نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: تعیین سطح دسترسی برای فایل های به اشتراک گذاشته شده!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Ram

تعیین سطح دسترسی برای فایل های به اشتراک گذاشته شده!!!

سلام دوستان.من روی یک شبکه Lan معمولی چند تا پوشه share کردم اما نمی خوام داخل شبکه همه به اون پوشه ها دسترسی داشته باشند.چطور می تونم برای اونها سطح دسترسی تعیین کنم که برای دسترسی user و Pass بخواد؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار aram_2
    محل زندگی
    زمین

نقل قول: تعیین سطح دسترسی برای فایل های به اشتراک گذاشته شده!!!

سلام. اینجا توضیح هست متوجه نشدید بگید:
    توضیحات

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Ram

نقل قول نوشته شده توسط aram_2 مشاهده تاپیک
    سلام. اینجا توضیح هست متوجه نشدید بگید:
    توضیحات
    سلام دوست عزیز.ممنون از راهنمایی ولی فکر می کنم این چیز هایی که گفتید برای سروره وب(هاست) باشه. اما من برای هاست نمی خوام یک شبکه Lan معمولیه با ویندوز های Xp.

محل زندگی
    زمین

ببینید اگه دامین دارید با اکتیو دایرکتوری میشه اما اگه نه باید مثلا برای 3 تا کاربر ،تو سیستم خودتون سه تا کاربر با رمز ایجاد کنی و بدی به اونا.بعد وقتی اونا خواستن تو پوشه شما برن این نام کاربری و رمز رو وارد می کنن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Ram

همین که میگید نام کاربری بسازیم رو اگر توضیح بدید چیکار کنم ممنون میشم.

سلام
    سعی می کنم پله به بله طریقه ساخت یک یوزر جدید و به اشتراک گذاری و تعیین سطح دسترسی رو به شما در شبکه WorkGroup توضیح بدم

اول ساخت یک یوزر جدید در سیستم شما:
    روی My Computer راست کلیک کنید و گزینه Manage رو انتخاب کنید
    1.jpg

در این پنجره بر روی فولدر Users راست کلیک کنید و گزینه New User... را انتخاب کنید
    2.jpg
    مطابق شکل نام User و پسوورد را وارد کنید و همچنین علامت ها هم مطابق شکل علامت بزنید و بعد دکمه Creat رو برای ساختن یوزر بزنید

طریقه اشتراک گذاری یک فولدر یا درایو:
    برای راحتی کار وارد My Computer بشوید ، سپس وارد منو Tools و بعد گزینه آخر یعنی Folder Options رو انتخاب کنید
    در پنجره باز شده به سراغ تب View بروید و علامت نوشته آخر به نام User simple file sharing را بردارید و پنجره را OK کنید
    حالا رو هر فولدر یا درایوی که خواستید راست کلیک کنید و گزینه Sharing and Security را انتخاب کنید
    4.jpg
    در این پنجره اول گزینه Share this Folder را علامت بزنید (تا یانجا اگر دکمه OK را بزنیم کار اشتراک گذاری تمام شده است) ولی اگر خواستید تعیین دسترسی هم انجام دهید به خط بعد توجه کنید
    تعیین سطح دسترسی :
    در پنجره قبلی روی دکمه Permissions کلیک کنید
    5.jpg
    در این پنجره می توانیم مشخص کنیم که کدام یک از کاربران با چه سطح دسترسی می توانند به این فولدر دسترسی داشته باشند و بصورت پیش فرض ویندوز تمام کاربران (Everyone) دسترسی فقط خواندنی رو دارند که شما می توانید آن را Remove کنید و به این طرق خودتان کاربر مجاز تعیین کنید
    با زدن دکمه Add به مرحله انتخاب کاربر می رویم و در این پنجره گزینه Advanced را بزنید
    7.jpg
    در این پنجره با زدن دکمه Find Now در زیر پنجره نام تمام کاربران تعریف شده در کامپیوتر شما نمایان خواهد شد و شما کاربر مورد نظرتان را انتخاب و OK کنید تا برگردیم به پنجره سطح دسترسی که در زیر اون پنجره سه نوع سطح دسترسی وجود داره (در 2 ستون مجاز و غیر مجاز) که فکر می کنم اسم آنها کاملاً نمایانگر سطح دسترسی آنها هستش

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همدان

سلام.

این توضیحاتی که دادین مربوط میشه به یوزرهای داخل همون سیستم، نه یوزرهای کل شبکه ورک گروپ!
    با این روش نمیشه سطح دسترسی کاربرای سیستم های دیگه رو تعیین کرد!!(البته در شبکه ورک گروپ)

موفق باشید.

محل زندگی
    زمین

این توضیحاتی که دادین مربوط میشه به یوزرهای داخل همون سیستم، نه یوزرهای کل شبکه ورک گروپ!
    با این روش نمیشه سطح دسترسی کاربرای سیستم های دیگه رو تعیین کرد!!(البته در شبکه ورک گروپ)

شما تست کردید!؟

نقل قول نوشته شده توسط acilios مشاهده تاپیک
    سلام.

موفق باشید.
    سلام
    دوست من شما باید اول نام اون یوزر (کاربر) که در یک کامپیوتر دیگه شبکه (ورک گروپ) مورد استفاده قرار می گیره رو طبق مرحله اول در سیستم خودتان (یا هر سیستمی که قرار است یک فولدر یا درایو در آن به اشتراک بگذارید) بسازید و بعد مطابق مرحله های بعدی که توضیح دادم به اون سطح دسترسی بدید

باز اگه من منظورتان را بد می فهمم لطفاً سئوالتان را با جزئیات بیشتر بگید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همدان

سلام خدمت همه دوستان

شما درست میگین ولی منظورم این نبود، من فقط قسمت آخر آموزش رو نگاه کردم، و با دیدن پنجره جستجوی کاربران به اشتباه فکر کردم منظور شما پیدا کردن یوزرهای دیگر سیستم ها در ورک گروپ هستش.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همدان

در ضمن آموزشی رو که قرار دادین کامل نیست!

پس از انجام مراحل فوق بایستی کاربر مورد نظر رو در بخش users از تب security اضافه کنید، به این شکل:

1.JPG

موفق باشید.

Arrow نقل قول: تعیین سطح دسترسی برای فایل های به اشتراک گذاشته شده!!!

با سلام.
    من دقیقا طبق گفته های شما عمل کردم .البته در ویندوز سون. اما با مشکل رو برو شدم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    من 3 تا سیستم دارم که از طریق workgroup به هم متصلند.
    سیستمها رو اینجوری نام دادم:
    سیستم 1: HA-PC
    سیستم2: WIN7-2
    سیستم3 : WIN7-3

در ابتدا بر روی سیستم سومم 2 تا یوزر به نامهای pc3 و s1-2 ساختم.با دسترسی ادمین و پسوورد 1.
    سپس در یوزر pc3 دو عدد شاخه ایجاد کردم به نامهای ALL و SYS1-2.
    شاخه ALL رو پرمیشن Evryone و دسترسی full دادم.
    شاخه SYS1-2 رو فقط دسترسی یوزر s1-2 رو بهش دادم.در حالت full controll.
    طبق آموزشهای دوستان کافیه اسم یوزر و پسورد رو بدونم و از طریق سیستم HA-PC و با وارد کردن مثلا
    \\win7-3\all

و باز شدن پنجره یوزر و پسوورد و درج مقدار pc3 در قسمت یوزر و وارد کردن عدد 1 به عنوان پسورد ،باید وارد این شاخه بشم اما به پنجره زیر گیر میکنم و شاخه رو باز نمیکنه.در تصویر زیر مشخصه؟؟؟؟!!!!
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

وجدانا مایکروسافت این یه تیکه رو قاطی کرده.
    اولا وقتی با یه یوزر وارد میشی دیگه هر چی رو آیکن سیستم کلیک میکنی با همون یوزر قبلی که وارد شدیم، وارد میشه. تا اینکه سیستم ریست بشه و دوباره پنجره یوزر و پسوورد بیاد.
    هر کاری کردم راهی واسه تغییر یوزر پیدا نکردم.
    مورد بعدی اینکه اصلا این پرمیشن بندی ویندوز مشکل داره انگار... شاخه ای رو که پرمیشن برا یه یوزره دیگست باز میکنه اما فولدری رو که برا این یوزر ،پرمیشن فول دادم رو باز نمیکنه.
    ممنون اگه دوستان کمک کنند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •