نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: ارسال پیام SMS و USSD از محیط DOS

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ترکیه - دنیزلی

ارسال پیام SMS و USSD از محیط DOS

دوستان عزیز من میدونم که خیلی ها در تلاشند تا از Delphi7 به Delphi 2010 بروند
    اما من دنبال این هستم برای سیستمی که اصلاً ویندوز ندارد نرم افزاری بنویسم تا بتواند از محیط DOS اقدام به ارسال و دریافت SMS و USSD کند
    منون میشوم که راهنمائیم کنید که از کجا باید شروع کنم؟
    خیلی دنبال کامپوننت توی سایتهای خارجی گشتم اما چیزی پیدا نکردم
    اگر کسی هم سورسی داره آماده همکاری هستم

نقل قول: ارسال پیام SMS و USSD از محیط DOS

اما من دنبال این هستم برای سیستمی که اصلاً ویندوز ندارد نرم افزاری بنویسم تا بتواند از محیط DOS اقدام به ارسال و دریافت SMS و USSD کند
    ویندوز نداره ؟ اون وقت میخوای با Delphi براش برنامه بنویسی ؟!

کامپایلر Delphi یک کامپایلر 32 بیتی هست که فایل های اجرایی اون pe فایل های استاندارد ویندوز هستند و به توابع API و ... ویندوز کاملا وابسته ، با Delphi نمیتونید برنامه ای بنویسید که روی داس کار کنه .

یا باید برید سراغ پاسکال یا ++C که در هر 2 صورت پیاده سازی همه چیز با خودتون هست ، چون کامپوننتی وجودنداره !

کلا راه سختی در پیش داری ...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ترکیه - دنیزلی

خدا قوت آقای تاجیک
    منهم از همان پاسکال میخواهم استفاده کنم که بابای دلفی است اگر نشد از ++C استفاده میکنم
    البته شما بهتر میدانید که بسیاری از سازمانها و فروشگاهها از نرم افزارهایی استفاده میکنند که در محیط DOS نوشته شده اند و استفاده کنندگان حاضر نیستند که این سیستم قدیمی را رها کنند و سراغ ویندوز بیایند
    بانک اطلاعاتی اکثر این برنامه ها هم FOXPRO است.
    البته شاید بتوان از FOXPRO تحت DOS استفاده کرد
    به هر حال من راهنمایی میخواهم که به وسیله آن بتوان پورتهای سریال را کنترل کرد. مودم را تشخیص داد و با دستورات مانند AT COMMAND اقدام به ارسال و دریافت SMS و USSD کرد
    از راهنمایی همه اساتید سپاسگذارم

منهم از همان پاسکال میخواهم استفاده کنم که بابای دلفی است اگر نشد از ++C استفاده میکنم
    Pscal رو بیخیال شو ، چون برای همچین کارهایی به هیچ عنوان مستندات درست و درمونی براش پیدا نمیکنی ، برعکس ++C که تا دلت بخواد مستندات براش هست .

البته شما بهتر میدانید که بسیاری از سازمانها و فروشگاهها از نرم افزارهایی استفاده میکنند که در محیط DOS نوشته شده اند و استفاده کنندگان حاضر نیستند که این سیستم قدیمی را رها کنند و سراغ ویندوز بیایند
    توسعه همچین سیستم هایی خیلی پر خرج تر از نوشتن اون ها از اول هست ، مثلا همین موردی که شما میگی طرف میخواد چه قدر بابت این مورد هزینه کنه ؟! من که به شخصه حاظر نیستم با مبالغ معمول خودم رو تو همچین دردسر بزرگی بندازم ...

به هر حال من راهنمایی میخواهم که به وسیله آن بتوان پورتهای سریال را کنترل کرد. مودم را تشخیص داد و با دستورات مانند AT COMMAND اقدام به ارسال و دریافت SMS و USSD کرد
    گفتم که از Pascal چیزی عایدت نمیشه ، برو سراغ ++C و گوگل کردن مطالب مورد نیازت و وقتت رو الکی اینجا هدر نده .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ترکیه - دنیزلی

ممنون از راهنمائیت
    دارم گوگل را زیرو رو میکنم اگه به نتیجه ای رسیدم برای بقیه دوستان اطلاعات را اینجا میگذارم
    البته من فقط میخواهم بتوانم در محیط داس یک ارسال و دریافت پیامک داشته باشم و هیچ کاری با سیستمها و نرم افزارهای آنها ندارم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ترکیه - دنیزلی

خوب دو ماهی میشه که این تایپیک را راه انداختم
    چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
    و کسی هم هنوز جوابی نداده است
    اما از چیزهایی که پیدا کردم همه را به هم چسباندم و بالآخره مشکل را حل کردم
    از آقای تاجیک تشکر میکنم که همون دو تا جواب را داد کلی وقت گذاشتم و درسهای C++‎ دوره دانشگاه را مرور کردم. دستش درد نکنه. خیلی وقتم را گرفت.
    اما باید بگم عاقبت یک برنامه با پاسکال نوشتم که با آن میتوانم به راحتی در هر سیستم عاملی از 1.6DOS گرفته تا ویندوز و بقیه سیستم عاملها به راحتی پیامهای سیمکارت را بخوانم و بفرستم. حجم این برنامه ام حدود 10 کیلو است!!
    موضوع خیلی ساده است. اگر شما بتوانید دستورات AT را به پورت بفرستید و بیتهای آن را بخوانید، کار را تمام کرده اید
    اول یک سورس پاسکال را میگذارم که با آن میتوانید در محیط داس یک شبیه سازی از هایپر ترمینال ویندوز داشته باشید

comtty30.zip
    و اینهم برنامه خودم که پیامها را از سیمکارت میخواند و در یک فایل متنی به نام SMSTEXT.txt ذخیره میکند.
    البته بایستی مودم را فقط به COM1 وصل کنید(برای سادگی اینها را به صورت پیش فرض در برنامه قرار دادم COM1 و Baud 19200و سایر موارد)

GETSMS.rar
    موفق باشید

با سلام
    دوستانی که توی این تاپیک هستند ظاهرا همه دارای تخصصهایی هستند که به درد من می خوره
    من یک پروژه دارم که می خوام یک سایت پی اچ پی داشته باشم که جزئیاتش رو نمی گم فعلا فقط می خوام این سایت به یک مودم وصل بشه و اطلاعاتی که از سایت دریافت میشه (کاربران ارسال می کنند ) طبق اون اطلاعات دستورات خاصی (ussd) رو روی سیم کارت بفرسته
    اگر کسی یا تیمی هست که می تونه اینکار رو بصورت حرفه ای برام انجام بده به جیمیل من خبر بده
    مشکل هزینه ندارم و با هم کنار میایم
    فقط کسی که این کار را انجام میده باید به C++‎ php mysql ajax تسلط داشته باشه و این پروژه رو با ضریب امنیتی بالا برام کار کنه ضمنا پشتیبانی و توسعه هم می خوام که خیلی مهم هست برام
    info.irancell7@gmail.com

نقل قول نوشته شده توسط Mahbod Rad مشاهده تاپیک
    خوب دو ماهی میشه که این تایپیک را راه انداختم
    چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
    و کسی هم هنوز جوابی نداده است
    اما از چیزهایی که پیدا کردم همه را به هم چسباندم و بالآخره مشکل را حل کردم
    از آقای تاجیک تشکر میکنم که همون دو تا جواب را داد کلی وقت گذاشتم و درسهای C++‎ دوره دانشگاه را مرور کردم. دستش درد نکنه. خیلی وقتم را گرفت.
    اما باید بگم عاقبت یک برنامه با پاسکال نوشتم که با آن میتوانم به راحتی در هر سیستم عاملی از 1.6DOS گرفته تا ویندوز و بقیه سیستم عاملها به راحتی پیامهای سیمکارت را بخوانم و بفرستم. حجم این برنامه ام حدود 10 کیلو است!!
    موضوع خیلی ساده است. اگر شما بتوانید دستورات AT را به پورت بفرستید و بیتهای آن را بخوانید، کار را تمام کرده اید
    اول یک سورس پاسکال را میگذارم که با آن میتوانید در محیط داس یک شبیه سازی از هایپر ترمینال ویندوز داشته باشید

comtty30.zip
    و اینهم برنامه خودم که پیامها را از سیمکارت میخواند و در یک فایل متنی به نام SMSTEXT.txt ذخیره میکند.
    البته بایستی مودم را فقط به COM1 وصل کنید(برای سادگی اینها را به صورت پیش فرض در برنامه قرار دادم COM1 و Baud 19200و سایر موارد)

GETSMS.rar
    موفق باشید
    سلام
    لطفا یک نسخه از برنامه ارسال از محیط داس را برای من بفرستید (khalouei@yahoo.com)

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •