نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: شبکه کردن بلتوث با وایرلس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

شبکه کردن بلتوث با وایرلس

سلام خیلی گشتم چیزی نبود تاپیک زدم . من یه سیستم بلتوث خریداری کردم که قبلیت شبکه هم داره و براحتی با دستگاه های دیگر که بلتوث دارن شبکه {دومین} ایجاد کردم اما نمیتوانم این شبکه را به یک وایر لس که به اینتر نت متصل هست وصل کنم بصورت مستقیم البته { من با ایجاد پل توانسته ام این کار را انجام دهم } اما به صورت مستقیم میخواهم این کار را انجام دهم.
    با تشکر از راهنمائی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

نقل قول: شبکه کردن بلتوث با وایرلس

اگه منظورتون از وایرلس، wi-fi هست فکر نکنم بشه وصل کرد. چون کلاً پروتکل هاشون با هم متفاوته. (فرکانس کاری- امنیت و خیلی چیزای دیگه)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

بله wi-fi ممنون که به سوال توجه کردید بازم منتظر پاسخ دیگر دوستان میمونم شاید راهی داشت.

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

قطعاً شما نخواهید توانست با دستگاهی که از تکنولوژی بلوتوث استفاده می کند با دستگاهی که از تکنولوژی WiFi استفاده می نماید در لایه فیزیکی ارتباط برقرار نمایید.
    شما می توانید این ارتباط را در لایه های بالاتر انجام دهید مثلاً لایه 2 با استفاده از بریج یا لایه 3 با استفاده از روتر و دستگاه بریج یا روتر شما باید به دو اینترفیس WiFi و Bluetooth مجهز باشد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

ممنون میشه یه مثال بزنید چه دستگاهی باید داشته باشم ! بلتوث من قادر از کارت شبکه هم بصورت هم زمان استفاده کنه . میتونم با یه کارت دیگه پل بزنم اما وایر لس رو نمیدونم چیکار کنم.

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

فرض کنید من یک لپ تاپ دارم که هم بلوتوث دارد و هم WiFi من با استفاده از بلوتوث به یک لپ تاپ دیگر متصل می شوم و یک PAN تشکیل می دهم. همچنین با کارت شبکه WiFi خود به مودم ADSL خانه که Wireless دارد متصل می شوم. حالا اگر من این دو کانکشن را با هم بریج کنم لپ تاپ دوم می توانید از طریق کامپیوتر من (بریج) به اینترنت متصل گردد. این ارتباط در لایه دو انجام می شود.

یک راه دیگر هم این است که من اصلاً بریج نشوم در مقابل تنظیمات شبکه ای لازم را به گونه ای انجام دهم که لپ تاپ من حکم یک Router را داشته باشد و داده های رسیده از شبکه PAN بلوتوث را به سمت GW وایرلس منتقل نمایید. در این حالت ارتباط در لایه 3 صورت می پذیرد

هر روش مشخصات خودش را دارد و نمی توان گفته که یکی بهتر از بقیه است. بسته به نیاز باید تصمیم گرفت که ارتباط در چه لایه ای برقرار شود.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •