نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: برنامه نویسی سه لایه و محل قرارگیری Connection String

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

برنامه نویسی سه لایه و محل قرارگیری Connection String

سلام دوستان
    می خواستم ببینم آیا Connection String حتما باید در لایه ی DAL قرارگیرد؟ من می خواهم یک نمونه SqlConnection را با Connection String مورد نظرم در لایه DAL ، new کنم، سپس تابعی داشته باشم که این نمونه را به عنوان خروجی بدهد، و من این تابع را در Application_Start صدا کنم و Connectionام را در یک متغیر Application بریزم تا دیگر نیازی به New کردن آن نباشد و همیشه آن را داشته باشم
    دوستان لطفا نظر بدهید آیا به لحاظ فنی و امنیتی چنین کاری صحیح است؟
    آخرین ویرایش به وسیله fa_karoon : دوشنبه 11 مهر 1390 در 22:55 عصر دلیل: انحراف بحث از سوال اصلی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    رامسر

نقل قول: برنامه نویسی سه لایه و محل قرارگیری Connection String

از آنجا که قراردادن Connection String در WebConfig ناامن است.
    چرا نا امنه؟ مگه کسی می تونه بهش دسترسی داشته باشه؟

کاربر دائمی آواتار mohsen.nsb44
    محل زندگی
    زیر اسمون خدا

دوست عزیز خیلی از کارای امنیتی داخل وب کانفیگ انجام میشه اگه نا امن باشه که فاتحه وب سایت خوندست عزیز
    لطفا کمی در این مورد تحقیق کن فقط تکرار گر حرف های دیگران نباش واسه حرفی که میزنی دلیل بیار تا مشاهده کنندگان رو قانع بکنی
    موفق باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

از پاسخ دوستان ممنون اما اگه می شه جمله اول رو نادیده بگیرید و در مورد روشی که مطرح کرده ام لطفا به لحاظ امنیتی و فنی و سرعت راهنمایی کنید
    باتشکر قبلی
    موید و پیروز

کاربر دائمی آواتار fakhravari
    محل زندگی
    بوشهر

با سلام
    Application_Start به ازای هر بار درخواست صفحه رخ بدهد اگر با صفحه هاتی که با دیتابیس هم در ارتباط نیستند یک ارتباط به بانک برقرار شه به نظر شما جالب است؟؟؟

Application_Start به ازای هر بار درخواست صفحه رخ بدهد اگر با صفحه هاتی که با دیتابیس هم در ارتباط نیستند یک ارتباط به بانک برقرار شه به نظر شما جالب است؟؟؟
    Application_start یکبار و برای اولین درخواست اجرا میشه و نه با هر درخواست بعدم باز کردن ارتباط با بانک و نبستن آن مشکلاتی را برای برنامه بوجود میاره...!
    از آنجا که قراردادن Connection String در WebConfig ناامن است.
    به راحتی این امکان در webconfig وجود داره که کانکشن استرینگ encrypt کنید...!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط Saman Hashemi مشاهده تاپیک
    Application_start باز کردن ارتباط با بانک و نبستن آن مشکلاتی را برای برنامه بوجود میاره...!
    دوست عزیز من فقط نمونه New شده Connection ام رو از لایه DAL می خونم و در یک متغیر Application می ریزم من Connection ام رو در Application_Start باز(Open) نمی کنم که

بعد هم دوستان در مورد Application_Startتو رو خدا فلسفه های جدید نگید یعنی شما حرفه ای هستید ها

بعد هم دوستان در مورد Application_Startتو رو خدا فلسفه های جدید نگید یعنی شما حرفه ای هستید ها
    دوست عزیز شما که میدونی ما را جهالت دربیار ،میشه برام توضیح بدی این رویداد کی و چجوری اتفاق میوفته و به درد چی میخوره؟

کاربر دائمی آواتار fakhravari
    محل زندگی
    بوشهر

نه من منظورم این بود به هر حال یک بار اجرا می شود ولی اگه کاربر دوباره پنجره باز و بسته کرد ویا خواست به صفحاتی برود که با دیابیس سروکار ندارد چرا این دستور اجرا شود.خوب شما که میگید open نمکنید پس برای چه کاری می خواهید؟

احتمالا برای نگهداری کانکشن استرینگ که مشکلی نداره و شیوه نسبتا خوبیه اما استاندارد این کار استفاده از webconfig ...!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط Saman Hashemi مشاهده تاپیک
    دوست عزیز شما که میدونی ما را جهالت دربیار ،میشه برام توضیح بدی این رویداد کی و چجوری اتفاق میوفته و به درد چی میخوره؟
    دوست گرامی لطفا ناراحت نشید حرف شما در مورد این رویداد درست است(فقط هنگامی که سایت آپلود می شود در اولین درخواست به آن اتفاق می افتد)

بعد اینکه بله دقیقا برای نگهداری ConnectionString می خواهمش
    در مورد WebConfig مواردی را دیده ام که هک شده اند و رشته اتصالشان لو رفته اما متاسفانه نمی توانم اینجا مثالی بزنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    رامسر

از متغیر های static استفاده کنید، در Global
    بار اول تو application_start بخونیدش

البته من هنوز نسبت به فایل کانفیگ شک دارم که انقدر ناامن باشه! شاید از این هاست مجانی ها بوده که به طریقی قابل دسترسی بوده
    آخرین ویرایش به وسیله mehran_sh_t : سه شنبه 12 مهر 1390 در 18:43 عصر دلیل: تکمیل پست

بهترین راه همون WebConfig چون اولا مانند متدهای استاتیک و... از حافظه استفاده نمیکنه و ثانیا تغییراتش نیازمند پابلیش مجدد پروژه نیست...!
    حالا برای نگهداری این کانکشن میشه 1000تا راه انتخاب کرد اگر به سرور دسترسی داشته باشید که بیشتر...!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •