نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: روش های آدرس دهی

کاربر دائمی آواتار jeson_park
    محل زندگی
    گچساران

روش های آدرس دهی

سلام
    ممنون می شم اگه به طور ساده 4 روش آدرس دهی رو توضیح بدین

نقل قول: روش های آدرس دهی

گفته بودی کتاب سید رضی میخونی کتاب داریوش نیکمهر هم دانلود کن فصل مربوطه رو بخون چون با دیاگرام هست بهتر متوجه میشی ، بعد اگر متوجه نشدی یا مشکلی بود بگو انشالله حالشو داشتم میگم، شایدم دوستای دیگه بیان کامل بگن چه بهتر
    سلام، دوستان من خیلی وقت است در سایت برنامه نویس فعالیت ندارم پس لطف کنید پیام خصوصی ندین، در صورتی که با اینجانب کاری داشتین از طریق ایمیل xman_1365_x@yahoo.com می تونید با من مکاتبه کنید. موفق باشید.

آقای من کتاب سید رضی را خواندم نفهمیدم میشه شما با مثال توضیح بدید؟

محل زندگی
    گچساران

نقل قول نوشته شده توسط xman_1365_x مشاهده تاپیک
    گفته بودی کتاب سید رضی میخونی کتاب داریوش نیکمهر هم دانلود کن فصل مربوطه رو بخون چون با دیاگرام هست بهتر متوجه میشی ، بعد اگر متوجه نشدی یا مشکلی بود بگو انشالله حالشو داشتم میگم، شایدم دوستای دیگه بیان کامل بگن چه بهتر
    اینی که شما میگی بین صفحات 43-46 کتاب آقای نیک مهر هست
    این توضیحاتش 1-2 خط بیشتر نیست همون سید رضی بهتر توضیح داده
    از اون دیاگرام هاش هم هیچی نفهمیدم
    کلا منظور از آدرس دهی چیه ؟؟؟
    توی ویکیپدیا نوشته "برای این به کار میره که زبان ماشین عملوند های هر دستور رو تشخیص بده"
    The various addressing modes that are defined in a given instruction set architecture define how machine language instructions in that architecture identify the operand (or operands) of each instruction

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک
    آقای من کتاب سید رضی را خواندم نفهمیدم میشه شما با مثال توضیح بدید؟
    شما هم نمودار نیکمهر رو دیدین؟

نقل قول نوشته شده توسط jeson_park مشاهده تاپیک
    اینی که شما میگی بین صفحات 43-46 کتاب آقای نیک مهر هست
    این توضیحاتش 1-2 خط بیشتر نیست همون سید رضی بهتر توضیح داده
    از اون دیاگرام هاش هم هیچی نفهمیدم
    کلا منظور از آدرس دهی چیه ؟؟؟
    توی ویکیپدیا نوشته "برای این به کار میره که زبان ماشین عملوند های هر دستور رو تشخیص بده"
    دوست گرامی من همه این کتابهارو دارم و خوندم و میدونم دارم بهتون چی میگم!!!
    کمیت مهم نیست کیفیتش مهمه، دیدم توی درکش مشکل داری،سید رضی توضیح داده متوجه نشدی با نمودار نیکمهرم که گفتم متوجه نشدی کتاب دیگه مثلا سپید نام ،aoa یا ... هم میگفتم شبیه به همون سید رضی بودن، مشخصه تمرینم که نمیکنی چون با تمرین به مرور میفهمید یادمون باشه دانشجو هستیم نه دانش آموز ، توی شبگردم که هرچی گفتم با امولاتور 8086 هم کار کن گوش ندادین حالا میشه همین دیگه زبون درازیشو به من میکنی،اول خواستم دیگه پاسخ ندم اما : دنیا چو هست برگذر، این نیز بگذرد...

یک قسمت یعنی آدرس دهی بلافاصله رو توضیح دادم و ضمیمه کردم،اگر بازم مشکلی هست بفرمایید سعی میکنم توضیح بدم،راستش خواستم در ارتباط با حافظه بیشتر بنویسم چون مشکل از اونجا آب میخوره اما ...
    در آخر امیدوارم وقتی که گذاشتم قابل استفاده برای دوستان باشه و بتونه در تفهیم این موضوع کمک کنه در صورتی که با این روش یاد میگیرین بفرمایید تا ادامه بدم اگر نه مشکلتون را کاملتر شرح بدین سعی میکنم در حد دانش و توانم کمک کنم
    ضمیمه آدرس دهی بلافاصله:addressModeX86-1.rar
    موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله xman_1365_x : شنبه 14 آبان 1390 در 08:32 صبح
    سلام، دوستان من خیلی وقت است در سایت برنامه نویس فعالیت ندارم پس لطف کنید پیام خصوصی ندین، در صورتی که با اینجانب کاری داشتین از طریق ایمیل xman_1365_x@yahoo.com می تونید با من مکاتبه کنید. موفق باشید.

محل زندگی
    گچساران

حالا چرا جوش میاری؟؟
    همون اول این پی دی اف رو به رشته تحریر در می اوردی که اینجوری نشه
    همون 4 خط اول پی دی اف رو اینجا می نوشتی همه چیز تموم می شد
    به هر حال ممنون

نقل قول نوشته شده توسط jeson_park مشاهده تاپیک
    حالا چرا جوش میاری؟؟
    همون اول این پی دی اف رو به رشته تحریر در می اوردی که اینجوری نشه
    همون 4 خط اول پی دی اف رو اینجا می نوشتی همه چیز تموم می شد
    به هر حال ممنون
    دوست عزیز فقط طوری حرف میزنید که ... حتی همین آخرین پست که انگار وظیفمه بیام کاری کنم که شما میگی، من طوری که شما خواستی عمل نکردم بدلیل مشکلاتم و اینکه شما خودت بری دنبالش !!! stay hungry stay foolish

مهمتر از همه چی در مورد مقاله نظری ندادی نفهمیدم مشکلتون حل شد حالا یا نه؟ و اینکه میگین 4 خط اول رو میگفتم،از دید من کافی نبوده و مهم اینه اسمبلر چی کار میکنه و بعد که لودر بار مبکنه روی رم بعد باز چه اتفاقاتی میوفته تا دستورات اجرا بشن در کل هدف آدرس دهی همین رم و کار کردن باهاش هست،منم کمی اشاره کردم و دوست دیگه گفتن مثال بزنم مثالم زدم ، این جور که استقبال شده نیازی به ادامه نداره
    موفق باشی عزیز

محل زندگی
    گچساران

از پاسختون ممنون
    کسی شما رو مجبور نکرده که حتما جواب منو بدید
    ولی باز هم بابت راهنمایی ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید