نمایش نتایج 1 تا 28 از 28

نام تاپیک: انتشار پروتکتور ایرانی سپنتا

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

انتشار پروتکتور ایرانی سپنتا

با سلام خدمت دوستان,اساتید,کاربران عزیز

و ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم

خدا را سپاس بر من منت نهاد تا بعد از تلاش و مطالعه فراوان در عرصه مهندسی معکوس , پروتکتور سپنتا را برای ورود به بازار آماده کنم

سپنتا اولین پروتکتور ایرانی است که در این حد کار شده و خواهد توانست جایگزین مناسبی برای پروتکتور های خارجی در بازار ایران باشد.

مرور مختصر بر امکانات پروتکتور سپنتا:

محافظت از Import ها:
    شما هر برنامه ای با هر زبانی بنویسید برای انجام برخی کار ها نیاز به استفاده از API هستید. حتی اگر از انها استفاده نکنید با توجه به نوع Compiler مورد استفاده به طور پیشفرض در فایل نهایی شما حدود 40 یا حتی در بعضی از Compiler ها چهارصد API استفاده شده که برای اجرای برنامه شما ضروری است.

سامانه محافظت از ریسورس ها یا (Stolen Resource Or Resource Virtualization):
    سپنتا از جمله محدود پروتکتور های است که قابلیت شبیه سازی ریسورس ها را دارا می باشد. در این صورت بعد از اجرای برنامه و عملیات Dump بخش مهمی از فایل شما در فایل Dump شده موجود نخواهد بود.
    به این صورت جلوی Decompile شدن برنامه Delphi شما نیز گرفته میشود.

فناوری پیشرفته نانومیتس:
    ین تکنیک فوق العاده قدرتمند نرم افزار شما را در مقابل شکسته شدن بیمه خواهد کرد.
    در پروتکتور ها کد های شما رمزندگاری شده و در زمان مناسب رمزگشایی خواهند شد اما در این لایه محافظتی کد های محافظت شده هیچ گاه رمزگشایی نخواهند شد و موتور سپنتا کد های شما را بجای CPU اجرا خواهد کرد.
    یعنی بر خلاف فایل های عادی CPU بصورت مستقیم برای اجرای کد های مذکور درگیر نخواهد شد و پردازش های لازم در Process دوم در موتور خود سپنتا انجام داده خواهد شد و نتایج مورد نیاز برای برنامه شما ارسال میگردد.
    توجه داشته باشید برای استفاده از این تکنیک کوچکترین کد نویسی نیاز نخواهد بود

تکنیک های حفاظت از OEP:
    در هر فایل اجرایی قطعه کدی موسوم به Entry Point وجود دارد که وظیفه تامین بستری مناسب برای اجرای درست نرم افزار شما را به دوش میکشد. در صورت نبودن این مجموعه کد برنامه شما نیز اجرا نخواهد شد.
    یکی از مراحل شکستن قفل(UnPack) پیدا کردن و ترمیم این قطعه کد است.
    در سپنتا 2 تکنیک حفاظتی وجود دارد که:
    1.این قطعه کد را با Code Obfuscation Engine پیچیده می کند تا امکان پیدا کردن با ابزار های Generic را تا حد قابل توجهی کاهش دهد
    2. با تکنیک Clear OEP که بعد از اجرای برنامه این قطعه کد به کلی از برنامه شما حذف خواهد شد. در این صورت اگر برنامه شما از موتور سپنتا جدا شود یا به عبارتی UnPack شود امکان اجرای نرم افزار به علت عدم وجود این قطعه کد نخواهد بود

جلوگیری از تغییر کد های برنامه در حافظه:
    کی از روش های شکستن قفل در کرکینگ استفاده از Loader است.
    در صورتی که در نقاط حساس برنامه شما تکنیک های محافظتی مانند Nanomites اعمال نشده باشد. مهاجم می تواند بدون جدا کردن موتور پروتکتور (UnPack) می تواند برنامه را در Ram دستکاری کند.
    برای جلوگیری از این روش سپنتا کد های شما را زیر نظر خواهد گرفت و با یافتن کوچکترین تغییر در Memory نرم افزار شما برنامه را خواهد بست.

لایه محافظتی Metamorphic Stub
    در هر زمان که شما فایلی را محافظت می کنید سپنتا کد های خود را بصورت منحصر بفردی محافظت می کند.
    به این صورت امکان آنالیز سپنتا را سخت تر خواهد کرد.

سامانه پیچیده سازی کد:
    سپنتا با ارائه این تکنیک این قابلیت را به شما می دهد که محدوده ای از کد ها را تعیین کنید و این سیستم کد های شما را تغییر خواهد داد بدون اینکه عملکرد برنامه شما تغییر کنید. این لایه محافظتی دارای قابلیتی است که هربار فایل شما ره به گونه ای متفاوت محافظت کند.

سامانه محافظتی Virtual Machine:
    سپنتا با ارائه سیستم ماشین مجازی خود راهکاری قابل اطمینان را به تولید کنندگان نرم افزار های داخلی عرضه می کند.
    در این تکنیک کد های حساس شما به کد های سطح میانه (PCODE) تبدیل خواهد شد. در این صورت کد ها قابل فهم برای CPU همچنین Disassembler ها و کرکر ها نخواهد بود و اجرای کد های شما به جای CPU بر عهده مفسر سپنتا خواهد بود. این تکنیک فوق العاده قدرتمند خیال شما را از طیف وسیعی از کرکر ها (از نظر مهارت) راحت خواهد کرد.

سایت سپنتا راه اندازی شده که می توانید از اخبار و آخرین نسخه و تغییرات پروتکتور آگاه شوید.
    همچنین گفتنی است نسخه نمایشی پروتکتور سپنتا نسخه Basic بزودی در سایت قرار خواهد گرفت تا امکان بررسی از نظر سازگاری و سرعت به کاربران داده شود.
    همچنین هم اکنون فیلم هایی از محیط پروتکتور و توضیحات کار کردن با هر لایه امنیتی در سایت موجود است.(بخش راهنمایی)

نکته دیگری که قابل ذکر است: پروتکتور سپنتا در مراحل آخر حالت آزمایشی قرار دارد (BETA) در صورت اجرا نشدن خود پروتکتور یا فایل محافظت شده مراتب را با ما در میان بگذارید. حتما پیگری و به مدد خداوند رفع خواهد شد.

با آرزوی سربلندی برای همه
    یا حق

آخرین ویرایش به وسیله Raham : یک شنبه 06 آذر 1390 در 00:23 صبح

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: انتشار پروتکتور ایرانی سپنتا

مبارک باشه :)
    شیرینی چی میدی ؟
    سازگاریش با آنتی ویروسها چطوره ؟
    یک فایل معمولی را باهاش پروتکت کن ؛ با ماکزیمم درجه حفاظت ، توی سایت http://www.virustotal.com آپلود کن ببین در چه وضعیتیه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

انتشار پروتکتورتون رو تبریک میگم رهام جان و امیدوارم شاهد پیشرفت هر چه بیشتر این محصولات و سایر محصولات ایرانی باشیم.
    امیدوارم موفق و موید باشید.

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام دوستان عزیز

جوکر جان این فایل شما که می خواستی:
    VirusTotal Analyse Result

و از شما هم ممنونم نیما جان

انشالله به زودی نسخه نمایشی سپنتا رو برای دانلود عمومی قرار میدم

یا علی

رهام جان مبارکه . امیدوارم همیشه شاهد پیشرفت نرم افزارهای ایرانی باشیم . با توجه به اینکه در جریان تولید این پروتکتور بودم میدونم که بزودی به یکی از بهترین ها تبدیل میشه .

من هم به نوبه خودم این دستاورد رو به شما تبریک میگم

میتونید یه مقایسه ی اجمالی بین پروتکتور خودتون و حفاظ ارائه بدید؟

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت دوستان عزيز
    @hepL3r
    ممنونم عزيز
    اميدوارم همه موفق باشيم

@alamate_soal
    دوست عزيز اين كار درست نيستش. اينطوري تابيك مستقيما حالت تبليغاتي بيدا مي كنه. و حركت خوبي نيست
    مخصوصا اين كه طرف دوم يه محصول ايراني هستش.

موفق باشيم

يا علي

پینوشت: لینک های Nanomites & Resource Virtualization اصلاح شد
    آخرین ویرایش به وسیله Raham : سه شنبه 08 آذر 1390 در 18:36 عصر

دوست عزيز اين كار درست نيستش. اينطوري تابيك مستقيما حالت تبليغاتي بيدا مي كنه. و حركت خوبي نيست
    سلام
    شما تو پست اولتون نوشتید: "سپنتا اولین پروتکتور ایرانی است که در این حد کار شده..." و این حرفتون این شائبه رو در ذهن من ایجاد کرد که حتم یقین سپنتا دارای محاسنی نسبت به حفاظ هست و از طرفی در سایت رسمی حفاظ عنوان شده که محصولشون مجهز به "پیشرفته ترین سیستم ضد دیباگ در دنیا" هست , ایضا" :
    "گروه امنیت نرم افزاری حفاظ با مطالعه دقیق تمامی این پروتکتورها و شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها اقدام به تولید مجموعه ای کرده است که تمامی نقاط قوت پروتکتور ها را شامل شده و نقاط ضعف آنها را پوشش میدهد علاوه شامل امکاناتی کاملا" جدید وبومی نیز میباشد که در نوع خود بی همتا هستند"

قصد و نیّت بنده از مطرح کردن مقایسه این بود که شما هر دو عزیز درباره محصولتون اینجا بحث سازنده کنید تا بنده حقیر یا سایرین به دور از آماج تبلیغات بتونیم با دید بهتری دست به انتخاب پروتکتور مناسب بزنیم نه اینکه شما حفاظ رو تخریب کنید !

موفق باشید

يا علي

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت به همه دوستان

قابل توجه عزیزانی که تمایل تست پروتکتور رو دارند: نسخه نمایشی سپنتا برای دانلود همگان قرار گرفت
    می توانید با مراجعه به سایت سپنتا آخرین نسخه رو دانلود کنید

Download Sepanta Protection

دوستان عزیزی که در نصب , اجرای پروتکتور به مشکلی برخورد کردند ذکر کنند تا انشالله حل شود.

سعی شده بهترین سازگاری ارائه شود اما در صورت دیدن هرگونه ناسازگاری احتمالی مارا در جریان بگذارید تا در اسرع وقت اقدام به رفع مشکل شود

همچنین آخرین نسخه از سپنتا در همان صفحه قرار خواهد گرفت و در صورت اعمال تغییرات در سایت اعلام خواهد شد

پینوشت: پیشنهاد میشه قبل از استفاده از پروتکتور یکی از فیلم های نحوه استفاده از پروتکتور (ترجیها Import Protection) رو از بخش راهنمای سایت دریافت کنید

موفق باشیم
    یا حق

سلام
    Name:  1.png
Views: 257
Size:  40.4 کیلوبایت

Name:  2.jpg
Views: 259
Size:  34.3 کیلوبایت

Name:  3.jpg
Views: 257
Size:  30.5 کیلوبایت

Name:  4.png
Views: 256
Size:  51.7 کیلوبایت

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام دوست عزیز
    پیام اول: نیاز برنامه به Visual C++‎2010 Runtime رو یادآوری می کنه

در رابطه با تشخیص ضد ویروس باید عرض کنم اکثر ضد پروتکتور ها با ضد ویروس ها مشکل دارن.
    اگه درست یادم باشه ضد ویروس شید از Engine های Avira & Nod32 استفاده میکرد
    اگه این پیام رو در کنار لینک آنالیز سایت VirusTotal قرار بدیم میبینیم که دقیقا Avira Engine اون رو تشخیص داده.
    اگر پروتکتور اجرا بشه مشکلی وجود نخواهد داشت (چک کنید فایل SPMacro.dll در روت درایو C وجود داشته باشه و هچنین VC++‎2010 Runtime نصب باشه)

موفق باشیم
    یا علی

سلام
    بعد از نصب Microsoft Visual C++‎ 2010 Redistributable Package مشکل بر طرف شد

موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با عرض تبریک مجدد خدمت دوست عزیزم رهام جان ، فقط چند نکته در رابطه با پروتکتور بود که گفتم شاید اگر اصلاح بشه خیلی بهتر باشه و اون مساله Error Handling اون هست برنامه در مواقعی که مقادیر صحیحی به اون داده نمیشه با اعلان خطای Runtime کرش میکنه بهتر هست اینها مدیریت بشه تا مشتری کمتر با همچین حالاتی مواجه بشه چون بر اساس تجربه قبلی که داشتم هر قدر اینگونه خطا ها برای مشتری پیش بیاد اعتماد مشتری به برنامه کمتر میشه.

و البته مشکلی که بنده با سپنتا داشتم به شرح عکس های ضمیمه بود که دقیقا" علتش رو نمیدونم و نفهمیدم چرا برنامه من رو محافظت نمیکرد.

با آرزوی موفقیت برای پروتکتور سپنتا.

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام نیما جان

مطمئنا این خطایی که دیدین واسه خیلی از دوستان پیش اومده, من یادم رفت یاد آوری کنم
    در بعضی از EXE خصوصا فایل های دلفی به علتی که در پایین توضیح میدم فایل EXE ابتدا باید Realign بشه.
    برای اینکار نرم افزار CFF Explorer پیشنهاد میشه. فایل رو باهاش باز کنید برین به بخش Rebuilder و فقط و فقط گزینه Realign PE رو تیک بزنید و از لیست افتادنی جلوش 2048 یا 4096 رو تیک بزنید روی دکمه Rebuild کلید کنید و فایل رو ذخیره کنید.
    اول فایل جدید رو تست کنید اگر اجرا شد حالا می تونید با خیال راحت پروتکت کنید

حالا واقعا چرا اینطوریه؟!
    در فایل های PE بخش از اون به عنوان Header هست که Section Table هم جزئی از اون هستش. به نظر شما چندتا Section یه فایل می تونه داشته باشه؟ بستگی به SizeOfHeader داره.
    Realign میاد SizeOfHeader رو زیاد میکنه که Header جای خالی واسه افزودن سکشن داشته باشه. نکته ای که داره اینجاس که در هنگام زیاد کردن SizeOfHeader باید به PointerToRawData های سکشن ها توجه کرد تا با هدر تداخل نداشته باشند

موفق باشیم
    یا علی
    آخرین ویرایش به وسیله Raham : دوشنبه 14 آذر 1390 در 10:22 صبح

سلام

من این مراحل رو روی یک برنامه نوشته شده با Qt و کامپایلر msvc2008 انجام دادم :
    فایل اجرایی برنامه نوشته شده (Qt_Sepanta.exe) رو با کلیک بر روی دکمه select پروتکتور سپنتا انتخاب کردم
    در قسمت Compiler چیزی نمایش داده نشد
    بر روی گزینه ی Import Protection کلیک کردم
    در پنجره Import protection گزینه Advanced Import Redirection را انتخاب کردم
    بر روی دکمه Check All و سپس Save کلیک کردم
    پنجره Import Protection را بستم
    در قسمت Protect Now گزینه Complete Protection را انتخاب و سپس بر روی !Protect Now کلیک کردم
    موقع اجرا فایل پروتکت شده یا این مشکل مواجه شدم:
    Name:  Err.jpg
Views: 200
Size:  42.6 کیلوبایت

با VC++‎6 هم مراحل بالا رو طی کردم و دقیقا به همون مشکل بر خوردم(منهای تشخیص کامپایلر)
    در VB6 برنامه پروتکت شده اجرا میشد ولی موقع خروج از برنامه پیغامی مشابه تصویر فوق ظاهر میشد

کجای کار من ایراد داره , باید کار خاصی قبل از کلیک کردن روی دکمه !Protect Now انجام بدم ؟

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام دوست عزیز
    اول از وقتی که صرف کردید واقعا ممنونم.

باید عرض کنم بعضی از API ها پروتکت بشن به مشکل بر می خورن....همیشه سعی کنید با هر پروتکتوری کار می کنید فقط ماژول های سیستمی رو پروتکت کنید
    الان واسه سپنتا Check All رو نزنید... از لیستی که داره ماژول Kernel32 رو انتخاب کنید تا تمام Function های مورد استفاده Kernel32 باز بشه حالا Check ALL رو بزنید. ایشالا حل میشه.

در مورد VB6 در رویداد Form_Unload فرم اصلی از API ExitProcess استفاده کنید مشکل حل میشه

اگر دو نکته بالا رو انجام دادین بازم به مشکل بر خوردین فایل رو واسم بفرستین نگاه کنم.

اگر دوستان خواستن بصورت عملی (با فیلم) توضیح میدم چرا بعضی از Import هارو نمیشه Protect کرد.

موفق باشیم

یا علی
    آخرین ویرایش به وسیله Raham : دوشنبه 14 آذر 1390 در 21:13 عصر

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

سلام دوستان .

در مورد VB6 در رویداد Form_Unload فرم اصلی از API ExitProcess استفاده کنید مشکل حل میشه
    خارج نمودن برنامه از حافظه به صورت كامل...

موفق باشید .

سلام

با لحاظ کردن دو نکته ای که فرمودید مشکل مرتفع شد .

اگر دوستان خواستن بصورت عملی (با فیلم) توضیح میدم چرا بعضی از Import هارو نمیشه Protect کرد.
    نیکی و پرسش

و چند پیشنهاد و انتقاد :
    1- این قابلیت رو در برنامه تون بگنجونید که کاربر بعد از انجام عملیات دلخواه , بتونه خروجی رو توسط گزینه ای در برنامه ی شما مستقیما" مشاهده کنه ( مثل دکمه !Test it در برنامه ی ASPack )
    2-تو ویدئوهاتون به وفور از عمل Drag&Drop استفاده میکردید , حیفه که Sepanta از این قابلیت کاربر پسند بی بهره باشه.
    3- توجه بیشتر به موضوع خطا گردانی , که البته جناب Nima NT به اون اشاره کردن( مثلا اگه بر روی دکمه select کلیک کنیم و در قسمت File name یک نام فایل نامعتبر بنویسیم یا قسمت VA Start رو خالی بگذاریم و بر روی Obfuscate کلیک کنیم برنامه Freeze میشه)
    4-قسمت About Sepanta یه مقداری مشکل سازه!
    برای دیدن این مشکل جزئی بعد از اجرای Sepanta گزینه ی About Sepanta را کلیک کنید , حالا بر روی File Info کلیک کنید , احتمال تصویری مشابه تصویر زیر رو می بینید :
    Name:  About.jpg
Views: 191
Size:  63.3 کیلوبایت

5-با توجه به اینکه فایل پروتکت شده نسبت به فایل اصلی مقدار قابل توجهی افزایش حجم پیدا میکنه , اگه بتونید با مکانیزمی اقدام به کاهش حجم کنید , مثلا از upx بصورت front-end استفاده کنید به نظرم میتونه مفید باشه( البته شاید این کار تاثیر منفی روی فایل پروتکت شده بگذاره ؟! )

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام دوست عزیز

ممنونم از فیدبکی که دادید
    1.قابلیت Test On Flyمن روشی واسه انجام اون ندارم متاسفانه چون در نهایت باید پروتکت بشه تا معلوم بشه داستان چیه:D
    2.انشالله بزودی این تغییر رو اعمال می کنم
    3.بخشیش انجام شد. بقیش هم انجام میشه.... اگر لطف کنین بگین باز چه جاهایی این اتفاق میفته واقعا ممنون میشم
    4.این قضیه هم پیگیری میشه
    5.فایل محافظت شده نسبت به فایل اصلی زمانی افزایش حجم خودشو نشون میده که حجم فایلی که پروتکت می کنید کم باشه.
    به عنوان مثلا من برنامه 30.UltraEdit 17 رو با نسخه کامل سپنتا با تنظیمات
    User32 + Kernel32 API : Advanced Import Redirection + Fast Redirection
    Resource Virtualization: All of Dialog
    بعلاوه 1 ماکرو VM
    با این احتساب که فایل اصلی 10.8 مگابایت بود که 8 مگابایت اون Code Section یعنی کد های خودش بود. حجم فایل محافظت شده 11.8 مگابایت شد.

بازم از لطفتون که سپنتا رو بررسی کردین ممنونم
    منتظر دوستان دیگه هستیم

پینوشت: اون فیلم رو هم تهیه می کنم

موفق باشیم

یا حسین.

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت دوستان عزیز

توی این فیلم یه نوع غیر عادی از Import هارو نشون میدم. و دلیل اینکه چرا اون هارو نمیشه Redirect کرد.
    امیدوارم مفید باشه

Download Video

موفق باشیم
    یا حسین

سلام

از بابت ویدئو ∞ متشکرم

اگر لطف کنین بگین باز چه جاهایی این اتفاق میفته واقعا ممنون میشم
    اگر یک فایل اجرایی خراب , یا فایل از نوع غیر اجرایی اما با پسوند exe (مثلا پسوند txt یک فایل متنی رو به exe تبدیل کنیم ) رو با Sepanta باز کنیم .(یعنی Sepanta صحت داده ورودی رو بررسی نمیکنه)
    کلیک بر روی دکمه های Obfuscate و Disassemble و VM در صورتیکه هنوز فایلی رو برای پروتکت کردن باز نکرده باشیم.

سوال:
    بعد از اجرای Sepanta در Task Manager دو تا پروسس ایجاد میشه که بستن یکی باعث کرش برنامه و دیگری سبب بستن برنامه میشه , دلیل اینکه از دو پروسس و البته همنام استفاده کردید چیه ؟

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام دوست عزیز

چشم این مشکلم حل میشه ایشالا.

در رابطه به سوالتون: این بحث 2 پروسس بدیهی ترین بحثش مربوط به Nanomites میشه که من یه جای دیگه هم استفاده کردم که گفتن نداره:D

موفق باشیم
    یا حق

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت دوستان عزیز

سپنتا با فیدبک هایی که دوستان دادن Update شد.

Download DEMO Version

موفق و پیروز باشید
    یا علی

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند نفر از دوستان بابت اون قضیه PE Realign که اشاره شد خیلی شاکی بودن. که به مدد خدا این قضیه رفع شد و نسخه آپدیت شده (هم اکنون 22:57) در خود سایت قرار گرفت

ازین به بعد لیست و آخبار تغییرات و بروزرسانی ها در خود سایت سپنتا قرار خواهد گرفت.

ممنونم ازتون دوستان

موفق باشیم
    یا حق

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام و عرض ادب
    متاسفانه گویا پروتکتور سپنتا در حال حاضر با فایل های دلفی سازگاری مناسبی نداره ، امیدوارم این مشکل به زودی حل بشه.
    ضمیمه شامل نمایش نحوه خطا و عملکرد بنده در محافظت از فایل هستش.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

سلام نیما جان

با تشکر از توجهتون. مشکل از Delphi Extra Protection هستش

همین الان مشکل حل شد. فعلا آپلود نمی کنم تا دوستان عزیز مشکلاتی رو که برخورد می کنند بیان کنن که تغییر عمده ای کنه

ممنونم از همکاری همه عزیزان

موفق باشیم

یا حق
    آخرین ویرایش به وسیله Raham : جمعه 18 آذر 1390 در 09:58 صبح

کاربر دائمی آواتار Raham
    محل زندگی
    Cyber Space

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

از دوستان عزیز NIMA NT & Alamate_soal واقعا جای تشکر داره.
    اما دوستان واقعا کم لطفیه که نظر خودتون رو دریغ می کنید.

و مطمئن باشید نظرتون می تونه به بهتر شده یه محصول ایرانی کمک کنه

موفق باشیم
    یا حق

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوستان سلام<br><br>بنده در تاپیک دیگری هم به این موضوع اشاره کردم که مطالب کمی قدیمی هستند؛ به همین دلیل این پرسش رو دارم، نتیجه ی این مبهم کننده ها به کجا رسید؟ مقایسه ی خاصی صورت گرفته؟ اگر لینک یا رفرنسی دارید ممکن هست ارسال کنید؟ ممنونم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •