نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: MicroController

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com

MicroController

با سلام
    از همه کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند تقاضا میشود(تو رو خدا :cry: :cry: )
    هر چی بلدند ارائه بدن مستفید بشم .
    از همه بر و بچه ها کمال تشکر رو دارم. :wink: :wink: :wink: :wink:
    مطمئنا دلفی ابزار خوبی برای این کار ها داره.

هر چی بلدند ارائه بدن مستفید بشم .
    منظورت این بود که در مورد میکرو کنترلر هر چی میدونم بگم ؟ :shock: :shock:

مطمئنا دلفی ابزار خوبی برای این کار ها داره
    ارتباطی نداره .

میکروکنترلر همونطوری که از اسمش پیداس کنترلگر روند اجرای دستورات منطقی ( لاجیکال ) یک مدار الکتریکیه . :roll:
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران - سمنان
    عزیز دلم بگو در چه زمینه ای اطلاعات می خواهی شاید بتونیم بهت کمک کنیم :wink:
    منظورت نحوه ارتباط میکروکنترولر از طریق یک پورت با یک برنامه نوشته شده با دلفیه ؟ :?: 8)

سلام

اگر بگردی میتونی سایتهای تخصصی کار مورد نظرت رو پیدا کنی. ضمنا ربطش رو به دلفی نمیفهمم. :roll:

در مورد بعضی از انواع Microcontroller اطلاعات کاملی دارم. ( بخصوص خانواده 8051 و 80196 ) ولی با " هر چی بلدن ارائه بدن " نمیتونی اطلاعاتی که میخوای بدست بیاری. سوالاتت رو بپرس شاید بتونم جواب بدم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    فکر کنم منظرم رو بد بیان کردم.
    ولی تو عکس فکر کنم کاملا واضح چی میخام.
    مثلا برنامه ای که تنظیم بودن خودروی اتومبیل رو نشون میده یا ...

دوست عزیز

ارتباط بین نرم افزارهای روی PC و میکروکنترلر بسته به آرکیتکچر سیستم میتونه از طرق مختلفی انجام بشه . به عنوان مثال پورت سریال . بستگی داره معماری مجموعه شما چطور باشه . مطلب دوم پروتکل یا همون نحوهء پردازش اطلاعات و ورودی - خروجی که کنترلر تولید میکنه . برنامه شما از طریق رابط فوق الذکر و با داشتن اطلاعات لازم از نحوه کار کنترلر یا داشتن پروتکل مربوطه میتونه داده های دریافتی رو پردازش کنه یا بسته به شرایط ورودی های خاصی رو از طریق رابط فوق به کنترلر ارسال کنه . :!:
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

سلام

اون چیزی که میخواهی وضعیتش رو با کامپیوتر مانیتور کنی یه جوری به کامپیوتر وصل میشه
    پورت سریال یا پارالل یا یه کارت که پی سی نصب میشه. برنامه نویس باید به کار کردن با پورتها مسلط باشه. و روش ارتباط با اون وسیله خارجی مثلا دستگاهی که گفتی مشخص باشه یعنی پروتکل ارتباطی.

برای کار کردن با پورت سریال اکتیو ایکس MSCOMM و برای پورت پارالل TParPort رو نصب کن.
    اگر کارتی تو کامپیوتر برای ارتباط با خارج نصب میشه معمولا خودش SDK یا یه چیز مناسب دیگه داره .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    با تشکر فراوان.
    برای یک مثال ساده یک مودم رو فرض کنید که به Com2 وصل باشه و خط تلفن به اون وصل بشه و از طریق لاین به تلفن وصل بشه در این صورت:
    سیستم:تلفن.کنترلر:مودم.
    با این فرض و فرض اینکه درایور مودم نصبه بدون استفاده از توابع خاص این کار و با استفاده از توابع عمومی پورتها چه جوری میتونم هم اطلاعات رو ارسال کنم و هم بگیرم و در حالت خاص چه جوری میتونم عکس و صدا و متن بفرستم و عکس و صدا و متن رو هم دریافت کنم.و یا یه کار دیگه چه جوری بفهمم کسی زنگ زده و چه جوری به کسی زنگ بزنم.
    البته مودم یه میکرو کنترلر نیست ولی حداقل برای من قابل فهم تره. با تشکر فراوان . :wink: :wink:

ساده یک مودم
    با این فرض و فرض اینکه درایور مودم نصبه بدون استفاده از توابع خاص این کار و با استفاده از توابع عمومی پورتها چه جوری میتونم هم اطلاعات رو ارسال کنم و هم بگیرم و در حالت خاص چه جوری میتونم عکس و صدا و متن بفرستم و عکس و صدا و متن رو هم دریافت کنم.و یا یه کار دیگه چه جوری بفهمم کسی زنگ زده و چه جوری به کسی زنگ بزنم.
    :roll: :roll: :roll: خوبه مثال ساده انتخاب کردی اگه مشکل تر انتخاب می کردی چی می شد؟ :mrgreen:
    خوب هر مودم برای خودش یک سری دستورات دارد که باتوجه به آنها کار می کند و مودم های مختلف نیز با هم فرق دارندو به خاطر این است که برای هر مدل یک درایور مخصوص به آن استفاده می شود
    برای این کار باید منوالmanual های آن مودم را از شرکت سازنده درخواست کنید و بر اساس آنها با آن کار کنید :mrgreen:
    حالا فکر کنم یک سری مودم های قدیمی از یک روش مشابه استفاده می کردند که باید بری باز هم دستورات آن را پیدا کنی و به پورت مودم بفرستی
    ((خیلی خیلی خوش بگذره))
    کار کردن با مودم اونهم با صفر و یک!!!!!! :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

سلام

برای کار کردن با مودم باید اول با خود مودم آشنا بشی. یه مرجع AT Command لازم داری. بهتره این مرجع مربوط به شرکت سازنده مودم باشه. اگه اینو داشته باشی و مودم هم External باشه با فرستادن همین دستورات AT میتونی با مودم کار کنی حتی اگه درایور نصب نشده باشه. تو یه محیطی مثل Hyper Terminal میتونی دستورات AT را ارسال کنی و پاسخ مودم را هم ببینی. این دستورات بصورت ارسال و دریافت String انجام میشه. حالا که میدونی هر دستور در صورت انجام شدن یا نشدن چه پاسخی داره ( البته این چیزا بدون تست و فقط با آشنایی با دستورات AT هم مشخصه ) میتونی با نصب MSCOMM از طریق همین دستورات AT با مودم کار کنی. اگه طرف مقابل کامپوتر نیست اینطوری کنترل بیشتری داری اگه سمت مقابل یه کامپیوتره بهتره دنبال یه کامپوننت مودم بگردی که زیاد درگیر AT Command نشی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    عزیز من اگه قرار بود برای هر مودم یه دستور مینوشتی پس چه احتیاجی به نصب درایور بود مطمئنا با نصب درایور تمام دستورات تبدیل به یه حالت استاندارد میشه که همه نرم افزارها بتونن با مودم های مختلف کار کنن وگر نه برای هر مودم باید یه IE جدا و هزارتا نرم افزار جدا مینوشتن که اصلا معقول نیست و همچنین کاملا غلط.
    در مورد AT Command میشه بیشتر توضیح بدین. خیلی ممنون میشم اگه بگین این یه نرم افزار یا یه متن یا کتابچه که دستورات رو توش نوشتن اگه هست از کجا میتونم گیرش بیارم.
    همین Hyper Terminal که گفتی چه جوری میتونه با مودم کار کنه در صورتی که حتی درایور نصب نباشه یعنی چه جوری اطلاعات رو میفرسته و دریافت میکنه.
    برای یه مثال ساده تر مانیتور رو فرض کنید فرقی نمیکه باز هم مانیتور میشه سیستم کارت گرافیکی کنترلر و باز هم همون نیاز ها.
    با تشکر فراوان.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    l8026070@yahoo.com
    با سلام
    SOS SOS SOS SOS....
    بابا جواب بدین راه دوری نمیره.

;کامپونت MsComm را کسی ندار ؟

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    من در نمایشگاه کتاب میکروکنترلر pic زیاد دیدم و مطالب جالبی داشت از طریق سایت نمایشگاه می تونی مشخصات کتاب را پیدا کنی
    موفق و موید باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •