نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: مشکل در اتصال به سرور

مشکل در اتصال به سرور

با سلام یه مشکلی داشتم من sql server2008رو تو seven نصب کردم ولی اولین بار که وارد نرم افزار شدم مشکلی نداشت ولی دفعه دوم این خطا رو میده لطفا کمکم کنید من تازه با sql می خوام کار کنم وچیزی نمی دونم
    TITLE: Connect to Server
    ------------------------------
    Cannot connect to NT AUTHORITY.
    ADDITIONAL INFORMATION:
    A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53)
    For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdN...3&LinkId=20476
    BUTTONS:
    OK
    درضمن موقع نصب من default instanceرا انتخاب کردم user وpassتعیین نکردم محض رضای خدا یکی کمک کنه

ممنون

نقل قول: مشکل در اتصال به سرور

سلام.
    شما وقتی با استفاده از Management Studio میخواهید وصل بشید گزینه Windows Authentication رو انتخاب میکنید یا SQL Authentication "؟

سلام با Windows Authentication وارد میشم با SQL Authentication
    login وpass میخواد ولی من نمی دونم چی باید بدم البته یه حدسی هم میزنم که مشکل از نام سرور هست که نام pcکامپیوترم هست و نمیدونم آیا همین باید بمونه یا موقع نصب یه default instanceتعریف کردم اون باید باشه الان نام سرور باید چی باشه ؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    ببخشید من الان با SQL Authentication هم وارد شدم وبهش sa و پسورد دادم و دوباره مبگه که سرور پیدا نشد
    آخرین ویرایش به وسیله sara90 : دوشنبه 09 آبان 1390 در 09:56 صبح

شما وقتی با Default Instance نصب کردید در نام سرور میتونید اسم کامپیوتر یا . بذارید.
    برای SQL Authentication نام کاربر رو sa بذارید و ببینید بدون رمز وارد میشه یا خیر. اگر رمز خواست باید ببینید هنگام نصب چه رمزی براش قرار دادید.
    اگر نمیدونید میتونید با Windows Authentication وارد بشید و رمز sa رو عوض کنید.

سلام آقای صادقیان من هرچی که فرمودین اجرا کردم ولی نشد نکنه درست نصب نشده خواهش میکنم کمکم کنید .

شما Sql server configuration tools رو اجرا کنید و در قسمت Services ببینید جلوی MSSQLServer چی نوشته؟

با سلام
    توی Sql server configuration tools ]چهارتا گزینه بیشتر نیست
    Reporting Services Configuration Manager
    SQL Server Configuration Manager
    SQL Server Error and Usage Reporting
    SQL Server Installation Center
    واصلا گزینه ای به نام service وجود نداره !!!!

با عرض سلام
    آقای صادقیان از راهنمایی هاتون ممنونم ومن تو تاپیک ها اکثرشون رو گشتم وخیلی ها این مشکل براشون پیش اومده بود ووقتی سوال پرسیده بودن دیگه آخرش معلوم نبود که بالاخره به جواب رسیدن یا نه من این تاپیک رو زدم تا بگم مشکلم حل شد و نام server roباید نام pcوmssqlserver میزدم در این صورت کانکت می شود مثلا اگه نام pc
    sara-PC\sara(sara)MSSQL SERVERمیشه امیدوارم دوستانی که مشکل منو داشتم این تاپیک رو ببینن ودیگه سردرگم نشن ممنون

کاربر دائمی آواتار ali reza mansoori 2
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

دوستان من هم همین مشکل رو دارم ولی نتونستم حلش کنم اگر ممکنه به منم کمک کنید
    وقتی میخوام کانکت بشم اخطار زیر رو میده(دومین عکس)

نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان مشاهده تاپیک
    شما Sql server configuration tools رو اجرا کنید و در قسمت Services ببینید جلوی MSSQLServer چی نوشته؟
    فکر کنم منظورتون این پنجره باشه(اولین عکس)
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

باسلام و عرض خسته نباشید
    من در ویندوزم SQL Server2000 داشتم و با وجود این نسخه SQL Server2008 رو هم نصب کردم
    البته نصبش با هزار بدبختی بود از دانلود و نصب SP1 برای VS2008 و network freamwork3,5 تا ...
    خلاصه نصب شد
    ولی هنگام ورود به محیط Studio Manager با ارور زیر روبرو میشم:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server.
    The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is
    configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)(Microsoft SQL Server,Error :2)
    هنگام صب اسم Instance رو گذاشتم :MSSQLSERVER2008
    نام سرور رو هم دادم server1/MSSQLSERVER2008
    هنگام رورود هم گزینه Windows Authentication رو انتخاب میکنم ولی باز هم نشد
    با sa و بدون پسورد هم تست کردم ولی باز هم نشد.
    ممنون میشم کمکم کنید
    یاعلی

نقل قول نوشته شده توسط ali reza mansoori 2 مشاهده تاپیک
    دوستان من هم همین مشکل رو دارم ولی نتونستم حلش کنم اگر ممکنه به منم کمک کنید
    وقتی میخوام کانکت بشم اخطار زیر رو میده(دومین عکس)

شما در Servername به جای Server یا نام کامپیوتر خودتون رو وارد کنید یا . بذارید یا (local) بذارید بعد ببینید میتونید وصل بشید یا خیر.

نقل قول نوشته شده توسط ali190 مشاهده تاپیک
    باسلام و عرض خسته نباشید
    من در ویندوزم SQL Server2000 داشتم و با وجود این نسخه SQL Server2008 رو هم نصب کردم
    البته نصبش با هزار بدبختی بود از دانلود و نصب SP1 برای VS2008 و network freamwork3,5 تا ...
    خلاصه نصب شد
    ولی هنگام ورود به محیط Studio Manager با ارور زیر روبرو میشم:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server.
    The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is
    configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)(Microsoft SQL Server,Error :2)
    هنگام صب اسم Instance رو گذاشتم :MSSQLSERVER2008
    نام سرور رو هم دادم server1/MSSQLSERVER2008
    هنگام رورود هم گزینه Windows Authentication رو انتخاب میکنم ولی باز هم نشد
    با sa و بدون پسورد هم تست کردم ولی باز هم نشد.
    ممنون میشم کمکم کنید
    یاعلی
    شما وقتی نام Instance رو گذاشتید MSSQLSERVER2008 باید وقتی میخواهید وصل بشید در نام Server بنویسید MSSQLSERVER2008\.
    به این شکل ببینید میتونید به سیستم وصل بشید یانه.

سلام
    جناب صادقیان عزیز
    من به جای MSSQLSERVER2008\. از server1\MSSQLSERVER2008 استفاده رکدم ، ولی باز هم نشد
    SQL2008 نصبش خیلی بدقلق هست
    حالا هم که نصب شده به سرور کانکت نمیشه

مشکل بدقلقی نیست.
    عرض کردم در Configuration Tools ببینید لیست سرویس های SQL Server چیست؟
    و آیا سرویس اون درست نصب شده یاخیر.

در Configuration Tools ببینید سرویس SQL Server در قسمت state چی نوشته - اگه stop بود دوبار روش کلیک کنید یه پنجره باز میشه که چندتا به اصطلاح تب داره - برید توی تب log on و بروی دکمه ی start کلیک کنید تا این سرویس فعال بشه - بعد از اینکار وقتی روی sql کلیک کنید دیگه مشکلتون حل میشه - من با این روش جواب گرفتم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •