نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: آموزش اصول طراحی پروژه های وب سایت

کاربر دائمی آواتار golnouri

آموزش اصول طراحی پروژه های وب سایت

به نام خدا
    پس از طراحی و پیاده سازی چندین پروژه وب سایت، حالا می خواهم تو این تاپیک به مرور آموزش هایی که از اهمیت زیادی برخوردار هستن رو مطرح کنم. منظورم از آموزش اصول اولیه کد نویسی و ... نیست بلکه روند کلی طراحی یک وب سایت و مواردی که باید رعایت بشه است.
    دوستان اگه تمایل دارن شروع کنیم.

نقل قول: آموزش اصول طراحی پروژه های وب سایت

در اولین قدم برای اینکه یک طراح و برنامه نویس خوب وب سایت بشیم اینه که درک درستی از محیط اینترنت داشته باشیم. که این درک درست با مطالعه آکادمیک و عمومی بدست میاد.
    یعنی چی؟ یعنی اینکه مثلا بفهمیم سرور چیه، پهنای باند چیه و کلا اینترنت چیه. شاید خیلی از دوستان بگن که ما این چیزا رو بلدیم اما در اکثر موارد اینطور نیست و دوستان عزیز چیزی در این رابطه نمی دونن. خارج از تمام این مباحث باید بدونیم تو کجای دنیا داریم زندگی می کنیم و پهنای باند اینترنت اینجا به چه شکله و اینکه وب سایتها موفق تر تو این شرایط و با وضعیت فعلی چه وب سایتهایی هستن.
    و ...

ادامه دارد ...

نقل قول: آموزش اصول طراحی پروژه های وب سایت

آقای مشت حسن میاد به من میگه یک وب سایت می خواهد که توش کاربر بتونه نظرش و بده، محصولاتش و ببینه، اخبارش و بخونه و ...

در ابتدا با توجه به موضوع باید ابزار مناسب رو در زمینه طراحی وب سایت فوق بسنجم. مثل من می تونم با چندتا خط کد HTML ساده این امکاناتی که خاصه رو پیاده کنم؟ مسلما نه، باید از ابزاری استفاده کنم که بتونم باهاش محیطی که ویژگی های موضوع مشت حسن و داره طراحی کنم.
    پس با خودم بررسی می کنم:
    . از زبان برنامه نویسی Asp.net برای برنامه نویسی سایت استفاده می کنم.
    . فکر می کنم دیتا بیس access جوابگو باشه و به نظرم بهتر باشه.
    . از Css خارجی استفاده می کنم
    و در آخر می خواهم از فایلهای Flash برای برخی از صفحات استفاده کنم.

حالا که موضوع و ابزار مشخص شد نباید برم تو محیط طراحی. در ابتدا باید روشی برای حل مساله هایی که مطرح هستن پیدا کنم. مثلا من باید چیکار کنم که نظرات کاربر ثبت بشه؟ کجا باید مست حسن اطلاعات و ببینه؟ چه اطلاعاتی رو کاربر باید درج کنه و ...
    همه ی این موارد یعنی تحلیل و طراحی الگوریتم
    (این مرحله یکی از مهمترین مراحله و اگه نگیم مهمتر از برنامهنویسی کمتر هم نیست)
    بعد از انتخاب موضوع، انتخاب ابزار و تحلیل و طراحی الگوریتم باید ببینم سایتم و می خواهم به چه شکل معماری کنم؟ معماری یک لایه، دولایه یا ...
    منظورم از این لایه ها سطوح برنامه نویسیه که واسه خودش مبحثیه و تو حوصله ی این پست نیست شاید اینده توضیحش دادیم.

بعد از بررسی این موارد از نوشته ها تا لینکها رو مشخص می کنم تا موقع طراحی به فکر اسم لینک و ... نباشم چون بدجور میره رو اعصاب.
    در پست بعد طراحیش و شروع می کنیم...

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •