نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: برای سازمانی با 30 الی 50 کامپیوتر، کدام یک برای کنترل اینترنت بهتر است؟ میکروتیک یا ISA؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران عزیز

برای سازمانی با 30 الی 50 کامپیوتر، کدام یک برای کنترل اینترنت بهتر است؟ میکروتیک یا ISA؟

سلام
    با اجازتون یه سوالی از حرفه ای ها داشتم؛

بین دو مورد فوق یعنی ISA و میکروتیک کدوم یکی از امکانات و قابلیتهای بالاتری برخورداره؟

1- آیا با ISA بعنوان مثال میشه از تمام فعالیت کاربران گزارش تهیه کرد؟

2- آیا میشه بفهمیم بعنوان مثال چه کسی در حال دانلود است؟(یا دانلود چه چیزی؟)

البته من تحقیق کردم و دیدم میشه بعضی از نرم افزارها مثل BANDWITH رو روی ISA تنظیم کرد ولی میخواستم از شما متخصصین هم کسب اطلاعاتی کرده باشم!

ضمنا میشه IP ها رو با MAC کارت شبکه SET کرد که دیگه تغییر نکنه؟

3- میشه از تنظیمات ISA پشتیبان گرفت تا اگه خواستیم مجددا اونو نصب کنیم نیاز به تنظیم و تعریف دوباره رول ها و ... نباشیم؟

در مجموع کدوم یکیشون بهتر و از قابلیت ثبات (STABLE) بیشتری برخوردار هستند؟

با تقدیر و تشکر از دوستان

نقل قول: برای سازمانی با 30 الی 50 کامپیوتر، کدام یک برای کنترل اینترنت بهتر است؟ میکروتیک یا ISA؟

برای ۳۰-۵۰ تا یوزر شما چقدر اسخت افزار می‌خوای بخری... چون اگر isa بخری پول قطعات و غیره باید بعدی... چرا نمیری یک باکس مثل cyberoam بخری ؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران عزیز

نقل قول: برای سازمانی با 30 الی 50 کامپیوتر، کدام یک برای کنترل اینترنت بهتر است؟ میکروتیک یا ISA؟

برای اینکه برای isa و یک کامپیوتر تقریبا مناسب پول زیادی نباید بدی، خیلی پول بدی میشه نزدیک یک میلیون و خورده ای! ولی cyberom یه بار باید پول خرید بدی، یه بار باید پول پشتیبانی و آموزش بدی، یه بار دیگه باید پول بدی برای خرید ورژن جدید دستگاه یا نرم افزارشون و ...

این که شما میگی‌ درست نیست...
    شما به یک کار۲۵یأ نیز داری که میشه حدود ۱ تا ۱،۱۰۰،۰۰۰ تومن ... این شامل ۳ سال UTM license هم میشه... بد آموزش چی‌ دوست عزیز یاد گیری cyberoam ۱۰۰ بر اسون تر از isa هست و ۱۰۰۰ برابر اون هم به شما خدمات میده و در ضمن همه چیزش هم قانونی‌ هست و غیره...

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

از نظر من اگر پول داری برو cyberoam را بخر
    اما اگر نداری ... کی گفته که ISA سیستم خوبی می خواهد ؟ با هر سیستمی که آلان داری به راحتی می تونی این کار را انجام بدی ، تو خود سایت ISA هم به مدل سیستم اشاره کرده فقط TMG یکم سنگین هست ولی به جز اون بقیه سبک هستند. تنها مشکل هم در ایزا ست کردن مک با ای پی هست چون این کار را ندارد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران عزیز

دوستان پس چرا cyberoam خیلی مطرح نیست؟ و اسمش رو ما کمتر شنیدیم؟

کجا مطرح نیست، چون حتا ایران هم خیلی‌ از جاها دارن استفاده میکنند. اینور آب هم تا الان شرکت ما بلایا ۱۹۰ تا فروخته... شما خودت حالا حساب کن.... تو ایران هم ۱۱ تا شرکت رو که من میدونم...

از طرف دیگه شما کارایی این دستگاه رو هم در نظر بگیر که چقدر هست و ۹۹% از اونا رو ISA یا نمی‌تونه یا باید یک چیز دیگه روش install کنی‌ تازه باز هم کار نمیکنه... بابا خود MS هم تعطیلش کرده و رفته رو Forefront دیگه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

از طرف دیگه شما کارایی این دستگاه رو هم در نظر بگیر که چقدر هست و ۹۹% از اونا رو ISA یا نمی‌تونه یا باید یک چیز دیگه روش install کنی‌ تازه باز هم کار نمیکنه... بابا خود MS هم تعطیلش کرده و رفته رو Forefront دیگه
    این جمله شما خیلی جالب بود. طبق چه مستندی می فرمائید که 99% ؟ اینکه نمیتونه به این دلیل نیست که امکان فنی وجود نداره.خودتون هم اشاره کردید که بصورت بسته های افزودنی قابل نصب هست که البته این هم بدون دلیل نیست. خنده داره اگر فکر کنیم که مایکروسافت نمیدونه که کاربران نیاز به bandwidth splitter دارند. ولی شما مبلغ و هزینه رو در نظر بگیرید. مراجعی که برای ISA وجود داره و ....
    Forefront هم فکر نمیکنم یک دنیای کاملاً متفاوت از ISA باشه که شما میفرمائید مایکروسافت ISA رو تعطیل کرده!

نقل قول نوشته شده توسط esmit61 مشاهده تاپیک
    این جمله شما خیلی جالب بود. طبق چه مستندی می فرمائید که 99% ؟ اینکه نمیتونه به این دلیل نیست که امکان فنی وجود نداره.خودتون هم اشاره کردید که بصورت بسته های افزودنی قابل نصب هست که البته این هم بدون دلیل نیست. خنده داره اگر فکر کنیم که مایکروسافت نمیدونه که کاربران نیاز به bandwidth splitter دارند. ولی شما مبلغ و هزینه رو در نظر بگیرید. مراجعی که برای ISA وجود داره و ....
    Forefront هم فکر نمیکنم یک دنیای کاملاً متفاوت از ISA باشه که شما میفرمائید مایکروسافت ISA رو تعطیل کرده!

مستندات ؟؟؟ شما یک سر به وبسیت cyberoam و امکاناتش بزن... خودت مقایسه کن... میگم تعطیل کرده چون اگر خوب بود ادامه میداد... شما forefront میدونی‌ چی‌ هست؟؟ cyberoam UTM هست که isa نیست ... اگر خوب بود چرا این همه کمپانی قول تو دنیا باهاش کار نمیکنند... لطفا چیزی که رو که نمیدونید نگید و در خواست توضیح هم نکنید... یک مقداری در موردش مطالعه بکنید بعدن اینجا با هم اختلاط می‌کنیم... من الان بالای ۱۳-۱۴ سال هست که با ISA کار کردم و الکی‌ چیزی رو نمیگم.

http://www.microsoft.com/forefront/t.../features.aspx
    آخرین ویرایش به وسیله hghyami : چهارشنبه 19 مرداد 1390 در 18:54 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

من الان بالای ۱۳-۱۴ سال هست که با ISA کار کردم
    دوست عزیز، ISA سال 2001 معرفی شده. قبل از اون هم Ms-Proxy Server بوده که سال 97 تولید شده. قبلش یه حساب کتابی بکنید.
    ما forefront میدونی‌ چی‌ هست؟؟
    من خوب میدونم Forefront چی هست. ظاهراً شما اطلاع چندانی ندارید
    اگر خوب بود چرا این همه کمپانی قول تو دنیا باهاش کار نمیکنن
    اولاً قول نه، غول. ثانیاً اینجوری صحبت کردن توی یک محیط علمی ارزشی نداره. شما طبق چه مدرکی میفرمائید که کمپانیها از اون استفاده می کنند یا نه. شما میفرمائید که آیزا 99 درصد امکانات cyberoam رو نداره. لطف کنید و 20% این موارد رو ذکر کنید. 99 درصد پیش کش

اولا بابت غلط املایی معذرت می‌خوام من از behnevis استفاده می‌کنم و copy-paste می‌کنم. isa سال ۲۰۰۰ شروع کرد...
    قبلش هم که شما دارید خودتون میگید پروکسی، من منظورم به security product ms بود حرفم رو درست می‌کنم ۱۰ سال. شما میگید forefront همچنان میگم نمیدونید... لینک رو هم بخطر همین گذشتم... شما میگید ۲۰% لطف کن همون لینک رو که گذشتم شما بخون و بعدش لطف کن feature‌های cyberoam رو هم بخون بعدش اینجا بشینیم تازه با هم بحث می‌کنیم. isa یک زمانی‌ حرف برای گفتن داشت اون هم چون محصولات دیگه مثل cisco یا juniper و غیره گرون بودن... شما ببین خودت از ۲۰۰۶ isa تموم شد و ms شروع کرد رو forefront-TMG کار کردن... آقا hamoon UTM رو میتونم بگم شما چطوری می‌خوای رو ISA پیاده کنی‌ که تمام اون کارها رو بکنه... شما لطف کن ۱ هتفه با این باکس کار کن بدن بحث... این باکس به نظر من برای شرکت‌های کوچیک حرف نداره... غیر از اون juniper cisco checkpoint :)

شما میگید مدرک من لینک خود ms رو گذشتم دیگه خودتون تصمیم بگیرید.

اولا بابت غلط املایی معذرت می‌خوام من از behnevis استفاده می‌کنم و copy-paste می‌کنم. isa سال ۲۰۰۰ شروع کرد...
    قبلش هم که شما دارید خودتون میگید پروکسی، من منظورم به security product ms بود حرفم رو درست می‌کنم ۱۰ سال. شما میگید forefront همچنان میگم نمیدونید... لینک رو هم بخطر همین گذشتم... شما میگید ۲۰% لطف کن همون لینک رو که گذشتم شما بخون و بعدش لطف کن feature‌های cyberoam رو هم بخون بعدش اینجا بشینیم تازه با هم بحث می‌کنیم. isa یک زمانی‌ حرف برای گفتن داشت اون هم چون محصولات دیگه مثل cisco یا juniper و غیره گرون بودن... شما ببین خودت از ۲۰۰۶ isa تموم شد و ms شروع کرد رو forefront-TMG کار کردن... آقا hamoon UTM رو میتونم بگم شما چطوری می‌خوای رو ISA پیاده کنی‌ که تمام اون کارها رو بکنه... شما لطف کن ۱ هتفه با این باکس کار کن بدن بحث... این باکس به نظر من برای شرکت‌های کوچیک حرف نداره... غیر از اون juniper cisco checkpoint :)

شما میگید مدرک من لینک خود ms رو گذشتم دیگه خودتون تصمیم بگیرید.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Microso...SA_Server_2000

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

حق با hghyami هست من هم قبول دارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

حق با hghyami هست من هم قبول دارم
    تا اونجا که یادم میاد شما خودتون گفتید که با TMG تا حالا کار نکردید و تخصصی در مورد اون ندارید. نمیدونم چطوری قضاوت میکنید!
    بحث سر این نیست که کدوم بهتر هست. من با این جمله مشکل دارم که
    ۹۹% از اونا رو ISA یا نمی‌تونه یا باید یک چیز دیگه روش install کنی‌ تازه باز هم کار نمیکنه.
    و حرفم اینه که طبق چه مدرکی این حرف زده شده. لینکی هم که ارائه شد، اصلاً همچین چیزی رو اثبات نمیکنه. حتی توی مقایسه cyberoam با میکروتیک گفته شده که فلان کار رو نمیشه با میکروتیک انجام داد، در صورتیکه میکروتیک این قابلیت رو داره. اصولاً هیچ کس نمیگه دوغ من ترشه! برای مقایسه یک نرم افزار نمیشه صرفاً به گفته های تولید کننده اون اکتفا کرد. کما اینکه اگه اینجوری باشه همه شرکتهای تولیدکننده آنتی ویروس ادعا میکنند که ما بهترینیم.

دوست عزیز من بحثم سر ISA بود نه mikrotek . . . من نه باباش کار کردم نه چیز زیادی ازش میدونم پس در موردش نمیتونم هیچی‌ بگم... ولی‌ در مورد ISA که پوستم کنده شدش سرش و چندین بر برای بالای ۱۰۰-۱۵۰ تا user ستاپ شده میدونم مفت گرون هست... بابا دوست عزیز من میگم UTM Functions که الان cyberoam داره میده کسی‌ دیگه نداره... شما fortinet یا sonicwall رو ببین باهاش کار کن اون وقت خودت میبینی‌ که فرقش چی‌ هست... من لینک MS رو هم مخصوصاً گذشتم... شما کارایی ISA-۲۰۰۶ رو با TMG ببین... بعدش شما خودت TMG رو با Cyberoam قیاس کن... اگر شما راضی‌ میشی‌ به اینکه من اینجا یک جدول درست کنم بذارم چشم...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

میدونم مفت گرون هست
    همین یک جمله شما نشون میده که دارید متعصبانه بحث میکنید. یادتون باشه دارید در مورد ISA که محصول مایکروسافت هست صحبت میکنید!
    دوست عزیز من بحثم سر ISA بود نه mikrotek
    توی اون لینکی که شما معرفی کردید،میکروتیک رو با cyberoam مقایسه کرده بود و خیلی از امکاناتی که میکروتیک داشت رو نوشته بود که نداره! منظورم این بود که اعتبار اون لینک تایید شده نیست
    چندین بر برای بالای ۱۰۰-۱۵۰ تا user ستاپ شده میدونم
    100-150 تا یوزر چیز خاصی نیست! من حدود دوماه پیش، خیلی بیشتر از اینها رو ستاپ کردم و بدون مشکل کار میکرده. شما باید ببینید به چه چیزی نیاز دارید و متناسب با هزینه، مورد مناسب رو تهیه کنید.باز هم تاکید میکنم صحبت من سر این نیست که بگم ISA بهتره یا cyberoam. من با اینکه یک نرم افزار(مخصوصاً اگر تولید مایکروسافت باشد) رو به کل نفی کنید مشکل دارم. صحبتهایی مثل "99 درصد امکانات رو نداره" و یا "مفت گرون هست" هیچ مبنای علمی ندارند

دوست عزیز شما بگو کجا من چیرو با میکرتک قیاس کردم؟؟ در مورد اینکه چون MS هست این میشه بدون معنی‌ دیگه...
    تعصبی هم بحث نکردم... میگم ISA مفت گرون هست و چون MS هست دلیلی‌ بر برتریش نیست... شما اگر نیز به یک فایروال با همون چندر قاضی که قرار هست انجام بعده خوب چرا از محصولی مثل PFSENSE که هم مجانی‌ هست و هم راحت تر هست و آپشن‌های بیشتر...
    اینا لیست pfsense هست
    ۱. anti-spam
    ۲. anti-spy
    ۳. anti-virus
    ۴. ips وIDS
    ۵. caching
    ۶. authentication with AD ، Radius و internal authentication engine
    و غیره... خوب مثال وقتی‌ اینرو pfsense به من میده مگه مریضم برم سر وقت isa... که هر چیزش از یک جا هست و مخصوصاً ایران باید c.r.a.c.k و غیره داشته باشی‌ تا کار کنه، بحث ویندوز و آپدیت هاش...من میگم بزرگها بی‌خیال شدن شما میگی‌ علمی‌ بگو!!...
    celestix فکر می‌کنم اولین شرکت بود که isa رو برد رو hardware... برام جالب هست که چرا اونا move کردن رو TMG... شرکت ما باهاش زیاد کار میکنه و من با ۱-۲ از developer هاش هم در تماسم... نمیدونید چقدر خوشحال بودن که رفتن از رو ISA (اونا هم حتما تعصبی هستن شاید...) به TMG... شما باید کارایی هارو ببینید و نیز مشتری که در این بحثی‌ نیست... خوب حالا سوال من اینجاست که جناب مدیر شبکه... شما میخواین نتورک رو با ISA-۲۰۰۶ امن کنید ؟؟؟
    من میگیم ۱۰۰ تا یوزر... شما میتونید HA رو ISA دعاش باشید که خود اون پوست می‌کنه... شما اینرو ستاپ کردید (چقدر وقت میگیره و چقدر complex هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟) حالا این تموم میاییم امنیت داخلی/خارجی که بر میگردیم سر همون UTM functions... حالا باقیش رو شما خودت حساب کن...

شما اگر از لحاظ مشتری و مقرون به صرفه بودن میگی‌ برای یوزر تعداد بالا ISA اشتباه هست... حتا TMG خیل بهتر خواهد بود... چون لاقل کلی‌ از امکانات یک جا هست و هر چیز پیش نیز یک چیز دیگه نیست... شما میگی‌ ۱۰۰-۱۵۰ چیزی ۱۴۵۰ فکر می‌کنم خوب باشه... این شرکت دیوونه شدن چون هر کاری که میخوان بکنند نمیشه یا مشکل داری یا ناقص میشه... ISA-۲۰۰۶... الان راضی‌ شدن که بیان رو cisco یا juniper... تعداد یک طرف هست کارایی طرف دیگه که من میگم isa دیگه به درد نمیخوره... دوست خوب ما تو شرکت خودمون بالای ۳۵۰ تا مشتری داریم که فقط همین بد بختها رو ISA هستن... و شرکت ما نسبتا کوچیک هست... اینجا ISA license می‌خواد و غیره... شما یک cyebroam رو برای یک شرکت ۵۰ نفره با ۳ سال license UTM میخرید کلا ۷۰۰£ حالا خود شما باشی‌ چیکار میکنی‌؟؟؟؟؟

http://www.celestix.com/index.php?op...mid=54&lang=en

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

دوست عزیز شما بگو کجا من چیرو با میکرتک قیاس کردم؟؟
    شما لینکی دادید که توی اون لینک cyberoam رو با موارد مختلفی مثل میکروتیک مقایسه کرده!

خوب چرا از محصولی مثل PFSENSE که هم مجانی‌ هست و هم راحت تر هست و آپشن‌های بیشتر...
    جوابتون رو با یک مثال میدم. حتماً از این دستگاههای همه کاره (All in one) رو دیدید. هم پرینتره. هم تلفن. هم فکس میگیره. کپی هم میکنه. اسکنر هم هست. قیمتش هم زیاد نیست. حدود 100 هزار تومان. حالا اگر کسی پرینتر بخواد حتماً باید بره از این مدلها بگیره. یعنی کسی که میره 200 هزار تومان پول میده و فقط پرینتر خالی میگیره عاقل نیست؟!!!!!
    یا مثلاً سیستم عامل لینوکس رایگان است و ویندوز پولی. تقریباً هرکاری ویندوز انجام میده لینوکس هم انجام میده و بالعکس. پس چرا اسفاده از ویندوز (حتی در کشورهایی که کپی رایت را رعایت میکنند) بیشتر است؟
    نمیخوام بحث رو منحرف کنم. من شخصاً با PFSENSE کار نکردم و نمیتونم اظهار نظر کنم. ولی اینها رو عرض کردم که بگم دلیل مناسبی نیاوردید

دوست عزیز شما دارید از TMG تعریف میکنید. خوب منم همین کار رو میکنم. اصلاً بحث من هم همینه. شما گفتید که ISA مفت گرونه و مایکروسافت سوئیچ کرده روی TMG. شما اگر UI نرم افزار TMG رو دیده باشید همچین حرفی نمیزنید. منظورم اینه که نمیشه گفت ISA یه چیزیه و TMG یه چیز دیگه!

در ضمن همیشه باید بدونید که راه حلهای سخت افزاری همواره سریعتر از راه حلهای نرم افزاری مشابه هستند. دلیلش هم مشخصه. به همین خاطر هست که در شبکه سعی میکنند اکثر راهکارها رو به صورت سخت افزاری پیاده کنند.
    یک cyberoam رو برای یک شرکت ۵۰ نفره با ۳ سال license UTM میخرید کلا ۷۰۰£ حالا خود شما باشی‌ چیکار میکنی‌؟؟؟؟؟
    در حال حاضر از TMG استفاده میکنم. اصلاً فرض کنیم از cyberoam استفاده کنم. من مشکلی با استفاده از cyberoam ندارم. فقط میگم نمیتونید بگید که آیزا مفت گرونه یا 99 درصد امکانات cyberoam رو نداره. آیزا یک راهکار نرم افزاری هست و cyberoam یک راهکار سخت افزاری. هرچند می فرمائید که شرکتی آیزا رو سخت افزاری پیاده سازی کرده ولی چیزی که از پایه راهکار نرم افزاری هست به نظرم چندان صحیح نیست.
    پاراگراف آخر رو خیلی مبهم نوشتید!

باز شما میگید مقایسه بابا لینک من مال microsoft بود و بخدا هیچ ربطی‌ به cyberoam نداشت... من ISA رو میگم و نه TMG ... والا از روز اول که TMG اومد ما داریم روش کار می‌کنیم و یکی‌ از دلایلش این بود که رو SBS-۲۰۰۸ اومد خود بخود... TMG به جای ISA اومده شما میگید نه من هم میگم چشم... link اون شرکت رو هم گذشتم که ببینید خودتون که ISA تعطیل شد دیگه... ما به سخت یا نرم افزاری کاری نداریم ما به این کار داریم که چه امکاناتی رو داریم از چی‌ میگیریم... من میگم cyberoam و ISA اصلا غیر قابل قیاس هستند. ISA در حد یک firewall که ۴ تا پورت رو باز کنه ببنده هست (حالا ۲ تا هم اینور اونور داره و من منکرش نیستم) ولی‌ ۱۰ تا چیز دیگه هم نداره... من برام جالب هست مثل شرکتی که بالای ۱۰۰ تا یا بیشتر کاربر داره بخواد solution نرم‌افزاری استفاده کنه...

در ضمن کجای اون پاراگراف آخر مبهم بود بگید لطفا که درستش کنم.

هرچند می فرمائید که شرکتی آیزا رو سخت افزاری پیاده سازی کرده ولی چیزی که از پایه راهکار نرم افزاری هست به نظرم چندان صحیح نیست.
    برام جالب هست که چرا چنین فکری می‌کنید... میگم شما خود celestix رو ببینید... بریده رو box و مشکلی‌ هم نداره. چون معمولان حتا میان driver‌های اون سخت افزار رو هم خودشون مینویسن که همه چیز با هم جفت باشه... من با MSA ۵۲۰۰ کار کردم و خیلی خوب جواب داد... برای تست یک سرور با همون مشخصات گذشتیم و performance اون MSA ۵۲۰۰ می‌تونم بگم ۲ برابر سرور بود که ما گذشتیم. پس یک فرقی‌ داره...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

باز شما میگید مقایسه بابا لینک من مال microsoft بود و بخدا هیچ ربطی‌ به cyberoam نداشت
    من لینک مایکروسافت رو نمیگم. این لینک رو عرض کردم که خودتون قرار دادید

ببینید خودتون که ISA تعطیل شد دیگه
    آخه دوست عزیز، این چه مدل حرف زدنه آخه! ویندوز XP حدود 10 سال پیش اومد. بعد از اون هم ویندوز ویستا اومد. بعد هم سون. توی هر مرحله کلی پیشرفت داشت. پس باید گفت که ویندوز XP دیگه تعطیل شد؟ پس چرا مایکروسافت تا سال 2014 پشتیبانی میکنه. این که بهتره از سون استفاده بشه منطقیه.
    شما دارید حرف خودتون رو نقض میکنید. من در مقابل حرف شما که ISA رو نابود شده دونستید و گفتید که خود مایکروسافت هم دیگه رو به TMG آورده عرض کردم که TMG نسخه بعدی ISA هست. شما cyberoam رو با ISA و TMG مقایسه میکنید. ولی وسط بحث از TMG تعریف میکنید!

اون لینک رو شما سورس قرار نده فقط لینک بود ولی‌ اونجا هم صحبتی‌ از isa و غیره ندیدم... دوم من دارم به عنوان اینکه خیلی‌ کم داره استفاده میشه میگم مرده هست در اصل... بعدش شما میگی‌ xp ؟ xp چه ربطی‌ به isa داره شما لطف کن مثال درست بزن لاقل که من هم دلم نسوزه... من هیچ جا از TMG تعریف نکردم و گفتم که جایگزین ISA شده خواهش می‌کنم صحبت من رو جابجا نکن و لطفا تفسیر هم نکن.. من میگم isa عملا دیگه تعطیل هست حالا معذرت می‌خوام اگر ۴ تا شرکت استفاده میکنند دلیل بر اینکه هست نیست... بعدش شما میگی‌ all in one printers... باز این مثال بی‌ربطی به صحبت ما بود... شما یک موضوع رو درک نمیکنید و اون هم کارایی هست... TMG بد نیست ولی‌ شما باید در مقابل بقیه بسنجیش... بله شما میای sbs-۲۰۰۸ رو میخری روش ForeFront هم میاد خوب یک سری میگن همین خوب هست یک سری هم میگن نه ما چیز دیگه میخوایم... (که مقدار جاهائی‌ که میگن نمیخوان زیاد بوده)... شما میگی‌ بحث علمی‌ من هم قبول می‌کنم... ولی‌ اینکه شما اینطوری بگی‌ و تعصبی صحبت کنی‌ درست نیست... اگر شما میگی‌ pfsense من دلیل مثالش کارأیش بود که در حد یک application که با isa قیاس میشه... ما تو شرکت خودمون برای ۲ تا از core router هامون داریم از vyatta استفاده می‌کنیم و دلیلش اینکه برای کار ما حرف نداره... هر خط هم ۱gb هست و روش ospf ، bgp ،vrrp و غیره... اون ۲ تا خط دیگمون هم cisco ، باور کنید هیچ فرق زیادی با هم لاقل برای کاری که ما میخواستیم ندران... باز هم میگم موضوعی که من میگم و مهم هست کارایی هست نه چیز دیگه... من میگم امروزه روز ISA مرده هست و به حساب میاد چون امکاناتش برای امروز کم هست..

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ته کوچه شک...

اون لینک رو شما سورس قرار نده فقط لینک بود ولی‌ اونجا هم صحبتی‌ از isa و غیره ندیدم
    جالبه شما خودت لینک میدی، بعد خودت میگی اون لینک رو سورس قرار نده. بعد خودت هم از محتوای لینک خبری نداری!
    شما لطف کن مثال درست بزن لاقل که من هم دلم نسوزه
    شما اگر مثالها رو با دقت میخوندید نه دلتون میسوخت و هم اینکه خیلی راحت متوجه میشدید که در همه اونها بحث کیفیت مطرح هست. از هر نظر، چه UI و چه Core. اینکه Anti-Spam و ... وجود داشته باشه ولی به دلیل کیفیت پایین شما دوباره مجبور باشید یک قویترش رو نصب کنید کارایی چندان مفیدی نیست.هرچند باز هم میگم که من با pfsense کار نکردم
    من هیچ جا از TMG تعریف نکردم
    به نظرم یکبار دیگر صحبتهای خودتون را از اول مرور کنید. اینها را خودتان گفته اید:
    برام جالب هست که چرا اونا move کردن رو TMG
    شما اگر از لحاظ مشتری و مقرون به صرفه بودن میگی‌ برای یوزر تعداد بالا ISA اشتباه هست... حتما TMG خیل بهتر خواهد بود
    والا از روز اول که TMG اومد ما داریم روش کار می‌کنیم و یکی‌ از دلایلش این بود که رو SBS-۲۰۰۸ اومد خود بخود

اون لینک اول محض نشون دادن محصول بود که به زبان فارسی بود گفتم به درد user بخوره و اینکه اصلا قبل از این بحث با شما بود پس لطفا ربطش نده... اون رو از رو سایت اصلی‌ خود cyberoam در اوردم... نه مقایسه... شما لینک MS رو هم دیدید به امید خدا ‌یانا... منظور من از move به tmg یعنی‌ اینکه اون کمپانی با اون سیز isa رو گذشت کنار رفت رو tmg من هم نگفتم که tmg خوب هست یا بد...

اونجا هم نگفتم tmg بهتر هست منظورم tmg یعنی‌؟؟؟ سوالی بود نه اینکه tmg بهتر هست!!! دوست عزیز به عنوان یک شرکت i.t نمیتونم به مشتری زور کنیم و اگر مشتری بگه اینرو میخوایم ما هم مجبوریم support کنیم... اگر support میدیم دلیل به خوب بودنش نیست حکم اجبار داره برامون...

اينطور كه من فهمديم جنگ سر فايروال سخت افزاري از شركت خاص

و محصول نرو افزاري جديد مايكرو سافت Threat Management Gateway هست

http://www.microsoft.com/forefront/t...gateway/en/us/

مقاله ها در سرچ گوگل موجود هست و مفصل در مورد هر كدوم بخث شده

اين عنوان رو سرچ كنيد

software firewall vs hardware firewall

تعريف خود شركت سيسكو خيلي ساده و كاربردي هست

http://www.cisco.com/cisco/web/solut...are/index.html

در ضمن از squid هم غافل نشيد كه شديدا توصيه ميشه

http://www.squid-cache.org/Intro/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Squid_(software)
    آخرین ویرایش به وسیله administors : جمعه 21 مرداد 1390 در 11:54 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •