نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نحوه پیاده سازی اتصال چند بانک SQLServer به دلفی

نحوه پیاده سازی اتصال چند بانک SQLServer به دلفی

با عرض سلام
    من یک برنامه حسابداری دارم که قبلا از بانک دیتابیس استفاده میکرد و اونرو به SQL Server تغییر دادم مشکلی که دارم اینه که من در نسخه قبلی برای هر سال مالی یک بانک جدا درنظر گرفته بودم مثلا برای سال 90 بانکی بنام Bank90 وجود داشت با فایلی به همین نام که ابتدای اجرای برنامه لود میشد و اگر مشتری مثلا به اطلاعات سال 88 نیاز داشت فایل بانک بنام Bank88 فراخوانی مشد ، حالا میخوام بدونم که این کار رو چطور میتونم توی SQL Server پیاده سازی کنم،دلیل اینکه اطلاعات هر سال توی دیتابیس مجزا ذخیره میشه اینه که تقریبا تمام جداول بانک سال مالی باید بدون تغییر بایگانی بشه و سرفصل اونها به سال بعد منتقل بشه
    من مشکلم در منطق روش کاریم ( بانک مجزا برای هر سال مالی ) نیست ، من میخوام بدونم چطور میتونم کاری که درمورد پایگاه داده اینتربیس یا حتی اکسس براحتی در لود برنامه با یک خط
    IBDatabase.Databasename:=D:\MyApp\Bank90.gdb
    انجام میدادم رو با SQL Server انجام بدم
    من این تاپیک رو توی تالار SQL Server آوردم که آقای صادقیانی بدون توجه به مشکل من اونرو بدلیل تکراری بودن قفل فرمودند
    درحالیکه مشکل من تعیین منطق این روش نیست که ایشون لینکهایی در این رابطه برای پست من گذاشتند، مشکل من نوع پیاده سازی همین روشی است که خودم اعتقاد دارم درسته...

https://barnamenevis.org/showthread.p...ال-مالی

نقل قول: نحوه پیاده سازی اتصال چند بانک SQLServer به دلفی

سلام :
    نحوه پیاده سازی اتصال چند بانک SQLServer به دلفی
    این پرسش شما اشتباه و گیج کننده است .

اگه خواسته شما اتصال همزمان به چند جدول (از یک تا چند پایگاه داده مختلف) است که می تونی همزمان چند ابزار ارتباط (مانند : AdoDataset , AdoTabe , ...) داشته باشی با تنظیمات خودشون .

ولی فکر کنم شما می خوای هماهنگ با کاربر (سال مالی) پایگاه داده رو شما مشخص کنی . برای این کار می تونی بخش اتصال(Connection String) در AdoConnection رو دستی وارد نمایید .
    Initial Catalog =  نام پایگاه داده 

دقیقا منظورم انتخاب دیتابیس معادل سال مالی در هر بار اجرای برنامه با خواست کاربرد است (تنها یک دیتابیس در یک زمان)
    آیا برای این کار هر بار باید دیتابیس مورد نظر Attach شود چون ممکن است در یک برنامه 10 سال مالی برابر 10 بانک اطلاعاتی باشد

نقل قول نوشته شده توسط saeed_82 مشاهده تاپیک
    آیا برای این کار هر بار باید دیتابیس مورد نظر Attach شود
    برنامه مدیریت پایگاه داده از برنامه دلفی جدا است و اگر یکبار یک پایگاه داده اتچ (Attach) بشه خود برنامه SQL آن را در نگه داری می میکنه و دیگه نیازی به انجام چند باره این کار نیست .

برنامه مدیریت پایگاه داده از برنامه دلفی جدا است و اگر یکبار یک پایگاه داده اتچ (Attach) بشه خود برنامه SQL آن را در نگه داری می میکنه و دیگه نیازی به انجام چند باره این کار نیست .
    بله درسته ولی سوال من اینه که آیا باید مثلا هر 10 تا دیتابیس رو در اولین اجرا Attach کرد تا در هرباراستفاده بشه از اونها استفاده کرد و آیا اصولا این روش درسته

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •