نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: درخواست یه الگوریتم از نوع ژنتیکی! که با زیر مجموعه های یک مجموعه سر و کار داره.

درخواست یه الگوریتم از نوع ژنتیکی! که با زیر مجموعه های یک مجموعه سر و کار داره.

سلام

من یه کد باید بزنم که توی اون باید یه مجموعه از اعداد و یک عدد بگیریم و با استفاده از الگوریتم ژنتیک زیر مجموعه ای از اون پیدا کنیم که مجموع اعضای اون برابر با عدد داده شده باشه.
    من صورت کلی سوال رو آپ کردم 3 - 4 بار از روش خوندم ولی نمیتونم بفهمم الگوریتمش چی میشه . آخه متنش خیلی سنگینه و ناقصه .

انشالله اینجا یکی پیدا شه که ژنتیک رو بلد باشه.

من فقط یه خورده توضیح میخوام که بدونم چطور باید الگوریتم رو پیاده کنم.
    یجوری توضیح بدید که منکه هیچی از الگوریتم ژنتیک نمیدونم بفهمم.

ممنون

نقل قول: درخواست یه الگوریتم از نوع ژنتیکی! که با زیر مجموعه های یک مجموعه سر و کار داره.

عکسها رو یادم رفته بود:

کاربر دائمی آواتار BOB
    محل زندگی
    http://www.mshams.ir

نقل قول: درخواست یه الگوریتم از نوع ژنتیکی! که با زیر مجموعه های یک مجموعه سر و کار داره.

سلام

سوال مورد نظر شما به عبارتی همان مسئله کوله پشتی Knapsack است.
    الگوریتم ژنتیک هم تنها کاری که برای شما انجام میدهد این است که تعدادی از حالات جستجوی کورکورانه را حذف کرده و در زمان کوتاه تری زیر مجموعه اعداد را پیدا میکند.
    روند کار به این صورت است که حالات مختلف (تصادفی) از اعداد به عنوان یک زیر مجموعه انتخاب شده و مجموع آنها حساب میشود. هر چه مجموع به عدد مربوطه نزدیکتر باشد، امتیاز آن زیر مجموعه در ژنتیک بیشتر میشود. در نهایت پس از crossover ها Mutation های متعدد، زیر پاسخ پیدا میشود.

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •