نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: راهنمایی در مورد ایجاد یک دیتابیس چند قسمتی

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه

راهنمایی در مورد ایجاد یک دیتابیس چند قسمتی

با سلام
    من میخوام یه برنامه بنوییسم که کاربر برای ورود اطلاعات در دیتابیس از چند تا انتخاب استفاده می کنه
    این برنامه برای یک رستورانه که مشتری چند نوع غذا خریداری می کنه و باید زمانی که مشتری مثلا 3 نوع غذا سفارش بده 3 تا نام و 3 تا قیمت در دیتابیس بره و هنگام چاپ هم هر 3 بصورت جداگانه چاپ بشن.حد اکثر انواع غذا 5 نوع هست و اگه بخوام 5 فیلد غذا و 5 فیلد قیمت بزارم هم دیتابیس شلوغ میشه و هم هنگام چاپ مشکل پیش میاد.و اگه مثلا مشتری 2 نوع غذا سفارش بده 3 فیلد دیگه خالی می مونه حالا از دوستان خواهشمندم اگه راه مناسب و درستی به ذهنشون می رسه منو راهنمایی کنند .
    بازم ممنونم

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    شما می تونین برای هر غذا یک Table در نظر بگیری و در هنگام چاپ برای یک مشتری از Relation استفاده کنی

شما میتونی غذا و قیمتش رو در یک جدول قرار بدی چون امکان نداره که برای یک غذا چند قیمت داشته باشی که بخوای یک جدول جداگانه برای قیمت تعریف کنی.
    شما یک فیلد غذا داری یک فیلد قیمت دیگه.برای ورود اطلاعات هم خیلی راحتتره.فیلد خالی نمیمونه.
    چاپش هم راحتتره.
    البته اگر درست متوجه شده باشم.

محل زندگی
    کرمانشاه
    با سلام
    ممنون از جواب و توجهتون
    راستش من می خوام که کاربر هنگام وارد کردن اطلاعات بتونه تعداد غذای خریداری شده رو تعیین کنه و اطلاعات بر اساس اون وارد بشه.مثلا اگه یه نفر 3 نوع غذا خواست 3 فیلد غذا و 3 فیلد قیمت رو بتونه وارد کنه و بقیه فعال نباشند که مقادیرشون خالی باشه.یعنی مثلا من 5 تا فیلد ورودی برای غذا بزارم و برای هر کدوم هم یه Checkbox بزارم که برای غذا یکی رو تیک بزنه و اگه 4 نوع غذا بود 4 تا رو تیک بزنه و در دیتابیس هم 4 فیلد برای غذا و 4 فیلد برای قیمت اون باشه
    من فکر می کنم نظر دوستمون که گفته بود برای هر غذا یه دیتابیس درست کنم بهتره و کار باهاش راحت تره
    حالا اگه دوستان خوبم نظر دیگه ای دارند محبت کنند نظر بدند تا از اونا استفاده کنم
    متشکرم

محل زندگی
    تهران
    شما اگه برای هر غذا یک Table در نظر بگیری اونوقت هر تعداد که مشتری غذا خواست با کد اون مشتری در جدول غذای مربوطه ذخیره میکنی و از لحاظ Interface برنامه هم لازم نیست که Checkbox بزاری و توی یک حلقه که تعدادش همون تعداد غذای مشتریه Insert میکنی

خب، راه حل جالبیه! ولی فرق بین دو جدول غذا با هم دیگه چیه؟ (جدول چلوکباب با جدول چلومرغ چه تفاوتی داره؟)
    چون فیلدهای همه جداول غذا مثل هم هستند، می تونین یه جدول بسازین به نام سفارش غذا. و تمام اطلاعاتی که در تمام جداول غذاهای مختلف می ریزین رو توی همین یه جدول بریزین. فقط باید یه فیلد اضافه کنین که مشخص کنه کدوم غذا رو دارین ذخیره می کنین.

ببینین، کلا روش معمول ساختن چنین دیتابیسی، ساخت حداقل دو جدوله.
    جدول "اطلاعات غذا" که برای هر نوع غذا (یک شماره مشخصه، یک نام و قیمت مربوطه) رو ذخیره می کنه.
    جدول "سفارش غذا" که برای هر غذا در هر فاکتور (شماره مشخصه فاکتور، شماره غذا و مثلا تعداد) رو ذخیره می کنه.
    احتمالا یک جدول "فاکتور" هم نیاز دارین که (شماره مشخصه فاکتور، مثلا تاریخ و شماره میز) رو نگهداره.

حالا هر کدوم از جداول "اطلاعات غذا" و "فاکتور"، یک ارتباط یک به چند با جدول "سفارش غذا" دارن.

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    ممنون از راهنما ییها و جوابهای دوستان
    من یه نمونه نوشتم که البته خالی از ایراد نیست.لطفا به ارتباط دیتابیس ها در Access یعنی Relationship توجه کنید.این برنامه هنگام اضافه کردن اطلاعات ایراد میگیره.حالا اگه دوستان کمک کنن و با هم اونو درست کنیم ممنون میشم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله babak869 : پنج شنبه 07 مهر 1384 در 12:54 عصر

محل زندگی
    تهران
    به نظر من جواب دوست خوبمون Naficy منطقی تره

منظور منم دقیقاً همین جواب جنابNafisy بود گفتم باید یک جدول سفارش غذا ایجاد شود و نیاز به یک فیلد دارد.ولی درست منظورم را نرسوندم ببخشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بندر عباس
    تو فرم که بهتر یه گرید داشته باشی و هر چند تا غذا که طرف میخواد رو انتخاب و یکی یکی به گرید اضافه میکنه /
    طراحی دیتابیست هم که باید کد بیس باشه.

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    از دوستان کسی این برنامه رو نگاه نکرده ونظر بده.چون من از یه روش دیگه استفاده کردم و تقریبا هم جواب میده ولی اگه محبت کنید و نظر بدید ممنون میشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    این طراحی رو ببنید شاید کمکتون بکنه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    کرمانشاه
    سلام
    ممنونم نوید عزیز ولی اگه ممکنه یه کم بیشتر توضیح بده چون خیلی از اون ساختار سر در نیاوردم
    متشکرم

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net
    نوشته شده توسط odiseh در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 13
    آخرین پست: جمعه 02 فروردین 1387, 04:44 صبح
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید