نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: کنترل خطا در دیتا بیس ها

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا

کنترل خطا در دیتا بیس ها

سلام
    از دوستان خواهش می کنم یه کمی در مورد نحوه برخورد با خطاها و کنترل در دیتا بیس ها توضیح بدن مثلا
    1- موقعی که یک فیلد رو در دیتا کنترل مقدار دهی می کنم اگه مثلا فیلد از نوع عددد صحیح است و کاربر یک عبارت ریاضی نادرست و یا ناقص رو وارد کنه یه استثنا روی میده این رو چه طوری کنترل کنم و پیام مناسب رو به کاربر بدم با توجه به اینکه نوع دیتا کنترل مطرح نباشه.
    2- و یا هنگامی که در یک فیلد کلیدی دو بار یک مقدار بخواد ذخیره بشه یه استثنا روی میده ، از کجت بفهمم که این خطا در مورد چی هست و پیامهای نرم افزار رو به کاربر بدم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    یه نگاهی به هلپ دلفی در قسمت هندلینگ اکسپشن بنداز خیلی راحته حتی راحت تر از اون که فکر میکنی.
    اگه نفهمیدی بنویس کجاشو تا بتونم توضیح بدم :idea: :idea:

کاربر دائمی آواتار SReza1
    محل زندگی
    کنار تعدادی تراریوم و کاکتوس!

جواب

سلام
    اگه در موقع ذخیره سازی می بینی که error میده میتونی در event onposterro مقدار E.Message رو چک کنی و تاون وقت پیغام مورد نظرت رو چاپ کنی!! یا مثلا موقع Delete پیغام میده در event ondelte errro بگرد!! به قول دوست قبلیمون این کار خیلی ساده است!! :oops:

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا
    سلام
    پس از گذشت n سال از این تاپیک من هنوز توی کارم مشکل دارم :oops:
    بهتره یه خورده مفصل تر توضیح بدم:
    من می خوام با استفاده از exception هایی که موتور بانک صادر می کنه بتونم به کاربر پیامهای مورد نظر خودم رو نمایش بدم مثلا در مورد تکراری بودن کلید جدول و یا نامعتبر بودن مقدار یک فیلد
    حالا چه طوری باید خطاها رو تشخیص بدم و به کاربر اعلام کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    عزیز n سال دیگه هم بگذره فرقی نمیکنه یه خورده زحمت بکش و برو هلپ دلفی رو بخون :evil: .
    در هر صورت تو میتونی در رویدادهای Onpost,Onedit,Oninsert تست کنی اگر اکسپشنی ایجاد شد اون رو با یک TException هندل کنی و کد اون رو بگیری و بعد متناسب با اون یه پیغام فارسی بدی البته باید بدونی که هر کد مال چه خطاییه که اون هم کاری نداره اول کدهاشون رو نمایش بده و بعد هم پیام رو :wink: .
    والسلام
    کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من :P :P :P :P
    (البته این منافاتی با یادگیری از دیگران نداره ها :!: :!: )

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •