صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 79

نام تاپیک: آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 - تقدیم به دوستان

آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 - تقدیم به دوستان

با سلام خدمت تمامی دوستان.
    تو این تاپیک قصد دارم یه آموزش کامل از نحوه ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور بدم.
    خودم مدت ها به دنبال یادگیری این مورد بودم ولی اصلا موفق نشده بودم.

البته آموزش تو سایت زیاده و منم خودم تو همین سایت یاد گرفتم (مخصوصا با کمک های آقای quiet_programmer)

ولی مشکل اینه که آموزش ها از پایه نیست.مثلا خودم تا مدتها مونده بودم که این نام سرور چیه و ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

البته خودم هم هنوز 100 درصد مسلط نیستم ولی انشاا.. با همکاری دوستان موفق میشیم...

نقل قول: آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 - تقدیم به دوستان

قسمت 1

خب اولین قسمت باید شما SqlServer 2005 رو نصب کنین.البته من در این آموزش ها مبنا رو بر نسخه Express گذاشتم.این نسخه به مراتب راحتتر است.
    در صورتی که شما نسخه اکسپرس رو ندارین میتونین از لینک زیر اونو دانلود کنین(حجم : حدود 53 مگابایت)
    لینک : http://www.microsoft.com/downloads/i...%2fSQLEXPR.EXE

بعد از نصب SqlExpress شما باید برای اینکه یه بانک بسازین و بر اون مدیریت کنین SQl Server Management رو نصب کنین.
    این نرم افزار رو هم خودم براتون آپلود کردم که میتونین از لینک زیر دانلود کنین .
    لینک دانلود :
    http://jalalisoft.persiangig.com/oth...t%20Studio.rar

خب , بعد از نصب شما باید یک بانک بسازین.وارد Sql Server Management Studio بشین و رو گزینه Database راست کلیک کنین و NewDatabase رو انتخاب کنین.
    پس از ساخت بانک در قسمت سمت راست روی گزینه ی Tables راست کلیک کنید و New Table رو انتخاب کنین و بعد از اضافه کردن فیلدهای مورد نظر از برنامه خارج بشین.(توضیح کاملتر تو چندتا پست بعدی میدم . یه فایل تصویری برا آموزش قدم به قدم ساخت بانک و تیبل میزارم.)
    آخرین ویرایش به وسیله farboodj1375 : یک شنبه 27 شهریور 1390 در 13:21 عصر

نقل قول: آموزش جامع ارتباط ویژوال بیسیک 6 و بانک اطلاعاتی Sql Server 2005 - تقدیم به دوستان

قسمت 2

بعد از اینکه بانک رو ساختین باید تو ویبی 6 از اون استفاده کنین.
    برای اینکار شما باید با اصطلاحات زیر آشنا باشین :

نام سرور )Server Name( : نام سروری است که اس کیو ال به آن متصل است.برای بدست آوردن نام سرور هنگامیکه منیجمنت استادیو رو باز میکنین,جلوی ServerName میتونین نام سرور رو مشاهده کنین.
    فکر میکنم در نسخه اکسپرس همیشه نام سرور برابر است با نام کامپیوتر (با نام یوزر کامپیوتر اشتباه نشود) و در آخر آن یک \ و SqlExpress اضافه میشود و شما میتونین از این مورد برای تعریف کانکشن استرینگ از طریق کد نویسی استفاده کنین.به اینصورت که نام کامپیوتر رو با کدنویسی بدست بیارین و بعد Sqlexpress\ رو به انتهای اون اضافه کنین.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

اگه هیمنجوری که دارید اموزش میدین اموزش بدین خیلی عالیه مثلا میگین برید اون قسمت بعد روی این کلیک کنید اینجا اینو تیک بزنین و .....
    خیلی بهتر ولی بعضی جاها من دیدم یهو زدن باز کنین بعد فیلد هارو اضافه کنین
    خوب ماکه بلد نیستیم
    باید از 0 شروع کرد ممنون

کاربر دائمی آواتار Restlesa
    محل زندگی
    تهران

اميدوارم اين آموزشتون ادامه پيدا كنه تا جايي كه ديگه مشكلي با اين برنامه نداشته باشيم

قسمت 3

خب میرسیم به مرحله اصلی

اول نحوه ارتباط بصورت دستی رو میگم .(که برای استفاده در برنامه ها زیاد توصیه نمیشود)
    یک Adodc روی فرمتون بزارین.
    وارد گزینه ی Custom بشین و روی دکمه Build کلیک کنین.
    از صفحه باز شده گزینه ی Microsoft OLE DB Provider For SqlSever رو انتخاب و کلید Next رو کلیک کنین.
    -------------------
    در صفحه باز شده شما در اولین قسمت باید نام سرور رو انتخاب کنین.
    در سیستم من وقتی روی دکمه Refresh کلیک میکردم ارور میداد و نمیشد که سرور رو از لیست انتخاب کنم.
    بنابراین نام سرور رو در محل تعیین شده کپی کنید.

در قسمت 2 , گزینه ی Use Windows NTIntegrated Security رو انتخاب کنین.

در قسمت 3 , شما از لیست کمبو باکس موجود , نام دیتابیس خود را که ساخته اید انتخاب کنین .

خب مرحله اتصال تموم شد,میتونین برای چک کردن اتصال روی دکمه Test Connection کلیک کنید.
    دکمه OK رو کلیک کنین.

حالا باید یک تیبل ( Table ) رو انتخاب کنین.
    به سربرگ RecordSource رفته و از قسمت CommandType گزینه ی adCmdUnknown رو انتخاب کنین(بطور پیش فرض انتخاب شده)
    حالا در قسمت Command Text (تکست باکس پایینی) رفته و بنویسین : Select * from tablename

که TableName همون نام تیبل شما هست.در صورتی که نام تیبل رو نمیدونین از قسمت Command Type گزینه ی adCmdTable رو انتخاب کنین و از قسمت بعدی ( Table or Sorted Procedure Name ) نام تیبل رو انتخاب کنید . پس از دیدن نام تیبل دوباره تنظیمات را به حالت قبلی برگردانده و به جای TableName نام تیبل خودرا بنویسید.
    -------------------------------------------
    خب ارتباط با بانک تموم شد.
    دیگه اکثر بقیه کارها کاری نداره و مثل بانک اکسس هست.
    مثلا برای ایجاد مورد جدید : Adodc1.recordset.addnew

در ادامه نحوه ارتباط از طریق کدنویسی و تنظیم Connection String رو خواهم گفت.
    انشاا.. که دوستان هم همکاری بکنن.

موفق باشین.

بنا به درخواست دوستی که خواسته بودن آموزش قدم به قدم باشه,فعلا آموزش ساخت بانک جدید و تیبل و فیلدها و... رو بصورت تصویری و قدم به قدم براتون آماده کردم.
    میتونین در ضمیمه دانلود کنین.
    موفق باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دوباره سلام.
    آموزش ارتباط ویبی وبانک SQl بصورت دستی رو به صورت یک فیلم آموزشی براتون آماده کردم تا دیگه مشکلی در این زمینه نباشه.
    بعد از ابنکه ارتباط از طریق کدنویسی رو گفتم یک فیلم از اون هم خواهم گذاشت.
    حجم : حدود 1 مگابایت
    توجه کنید که پسوند فایل آموزشی Exe هست.

دانلود فیلم آموزشی

دوستان دیگه هم اگه میتونن همکاری کنن لطفا...

قسمت 4

سلام.
    حالا میخوام روش اتصال به بانک رو از طریق کدنویسی بگم.
    برای اینکار میشه از کدهای زیر استفاده کرد:

ابتدا یک Adodc روی فرمتون بزارین.بعد از این کد برای اتصال به بانک استفاده کنین.

Adodc1.ConnectionString = "Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=" & Me.TxtDataBaseName.Text & ";Data Source=" & Me.TxtServerName.Text & ""
    Adodc1.RecordSource = "select * from " & txt_table.Text
    Adodc1.Refresh

در اینجا TxtDataBaseName یک تکس باکس هست که حاوی نام بانک است و TxtServerName هم یک تکس باکس هست که محتوای نام سرور هست.
    txt_table هم یک تکس باکس حاوی نام جدول (Table) بانک اطلاعاتی هست.

سورس این برنامه رو براتون ضمیمه کردم.
    تو این برنامه که گذاشتم,برنامه خودش نام سرور رو پیدا میکنه و شما کافیه فقط نام بانک و نام جدول رو وارد کنین و کلید Connect رو بزنین.
    یک دیتاگرید هم گذاشتم که پس از اتصال به بانک محتویات بانک رو نشون میده و 1 کلید هم گذاشتم برای ثبت مورد جدید.

دیگه با توجه به این سورس فکر نمیکنم نیازی به فیلم آموزش باشه.

اگه مشکلی بود بگین.

لطفا یکی از دوستان که تست کرد نتیجه رو بگه.
    موفق باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

راستی این سورس آخری که گذاشتم و گفتم خودش نام سرور رو بدست میاره,در صورتی نام سرور رو بدست میاره که از SqlExpress 2005 استفاده کنین.
    لطفا یکی از دوستان کرامی نتیجه رو بگه.
    رو سیستم خودم درست جواب داده.
    ممنون.

در ضمن ایندفعه میخوام یه سوال بپرسم : کسی نمیدونه چجوری میشه به جای اینکه بانک رو از روی سرور بخونیم , بانک رو همراه با فایل Ldf کنار برناممون بزاریم و همیشه بانک رو از اونجا بخونیم.
    لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

کسی نیست به این سوال جواب بده؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خراسان

بانک رو میشه از هرجا دوس داری بخونی فقط باید بانک رو بعد از اینکه تو مکان مورد نظر کپی کردی بانک رو از همون مکان اتچ کنی بعد که اتچ کردی دیگه نیازی نیست که آدرس بدی خود SQL آدرس بانکتو داره حالا برای کانکت شدن فقط باید نام بانک رو فرا خوانی کنی

اگه سواله دیگه ای هم بودم بفرمایید اگه قادر باشم جواب می دم

موفق باشید

ممنون.
    ولب متوجه نشدم.
    چجوری میشه بانک رو با کدنویسی اتچ کرد؟

از اساتید گرامی هرکس چیزی در مورد ارتباط ویبی6 و اس کیو ال سرور میدونه بگه ( مقل بک آپ گیری و بازیابی پشتیان و ... ) لطف کنه و بگه تا انشاا... تاپیک یه مجموعه خوبی بشه.

ممنون.

کسی نمیدونه چجوری میشه به جای اینکه بانک رو از روی سرور بخونیم , بانک رو همراه با فایل Ldf کنار برناممون بزاریم و همیشه بانک رو از اونجا بخونیم.
    لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.
    کسی نیست به این سوال جواب بده ؟ خیلی مهمه.
    چون وقتی انجین اس کیو ال رو رو سیستم کاربر نصب کردیم که بانک خودبخود اتچ نمیشه.
    نمیشه بانک رو از کنار برنامه خوند؟

سلام.
    بعد از کلی تحقیق کردن در مورد سوال بالا(اتچ کردن یک بانک در سرور)به اینجا رسیدم که :

همونطور که میدونین کلیه ی فایل های بانک اطلاعاتی که شما در سرورتون میسازین تو یک مسیر ذخیره میشن.حالا اگه شما بانک خودتون رو به این پوشه انتقال بدین(همراه فایل Ldf) بانک خودبخود در سرور اتچ میشه...
    البته خودم تست نکردم هنوز.لطفا اگه کسی از اساتید از درستی یا نادرستی این روش اطلاعاتی داره بگه...
    این هم مسیری که بانک های سرور ذخیره میشن:(در سیستم من):

D:\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data

(من اس کیو ال سرور رو در درایو D نصب کردم)

نقل قول نوشته شده توسط xxxxx_xxxxx مشاهده تاپیک
    تاپیک های بسیار زیادی در این مورد وجود داره. به غیر از سیستم جستجوی سایت می تونید از جستجوی گوگل که در بالای همه صفحات هست استفاده کنید.
    این فقط لینک سه تاپیک در اینباره:
    چگونه از بانک اطلاعاتی SQL بکاپ گرفته و آنرا بازیابی کنیم ؟
    back up گیری از sql در vb ؟
    back up گیری در VB 6 و SQL

سلام.
    اینها چندتا لینک در زمینه پشتیبان گیری و بازیابی پشتیبان در بانک اس کیو ال سرور

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

سلام اقا این لینک دانلود که گذاشتی برای sql server که از ماکروسافت هست
    من دانلود کردم نصبیدم اما گزینه ای به اسم Sql Server Management Studio که شما گفتین توش نبود
    لینک دانلود اشتباه نذاشتین ؟؟؟!!!
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png sql.PNG‏ (7.0 کیلوبایت, 1602 دیدار)

سلام.اون لینکی که من دادم فکر کنم لینک SqlExpress بوده...(انجین) و
    SqlServerManageMent 2005 فکر کنم باید جداگانه نصب بشه...

اگه تونستم یه لینکی بهتون میدم شایدم تونستم براتون آپلود کنم...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

شما که همش فکر میکنی
    لینک اون بخشی که میخواین اموزش بدین بزارین الان این لینکی که دادین ربطی به آموزش های شما نداشت
    لینک برنامه اصلی بدین ممنون میشم
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : جمعه 04 بهمن 1392 در 21:42 عصر

سلام.
    فکر کنم() این کارت رو راه بندازه.

لینک دانلود: http://www.brothersoft.com/d.php?sof...005_SSMSEE.msi

البته حدود 44 مگابایت حجمشه.

دوباره سلام.
    این فایلی که لینکش رو گذاشتم(SqlServerManagement) خودم هم تو سیستمم داشتم ولی هرچی فشرده سازی کردم دیگه از 35 مگابایت کمتر نشد حجمش.
    دیگه آپلود نکردم.
    همون لینک بالا رو دانلود کنین.
    موفق باشید.

راستی منبع لینک بالا : http://www.brothersoft.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

حاجی فکر نکن چون شارز اضافی ندارم با این سرعت زغالی دانلود کنم
    اگر خودشه دانلود کنم

حالا بیا خوبی کن
    آره خودشه.

راستی بیزحمت بعد دانلود کردنت یه خبر بده که درست بود یا نه...
    99.99 درصد درسته چون اسم فایل دقیقا همون اسمیه که فایله سیستم من داره.
    یه جورایی 100 درصد.
    به هر برای بقیه دوستان که خواستن دانلود کنن اگه بگی بهتره تا با خیال راحت دانلود کنن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

حاجی والا بلا ما ایرانی هستیم و فارسی به زور میفهمیم فایل هم اشتباه بود یک فایل 345 kb بود دانلود کردم باز کردم شروع به فایل 45 مگی کرد تموم شد بعد برنامه نصب اومد به زبان نمیدونم چی بود فکر کنم ژاپنی یا چینی بود یک پیغام داد کلیک کردم رفت سمت بعد دوباره کلیک کردم برنامه بسته شد !!!!!

چرا اینکارو میکنی ؟!!!! خوشت میاد شارژ اینترنتت همینجوری بره وقتت هم بره آخر هم نصب نشه ؟ اصلا نمیدونم فایل 45 مگی که دانلود شد فایلش کجاس
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : جمعه 04 بهمن 1392 در 21:44 عصر

آخه تقصیر من چیه؟؟؟؟
    من رفتم تو گوگل سرچیدم و از یه شرکت معروف (BrotherSoft) پیداش کردم.

بعد دیدم عکسی که گذاشته عکس همون برنامه ای هست که من دارم.اسمش هم دقیقا همون اسم بود.
    شاید تو دانلود کردنتون مشکلی بوده...

شما به لینک زیر یه سری بزن.
    http://www.brothersoft.com/sql-serve...ess-62057.html

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

!!!!!! شما خودت بالاخره یا خریدی یا دانلود کردی همونو بزار دیگه
    بعد این برنامه 45 مگی که دانلود شد کجا رفت ؟ فکر کن
    یک فایل 400 kb دانلود شد اونو باز کردم شروع به دانلود 45 مگی کرد تموم که شد دیگه گفتم چی شد
    نه عزیز کامل دانلود کردم
    حالا نمیدونم ستاپ برنامه کجاست که دوباره نصب کنم !!!!!!!1

!!!!!! شما خودت بالاخره یا خریدی یا دانلود کردی همونو بزار دیگه
    من خودم اونو از کسی گرفتم و دانلود نکردم...شما میگی بزار شوخی که نیست...35 مگابایته...
    ولی بازم سعی میکنم برات آپلودش کنم.
    آخرین ویرایش به وسیله farboodj1375 : یک شنبه 27 شهریور 1390 در 13:27 عصر

سلام.
    خودم براتون آپلودش کردم تو سرور پرشین گیگ.حجمش هم حدود 35 مگابایت هست.

دانلود کنین ولی خیلی نامردین اگه یه تشکر نزنین.

موفق باشید.

لینک دانلود : http://jalalisoft.persiangig.com/oth...t%20Studio.rar

انشاا... اگه وقت کردم تمامی آموزش ها رو سرجمع میکنم با مثال ها و در قالب یک فایل Pdf خدمت دوستان ارایه میدم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

اقا ما یک بانک ساختی جدول هارو هم اوکی کردیم خلاصه همه کار هارو اوکی کردیم
    فقط یک سوال الان فایل بانک کجاست ؟؟
    من میخوام رنامه بدم به یک نفر بلااخره باید فایل دیتابیس همراه برنامه باشه ؟؟!!!
    میشه بگین فایل کجاست ؟؟!

D:\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data

(من اس کیو ال سرور رو در درایو D نصب کردم)
    پست های بالا رو یک نگاه مینداختین بد نبود

ولی مشکل اینه که من هنوز نمیدونم باید چجوری بانک رو از یک مسیر خاص بخونیم...
    البته تو سیستم مشتری باید SqlExpress نصب کنی.(انجین کافیه)

ایشاا... اساتید گرامی کمک کنند.

با سلام
    دستور بک اپ گیری از دیتا بیس یک خط بیشتر نیست و شرایط خاصی داره
    BACKUP DATABASE  database name TO DISK = 'adrress disk.mdf'

databasenameهمون نام دیتابیس هست وaddress diskادرس ذخیره شدن فایل هست
    اول اینکه هیچ یوزی به دیتا بیس وصل نباشه که واسه این كار اکثرا میان به دیتابیس master وصل میشن و از دیتابیس های دیگه بک اپ گیری میکنن
    پسوند نوع دیتابیس رو میتونیین به دو صورت .bakو.mdf بزارین اگه bak بزارین که فقط بک اپ گیری میکنه ولی اگه mdf بزارین دقیقا کار detachرو انجام میده و درصورتی که دیتا بیس ازخود بانک از بین بره فقط کافی است که نسخه بک اپ رو attacheکنید ونیازی به اسکریپت خود دیتابیس نیست.
    این درمورد بک اپ گیری اگه سوال دیگه ای هست بپرسین!
    اما در مورد ریستور کردن هم باید بگم که این دستور هم یک خطی است و شرایطی شبیه بالا رو داره
    کد:
    RESTORE DATABASE  database name FROM DISK = 'adrress disk.mdf'

اگه باز سوال بود بگید.
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : سه شنبه 02 اردیبهشت 1393 در 07:14 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

یک مثال با سورس میشه بزنین تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : سه شنبه 02 اردیبهشت 1393 در 07:15 صبح

اینم مثال نکته اینه که لازمه که خودتون connectionstring مناسب رو بزارین و نام دیتابیس های خودتون رو با نام های من گذاشتم عوض کنین و در صورتی که با یوزر به دیتابیس وصل میشین حتما باید systemadministrator رو در سربرگ role رو تیک زده باشین
    اگه باز سوال داشتین درخدمتیم!
    اینم لینک backuporrestor.rar

سلام.
    ممنون.
    میشه بگین چجوری میشه بانک رو از کنار برنامه بخونیم؟برای انتقال به سیستم مشتری؟
    یا چجوری یه بانک رو اتچ کنیم به سرور؟

sql2000رو بگم یا2005 رو؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •