نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: آموزش نحوه استفاده از ُSQL SERVER در delphi !

آموزش نحوه استفاده از ُSQL SERVER در delphi !

خوب به امید خدا میخوام اینجا روش استفاده از MICROSOFT SQL SERVER در DELPHI‌ آموزش بدم:
    اول باید اس کیو ال سرور رو نصب کنید .
    بنا بر این هست که دیتابیس و تنظیمات SQL SEVER انجام شده و آماده بهره برداری هستش.
    یه پروژه جدید ایجاد کنید و از برگه ADO یک شی ADOCONECTION به فرم اضافه کنید . حالا در قسمت connection string روی ... کلیک کنید. در پنجره جدید use connection string رو انتخاب کنید . و دکمه build را کلیک کنید .
    در صفحه اول Microsoft OLE DB provider for SQL SERVER رو انتخاب کنید و next رو بزنید. در صفحه جدید use a specific user name and password رو انتخاب کنید و در قسمت user name نام کاربر رو که به دیتابیستون دادید وارد کنید که بصورت دیفالت sa هستش بدون پسورد هست . حالا TEST CONNECTION را کلیک کنید اگر پیغام TEST CONECTION SUCCECED رو دریافت کردید نصف رااه رو انجام دادید.
    حالا select the databadse on the server رو انتخاب کنید و در جعبه کشویی اون دیتابیس مورد نظر رو انتخاب کنید. Ok را کلیک کنید و دوباره ok بزنید.
    حالا در object inspector برای ADOCONECCTION مورد نظرتون خاصیت Connected را برابر true قرار بدید. و در پنجره جدید رمز مورد نظرتون (ویا sa بدون پسورد را وارد کنید).
    خوب فعلا اصلی ترین راه که برقراری ارتباط هستش رو انجام دادید .
    تو جلسه بعد نحوه ارتباط با اجزاء رو میگم.

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    استفاده از Stored Procedure ها را نیز در دلفی برای دوستان توضیح دهید.

محروم شده آواتار Babak-Aghili
    محل زندگی
    در خاطرات شما

Smile منتظریم.......

استفاده از Stored Procedure ها را نیز در دلفی برای دوستان توضیح دهید.
    بله ممنون میشیم .

ضمنا یک توضیحات جامعی هم میخوایم برای ملاحضاتی که باید در نظر داشت هنگامی که قصد داریم دیتابیس را برای پروژه های Real Time استفاده کنیم .

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    با سلام به همه دوستان
    منم بی صبرانه منتظرم که شما مطالبی رو در باره Stored Procedure توضیح بدید.چون خیلی دوست دارم که کار با Stored Procedure رو در دلفی یاد بگیرم.اگه دوستان عنایتی کنند ممنون میشم

برای کار با Stored Procedure ها دو روش رو مختصرا توضیح میدم:
    1- یک AdoDataSet روی فرم بندازید و برای خصوصیت CommandType اش cmdStoredProc را نتخاب کنید. نام procedure ایی هم که می خواید اجرا بشه رو در خصوصیت CommandText وارد کنید. اگه procedure شما نیاز داره که بهش پارامتری پاس داده بشه، می تونید این پارامترها رو در Design Time از طریق کلیک بر روی دکمه "..." ،روبروی خصوصیت Paramters ، یا در Run time با استفاده از شی Parameters برای دلفی تعریف کنید. برای اجرای Stored Procedure مربوطه ابتدا مقادیر هر یک از پارامترها را با استفاده از شی Parameters مشخص کنید و سپس AdoDataSet را Open کنید تا نتیجه اجرای procedure را به شما برگرداند.
    نکته: اگه Stored Procedure ایی که استفاده می کنید، مجموعه داده ایی بر نمی گرداند، می تونید از AdoCommand بجای AdoDataSet استفاده کنید.

2- روش دیگه استفاده از دستور سکوئل EXEC stored_prcedure_name [parameters] هست. در این روش می تونید با استفاده از AdoQuery، AdoDataSet یا AdoCommand دستور SQL بالا را به سرور ارسال کنید (بجای stored_prcedure_name از اسم stored procedure خودتون استفاده کنید)، اگه procedure شما نیاز به پارامتر داره، بعد از نام procedure اونها رو هم اضافه کنید. مثال:

ADOCommand1.CommandText := Format('Exec SP_AddLogin "%s","%s","%s","%s"',
    ['UserName','Password','Database Name','English']);
    ADOCommand1.Execute;

محل زندگی
    در خاطرات شما
    مرسی...

توی SQL های دلفی برای ÷ارامترها از : استفاده میکنیم .... اگر بخواهیم T-SQL استفاده کنیم از @ استفاده میکنیم .... حالا میخواستم ببینم که مشکلی ÷یش نمیاد؟

توی SQL های دلفی برای ÷ارامترها از : استفاده میکنیم .... اگر بخواهیم T-SQL استفاده کنیم از @ استفاده میکنیم .... حالا میخواستم ببینم که مشکلی ÷یش نمیاد؟
    خیر
    ----------------------------

کاربر دائمی آواتار farideh_en
    محل زندگی
    زنجان
    سلام
    علی آقا روش دیگه ای هم هست که Stored Procedure هارو در SQL SERVEr اول بنویسیم بعد از طریق Delphi این Stored Procedure هارو صدا بزنیم که اگه دوستان بخوان بیشترتوضیح میدم.
    یا حق.

محل زندگی
    در خاطرات شما
    توضیح دادید دیگه !

منتظر تایید آدرس ایمیل آواتار azygole

Red face برقراری ارتباط بین بانک sql server 2000 و دلفی

من همین الان این سئوال را در سایت مطرح کردم . حالا اگر من بخواهم از شی ء database استفاده کنم چه پارامترهایی باید بدم که به جداول یک user دسترسی پیدا کنم البته الان فقط بلدم به master دسترسی پیدا کنم .اگر جوابمو بدی یک کمک بزرگ به من کردی . ممنون :لبخندساده

تاپیک های مشابه

1. طراحی برنامه باDelphi & Sql Server
    نوشته شده توسط javidtaheri در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 11 اسفند 1383, 19:37 عصر
  2. SQL-Server And Delphi
    نوشته شده توسط zoro21750 در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 07 آبان 1383, 00:58 صبح
  3. SQL-Server And Delphi
    نوشته شده توسط zoro21750 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3