نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: تفاوت Windows Form با WPF چیست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان جنوبی

تفاوت Windows Form با WPF چیست؟

سلام خدمت همه دوستان
    تفاوت Windows Form Application با WPF Application
    چیست و کدام بهتر است ؟

این گفته درست است که برنامه نویسان دات نت باید با زبان axml آشنایی داشته باشند ؟
    با تشکر

VIP آواتار مهدی فرزاد
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: تفاوت Windows Form با WPF چیست؟

سلام
    بهتر لینک زیر رو مطالعه فرمایید
    https://barnamenevis.org/showthread.p...D8%AA%D9%87%29

این هم لینک بخش WPF
    https://barnamenevis.org/forumdisplay.php?142-WPF

درضمن Xaml درست است نه axml

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

Post نقل قول: تفاوت Windows Form با WPF چیست؟

سلام
    ببینید، WPF مزایایی داره، و علاوه بر اون، XAML هم مزایای خاص خودش رو داره
    از جمله مزایای WPF ، میتونم به صورت خلاصه اینها رو بگم،
    ببین یه قسمت کار که خیلی مهمه، طراحی UI با کد ( به صورت آسان و کاملا منعطف البته ) هستش، مایکروسافت داره میره به این سمت
    یعنی چی ؟ اگه به Silverlight، WPF، Reporting Service ، و ASP.NET MVC نگاه کنی، میبینی که علاوه بر وجود Designer ، طراحی بر کد نیز وجود داره و البته محور هم طراحی با کد هست و Designer یه کمکه
    خب، طراحی UI با کد در صورتی که فرد به Keyboard مسلط باشه، آسونتر، انعطاف پذیر تر، و صد البته کارآمد تره
    ---
    دلیل دیگش اینه که مایکروسافت تونسته تو WPF، و SL و ... ، Role برنامه نویس رو از Role طراح UI جدا کنه
    برای مثال تو شرکت ما، چند نفر به صورت صرف ، فقط WPF کار میکنند
    ---
    دلیل دیگش توع سیاست گذاری های مایکروسافته، که امکانات جدیدش رو ( یا هر پشتیبانی دیگه ای ولو نمونه کد هاش رو ) فقط برای تکنولوژی های جدید ارائه میکنه
    مثلا به این سایت برو
    http://windowsclient.net/
    قراره توش در مورد WPF و Win Form توامان صحبت بشه، ولی عملا کلمه Windows Form رو فقط تو Header اش میتونید ببینید
    و یا اگه MVVM ساخته میشه، تا ساختار کد نویسی رو بهبود بده، فقط برای WPF و سایر زبانهای XAML Based اون رو ارائه میده
    یا اگه میخواد Win Phone رو معرفی کنه، فقط XAML Based ها رو قبول داره
    یا برای Silverlight اش هم همین طور
    زمانی که کد XAML درست نوشته بشه، میشه اون رو حتی توی مرورگر Firefox توی Linux هم اجرا کرد، یا بر روی گوشی Win Phone و Mac OS و ... ( ولو با محدودیت )
    ---
    نامحدود بودنش، برای مثال ، من خودم تو کلاس هایی که برگزار میکنم، Radio Butoon رو به این شکل در میآرم
    Style.PNG
    غیر این، میتونید کنترل ها رو تو دل همدیگه بچینید رو پیچیده ترین UI ها رو بسازید
    ---
    ساخت Animation بدون درگیری با Threading و بهترین کارآیی
    برای مثال میگی Opacity رو از 0 ببر به 1 در طول 3 ثانیه
    دیگه خودش همه مسائل رو هندل میکنه
    شما تو همین سایت ببین، چند نفر تو Animation های ساده دارن دست و پا میزنند ( البته تو Win Form )
    ---
    و میرسیم به بزرگترین مزیت : این که تو هر Resultion ای و هر مانیتوری جواب میده؛ از LCD 42 تا گوشی موبایل
    یعنی نسبتها رو به راحتی حفظ میکنه
    ---
    یه مورد دیگه هم که میمونه کلاس های زیادشه، برا مثال فرض کن میخوای یه پنجره که باز میشه، پنجره اصلی Blured شه، ( یعنی یه مقدار محو بشه) این رو تو WPF قبلا دیدن، میشه یه Effect
    یا مثلا Gradiant ها و ...، و صد البته محدودیت نداره، شما خودتون هم میتونید توسعش بدید
    ---
    همه اینها رو هم بذاری کنار، الآن شرکتهای معتبر دارن میرن رو WPF، اگه میخوای تو بازار کار حرفه ای Desktop Apps جایی داشته باشی، WPF خیلی مهمه
    ---
    دوستان من اینها رو که میگم رو دارم درسشون رو میدم و صد البته استفاده میکنم، واقعا این WPF به شدت کاربردیه
    ---
    موفق باشید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •