نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: کمک در نحوه ایجاد یک ستون جدید در جدول ...

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه

کمک در نحوه ایجاد یک ستون جدید در جدول ...

با سلام
    از دوستان کسی می دونه چطور می شه بصورت Runtime یک ستون به یک جدول اضافه کرد و اطلاعات درون آن ریخت؟من می خوام که در زمان اجرا هر بار یه ستون به یک جدول دلخواه اضافه و همزمان اطلاعات به اون اضافه کنم.اگه دوستان عنایت کنن ممنون میشم

معمولا در چنین مواردی از یه جدول دیگه استفاده می کنن. (و تعریف ارتباط بین جداول)
    ضمنا ممکنه منظورتون فیلد محاسباتی باشه که اونم راه خودشو داره. (من خودم تجربه ای در این زمینه ندارم)
    برای اضافه کردن فیلد به جداول هر بانک اطلاعاتی ای روش خودشو داره. (و نیاز به ساخت مجدد کل جدول معمولا)
    بهتره کمی بهتر توضیح دهید چرا چنین کاری را می خواهید انجام دهید.

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام دوست عزیز
    من منظورم ایجاد فیلد نبود اونم محاسباتی و من روش ایجاد یک فیلد محاسباتی رو بلدم.من روش ساختن یک ستون در جدول بصورت Runtime رو می خوام ودستورات sql اونو احتیاج دارم

دستورات sql چنین مطلبی ممکنه در هر بانکی متفاوت باشن. با این حال دستوراتی مثل Alter Table (البته در SS) و شاید Select Into پیشنهاد من هستند.
    آخرین ویرایش به وسیله Naficy : شنبه 26 شهریور 1384 در 10:29 صبح

درود

اگه با SQL Server کار میکنی میتونی از دستور Alter Table TableName Add FieldName Type استفاده کنی:

Alter Table Sample Add Field10 VarChar(10)
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا
    سلام
    اگه می خوای که اطلاعت فقط در یک فیلد ریخته شوند و حتی تغییری در جدول هم نشود یعنی فیلدی به آن اضافه نشود بهتز است از شی Tcliendataset از پانل dataaccess استفاده کنی. که برای ایجاد فیلد temporary خیلی خوب است

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    من میخوام برنامه اقساط بنویسم به نظر شما برنامه اقساط احتیاج به ذخیره شدن در دیتابیس نداره که بخوام همه رو در یه فیلد بریزم؟؟؟؟
    من میخوام هر ماه کاربر بتونه مبلغ قسطی رو که مشتری می ده ثبت کنه!!!!
    حالا میشه همزمان با ساختن ستون جدید یه مقدار هم درون اون ریخت و در دیتابیس ذخیره کرد من یه نمونه اینجا میزارم اما کمی مشکل داره محبت کنید ببینید اگه اشکال حادی داره تا با کمک هم برطرف کنیم
    متشکرم
    آخرین ویرایش به وسیله babak869 : شنبه 26 شهریور 1384 در 22:36 عصر

بابک جان فکر میکنم که شما نیازی به اضافه کردن فیلد به جدول برای ذخیره "قسط" نداری.
    مگه اون فیلد چه کاری قرار هست انجام بده ؟؟
    آخرین ویرایش به وسیله m-khorsandi : یک شنبه 27 شهریور 1384 در 07:24 صبح
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام محمد جان
    من در اون تاپیک هم مفصل توضیح دادم.من از شما نظر میخوام که اگه شما میخاستید این برنامه رو بنویسید چند تا جدول قرار میدادید؟ و کدوم فیلد ها رو ارتباط میدادید؟ من بیشتر به این راهنمایی احتیاج دارم و به نظر شما آیا احتیاج به افزایش ستون جدول نداریم؟ چون یک مشتری ممکنه که اقساطش در 9 ماه تموم بشه و یه مشتری در 15 ماه پس نمیشه برای هر دو از قبل پیش بینی کرد که چند ستون (چند قسط) به اونا اختصاص داد در حقیقت مشکل اصلی من اینه.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

یک مشتری هم ممکن هست در 24 ماه اقساطش تموم بشه!!!!

شما برای جدول اقساط یک فیلد با عنوان "پرداختی" (یا هر عنوان دیگه) میگیری و موقع ذخیره اطلاعات کد فروش و مبلغ
    و تاریخ رو ذخیره میکنی .
    اینجوری برای مشتری که اقساطش در 50 ماه هم تموم بشه، شما 50 تا رکورد وارد میکنی.
    از طریق کد فروش میتونی به نام مشتری و نوع کامپیوتر اون دسترسی پیدا کنی.(اگه یادت باشه در جدول فروش کالا
    شما کد مشتری و کد کالا رو ذخیره میکنی)
    تاریخ هم که مشخص هست.

این همینه که از اول می گم احتمالا باید از چندتا جدول و تعریف ارتباط کار کنی... جالبه چون من بحث شما رو اونجا دیدم، نمی دونم چرا دوباره تاپیک باز کردید؟؟!!

جالبه چون من بحث شما رو اونجا دیدم، نمی دونم چرا دوباره تاپیک باز کردید؟؟!!
    اگه دقت کنید میبینید که موضوع تاپیک چیز دیگه ایی هست .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •