صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 98

نام تاپیک: آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار Unknownlive
    محل زندگی
    زیر آسمون شهر

آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

سلام دوستان می خواهم شما را با برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو اشنا کنم.نمی دونم چقدر اشنایی با پروژه شرکت Novell با نام Mono دارید حالا Modo Droid یا همان Mono For Android امده است تا شما را پای ویژوال استدیو نگه دارد،سعی دارم در ادامه این تاپیک مطالب بیشتر از جمله مقایسه Mondo Droid با Eclips Android انجام بدم در ادامه هم اگر دوستان استقبال کردن شروع به آموزش بکنم البته دوستانی که اطلاعاتی دارن در اختیار بزارن من خودم تازه دارم شروع می کنم شاید فقط چند قدم جلوتر باشم اما برای دوستان می خوام هرچی بدست اوردم رو تشریح کنم امیدوارم دوست داشته باشین راستی Mono Android به صورت Trial هست پوزتون کش و خب کارمون برای اموزش راه میفته اما من خودم می رم می خرم چون کار تجاری دارم یعنی در واقع شرکت می ره می خره من همچین پولای نمی دم شما هم اگه کار تجاری دارین دیگه دیگه خب نسخه دانش اموزی 99 و حرفه ای 399 سازمانی 999 و سازمانی 5 لایسنس 3999 خب برین حال کنین اگه MonoTouch رو داشته باشین 50 درصد off می خوره یا برعکس این رو بخرین برای اون تخفیف می خورده
    در ادامه خواهیم خواند:
    تفاوت برنامه نویسی
    مزیت ها و تفاوت ها
    و نصب آن
    ......

محل زندگی
    زیر آسمون شهر

نقل قول: آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

در خصوص تفاوت برنامه نویسی چیزی که جای خوشحالی داره اینه که تفاوتی نیست بله ! در واقع اینجا ما یک SDK واسط همچون Netbeans که برای نوشتن برنامه استفاده می کند نداریم در واقع پس شما بپرسید این وسط نقش Mono Android چیست ؟! مهمترین کاری که انجام می دهد اینه که اندروید رو تحت پشتیبانی پلت فرم های ویژوال استدیو می یاره تا شما بتونید در Debug ها ان را خطا یابی کنید در مرحله بعدی اجرای پروژه در شبیه سازی که توجه کنید خود Google SDK Manager در ان یک ADT تعریف می کنید اجرا کند و شما پروژه خود را در SDK های گوگل اجرا کرده و حتی دارید از همان SDK برای برنامه نویسی استفاده می کنید یعنی اگر روزی ورژن ICe Ceream اندروید عرضه شد و SDK ان به بازار امد نیازی به بروز رسانی Mono Android ندارید در واقع این شما هستید که باید وارد SDK Manager شوید و ان را به روز رسانی کنید می دونید که Eclips هم همین راه رو پیش می گیره خب برم جلو داشتم می گفتم ادامه کاری که انجام می ده اینه که یک Android Template با نوع های Mono for Android Application و Mono For Android Class Library و OpenGl Mono For Android Application رو اضافه می کنه که کار خاصی نیست دستی هم میشه باید Blank Solution این کار ها رو پیش گرفت خب می یاد تمامی فضاهای نامی رو براتون در دسترس قرار می ده حالا انینجاست که دوستداران سی شارپ لب خند می زنن حالا تنها شما یک سری تفاوت کوچیک دارین اونم اینه که از یک سری خاصیت باید برای تعیین نوع ها استفاده بشه که خودش این کارو می کنه حالا تفاوتی نیست و البته می تونید از Command ویژوال استدیو استفاده کنید من در تحقیقاتی که در این خصوص داشتم تفاوتی مبنی بر قدرت این دو راه برنامه نویسی بین VS,Eclips نبود و نیست و کلا حرف زدن در مورد این که کدوم بهتر هستند یکم سلیقه ای هست و شده و برابری بین این دو اعلام می شد اگر هم قرار بود یکی برتر بشه جالب بود گوی در زمین VS می افتاد،زیرا رابط کاربری قوی تر،سرعت بالا تر و دسترسی به خط فرمان قوی از دلایل بود.حالا می خوام یه مقایسه جالب از Android NDK که گوگل عرضه می کنه با VS 2010 رو بزارم که انجام شده :

مایکروسافت واقعا بعضی موقع ها دهن حریف رو همچین می بنده که ادم نتونه چیزی بگه من این عکس رو بدون شرح گذاشتم البته به مقایسه سوم توجه کنید تا اندر کف بمانید و خط اخر هم خب اصلا حرف وضعیت نامعلوم و متغیری رو داره البته این چند صفحه بود من نمی خوام حاشیه برم من تصمیم ندارم تو این تاپیک کسی رو متقاعد به نوشتن اندروید با ویژوال استدیو بکنم من می خوام کسانی که می خوان با ویژوال استدیو برنامه بنویسن رو آمورزش بدم من نمی خوام بگم Eclips بده نه بلکه می خوام بگم خوبه من خودم روی اون کار کردم و می کنم اما این یه روش متفاوتی هست هرکدام مزیت و معایب خود رو دارن البته بعضی وقت ها هم معایب تنها برای ما مثلا VS عیبی ایجاد نمی کند جز هزینه خب ما هستیم که با این معقله مشکل داریم در واقع سطح کاربری اونها متفاوت هست . چون مزیت و عیب خاصی نسبت به هم ندارن من ترجیح می دم بگم در چه صورتی از کدام استفاده کنید.
    چرا Eclips : اگر برنامه نویس جاوا هستین خب تنها IDE رسمی این هست و شما IDE دیگری ندارین بحث کنم NetBeans و اینا هم واسط پذیر کار می کنن.و اینکه رایگان در اختیار شما قرار می گیره و می تونید برنامه بنویسید
    چرا VS:اگه برنامه نویس دات نت هستین نیاز به رهایی سکوی خود ندارید می تونید از قدرت C#‎ بهره بگیرین از یک IDE خیلی قوی به شرطی که پول SDK را برای تولید برنامه داشته باشین
    در ادامه خواهیم خواند:
    دانلود SDK های مورد لازم و پیکر بندی های قبل از نصب !
    نصب برنامه و پیکر بندی و توضیحاتی در خصوص ان
    نوشتن اولین برنامه !
    آخرین ویرایش به وسیله Unknownlive : پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390 در 18:47 عصر

محل زندگی
    زیر آسمون شهر

ظاهرا کسی استقبال نمی کنه وقتی کسی نخواد من نمی تونم مجبور کنم تو رو خدا بیاین این مطالب رو بگیرین الان دو روز هست زدم کسی حتی نظری هم نداره خب من مشکلی ندارم با نگفتنش اخه راستش فکر کنم اشتباه گرفتم و اشتباه اومدم وقتی داشتم اینجا رو انتخاب می کردم بالا سرش راستش زده بود فروم برنامه نویسی تالار برنامه نویسی آندروید !!!

با سلام خدمت شما من علامند به بحث شما شدم
    میتونید به ادامه موضوع به بپردازید؟
    متشکر میشم.

محل زندگی
    زیر آسمون شهر

نقل قول نوشته شده توسط emrali مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت شما من علامند به بحث شما شدم
    میتونید به ادامه موضوع به بپردازید؟
    متشکر میشم.
    چشم بزارین من SDK ها و ADT ها رو اپلود کنم باشه قسمت بعد نصب و پیکربندی را خواهم گفت

کاربر جدید آواتار hamidkarimy
    محل زندگی
    تهران

سلام
    چه تاپیک مفیدی باز کردید واقعا خیلی خوبه که تو یه پلت فرم نوظهور به این سرعت دوستان مطالب مفید عرضه میکنن
    مرسی مشتاقانه منتظر ادامه مباحث هستیم

نقل قول نوشته شده توسط Unknownlive مشاهده تاپیک
    ظاهرا کسی استقبال نمی کنه وقتی کسی نخواد من نمی تونم مجبور کنم تو رو خدا بیاین این مطالب رو بگیرین الان دو روز هست زدم کسی حتی نظری هم نداره خب من مشکلی ندارم با نگفتنش اخه راستش فکر کنم اشتباه گرفتم و اشتباه اومدم وقتی داشتم اینجا رو انتخاب می کردم بالا سرش راستش زده بود فروم برنامه نویسی تالار برنامه نویسی آندروید !!!
    -------------**************------------
    سلام
    من هم به بحث شما علاقه مند هستم لطفا ادامه بده دوست عزیز!

کاربر دائمی آواتار CYCLOPS
    محل زندگی
    یه ایران / یه تهران / یه شهرک اکباتان

سلام
    دوست عزیز منم قبلا در مورد Monodroid تحقیق کرده بودم (البته اون موقع هنوز نسخه بتا بود گویا جدیدا نسخه یک رو Release کردن) راستش یه مقدار هزینه اش زیاده (یه ذره از یه مقدار بیشتر ) یعنی به نظرم به شخصا خود محیط Eclipse و جاوا برای آندروید بهتره چون هم محدودیت های Monodroid رو نداره و هم رایگان هست و هم به صورت default گوگل این محیط و زبان رو پیشنهاد میده و ازش پشتیبانی میکنه
    در کل من در مقایسه نسخه بتا Monodroid و محیط استاندارد آندروید همون Eclipse رو انتخاب کردم خوشحال میشم اگر خواستی این مبحث رو ادامه بدی در مورد تغییراتی که از نسخه بتا تا نسخه یک کرده یه مقدار توضیح بدی . . .
    در مورد خلوت بودن این بخش هم توجه داشته باش بخش برنامه نویسی موبایل همیشه خلوته و تعداد پست هاش کم هست بیشتر دوستان فقط مباحث رو دنبال میکنند و شاید هیچ پستی هم ارسال نکنند پس شما نا امید نشو و تاپیکی که شروع کردی رو ادامه بده انشاالله که بحث پرباری میشه

موفق باشی

محل زندگی
    زیر آسمون شهر

نقل قول نوشته شده توسط CYCLOPS مشاهده تاپیک
    سلام
    دوست عزیز منم قبلا در مورد Monodroid تحقیق کرده بودم (البته اون موقع هنوز نسخه بتا بود گویا جدیدا نسخه یک رو Release کردن) راستش یه مقدار هزینه اش زیاده (یه ذره از یه مقدار بیشتر ) یعنی به نظرم به شخصا خود محیط Eclipse و جاوا برای آندروید بهتره چون هم محدودیت های Monodroid رو نداره و هم رایگان هست و هم به صورت default گوگل این محیط و زبان رو پیشنهاد میده و ازش پشتیبانی میکنه
    در کل من در مقایسه نسخه بتا Monodroid و محیط استاندارد آندروید همون Eclipse رو انتخاب کردم خوشحال میشم اگر خواستی این مبحث رو ادامه بدی در مورد تغییراتی که از نسخه بتا تا نسخه یک کرده یه مقدار توضیح بدی . . .
    در مورد خلوت بودن این بخش هم توجه داشته باش بخش برنامه نویسی موبایل همیشه خلوته و تعداد پست هاش کم هست بیشتر دوستان فقط مباحث رو دنبال میکنند و شاید هیچ پستی هم ارسال نکنند پس شما نا امید نشو و تاپیکی که شروع کردی رو ادامه بده انشاالله که بحث پرباری میشه

موفق باشی
    الان نسخه 1.0.0 و اخیرا 1.0.1 انتشار پیدا کرده و مسائل زیر در آن تغییر یافته :
    7 api در اون تغییر کرده که دو تای اون اضافه شدن و جدید هستند :Android.App.Backup.BackupAgent و Android.App.ApplicationAttribute.BackupAgent
    11 باگ توی اون رفع شده !
    دو ابزار کوچیک برای مبحث Enhancements اضافه شده و برای قابلیت بردن App -> SD

با سلام و تشکر از شما لطفا ادامه دهید

کاربر دائمی آواتار saied_hacker
    محل زندگی
    404 Not Found

ممنون بابت این تاپیک

اگه ممکنه یکم در مورد لایسنس ها و تفاوتشون از صحبت کنید.
    من خیلی وقته نسخه رایگان ( ازمایشی ) رو دانلود و دارم استفاده می کنم.
    ظاهرا با نسخه دانش اموزیش نمیشه برنامه تجاری نوشت و فقط باید رایگان باشه....

unknownlive عزیز ممنون از تو که به این روانی و زیبایی توضیح دادی ما منتظر ادامه تاپبک هستیم.
    Best Wishes & Best Dreams

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tehran

بسمه تعالی
    سلام
    ببخشید میشه در مورد نصب monodroid توضیح بدین
    من توی راه اندازی android sdk برای ساخت شبیه ساز اجرای برنامه در کامپیوتر مشکل دارم

کاربر جدید
    محل زندگی
    خوی

سلام ممنون از آموزش ، من هم علاقمند شدم مطالبتون استفاده کنم . اگه منم یاد گرفتم در اختیار دوستان قرار خواهم داد .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    tehran

بسمه تعالی
    باز هم سلام
    من همشونو نصب کردم اما وقتی می خواهم برناممو با ویژوال استودیو کامپایل کنم مونو ارور میده واون رو اجرا نمی کنه حتی API7را که برای گوشی خودم هست رو با sdk managerدانلود کردم و سیمولاتورشم راه انداختم اما جواب نگرفتم
    اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم!!!

Thumbs up نقل قول: آموزش برنامه نویسی اندروید در ویژوال استدیو

سلام دوست عزیز
    کار ارزشمندی رو شروع کردی ادامه بده، انشاا... موفق باشی
    با تشکر مجتبی

سلام به همه ی دوستان عزیز و علاقه مندان به این رشته .
    من موارد زیادی را بررسی کردم اما هنوز که هنوز برای تست کارهام موفق به نصب mono نشدم و در نصب sdk به مشکل بر می خورم.
    از مهندسان عزیز در خواست کمک دارم.
    من حاضرم تمامی تحقیقاتم از جمله مقالات و سایت های زبان اصلی را در اختیارتان قرار دهم. نا امید نشید شاید شما بتوانید اما من نتوانستم . ولی نامردا اگر تونستید به منم بگید.
    هر کی خواست برام میل بزند تا براش بفرستم.
    یا علی

محل زندگی
    زیر آسمون شهر

تغییرات نسخه 1.0.1 در مقابل 1.0.0:
    برطرف شدن 14 باگ !
    تنظیمات USB Debugging که قبلا به صورت پیش فرض روی این گزینه بود حالا قابلیت تنظیم دارد
    قابلیت پاک کردن و دوباره نصب کردن برنامه به صورت کامل برای پاک شدن /Cache /Data
    پشتیبانی از Resource و .resx در ویژوال استدیو

خیلی ممنون از وقتی که میگذارید. منتظر هستیم تا ادامه بدید . برای استقبال از تاپیک هم عجله نکنید. چون موضوعش جالبه مطمئنان بازدیدش بالا میره.

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

یک سوال برای من پیش اومد.
    java توی سیستم Android تبدیل به dalvik میشه که native تر بشه و سریعتر اجرا بشه.این موضوع در مورد Mono/IL/CLR چطوره؟
    حافظه رم چقدر مصرف میشه؟

کاربر دائمی آواتار nasr
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است

پس لطفا ادامه دهید

می گم این مونو برای آندروید پولیه . چ کار کنم

کاربر دائمی آواتار CYCLOPS
    محل زندگی
    یه ایران / یه تهران / یه شهرک اکباتان

آقا نمیخوای ادامه بدی؟؟؟
    خدایی نکرده اینم مثل اون تاپیک ها نشه که فقط یکی دو تا پست مفید پیشرفت داشته
    دوستان همه در اعلام آمادگی و استقبال از تاپیک شما سنگ تموم گذاشتن اگر مطلبی برای گفتن هست لطف کنید ادامه بدید

موفق باشید

من هم کماکان در انتظار به سر می برم بعد از یک ماه !

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

چرا بجای انتظار خودتون دانلود نمیکنید یک تستی بکنین !؟!؟

کاربر دائمی آواتار flash118
    محل زندگی
    بسته های شبکه

با سلام
    مبحث جالبی بود از دوستان تشکر می کنم راستی آقا مهدی میشه شما بفرمایید از کجا وارد عمل بشیم و دانلود کنیم و یه چیز دیگه دوستانی که نسخه لایسنس دار دارن میتونن اونو در اختیار ما ها هم قرار بدن تا ما هم استفاده کنیم یا نه ممنون میشم جواب بدید

محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط flash118 مشاهده تاپیک
    با سلام
    مبحث جالبی بود از دوستان تشکر می کنم راستی آقا مهدی میشه شما بفرمایید از کجا وارد عمل بشیم و دانلود کنیم و یه چیز دیگه دوستانی که نسخه لایسنس دار دارن میتونن اونو در اختیار ما ها هم قرار بدن تا ما هم استفاده کنیم یا نه ممنون میشم جواب بدید
    نسخه Trial میتونید از لینک زیر دریافت کنید

http://mono-android.net/DownloadTrial

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

ممنون خوب بود..

من تازه دارم رو Android کار می کنم..
    مدتی با #C رو ویندوز موبایل برنامه نویسی کردم.... قبلا هم با j2ee و j2se کار کردم.
    اما بیشتر ترجیح میدم برم سمت Eclipse چون می خوام با j2me هم کار کنم....

اما هنوز تحقیق مفصلی انجام ندادم...

اما خیلی خوبه که ادامه بدین این مبحث رو..

کاربر تازه وارد

خیلی خوبه که همه چی متوقف شده و کسی دیگه تو ایم تاپیک چیزی نمینویسه این نشان دهنده پشتکاره دیگه

سلام موضوع بسیاری جالبی هستش . خوشحال میشم با شما بیشتر آشنا بشم .
    تفاوت سطح های مختلف Monodroid در چی هستش ؟ راستش من یک پروژه خیلی خوبی در این زمینه قرارداد بستم . الان 2 تا مشکل دارم
    1- هنوز نمی دونم که از Monodroid استفاده کنم یا جاوا ؟
    2- من نمی دونم که کدام بیشترین سطح دسترسی ره به سیستم عامل میده چون مجبورم در 30 درصد برنامه کارهایی در سطح هسته انجام بدهم .
    ممنون میشم راهنمایی کنید .
    در مورد همکاری در این پروژه هم فکر کنید .

محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط kambizbaghi مشاهده تاپیک
    سلام موضوع بسیاری جالبی هستش . خوشحال میشم با شما بیشتر آشنا بشم .
    تفاوت سطح های مختلف Monodroid در چی هستش ؟ راستش من یک پروژه خیلی خوبی در این زمینه قرارداد بستم . الان 2 تا مشکل دارم
    1- هنوز نمی دونم که از Monodroid استفاده کنم یا جاوا ؟
    2- من نمی دونم که کدام بیشترین سطح دسترسی ره به سیستم عامل میده چون مجبورم در 30 درصد برنامه کارهایی در سطح هسته انجام بدهم .
    ممنون میشم راهنمایی کنید .
    در مورد همکاری در این پروژه هم فکر کنید .
    روحیه و اعتماد به نفس شما تحسین میکنم که قبل از اینکه روش انجام کار بدونین و ... قرارداد میبندین
    برای برنامه نویسی native در آندرویید باید از زبان ++C استفاده کنید

ممکنه بگین چه چیز هایی واسه برنامه نویسی native لازمه ؟ منظورم sd; هستش ؟

محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط kambizbaghi مشاهده تاپیک
    ممکنه بگین چه چیز هایی واسه برنامه نویسی native لازمه ؟ منظورم sd; هستش ؟
    sd یعنی چی ؟ منظورتون کارت حافظه هست ؟
    برای برنامه نویسی native لازم هست که NDK نصب کنید و با زبان ++C آشنا باشین

ممنون از تعریف تون
    اما از قبل من می خواستم با جاوا اینکار رو انجام بدم
    اما چون ازبرنامه های سطح بالا مثل جاوا که مثلا اپن سورس هستن فراری هستم همیشه سعی می کنم با محیط native مثل C++‎ کار کنم . دوست عزیز من 10 سال که برنامه نویس هستم خوب نیست ادم تیکه بار مردم کنه .
    چون دیدم مونو اومده گفتم یک امکان سنجی از این کار داشته باشم .
    محل زندگی
    تبریز

در نصب Mono Droid مشکل دارین یا نصب SDK اندروید ؟

کاربر تازه وارد آواتار massoudghb
    محل زندگی
    تهران - هرمزان

با سلام من توی سایت خودش رفتم ، و بخش آموزشش رو یه نگاهی انداختم . انگلیسی ثلیث هست .. راحت می تونید متوجه شید که چی گفته .. من که کیفک کوکه . انشا ا.. برای شما هم این طور بشه :

این هم لینکش : http://android.xamarin.com/Tutorials

در صورتی که به کارتون اومد . تشکر یادتون نره ، یه دکمه این پایین هست که منتظر کلیک های سخاوتمندانه ی شماست ..

کاربر جدید
    محل زندگی
    mashhad

از دوستانی که دارن رو این موضوع بحث میکنن ممنون. لطفا اگه میشه نرم افزارا و نحوه نصبش رو هم بذارید ممنون میشم. من خودم الات دارم با eclipse کار میکنم رو android اما تا قبل از این با vs سی شارپ کار میکردم حالا خوشحال میشم برگردم به vs

سلام ahmad1990
    تو لینک http://android.xamarin.com/Installation/Windows راهنمای نصب همه نرم افزارای لازمه لیست شده.و شما که قبلا ایکلیپس نصب کردید ،فکر میکنم باید از گام 4 شروع کنید به دانلود و نصب.
    فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشه.خودم تازه دارم دانلودش میکنم.

سلام دوستان
    کسی میدونه تو دات نت چطور میشه به یک لایوت (فرم) رو به صورت گرافیکی دید؟
    چون اگه این قابلیت رو اگه نداشته باشه ،کار کردن تو اکلیپس خیلی راحتتره.
    من تونستم یه پروژه تستی رو دات نت کامپایل و اجرا کنم ولی نتونستم هیچ مد گرافیکی رو توش ببینم

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •