نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: نحوه ایجاد فرمت جدید و اختصاصی برای برنامه خودمان مانند فرمت pdf

Exclamation نحوه ایجاد فرمت جدید و اختصاصی برای برنامه خودمان مانند فرمت pdf

با سلام خدمت اساتید با تجربه. چند وقتی هست که سوال بسیار مهمی برام ایجاد شده و اون اینه که اگه بخواهیم اطلاعات و یا خروجی نرم افزارمون رو طوری کنیم که مثلا مانند نرم افزار آکروبات ریدر برناممون یه فرمت جدید و مخصوص برای خودش داشته باشه که فایل هامون رو به اون فرمت اختصاصی خودمون ذخیره کنیم و با نصب نرم افزار روی سیستم مشتری ویندوز به صورت خودکار فایل های با پسوند برنامه ی ما رو فقط با برنامه ما باز کنه باید چه کنیم ؟
    من تو یکی از جدید ترین محصولات یکی از شرکت ها تو تبریز دیدم که این کار رو کردن و اون نرم افزار فرمت اختصاصی edc رو در هنگام ذخیره کردن محیط ایجاد میکنه که قابل انتقال به هر سیستم دیگر هست و با باز کردن اون تو تموم سیستم های دیگه دقیقا اطلاعاتی که ذخیره کرده بودیم نشون داده میشه.
    وضمنا آیکون این فایل ها آیکون اختصاصی همون برنامه هست و من خیلی خوشم اومد. و به شدت دنبال این موضوع هستم. میشه تجربه خودتون رو انتقال بدید تا تموم دوستان این سوال دیرینشون به جواب برسه ؟ برام خیلی مهمه عزیزان. ممنون میشم این کور سوی امیدم رو روشن کنید

نقل قول: نحوه ایجاد فرمت جدید و اختصاصی برای برنامه خودمان مانند فرمت pdf

نقل قول نوشته شده توسط bzdesign مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت اساتید با تجربه. چند وقتی هست که سوال بسیار مهمی برام ایجاد شده و اون اینه که اگه بخواهیم اطلاعات و یا خروجی نرم افزارمون رو طوری کنیم که مثلا مانند نرم افزار آکروبات ریدر برناممون یه فرمت جدید و مخصوص برای خودش داشته باشه که فایل هامون رو به اون فرمت اختصاصی خودمون ذخیره کنیم و با نصب نرم افزار روی سیستم مشتری ویندوز به صورت خودکار فایل های با پسوند برنامه ی ما رو فقط با برنامه ما باز کنه باید چه کنیم ؟
    من تو یکی از جدید ترین محصولات یکی از شرکت ها تو تبریز دیدم که این کار رو کردن و اون نرم افزار فرمت اختصاصی edc رو در هنگام ذخیره کردن محیط ایجاد میکنه که قابل انتقال به هر سیستم دیگر هست و با باز کردن اون تو تموم سیستم های دیگه دقیقا اطلاعاتی که ذخیره کرده بودیم نشون داده میشه.
    وضمنا آیکون این فایل ها آیکون اختصاصی همون برنامه هست و من خیلی خوشم اومد. و به شدت دنبال این موضوع هستم. میشه تجربه خودتون رو انتقال بدید تا تموم دوستان این سوال دیرینشون به جواب برسه ؟ برام خیلی مهمه عزیزان. ممنون میشم این کور سوی امیدم رو روشن کنید

با سلام

سوال شما 2 جنبه داره:
    1- فایلی رو که ما توسط اپ خودمون درست می کنیم نشه با سایر برنامه ها بازرسیش کرد مانند فایل pdf که فقط با نرم افزار مربوطش میشه خوند . اما یه فایل تکست رو تقریبابا هر چیز دیگه ای میشه خوند.
    2- نحوه ایجاد آیکن و باز شدن برنامه ما با لود فایل مربوطه که روش کلیک کردیم .

اگه سوال شمما مورد اول باشه که من هم دنبالشم و از همه اساتید می خوام که ما رو راهنمائی کنند.

اگه هم سوال شما مورد 2 هست اون رو کامل بلدم ولی ارزشی نداره که شما این کارو بکنید چون فایلتون قابل بازررسی هست.

با سلام
    دوست من
    من در ادامه و تکمیل پاسخ vb.net.33 باید بگم که:
    شما باید اول کاری کنین که فایل بسازین با استفاده از input و out put بعد برای ذخیره سازی فرمت اختصاصی تون رو انتخاب کنین این طوری هر وقت که کاربر بخواد از طریق برنامه ی شما فایلی رو ذخیره کنه با اون فرمت ذخیره میشه؛ این برای ایجاد فرمت!
    اما برای کارای پیشرفته ترش مثل انتخاب آیکون و اجرای مستقیم فایل:
    برای اینکار باید از طریق ست آپ برنامه این کارا رو کرد اما من دستیش رو میگم چون تو ست آپ اطلاعاتی ندارم:
    اول باید برین توی Folder Option سربرگ File Types
    حالا دکمی New رو فشار میدید تا پنجره ی Create new extension باز شه
    بعد فرمت تون رو وارد کرده و OK می کنین
    بعد توی Registred fie types دننباله فرمت تون بگردین و انتخابش کنین
    حالا دکمه Advanced رو فشار بدین تا Edit File Type براتون باز شه
    حالا تو این پنجره برای انتخاب آیکون دکمه Change Icon رو فشار بدین و یه آیکون انتخاب کنین
    و برای اجرای مستقیم فایل دکمه ی New رو فشار بدین تا پنجره New Action باز شه
    حالا تئی قسمت Action یه نام برای عملیاتتون مثل Open انتخاب کنین
    و تو ی قسمت Application used to perform action نرم افزارتون رو انتخاب کرده و Ok کنین

توجه: این روش روش دستیه من برای ست آپ رو نمی دونم چه کار کنم دوستان متخصص لطفاً راهنمایی کنن
    امید وارم به کارتون بیاد
    خدا نگهدار

ممنون از پاسخ دوستان
    سوال شما 2 جنبه داره:
    1- فایلی رو که ما توسط اپ خودمون درست می کنیم نشه با سایر برنامه ها بازرسیش کرد مانند فایل pdf که فقط با نرم افزار مربوطش میشه خوند . اما یه فایل تکست رو تقریبابا هر چیز دیگه ای میشه خوند.
    2- نحوه ایجاد آیکن و باز شدن برنامه ما با لود فایل مربوطه که روش کلیک کردیم .

اگه سوال شمما مورد اول باشه که من هم دنبالشم و از همه اساتید می خوام که ما رو راهنمائی کنند.

اگه هم سوال شما مورد 2 هست اون رو کامل بلدم ولی ارزشی نداره که شما این کارو بکنید چون فایلتون قابل بازررسی هست.
    من به هردومورد نیاز دارم. چون میدونم افردی هستن تو ایران که این کار رو انجام میدن تو پروژه هاشون.
    متشکرم جواب دادید ولی این پاسخ ها ما رو به عمل نمیرسونه. چکار کنیم که از حرف بیرون بیایم و یه نفر عملی به ما نشون بده که باید چیکار کرد ؟
    اساتید شما چه میکنید با این مشکل ؟ آیا تا بحال دنبال این سوال نرفتید ؟؟؟

فکر کنم لینکهای زیر بدردتون بخوره:
    Create Your Own File Type
    create your own custom files in vb.net
    codeProject
    Goo00Oogle
    من لینک نظر اساتید خارجی را دادم....

واقعا ممنونم. حیفم اومد زبونی تشکر نکنم. من که حسابی رفتم تو بحر این آموزشا. خدا بهتون توفیق عطا کنه انشالله

واقعا ممنونم. حیفم اومد زبونی تشکر نکنم. من که حسابی رفتم تو بحر این آموزشا. خدا بهتون توفیق عطا کنه انشالله
    میشه از این آموزش به ما هم آموزش بدین؟

چون اون لینک هائی رو که من رفتم دنبالش یه فایل با یه پسوند دیگه درست می کرد که محتویات داخل این فایل با نت پد قابل دیدن و خواندن بود! حالا شما چطوری از این موارد استفاده کردین؟

نقل قول نوشته شده توسط vb.net.33 مشاهده تاپیک
    میشه از این آموزش به ما هم آموزش بدین؟
    چون اون لینک هائی رو که من رفتم دنبالش یه فایل با یه پسوند دیگه درست می کرد که محتویات داخل این فایل با نت پد قابل دیدن و خواندن بود! حالا شما چطوری از این موارد استفاده کردین؟
    شما اگه اون مقاله رو گام به گام جلو میرفتی و به این جمله در اولین پست توجه می کردین که "با نصب نرم افزار روی سیستم مشتری ویندوز به صورت خودکار فایل های با پسوند برنامه ی ما رو فقط با برنامه ما باز کنه " می فهمیدید که ما نگفتیم فایلی درست میکنیم که نوت پد نتونه محتویاتش رو ببینه_خود فایل های ویژوال استودیو هم (غیر از فایلهای اجرایی) با نوت پد محتویاتش معلوم میشه فایل هایی با پسوند vb , sln , config , cs , dbml و فایلهای با فرمت دیگه. اینها رو میشه با نوت پد باز کرد اما حتما نیازی نیست که نوت پد رو باز کنیم و در OpenFileDialog نوت پد، فایل رو پیدا کنیم و بازش کنیم. به طور معمول اگه برنامه نوت پد با ویژوال استودیو نوشته باشید نمی توانید در لیست OpenWith اسم برنامه تون رو انتخاب کنید و برنامه هم تشخیص بده که این متن رو باید در Richtextbox1 قرار بده.

ما خواستیم که کاربر، حتما برای خواندن فایل، نیاد و برنامه رو باز کنه و از Openfiledialog برای باز کردن فایل برنامه مون استفاده نکنه و بتونه روی فایل، دوبار کلیک کنه و اون رو با برنامه باز کنه.
    اما اگه بخوایم برنامه مون طوری عمل کنه که فقط برنامه خودمون بتونه اطلاعاتش رو بخونه باید یه الگوریتم برای کد کردن اطلاعات داشته باشیم(موقع خروجی گرفتن) و برعکس همون الگوریتم رو برای خوندن از فایل پیاده سازی کنیم که مثلا اگه با نوت پد اون فایل رو باز کردیم حروف، ناخوانا باشه مثل "捲﹖ꉖ寧뱼뢉0zӦ࣎ㄎ࡮Өpӆ☺☼♫ ㄄" .
    این اطلاعات رو با نوتپد میشه خوند اما با مغزمون هرگز
    در کل فایل ها با فرمتهای مختلف به چند قالب خاص که تعدادشون انگشت شمار هست، تبدیل شده و مورد استفاده قرار می گیرند(اجرایی، متنی، سیستمی و ...)

نقل قول نوشته شده توسط Dezfoul مشاهده تاپیک
    شما اگه اون مقاله رو گام به گام جلو میرفتی و به این جمله در اولین پست توجه می کردین که "با نصب نرم افزار روی سیستم مشتری ویندوز به صورت خودکار فایل های با پسوند برنامه ی ما رو فقط با برنامه ما باز کنه " می فهمیدید که ما نگفتیم فایلی درست میکنیم که نوت پد نتونه محتویاتش رو ببینه_خود فایل های ویژوال استودیو هم (غیر از فایلهای اجرایی) با نوت پد محتویاتش معلوم میشه فایل هایی با پسوند vb , sln , config , cs , dbml و فایلهای با فرمت دیگه. اینها رو میشه با نوت پد باز کرد اما حتما نیازی نیست که نوت پد رو باز کنیم و در OpenFileDialog نوت پد، فایل رو پیدا کنیم و بازش کنیم. به طور معمول اگه برنامه نوت پد با ویژوال استودیو نوشته باشید نمی توانید در لیست OpenWith اسم برنامه تون رو انتخاب کنید و برنامه هم تشخیص بده که این متن رو باید در Richtextbox1 قرار بده.

ما خواستیم که کاربر، حتما برای خواندن فایل، نیاد و برنامه رو باز کنه و از Openfiledialog برای باز کردن فایل برنامه مون استفاده نکنه و بتونه روی فایل، دوبار کلیک کنه و اون رو با برنامه باز کنه.
    اما اگه بخوایم برنامه مون طوری عمل کنه که فقط برنامه خودمون بتونه اطلاعاتش رو بخونه باید یه الگوریتم برای کد کردن اطلاعات داشته باشیم(موقع خروجی گرفتن) و برعکس همون الگوریتم رو برای خوندن از فایل پیاده سازی کنیم که مثلا اگه با نوت پد اون فایل رو باز کردیم حروف، ناخوانا باشه مثل "捲﹖ꉖ寧뱼뢉0zӦ࣎ㄎ࡮Өpӆ☺☼♫ ㄄" .
    این اطلاعات رو با نوتپد میشه خوند اما با مغزمون هرگز
    در کل فایل ها با فرمتهای مختلف به چند قالب خاص که تعدادشون انگشت شمار هست، تبدیل شده و مورد استفاده قرار می گیرند(اجرایی، متنی، سیستمی و ...)
    من هم در ابتدای عرایضم عرض کردم که:

و چون عنوان تاپیک این بود :

نحوه ایجاد فرمت جدید و اختصاصی برای برنامه خودمان مانند فرمت pdf
    شما نمی تونید به تپیک قبلی من خورده بگیرید.چون که من اون مقاله ها و سایت هائی رو که عنوان کردید رو مطالعه و بررسی کرده بودم و چون دیدم پاسخ سوال عنوان تاپیک نبود تعجب کردم که اون دوست چطوری قانع شده برا همین پست قبلی رو دادم.

در ضمن می دونم که اگه با یه الگریتم خاص برناممون رو سیو کنیم در موقع بازرسی اون فایل به این شکل دیده میشه : ﹖ꉖ寧뱼뢉0zӦ و صرفا و دقیقا و یقنن منظور من این روش هست.

سلام

لطفا در مورد فایل های باینری مطالعه کنید! همین شما رو به نتیجتون میرسونه!

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •