کالا
    نام فارسی کالا
    نام لاتین کالا
    توضیحات

جدول معرفی مشتری:
    کد مشتری
    نام
    نام خانوادگی
    تلفن
    موبایل
    آدرس
    توضیحات

روی این دوتا جدول یه مقدار کار کن ، ببین فیلد دیگه لازم داره یا نه؟

ادامه دارد...

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    دستت درد نکنه فیلدها کامله .البته یه جدول دیگه لازمه که برای هر مشتری اطلاعات اقساط رو نگهداری کنه و کاربر بتونه با وارد کردن نام ونام خانوادگی مشتری مورد نظر شروع به وارد کردن اطلاعات اقساط کنه که هر ماه مبلغ قسط و تاریخ قسط و باقیمانده کل رو وارد کنه.فکر نکنم چیز دیگه ای احتیاج داشته باشه.ممنونم

خسته نباشید
    منم به این کمک احتیاج دارم و اگر یک نمونه برنامه برای راهنمایی من و دوستان اینجا بزارید خیلی ممنون میشم

جدول تخصیص کالا به مشتری(جدول فروش)
    کد فروش
    کد مشتری
    کد کالا
    قیمت کالا
    تخفیف
    تاریخ سفارش
    تاریخ تحویل
    نحوه پرداخت (نقدی-چک-سفته و ...)
    پیش پرداخت
    تعداد اقساط

ادامه دارد...

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام محمد جان
    ممنون از توجهت.راستش من منتظر جواب نهایی شما هستم چون خیلی به این کد احتیاج دارم اگه ممکنه یه نمونه سورس برام بفرست
    آخرین ویرایش به وسیله babak869 : پنج شنبه 24 شهریور 1384 در 12:28 عصر

بهت پیشنهاد میکنم سر فرصت این کار رو انجام بدی و براش وقت بگذاری تا مجبور به دوباره کاری نباشی.

محل زندگی
    کرمانشاه
    با سلام به همه دوستان
    من بعد از چند روز بالاخره موفق شدم این برنامه رو بنویسم ویه نمونه اینجا میزارم تا بقیه دوستان استفاده کنند.آقای خرسندی عزیز هم محبت کنند چک کنند که برنامه کجا ایراد داره تا برطرف کنم.این برنامه برای هر مشتری یه جدول با ستونهای مجزا برای دریافت اقساط ماهیانه ایجاد میکنه.موفق باشید
    متشکرم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

بابک جان یکبار دیگه این قسمت رو مطالعه کن، متاسفانه من هنوز Source رو نخوندم:

جدول تخصیص کالا به مشتری(جدول فروش)
    کد فروش
    کد مشتری
    کد کالا
    قیمت کالا
    تخفیف
    تاریخ سفارش
    تاریخ تحویل
    نحوه پرداخت (نقدی-چک-سفته و ...)
    پیش پرداخت
    تعداد اقساط

در مورد اینکه یک فیلد هم برای مانده اقساط بگیری ، نیازی نیست، شما اقساط ماهیانه رو داری و فقط
    میبایست اون رو از مبلغ کل کم کنی.

جدول اقساط ماهیانه
    کد قسط
    کد فروش(از جدول تخصیص کالا به مشتری)
    تاریخ
    مبلغ

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام محمد جان
    ممنون از توجهت.فیلدهایی که گفتی درست و کافیه و دقیقا احتیاجات رو برآورده میکنه.من تقریبا اون برنامه رو نوشتم اما کمی ایراد داره چون وقتی مثلا برای مشتری شماره 1 تا قسط فرضا 6 اضافه میکنی برای همه مشتری ها هم ستون تا ماه 6 اضافه میشه البته فیلدها خالیه و باید دستی اونا رو وارد کنی.اگه نگاه کنی خودت متوجه میشی.من نمیخوام اینطور باشه البته فکرنکنم این کاری که میخوام شدنی باشه چون وقتی یک ستون به جدول اضافه میشه برای همه فیلدها اضافه میشه.
    بازم ممنون از پیگیری و توجهت

راهی که داری میری اشتباه هست، شما به تعداد اقساط به فیلد احتیاج نداری و این احتیاج رو رکورد برآورده میکنه.

با SQL Server کار میکنی؟

محل زندگی
    کرمانشاه
    با سلام
    هم با SQL کار میکنم هم با Access ولی بیشتر با SQL
    ممنونم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •