نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: فرمول نویسی در view

فرمول نویسی در view

با سلام
    من احتیاج دارم که بر روی فرمم قسمتی رو طراحی کنم تا چیزی شبیه ساختن view را در فرمم پیاده کنم
    table ها و فیلد های مورد نیاز را اضافه کنم
    وبین table ها join رو تشخیص بدم
    و نهایتا بتونم روی view ایجاد شده بر روی بعضی از فیلد ها فرمول نویسی داشته باشم
    مثلا این فیلد بر این فیلد تقسیم بشه یا هر عملگر دیگه ای یا بتونم دو تا فیلد رو الحاق کنم
    .و نهایتا از اون فیلد محاسبه شده رو در غالب یک فیلد به فیلد های خرو جی اضافه کنم
    ممنونمیشم در مورد فرمول نویسی در این زمینه منو راهنمایی کنید

نقل قول: فرمول نویسی در view

سلام. من پیارسال کار مشابهی انجام دادم.
    برای تشخیص رابطه بین دو جدول میشه از
    INFORMATION_SCHEMA
    .REFERENTIAL_CONSTRAINTS
    و
    INFORMATION_SCHEMA
    .KEY_COLUMN_USAGE
    استفاده کرد.

شما قدم به قدم پیش برید و سوالاتتون رو مطرح کنید تا تک تک اونا رو حل کنیم.

توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

این دو رو تست زدم قدم بعدی چیه؟

سلام.
    شما فکر کنم میخواهید یک چیزی مثل فرمول نویسی در حقوق دستمزد پیاده سازی کنید.
    برای اینکار روشهای گوناگونی هست.
    یک راه این هست که مثلا کاربر بیاد یک سری فیلد برای خودش به زبان فارسی تعریف کنه و در جدول شما اون فیلد یک Id داره و یک نام.
    حالا میاد با ترکیب این فیلدها برای خودش یک فیلد محاسباتی ایجاد میکنه که شما در جدول دیگری باید براساس اون ID هایی که کاربر ایجاد میکنه یک فرمول تهیه کنید.
    بعد در نهایت از اون استفاده کنید.
    اگر میخواهید کاربر جداول رو ببینه اینجوری باید مثل خود Management Studio لیست جداول رو به کاربر نمایش بدید وبا انتخاب هر کدوم شما خودتون کد مورد نظر رو تولید کنید.
    و در نهایت کد مربوطه رو تولید کنید.

ممنونم اما قضیه به این راحتی نیست
    من می خوام یه visual query designer بسازم
    که بتونم رو بعضی از فیلد هاش فرمول نویسی داشته باشم
    مثلا بتونم الحاق کنم یا اصلا آمار بگیرم
    avg و count و....

عرض کردم .
    راه حل تقریبا همین چیزیست که عرض کردم. یا باید به کاربر اجازه بدید فیلد تعریف کنه و خودتون اون فیلدهارو براساس ID در جداول مختلف نگهداری کنید یا اینکه بهش دسترسی بدید لیست جداول رو ببینه و با انتخاب هرکدوم شما Query مربوطه رو ایجاد کنید.

http://www.codeproject.com/KB/databa...yDesigner.aspx
    این لینک تقریبا همون کاری رو می کنه که من می خوام البته در win app نوشته شده اما یه dll داره برای کار با oledb اما برای sql من dll مشابه پیدا نکردم کسی می تونه راهنمایی کنه
    به نظر شما می شه کاری کرد که مستقل از این dll کار کنه؟

خوب اینم دقیقا چیزی هست که من توضیح دادم.
    عرض کردم باید لیست جداول رو در اختیار کاربر قرار بدید. این تبدیل به DLL کرده که بتونه جای دیگری استفاده کنه.
    شما میتونید لیست جداولتون رو از Information_Schema بدست بیارید به کاربر نمایش بدید.و در زیر مجموعه اون اگر روی هرجدولی کلیک کرد لیست فیلدهاشو باز از همین Information_Schema.Columns بدست بیارید به کاربر نمایش بدید. وقتی کاربر فیلدی رو کلیک میکنه خودتون یک Alias برای جدول مورد نظر ایجاد میکنید و Select رو تشکیل میدید.
    تقریبا باید همه کارهارو خودتون انجام بدید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •