نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: پیاده سازی با OPNET

Smile پیاده سازی با OPNET

سلام دوستان
    کسی میدونه اگه تو پیاده سازی شبکه یه بسته از چند تا مسیر برای رسیدن به مقصد عبور کنه RTT کل رو چطور بدست میاریم؟ منظورم اینه که زمان رفت و برگشت کدوم مسیر RTT میشه؟

کاربر جدید آواتار behzadnazifi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: پیاده سازی با OPNET

ما یک مفهومی داریم توی شبکه به اسم best patchs یا همون فارسی خودمون بهترین مسیر. این مسیر به عوامل زیادی بستگی داره تا انتخاب بشه و اونم به روتینگ های شبکه بستگی داره مثلا اگه روتینگ شما توی شبکه eigrp باشه بهترین مسیر بر اساس چندی عامل که مهمتریناش پهنا باند و delay هست انتخاب میشه. البته یک مسیر مثل مسیر در اینترنت که از پروتکل های ibgp و ebgp استتفاده میکنند به این راحتی حساب نمیشه ولی فکر کنم مفهموم بهترین مسیر رو فهمیدی و جوابت رو گرفتی. امشب خدایی خستم وگرنه تا صبح توضیح میدادم واست. ببخشید دیگه. نفهمیدی بگو بازم بگم

نقل قول: پیاده سازی با OPNET

خیلی ممنون از جوابتون، ولی خوب هدف منم پیدا کردن بهترین مسیره یعنی یه بسته از چند مسیر مختلف میرسه به مقصد بعد براساس reply هایی که از مسیرهای مختلف دریافت میکنه بهترین مسیر انتخاب میشه ( که اینجا معیار انتخاب من تعداد پرش تا مقصده ). حالا مشکلم اینه که چقدر باید منتظر reply ها بمونم شاید یکیش تو راه گم شه و اصلا نرسه به مقصد؟ اصولا تو این مواقع به اندازه دو برابر RTT صبر میکنن اگه reply ای تو این زمان نیاد یعنی گم شده دوباره request میفرستن. سوال من اینه که RTT برابر زمان رفت و برگشت کدوم مسیره( با توجه به اینکه من اطلاعی در مورد مسیرهام ندارم)؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •