صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 50 از 50

نام تاپیک: گفتگوی فنی : تعریف و پیاده سازی فیلدهای Dynamic در دیتابیس

نقل قول: گفتگوی فنی : تعریف و پیاده سازی فیلدهای Dynamic در دیتابیس

من که متوجه نشدم چی گفتید

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

من اخیرا یک روش دیگه استفاده کردم که فوق العاده جواب داده.
    در فیلدهایی که نمیدونیم چی قراره ذخیره بشه یک Guid که نشان دهنده یک dll هست ذخیره میکنم. و اون dll در زمان اجرا محتوای فیلد و نمایشش به کاربر رو مدیریت میکنه.
    برای وضعیت های خاص کاربران میتونن درخواست بدن که امکانات مورد نیازشون اضافه بشه. یا از dll ای که این کار رو به شکل dynamic انجام میده استفاده کنند.
    خاصیت این روش اینه که میتونم از محتوای فیلدها query بگیرم و برای query یک UI زیبا به کاربر ارائه بدم که حس form های autogenerate شده رو نداره.

میشه بیشتر توضیح بدید ؟

دوستان عزیز من یه پروژه تقریبا داینامیک در رابطه با همین موضوع نوشتم
    اگه مایل به بحث در این تاپیک هستید تا آپلودش کنم

کاربر دائمی آواتار علی فتحی
    محل زندگی
    مهاباد

اقای صادقیان عزیز تاپیکهای خیلی جالبی رو مطرح میکنی و لی نمیدونم چرا به غیبت کبری رفتی اصلا همشون بینتیجه مونده . انشالله بلا دور و مشکلی نداشته باشی

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    در فیلدهایی که نمیدونیم چی قراره ذخیره بشه یک Guid که نشان دهنده یک dll هست ذخیره میکنم. و اون dll در زمان اجرا محتوای فیلد و نمایشش به کاربر رو مدیریت میکنه.
    برای وضعیت های خاص کاربران میتونن درخواست بدن که امکانات مورد نیازشون اضافه بشه. یا از dll ای که این کار رو به شکل dynamic انجام میده استفاده کنند.
    خاصیت این روش اینه که میتونم از محتوای فیلدها query بگیرم و برای query یک UI زیبا به کاربر ارائه بدم که حس form های autogenerate شده رو نداره.
    خب در اینصورت مجبور میشین برای هر کاربر یک dll جداگانه درست کنید چون هر کاربری ممکنه فیلدهای دلخواه خودش رو بخواد اضافه کنه و اگر فرض کنیم فقط 100 کاربر داشته باشید باید 100 تا dll بسازید و آپدیت و رفع اشکال و ارتقاء و ... هم میشه مثنوی هفتاد من کاغذ...
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط vbhamed مشاهده تاپیک
    خب در اینصورت مجبور میشین برای هر کاربر یک dll جداگانه درست کنید چون هر کاربری ممکنه فیلدهای دلخواه خودش رو بخواد اضافه کنه و اگر فرض کنیم فقط 100 کاربر داشته باشید باید 100 تا dll بسازید و آپدیت و رفع اشکال و ارتقاء و ... هم میشه مثنوی هفتاد من کاغذ...
    بله.فرمایشتون کاملا درسته.
    نکته مثبت این روش که شما ندیدین این هست که توی خیلی از برنامه های کاربردی نیازهای خاص کاربران خاص تا حد زیادی یکسان هستند که برنامه های من هم در این مورد استثنا نیستن.
    مثلا بنده با چند تا شرکت توزیع شیر کار میکنم.همشون درصد چربی نیاز دارند.
    پخشهای دارویی همه نیاز به فبلد boolean برای شبانه روزی بودن داروخانه ها دارند.
    پخش مواد غذایی معمولا طعم و اسانس و ...
    همه این ها ممکنه برای قوانین عجیب مالیاتی یا بیمه ای ای که هنوز تصویب نشدن (فرض) نیاز به فرمول خاصی داشته باشند که من پیشبینی نکردم.

از نظر من ارزش داشته حجم زیادی کد برای این موضوع بنویسم.و تا الان مدیزیتش مشکلی ایجاد نکرده

این روش خیلی خوب هست. می شه بجاش یکسری hook تعریف کرد که dllها زمان لود شدن خودشون رو توش ریجیستر کنن. و وقتی به نقاط خاصی از یک تابع می رسه اونها رو اجرا کنه.

بله.فرمایشتون کاملا درسته.
    نکته مثبت این روش که شما ندیدین این هست که توی خیلی از برنامه های کاربردی نیازهای خاص کاربران خاص تا حد زیادی یکسان هستند که برنامه های من هم در این مورد استثنا نیستن.
    مثلا بنده با چند تا شرکت توزیع شیر کار میکنم.همشون درصد چربی نیاز دارند.
    پخشهای دارویی همه نیاز به فبلد boolean برای شبانه روزی بودن داروخانه ها دارند.
    پخش مواد غذایی معمولا طعم و اسانس و ...
    همه این ها ممکنه برای قوانین عجیب مالیاتی یا بیمه ای ای که هنوز تصویب نشدن (فرض) نیاز به فرمول خاصی داشته باشند که من پیشبینی نکردم.

از نظر من ارزش داشته حجم زیادی کد برای این موضوع بنویسم.و تا الان مدیزیتش مشکلی ایجاد نکرده
    برای روش مالیات من از زبان اسکریپت استفاده می کنم که باعث میشه نیاز به لود کردن dll خاصی نمونه. نمی دونم تا چه حد امکان اینکار توی سی شارپ باشه اما میشه از زبانهای اسکریپت معروف مثل Lua و یا Python استفاده کرد.

اگر کسی به دیتابیس توزیع شده علاقه داره بگه توضیح بدم.
    آقا اگر توضیح بدی خیلی خوب میشه. من برای توزیع شدگی از یه متدی شبیه RPC استفاده می کنم. و برای رکوردهای جدولهام یک فیلد زمان آخرین ویرایش و ... دادم. یه چیزی که شبیه SVN. البته خب همنطور که احتمالا می دونی زمان دقیق توی سیستم های توزیع شده سخت هست و البته سختر از اون sync کردن. اگر برای sync کردن راه حل مناسبتری از RPC باشه. خیلی خوب میشه اون رو به اشتراک بگذارید.

کاری که من متوجه شدم باید ازش جلوگیری کنم برای داینامیک بودن استفاده نکردن از SP هست. برای اینکار خودم کوئری ها رو می سازم. و همون روش هوک که گفتم باعث میشه پلاگین ها بتونن روی کوئری ها دستکاری کنن و بتونن فیلدهای خودشون رو اضافه و یا کم کنن.

برای پارامترهای دینامیک هم فکر کنم کلا EAV جواب همه چیز رو بده. (اینطور نیست). معمولا مواردی که مشتری می خواد اضافه کنه داده های اضافی هستن. که فوقش یه جستجو توش می خواد. و این موارد روی سیستم پایه در اکثر موارد تاثیر نمی زارن. مثلا همیشه موتور حسابداری ثابت می مونه.

روش دیگه استفاده از مواردی مثل json برای پارامترهای اضافی هست. که میشه یه فیلد از نوع text برای هر جدول براش در نظر گرفت. ( من از MySQL استفاده می کنم که خودش نوع فیلد JSON رو پشتیبانی می کنه و همینطور عملیات مربوط به اون رو که کار رو خیلی راحت کرده نمی دونم دیتابیسهای دیگه ساپورت می کنن یا نه اما فکر کنم داخل SQLServer هم باشه. حداقل خروجی از نوع JSON رو دیدم توش)
    آخرین ویرایش به وسیله pswin.pooya : جمعه 20 آذر 1394 در 19:07 عصر

بحث جالبی هست، آن طوری که من برداشت کردم اضافه کردن این فیلدهای پویا از سمت برنامه صورت می گیره، در نتیجه ربطی به پایگاه داده نداره؟!! و یا اینکه اول زمینه این کار را در سمت بانک اطلاعاتی فراهم می کنیم؟ و بعد در سمت برنامه این قابلیت را به کاربر می دهیم.
    اولاً نوع داده این فیلدها چی هست و اینکه این قابلیت در چه ورژنی از SQL پوشش داده شده؟

آموزش خوشنویسی
    آموزش ماساژ
    آموزش عكاسي
    پرورش مرغ
    آموزش مكانيك خودرو
    آخرین ویرایش به وسیله avina7707 : پنج شنبه 05 اسفند 1395 در 09:04 صبح

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید