صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 46

نام تاپیک: ثبت نرم افزار

ثبت نرم افزار

سلام
    چنتا نرم افزار چند سال پیش نوشتیم تکثیر شد هیچ شکایتی هم حتی از لحاظ مالکیتش نتونستم بکنم
    اول از همه این نرم افزارارو کجا باید ثبتشون کرد
    دوم اینکه موسسه ای در قبال ثبتی که کردی خودش از حق مالکیتو حقوق دیگه نرم افزار با گزارشی که بهشون بشه از لحاظ تخلفو تکثیر پیگیری نمیکنه؟
    سوم اینکه ی سایت قدیما بود که کل نرم افزارهای ثبتی رو آورده بود که حتی از لحاظ اینکه ببینیم این نرم افزار تا حالا بوده یا نه هم میشد سرچ کرد آدرسش چی بود گمش کردم

نقل قول: ثبت نرم افزار

یعنی کسی به سیستمش آشنا نیست؟!!

نقل قول نوشته شده توسط saied7468 مشاهده تاپیک
    از لطفتون ممنون اما سازمان اصلیش که باید نرم افزارو ثبت کرد تا از حقوقش و مالکیتش دفاع شه همینه؟ آخه نوشته فرهنگ و ارشاد . به it مربوط نیست؟

کاربر دائمی آواتار NitroPlus
    محل زندگی
    اراک

نقل قول نوشته شده توسط benyamin_pc مشاهده تاپیک
    از لطفتون ممنون اما سازمان اصلیش که باید نرم افزارو ثبت کرد تا از حقوقش و مالکیتش دفاع شه همینه؟ آخه نوشته فرهنگ و ارشاد . به it مربوط نیست؟
    چرا هست اگه دقت کنید نوشته:
    «مرکز توسعه فتاوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال»
    من قبلاً می خواستم یه نرم افزار ثبت کنم
    این جا وقتی شناسنامه نرم افز براتون صادر شد و نرم افزارتون ثبت شد دیگه براحتی می تونید از نرم افزارتون دفاع کنید.

موفق باشی

نقل قول نوشته شده توسط NitroPlus مشاهده تاپیک
    چرا هست اگه دقت کنید نوشته:
    «مرکز توسعه فتاوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال»
    من قبلاً می خواستم یه نرم افزار ثبت کنم
    این جا وقتی شناسنامه نرم افز براتون صادر شد و نرم افزارتون ثبت شد دیگه براحتی می تونید از نرم افزارتون دفاع کنید.

موفق باشی
    یعنی همین جا ثبت شه تمومه؟
    پس تاییدیه شورای عالی انفورماتیک چی؟

سلام آقای نیترو پلاس . از راهنمائیتون ممنون اما موردی که دوستمون جناب دکتر استیریک مطرح کردن به چه نحو هست؟
    شما که تجربه ثبت داشتین یکم از روند کار توضیح میدین؟

سلام
    1-آیا یه نرم افزار میتونه به نام شخص ثبت بشه یا باید به نام شرکت باشه ؟
    2- چه مدارکی برای ثبت نرم افزار نیازه ؟
    3- ثبت نرم افزار چقدر هزینه داره ؟
    4- آیا برای ثبت باید نسخه ای از نرم افزار تحویلشون بشه ؟(در مورد نرم افزار هایی قفل دار که کد یک بار برای هر سیستم تولید میشه)

ممنون

هر برنامه نویس میتونه به راحتی نرم افزاری که نوشته به ثبت برسونه
    برای ثبت هر نرم افزار 100 هزار تومان وزارت فرهنگ و ارشاد میگیره
    ی نرم افزار میتونه به نام شخص یا شرکت ثبت شه و فرقی نداره
    برای جلوگیری از سواستفاده از نرم افزارهائی که مینویسین و جلوگیری از ضایع شدن حقتون پیشنهاد میکنم اونو ثبت کنین و از حداقل حمایتی که تو کشورمون از حق پای مال شده برنامه نویس میشه استفاده کنین
    برای ثبت باید مشخصات نرم افزار و نماینده ثبت نرم افزار و برنامه نویسان کامل درج بشه و نیازی به ارسال نسخه ای از نرم افزار نیست چون نرم افزاری که با مشخصاتی که درج میکنین ثبت میشه و اگه مشخصات درست نباشه بعدا که بخاهین ازش دفاعی کنین شناسنامه ای که برای نرم افزار گرفتین اگه با چیزی که می خاین ازش دفاع کنین نخونه دفاعی از حقتون نمیشه پس نیازی به ارسال نسخه ای از نرم افزار هم نیست
    البته سیستم ثبت نرم افزاری وزارت فرهنگ و ارشاد یک سری باگ بدجور داره که حتما باید مهندسی شه(منظورم روند ثبته نه نرم افزار ثبت!)

Arrow نقل قول: ثبت نرم افزار

سلام

بسمه تعالي
    دبير خانه شوراي عالي انفور ماتيك طرح صدور شماره شناسايي
    براي نرم افزارهاي توليد داخل را شروع كرده است . در صورت تمايل
    مي توانيد طي مراحل ذيل نسبت به اخذ شماره شناسايي اقدام فرماييد
    مدارک لازم جهت ثبت نرم افزار
    مرحله اول کار :
    1_ نامه درخواست ثبت محصول نرم افزاری به عنوان دبيرخانه شورای عالی انفورماتيک کشور (با شماره و تاريخ)
    2_ ارائه دو نسخه کامل از محصول نرم افزاری (داخل قابCD )
    3_ فرمها و دستورالعمل ثبت نرم افزار را از سايت www.shci.ir برداشته و در برنامه Word 2000-2003 با قلم ميترا پر کرده و فرمهای تکميل شده پرينت گرفته شود. (فايل Word فرمهای پرشده در CD يا فلاپی مجزا کپی گرفته و آورده شود)
    4_ پرينت فرمهای پرشده مهر و امضاء شود. (در صورتی که مالک شخص حقيقی باشد فرمها فقط امضاء ولی در صورتی که مالک شخص حقوقی باشد فرمها مهر و امضاء شود)
    5_ از پرينت فرمهای پرشده و مهر و امضاء شده با پسوند JPG-BMP اسکن تهيه شود (بر روی CD خام ديگر) _ (CD اسکن فرمها تا مرحله آخر کار نزد خودتان باقی بماند)
    (پس از ارائه مدارک، چاپ اطلاعيه تصميم به ثبت نرم افزار در يکی از جرائد کثيرالانتشار مربوط به کامپيوتر)

(لطفا آگهی و آدرس روزنامه مربوطه از واحد ثبت نرم افزار گرفته شود)

مرحله دوم کار پس از گذشت يکماه از چاپ روزنامه :
    1_ ارائه اصل صفحه روزنامه چاپ کننده آگهی
    2_ اصل فيش بانکی (پرداخت مبلغ 000/100 ريال بابت هر نرم افزار به شماره حساب 90014 بانک ملی کد 507 شعبه سازمان مديريت و برنامه ريزی کشور به نام فروش خدمات انفورماتيک واريز گردد.)
    3_ اسکن روزنامه (اسکن روزنامه از قسمت سربرگ روزنامه و قسمتی که آگهی چاپ شده)
    4_ اسکن فيش بانکی
    5_ اسکن فرمهای پرشده (لطفا تمامی اسکن مدارک برروی يک CD آورده شود)
    آدرس: میدان بهارستان- خیابان صفی علیشاه- سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور- ساختمان شماره 5 دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک- واحد ثبت نرم افزار
    شماره تماس :واحد پاسخگوئی 33272915

دريافت فرمهاي لازم جهت ثبت نرم افزار

منبع: سایت شورای عالی انفورماتیک کشور

موفق باشید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar pdf.rar‏ (393.8 کیلوبایت, 133 دیدار)

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

یعنی هر ورژن ۱۰ هزار نومن؟

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    یعنی هر ورژن ۱۰ هزار نومن؟
    هر ورژن نه. هر نرم افزار.

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

مسخره ترين سيستم ثبت نرم افزار همينه
    يعني يه شوراي عالي انفورماتيك داريم و يك سازمان موازي ! يعني وزارت ارشاد
    20-10 تومن شوراي عالي انفورماتيك ميگيره و 100 تومن پول زور وزارت ارشاد ! ( + هزينه هاي گواهي امضاء محضرخانه + هزينه پست پيشتاز + اگر قفل سخت افزاري داشته باشه 2 تا قفل براي شوراي عالي انفورماتيك و 4تا قفل براي وزارت ارشاد)
    كوفتشون بشه.
    سيستم هاي شوراي عالي انفورماتيك هم كه شاهكار بودند ، آلوده به ويروس بود ، ميگفت برنامه شما اجرا نميشه كه تست كنيم ! گفتم چي ميگه ؟ گفت : Disable by Administrator

من اولين و آخرين باري كه نرم افزارم را ثبت كردم فقط اين وزارت ارشاد( همين واحد كذائي ) 5 ماه علافم كرد تا جواب داد ، اون هم براي برنامه اي كه فقط يك كليد داشت !
    من موندم اين همه آدم بيسواد توي اين دوتا وزارتخونه مسئول چي شدن
    تازه در آخر هم گفتن بايد حضوري بياي گواهي نامه را بگيري ، گفتم خب چرا مثل همون شوراي عالي پستش نميكنيد من اين همه راه نخوام بيام تا تهران؟ گفت نميشه !!!!
    منم نرفتم بگيرم‌:)

بقيه اش را خودتون پيدا كنيد سن پرتقال فروش را

وقت و پول و اعصابتون را صرف اين كار نكنيد. ...
    شكايت در مورد نرم افزار ها هم توي دادگستري انجام ميشه ، اين دوتا سازمان هيچ كمكي بهتون نميكنند.

Arrow نقل قول: ثبت نرم افزار

نقل قول نوشته شده توسط joker مشاهده تاپیک
    شكايت در مورد نرم افزار ها هم توي دادگستري انجام ميشه ، اين دوتا سازمان هيچ كمكي بهتون نميكنند.
    سلام
    مثل اینکه دل پری دارین از این سازمانها! اون جمله آخر هم جالبه برای من. پس چرا باید نرم افزارمون رو ثبت کنیم؟!!

شورای عالی انفورماتیک فقط 10 تومن میگیره ثبت کنه؟
    چه خوب! وزارت ارشاد 100 تومن میگیره!!
    جناب جوکر هم انگار اشتباه برداشت کردن . لازم نیست هر دوجا ثبت کنین
    اگه انفورماتیک با 10 تومن ثبت میکنه خوب فقط اونجا ثبتش کنیم
    اینها هم کمکی بهتون تو دادگاه نمیکنن فقط ی مدرک برای شکایت بهتر دارین که بعد بگین آره قبلا ثبتش کردم اینم مدرکش پس ماله منه نه اون!

اما الان رفتم تو سایت انفورماتیک . انگار فقط برای ثبت اختراع نه نرم افزار

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

سلام
    من از چند سال پیش نرم افزارها راثبت می کنم و الان هم در گیر ثبت اختراع بین مالکیت های صنعتی و شوایعالی هستم کلیات حرفهای دوستان درست است ولی مواردی اشتباه است من تیتر وار میگم :
    - حدود یک سال و نیم است که متولی ثبت وزارت ارشاد (بخش رسانه دیجیتال است)
    - تقریبا شورایعالی انفورماتیک در حال کنار گذاشتن است (انصافا حقشان است من را که خیلی اذیت کردند)
    - هزینه ثبت نام جدید 100 هزارتومان شده (قبلا 10 هزار تومان بود) و از طریق ارشاد است که خودشان مکاتبه با شورا را برای تائیدیه فنی انجام میدهند من حضورنامی که مراجعه کردم دیدم که یک طبقه کامل برای ثبت درست کرده اند فکر کنم دارند زیر آب شورا را میزنند
    - ثبت فرمها کاملا اینترنی شده من قبلا از سایت میگرفتم و بقیه کارها دستی بود
    - برای ثبت دو نسخه کامل برنامه اجرائی را می گیرند
    - در مرحله پایانی در حضور خودتان سورس را می بینند تا موضوع خلاف عفت عمومی نباشد (اولین بار تعجب کردم)
    - تائید فنی شورا و مجوز انتشار محصول (در صورت درخواست ) به درب منزل با پست تحویل می شود
    - انصافا عمل کرد ارشاد از شورا خیلی بهتر است
    در خصوص ثبت اختراع دو ماه دنبال مالکیت های صنعتی دویدم ولی یکسال است که علاف شورا هستم در کل از شورا شکاکی هستم

سلام
    اینو یادم رفت که بگم : اون مطالب توی پست 10 که گذاشتم مربوط به امسال نیستند. بعضی دوستان که میگن 100 تومن ولی توی اون متن نوشته 10 تومن یک وقت سوء تفاهم نشه. متن رو من توی فایل های سیستمم داشتم که مربوط به چند سال پیشه.
    موفق باشید

فقط میتونم بگم پوله زوره و کاملا حرومه و کوفتشون شه اما کی به حلال حرومی کار داره تو این سیستم فقط اسمش اسلامیه متاسفانه و فقط وقتی میخان سود بانکو که از کنار پوله ما تجارت میکنن کم کنن اسمشو میذارن باکداری بدون ربا! اما وقعا ربا و این حرفا نیست وگرنه سود وام خودشونو چرا کم نمیکنن که اون اصلا حرامه و نزوله!
    بگذریم اما خیلی مسخرس که برای اینکه نرم افزارو ثبت کنیم تا از دزدیش جلوگیری کنیم باید اول به ی سری دزد باج بدیم که فقط ی نرم افزارو ثبت کنیم . فوقش 10 تومن بود خوب بود اما 100 تومن یعنی یا حقتو ازش بگذر بذار بدزدن یا ی باج زورم اینجا بده تازه آخرم هیچ کار نمی کنیم برات و این جمله ایه که خود وزارت ارشاد بهم گفت!

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

شورای عالی انفورماتیک ارجاع میده به وزارت ارشادیه ، و میگه تا اونا اوکی ندن ، ما اوکی نمیدیم ! اونا هم 100 تومن پول زور میگیرن !

من دفعه دومی اگه بخوام نرم افزار ثبت کنم اول میپرسم بازم میخوان ارجاع بدن به وزارت ارشاد یا نه اگه جوابشون آره باشه دیگه هیچ نرم افزاریمو ثبت نمیکنم.... به عنوان یک اصفهانی حاضر نیستم دیگه از این پولهای زور بدم. حتی یک ریال.

اینم آخرو عاقبتش یه برگه میدن دستتون این شکلی:
    http://www.ecc.ir/taeedfani.jpg

آقای joker میشه بگید کلا چقدر هزینه ثبت نرم افزارتون کردید؟
    ممنون

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

حدود 170 تومن ( مجموع هزینه پست پیشتاز - قفل سخت افزاری - پکیج - گواهی امضاء محضرخانه -اسکن برگه ها و هزینه شورا ( فکر کنم 20 تومن بود نه 10 تومن ) و 100 تومن برای رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد ( البته یکدور هم اینا هزینه پست و قفل و اینا داشتند ) مجموعا حدود 170 تومن شد

نمیکنن جرات داشته باشن اینو توی همون موقع ثبت نرم افزار توی سایت شورای عالی بنویسن ، میزارن خب که کارت گیر کرد ، میگن حالا یالا پول زور وده .... و الا بقیه اش هم هیچی.

شورای عالی بعد از3 ماه جوابمو داد ( پست کرد برام ) رسانه های دیجیتال بعد از5 ماه گفت سند مالکیت نرم افزارتون آماده هست ، بیاین تهران بگیرین که نرسیدم برم ، اونا هم حاضر نیستند مثل بچه آدم ( همون کاری که شورای عالی کرد ) اینا هم پستش کنن ، دیوانه ها در سال 2011 ، و خبرمرگشون توی این رشته که همه چیزش مجازیه ، میگن خودت پاشو بیا بگیر !!!!!
    هی میخوام فحش ندم نمیشه ...XXXXXxxXXXxXXxxxxxxxXXXxxxXXxxxxXXXXXx

قفل سخت افزاری هم مگه برای ثبت نرم افزار اجباریه؟!

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

نه فقط وقتی نرم افزارتون با قفل سخت افزاری کار میکنه لازمه.

تجربه اولم بود و الا قفل دمو نرم افزاری میدادم بهشون :)) 6تا قفل بی زبون سگ خور شد :)

آقا درسته این مرکز تنها مرکز ثبت هست،منم توصیه میکنم نرم افزارهاتون رو ثبت کنید،ولی از تجربه ای که داشتم،مسئولایی که توش هستن،انگار که از نونوایی پاشدن رفتن تو اونجا!
    یه نرم افزار ثبت کردیم،میخاستن برگشت بزنن،(اگر اصلاحیه بزنن،شرکت سازنده،تابلو میشه و برا سابقش بد میشه)،با هزار دنگ و فنگ آشنا جور کردیم رفتیم اونجا،اینا نمیتونستن یه قفل تینی رو به سیستم بشناسونن
    حالا خوبه مرکزیه واسه خودش،ولی نمیدونستن واسه شناختن قفل فایروال خاموش باشه،آخرش پدرمون دراومد تا اصلاحیه نزدن!اصلنم واسشون مهم نیست که اصلاحیه بخوره یا نه
    ولی بازم مجبوریم ثبت کنیم تا پی گیری بشه

سلام
    ببخشید که این پست رو بالا آوردم .
    الان منم در گیر ثبت نرم افزارم هستم . شورا بعد از 1 ماه تاییدش کرده ولی رسانه دیجیتال بعد از 1 ماه دیگه تماس گرفته که باید تو سایت ما هم ثبت کنید (در واقع مبلغ و مدارک رو ارسال کنید) تا تایید کنیم . راستش چاره ای نیست و باید فعلا 100 چوق پیاده بشم . ولی در مورد لیست ناشرا و انتخاب اونا و درخواست هلو گرام و ... میخواستم اطلاع کسب کنم . بهر حال شما قبلا تجربه این کار رو داشتید .
    آیا انتخاب ناشر و هلو گرام و ... اجباریه ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

اساتید این پست رو تحریم کردن ؟
    سوال من ربطی به انرژی اتمی و ... نداره !!
    لطفا پیشکسوت هایی که چند تا نرم افزار بیشتر از ما ثبت کردن و تجربه تلخ و شیرین در این مورد دارن راهنمایی کنن .

سلام
    از دوستانی که نرم افزار ثبت کرده اند سوالی دارم.
    من از دو کلاس که از codeproject گرفته ام در نرم افزارم استفاده کرده ام اما در گام اول (ثبت مشخصات نرم افزار و انتخاب نام) این رو ذکر نکرده ام. مشکلی پیش نمی یاد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط قله بلند مشاهده تاپیک
    سلام
    از دوستانی که نرم افزار ثبت کرده اند سوالی دارم.
    من از دو کلاس که از codeproject گرفته ام در نرم افزارم استفاده کرده ام اما در گام اول (ثبت مشخصات نرم افزار و انتخاب نام) این رو ذکر نکرده ام. مشکلی پیش نمی یاد؟
    تو مشخصات که لازم نیست در مورد سورس توضیح بدید. مساله ای که هست اینه که شما وقتی می رید دفاع. باید سورس همراه تون باشه بعد به صورت تصادفی از شما یه سری سوال در مورد سورس می کنن که باید بتونید در موردش توضیح بدید. حالا ممکنه از این دو تا کلاس هم سوال کنند که باید براشون توضیح بدید که این کلاسها چه کاری انجام میدن.
    در کل، بیشتر به اینکه برنامه خطایی نده (با انواع داده ها امتحان میشه مثلا در تکست باکس عددی نباید حروف و سایر کاراکترها وارد بشه) همه بخش ها باید درست کار کنن(معمولاً همه دکمه ها و منوها رو تست می کنند) البته اگه خطایی باشه همونجا بهتون وقت میدن که رفعش کنید و دوباره برنامه رو کامپایل کنید و سی دی جدید بهشون بدید.
    ولی از همه مهمتر کار نرم افزار باید دقیقاً همونی باشه که در فرم ثبت مشخصات نوشتید. مثلاً اگه اسم برنامه حسابداری ... هست باید دقیقاً کارهای یه برنامه حسابداری توش انجام بشه. یه سری برنامه ها انقدر زیادن که اونها در مورد امکانات یه برنامه کامل از اون نوع اطلاعات دارن. مثل برنامه های حسابداری و مالی و حقوق و دستمزد و دارایی، سیستم های آموزشگاه ها و مدارس، سیستم های بایگانی و crmها و ... اگه برنامه تون از این نوع برنامه هاست و می دونید که امکاناتش کافی نیست بهتر دست نگهدارید چون قبول نمی کنن و باید از اول همه کارها و هزینه ها رو انجام بدید.

سلام
    ممنون از توضیحتون
    یعنی اول 100 هزارتومان رو می گیرند و بعد اجازه دفاع می دهند؟
    برنامه رو روی سیستم خودشون اجرا می کنند یا اینکه باید لب تاپ برده بشه؟

با سلام. یک سوال دیگه هم دارم. در بند 10 اقرارنامه و تعهدنامه اینجوری اومده: آیا لازمه که پر بشه؟

آقا/خانم فرزند داراي شناسنامه شماره صادره از و شماره کارت ملي را بعنوان نماينده تام الاختيار خود براي تکميل فرم هاي تقاضاي صدور تاييديه فني نرم افزار فوق الذكر با مشخصات فوق و پيگيري موضوع و در صورت صدور تاييديه فني، براي دريافت اصل گواهي تأييد فني به شوراي عالي انفورماتيک كشور معرفي مي‎کند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

تا جایی که یادم هست مراحل به اینصورت بود که: شما اول توی سایت شورای عالی انفورماتیک ثبت نام می کنید. بعد باید منتظر باشید تا نام نرم افزارتون تایید بشه که معمولا 2-3 روزه شایدم کمتر جواب میدن. بعد باید برید اقرار نامه رو توی دفترخونه به صورت سند رسمی در بیارید (یکی دو سال پیش هزینه اش 40 تومن بود) بعد سند و یه سری مدارک دیگه رو اسکن کنید و توی سایت بارگذاری کنید. بعد میگن مدارک و فرم ثبت نام (که تو سایت هست) رو پرینت کنید و با فیش 10 تومنی پست کنید. اگه مدارک تون نقص نداشته باشه. براتون وقت دفاع تعیین می کنند. الان چون درخواست ها زیاده شاید وقت رو برای چند ماه بعد بزنن. بعد روز دفاع اگه مشکلی نباشه میگن تایید شد. حالا باید ارشاد محتوای نرم افزار رو تایید کنه تا براتون تاییدیه فنی صادر بشه.
    همزمان باید برید توی سایت رسانه های دیجیتال (login.saramad.ir) اونجا هم ثبت نام کنید(اگه خودتون هستید بعنوان شخص حقیقی و اگه شرکت هستید حقوقی) یه سری مدارک و دو نسخه از نرم افزار رو هم اونا میخوان باید پست کنید. اینجا بعد از یکی دو ماه بررسی می کنن که مشکل فرهنگی نداشته باشه. بعد خودشون یه نامه می زنن به شورای انفورماتیک، شورا بعد از گرفتن نامه، تاییدیه شما رو می فرسته به آدرستون یعنی کار تاییدیه فنی تموم میشه (اینا همه رو توی پنل تون توی سایت شورا می تونید ببینید). بعد از شورا یه تاییدیه هم می فرستن به رسانه های دیجیتال بعدش رسانه های دیجیتال میگن بیاید برای گرفتن گواهی ثبت تون. اینجا تازه باید 100 تومن (برای بعضی ها 50 هست نمی دونم کیا!!) رو بریزید به حسابشون و هفت خوان رستم تمام میشه.

-توی شورای انفورماتیک مخصوصاً روی اون سند محضریه خیلی حساسن، اسم و عنوان و اطلاعات دقیقاً باید همون چیزی باشه که تو سایت ثبت کردید.

- اگه شما خودتون برنامه نویس و مالک و صاحب امتیاز باشید، نیازی به پر کردن این بند نیست. البته هر سوالی تو این زمینه ها داشتید می تونید با خود شورا تماس بگیرید، اونا جواباشون دقیقتر هست. چون مشخص نیست یه دفعه دیدی رئیس عوض شده قانون هم تغییر کرده!
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmoud Zaad : چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394 در 10:35 صبح

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط قله بلند
    سلام
    از حضورتون سوالی دارم
    دیدم شما تجربه در ثبت نرم افزار دارید.
    ممنون
    خیر مشکلی پیش نمیاد
    هنگام ثبت نرم افزار از شما سورس نمیخوان

در مورد هلوگرام هم اجباری نیست تا وقتی که نخواین سی دی کیلوئی یهو 2هزارتا بریزیدتوی بازار :) اون موقع باید هلوگرام داشته باشید
    در حالت معمولی که نرم افزار را آنلاین یا خرده فروشی میکنید نیازی به خرید هلوگرام ندارید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط joker مشاهده تاپیک
    هنگام ثبت نرم افزار از شما سورس نمیخوان
    من سال 92 رفتم، سورس رو بر روی لپ تاپ خودم نگاه کردن. اصلاً در دعوتنامه ای که فرستاده بودن نوشته ای با این مضمون وجود داشت: همراه داشتن منبع(سورس) کد الزامی است و باید بر روی رایانه شخصی همگردانی(کامپایل) شود. که در جلسه همین اتفاق افتاد. البته خیلی راحت می تونید با شورای عالی انفورماتیک تماس بگیرید و مطمئن بشید.

سلام
    ممنون از توضیحات خوبتون
    پس اگر کسی لب تاپ نداشته باشد ممکنه به مشکل برخورد کنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط قله بلند مشاهده تاپیک
    سلام
    ممنون از توضیحات خوبتون
    پس اگر کسی لب تاپ نداشته باشد ممکنه به مشکل برخورد کنه.
    فکر نکنم. شما اقدام کنید، نهایت اونجا یه سیستمی پیدا میشه که شما سورس رو ارائه بدید. فقط به امنیتش توجه کنید.

با عرض سلام

1-از زمانی که اطلاع دادند نام انتخابی مشکلی نداره 45 روز مهلت داریم که مدارک رو بفرستیم؟

2-اینکه می گویند نرم افزار برای بار اول است که تولید می شود به نظر می رسه که سوال جالبی نباشه. چه طوری می شه تحقیق کرد که نرم افزار برای بار اول هست که تولید می شه؟ این سوال رو هم می پرسند؟

3-در نرم افزار من دکمه ای هست که عمل reset یکی از فیلدهای جدول رو انجام می ده که وجود این دکمه رو ذکر نکرده ام. 4-یادم رفت بنویسم که نرم افزار می تونه روی ویندوز 8 و ایکس پی هم اجرا بشه. مشکلی پیش نمی یاد؟

4-من این موارد رو بله انتخاب کردم.
    1- آيا نرم افزار راهنماي استفاده دارد؟بله
    2- آيا نرم افزار راهنماي راهبري دارد؟ بله

منظورش رو از راهنمای راهبری متوجه نشدم ولی بله رو انتخاب کردم.

5-در مورد این سوال هم نوشتم فعلاً تصمیمی ندارم
    نحوه ارائه محصول به بازار(عرصه تجاري): فعلاً تصمیمی ندارم

6-می شه نرم افزار ثبت شده رو به صورت رایگان قرار داد؟ به نظر شما استفاده از ناشر دیجیتال برای عرضه چگونه است؟

پیشاپیش از زمانی که می گذارید تشکر می کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

1- بله
    2- منظور اینه که کپی نباشه، یعنی خیلی تابلو برید از یه نرم افزار امکانات و طراحیشو کپی کنید وگرنه الان n تا نرم افزار حسابداری هست اکثر اونهایی که برای تاییدیه اقدام کردن تاییدیه می گیرن.
    3- یعنی بقیه دکمه ها رو توضیح دادید؟!! اصلاً کاری با این چیزا ندارن باید برنامه از نظر فنی درست کار کنه.
    4- مشکلی نیست.
    4- شاید برای نرم افزارهایی هست که راه می رن!!!! ولی گذشته از شوخی، ظاهراً کلیه اقداماتی هست که برای نصب و راه اندازی نرم افزار انجام میشه.
    5- مهم نیست. عرض کردم شما یه نرم افزار می برید اونجا، وظیفه اونها اینه که این نرم افزار رو از نظر فنی بررسی و تایید یا رد کنند کاری به فروش و قیمت و ... ندارند.
    6- پاسخ سوال قبلی - این رو جناب joker توضیح دادن اگر بخواید به صورت انبوه نرم افزار رو منتشر کنید باید یه ناشر داشته باشید حالا یا خودتون می تونید از طریق ارشاد یه شرکت نرم افزاری ثبت کنید که اجازه نشر داشته باشید یا اینکه با یکی از شرکتهای نرم افزاری که حق نشر دارن قرارداد ببندید که توصیه میشه این کار دوم رو انجام ندید چون ممکنه اینها حق و حقوق شما رو نوش جان کنند!

با عرض سلام
    من امروز با شورای عالی انفورماتیک تماس گرفتم و این سوال ها رو پرسیدم:
    1-باید روز دفاع لب تاپ بیارم؟ پاسخ: برای امنیت کد منبع، لب تاپ بیاورید اما اگر لب تاپ ندارید، روز دفاع، نرم افزار مربوطه مثلاً ویژوال استدیو رو بیارید و به کارشناس بدهید تا نصب کنه.
    2-بند 10 اقرار نامه رو چگونه پر کنم؟ گفتند اگر نماینده تام الاختیار نداری، مشخصات خودت رو در این بند تکرار کن.
    3-روز دفاع می تونم همراه بیارم؟ گفتند مشکلی نیست.
    4-روی سی دی هایی که باید تحویل دهیم چه بنویسم؟ گفتند نام مالک نرم افزار و عنوان نرم افزار.

با سلام و تبریک میلاد حضرت صاحب الامر (ع)
    دوستان، از رسانه های دیجیتال با من تماس گرفتند و گفتند که مشخصات نرم افزار رو وارد کنم اما جایی برای ورود مشخصات نیست.
    باید چه کار کنم و به کدوم بخش از سایت سرآمد برم؟
    مدارکش چی هست؟
    ممنونم می شم راهنمایی بفرمایید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •