نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: مشکل در نمایش متن فارسی

مشکل در نمایش متن فارسی

سلام
    من یک برنامه رو تحت ویندوز با تنظیمات فارسی در بخش regional and language option نوشتم ولی حالا که او رو تو یک ویندوز با تنظیمات انگلیسی اجرا می کنم متون فارسی برنامه بهم می ریزه ( در این ویندوز جدید کاربر اجازه تغییر در ساختار زبان ویندوز رو نداره).
    آیا شما راه حلی برای این مشکل به نظرتان می رسه؟
    در ضمن در صورت تغییر در تنظیمات زبان ویندوز برنامه های امورکاری کاربر که قبلا نوشته شده از کار می افتند به قول معروف این دو تا برنامه باهم تداخل دارن.

کاربر دائمی آواتار kitcat_m18
    محل زندگی
    اداره - پشت میز کامپیوتر

نقل قول: مشکل در نمایش متن فارسی

متاسفانه يکي از مشکلات ويژوال بيسک 6 پشتيباني نکردن از مبحث يونيکد هست، اگه شما برنامه اي رو با VB6 نوشتين و به زبان فارسي بود، حتما بايد در سيستم هايي هم که مي خواهيد برنامه بر روي آنها اجرا شوند در قسمت مربوطه که خودتان فرموديد زبان فارسي رو انتخاب کنيد در حقيقت اين قسمت پوششي هست بر ضعف هاي موجود که به واسطه تغيير ويندوز 98 به XP ايجاد شده است.

موفق باشي

متشکر از توجه شما.
    آیا کامپونتی نیست که بشه با اضافه کردن به برنامه نوشته ها رو با توجه به کدپیج سیستم کانورت کنه ؟ یا میشه فانکشنی نوشت که کاراکترها رو تبدیل کنه؟
    من جدول کدهای cp1256 رو دارم ولی نمی دونم چطوری ازش استفاده کنم.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Windows-1256

محل زندگی
    اداره - پشت میز کامپیوتر

متوجه منظور شما نمي شم بيشتر توضيح بدين.

منم ی همچین مشکلی دارم. البته من سی شارپ کار میکنم اما خوب این مشکل ربطی به زبان برنامه نویسی نداره انگار. منم وقتی برنامم رو روی کامپیوتری که زبان فارسی براش نصب نشده باشه , اجرا میکنم. فونتهام برعکس میشن. باید ی کدی , چیزی باشه که خودش تنظیمات فارسی رو انجام بده و زبان فارسی رو نصب کنه
    البته من ی فایل راهنما واسه کاربر ساختم اما اگر بنده خدا سی دی ویندوز نداشته باشه لنگ میمونه دیگه

محل زندگی
    اداره - پشت میز کامپیوتر

براي #C تا اونجايي که من اطلاع دارم نبايد مشکل فوق وجود داشته باشه چون از يونيکد کاملا پشتيباني مي کنه.
    اگه اشتباه نکنم در حقيقت مشکل شما نصب نبودن فونت ها و کيبورد فارسي بر روي ويندوز شخص هست.
    (من چون با سي شارپ کار نکردم نمي تونم نظر قاطع بدم)
    موفق باشيد.

بله مشکلم همینی هست که گفتید. یعنی نصب نبودن کیبورد و زبان فارسی در ویندوز کاربر.
    من خیلی دارم میگردم که بشه بدون نیاز به سی دی ویندوز عملیات نصب زبان فارسی رو در ویندوز انجام داد اما هنوز به نتیجه ای نرسیدم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •