نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل در نحوه گزارش گیری بصورت خاص

کاربر دائمی آواتار viper2009
    محل زندگی
    گوشه کویر

مشکل در نحوه گزارش گیری بصورت خاص

سلام

فرض کنیم یک جدولی داریم که محصولات و گروه محصولات در آن ذخیره شده اند
    مشکلی که من دارم این هست که می خواهم گزارشی بگیرم که نام محصول را با تعداد آن و قیمت آن را از سایر گروه ها نمایش دهد و در آخر هم مجموع تعداد و قیمت ها را نیز محاسبه کند
    با استفاده از کد نویسی SQL در محیط ویژوال استودیو مشکل چندانی نیست اما نحوه ساخت این گزارش در کریستال مشکل ساز شده (بیشتر بخاطر جمع بستن تعداد هر محصول در سطر خود و همچنین قیمت)

ضمیمه هم قرار دادم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    گوشه کویر

نقل قول: مشکل در نحوه گزارش گیری بصورت خاص

یادم رفت اضافه کنم که در آخر می خواهم گزارشم شبیه به عکس با عنوان گزارشی از تعداد محصولات به تفکیک گروه شود

کاربر جدید
    محل زندگی
    رامسر

Smile نقل قول: مشکل در نحوه گزارش گیری بصورت خاص

داداشم میتونی تو وی بی با دستور SQL توتال سام بگیری و بعد تو ریپورتی که طراحی کردی یه فورمولا فیلد بزاری و مقدار توتال سام رو بهش بدی . نمیدونم متوجه منظورت شدم یا نه. بازم بگو تا راهنماییت کنم.
    راستی به تاپیک مشکل منم سر بزن خیلی کارم گیره

https://barnamenevis.org/showthread.p...ارش)-کمک

محل زندگی
    گوشه کویر

اگر منظورت استفاده از ALIAS نام هست، برای جمع بستن آخر جواب می ده اما گفتم که بیشتر مساله جمع بستن و مشخص کردن تعداد در هر سطر است.
    با استفاده از دیتا تیبل تونستم در گرید بیاورمشون و بعد خروجی XML بدم ولی اینجا جمع کردن آخرشون مشکل داره.

ضمناً تاپیک شما را هم نگاه کردم راستش درست متوجه نشدم ، تقریباً هم شبیه به مشکل من در جایی دیگر داشت اگر بتونی مثل من بطور شماتیک مثال بزنی که منظور چی هست دوستان بیشتر می تونن راهنمایت کنند
    فعلاً فقط می تونم بگم که شما می تونی از دستور ترکیب جداول استفاده کنی و به دیتا ست کریستال وصل کنی.

کاربر جدید
    محل زندگی
    رامسر

sql = "select sum(kol)as totalsum from foroosh1 where [sh-faktor]=" & "N'" & Val(faktor1.Text) & "' and name='" & Label15.Caption & "'"
    Set rs = db.Execute(sql)
    Text38 = rs("totalsum")

این کد totalsum هستش که تو ویبی نوشته شده . توام میتونی مشابه همین از فیلدهای عددی sum بگیری. متوجه شدی داداشم؟

محل زندگی
    گوشه کویر

دست درد نکنه ولی من منظورم از مثال زدن برای من نبود برای پروژه خودت که گفتی مشکل داری را گفتم یک شماتیک رسم کن

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •