نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: احتیاج به راهنمایی دارم!!

احتیاج به راهنمایی دارم!!

سلام.

من چند وقتی دارم ASP.NET یاد میگیرم( حدود یک ماه).

حالا یه سوال برام پیش اومده، اونم اینه که، مثلا اگه بخوایم یه برنامه ای بنویسیم که هر کاربری بعد از ثبت نام براش صفحه ای تو سایت بصورت اتوماتیک درست بشه با URL مجزا و مثلا حتی تغییر دادن بعضی از تگهای تگ HTML مثل <title> و متاتگ ها هم دست اون کاربر باشه، بیس کار چطوریه؟ جزییات دقیق رو نمیخوام چون میدونم کسی هم حوصله نداره توضیح بده!! اما اگه بصورت بیسیک ( مثل بفرمایید که برای همچین کاری باید به کدوم قابلیت asp.net متوسل شد!!) ماجرا رو برام شرح بدید بسیار بسیار متشکر میشم.

کاری که میخوام بکنم تقریبا مثل همین فروم(البته فروم نیست وگرنه کدوم عادم عاقلی با وجود vbulletin خودش دنبال برنامه نویسی میره!!) هست. وقتی من تاپیک درست میکنم یه صفحه به صورت اتوماتیک بوجود میاد که پست من توش قرار میگیره و <title> هم میشه "عنوان" که وارد میکنم.

و یه مطلب دیگه هم هست اینه که صفحاتی مثل:

1- site.com/default.aspx

با

2- site.com/default.aspx?mypage=9

چه فرقی میکنه؟ مثلا ممکنه دومی رو به site.com/default/mypage/ تغییر داد؟

خلاصه خیلی لطف میکنید اگه مارو یه هل بدید!!! فقط بیس قضیه. یک دنیا ممنون.

نقل قول: احتیاج به راهنمایی دارم!!

به یه نتایجی رسیدم اما هنوز منتظر یاری سبزتان هستم!!

بعد از یه مقدار مطالعه استنباط بنده این هست:

برای اینکه بصورت پویا صفحاتی تولید بشن الزاما نیازی به تولید حقیقی صفحات جدید نیست!!

برای این کار یه صفحه درست میکنم و چند تا data source و data bound بهش اضافه میکنم و برای data bound ها پارامتر اضافه میکنیم به این صورت که مثلا میخوایم اطلاعات کاربری با ID مخصوصش که مثلا XX هست در صفحه ای ثابت اما با داده های پویا نمایش داده بشه، به این شکل میشه:

site.com/default.aspx?userid=XX

درسته؟

اما مسئله دیگه ای هنوز مطرحه، اونم ویرایش بعضی از تگهای HTML هست، مثل <title> و متاتگ ها و ... .

سپاسگذارم.

راستی یه جا خوندم که صفحات اینطوری از نظر SEO دچار مشکل میشن و موتورهای جستجو با این طور صفحات مشکل دارن، راسته؟ اگه آره باید چیکار کرد پس!!!!!!؟؟

با سلام

دوست عزیر کاری شما می خواهید انجام دهید کار سختی نیست به شرطی که ابتدا سطح درسترسی و تغییرات که کاربر بر روی صفحه ایجاد می کنند را مشخص نمایید سپس بانک اطلاعات صفحه را طراحی نمایید و پس از آن صفحه شما براساس داده ها موجود در بانک اطلاعاتی ایجاد شده نمایش داده می شود کار سختی نیست من قبل این کار انجام دادم

نقل قول نوشته شده توسط hamidcha مشاهده تاپیک
    با سلام

دوست عزیر کاری شما می خواهید انجام دهید کار سختی نیست به شرطی که ابتدا سطح درسترسی و تغییرات که کاربر بر روی صفحه ایجاد می کنند را مشخص نمایید سپس بانک اطلاعات صفحه را طراحی نمایید و پس از آن صفحه شما براساس داده ها موجود در بانک اطلاعاتی ایجاد شده نمایش داده می شود کار سختی نیست من قبل این کار انجام دادم
    ممنون، متوجه شدم که کار سختی نیست!!!!! واقعا راهنمایی کلیدی و راه گشایی بود!!
    متشکرم!!

شما اطلاعات پست با استفاده از URL و يا session به دست مياري بعد به كنترلهايي كه در صفحه قرار دادي بايند ميكني و title صفحه را عوض ميكني(Page.Title)...!
    شما اگه KEYWORD و Title صفحه عوض كني مشكلت با Seo هم تقريبا حل ميشه...!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •