نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: بروز رسانی دیتابیس برنامه توسط یک فایل بروز رسان

بروز رسانی دیتابیس برنامه توسط یک فایل بروز رسان

با سلام من میخوام در برنامه ام یک فایل جهت بروز رسانی بانک برنامه بسازم که کاربر با اجرا اون تمام فیلدها و جدولهای دیتابیس که در ورژن جدید تغییر کرده در دیتابیس قدیمی ایجاد و ویرایش بشه
    در ضمن دیتابیس برنامه من sql server است

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول: بروز رسانی دیتابیس برنامه توسط یک فایل بروز رسان

خب. مشکل کجاست؟

باید در مورد Metadata تحقیق کنید.
    البته در این رابطه یک فیلم با عنوان dbExpress Architecture & Metadata در CodeRage III وجود دارد که توسط آقای Robert Love توضیح داده شده است که پیشنهاد می کنم که آنرا حتماً بررسی کنید.

با سلام من میخوام در برنامه ام یک فایل جهت بروز رسانی بانک برنامه بسازم که کاربر با اجرا اون تمام فیلدها و جدولهای دیتابیس که در ورژن جدید تغییر کرده در دیتابیس قدیمی ایجاد و ویرایش بشه
    به قول اون دوستمون، مشکل کجا ست؟!

اگر تغییر در ساختار جداول هست، می تونید به راحتی یک اسکریپت SQL با استفاده از دستوراتی مثل ALTER و غیره بنویسید، و این رو به برنامه تون بدید تا روی بانک اجرا کنه، و باعث اعمال تغییرات در بانک اطلاعاتی بشه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با تشکر از دوستان که همکاری کردند
    مشکل اینجاست
    که اول اینکه هر وقت من تغییری در دیتابیس دادم جایی ثبت نکردم مثلا یک شرکت با برنامه من با دیتابیس 2 سال پیش داره کار میکنه یکی با دیتابیس سه ماه پیش و ... در هر حال نمیدونم در هر دیتابیسی چه جدول و چه فیلدهایی کم و زیاده
    دوم اینکه استفاده از دستوراتی مثل alter من باید دقیقا واسه کل جداول و فیلدها بنویسم در ضمن دیتابیس من خیلی بزرگه حدوده 180 جدول با فیلدهای زیاد داره و میخوام با استفاده از یک ویزارد کوئری ایجاد کنم که این عمل رو انجام بده
    سوم اینکه حالا فرض بر این میگیریم که من این کوئری رو درست کردم چطور execute کنم
    در adocommand یک کوئری به این سنگینی رو چطور اجرا کنم
    چهارم اینکه من یک فایل exe میخوام بزارم روی سایت کاربران دانلود کنن و با اجرای فایل و زدن دکمه بروز رسانی برنامه کل دیتابیس بروز رسانی شود
    پنجم اینکه فقط اضافه نمودن جدول و فیلد جدید نیست بلکه من در بعضی جداول فیلد تایپ بعضی از فیلدها را ویرایش کردم و بعضی از فیلدها نیز حذف شده

من تو سایت چنین موضوعی رو پیدا نکردم ممنون میشم کسی جواب من رو بده

در adocommand یک کوئری به این سنگینی رو چطور اجرا کنم
    سنگینی یا سبکی اش چه ربطی به AdoCommand داره؟! AdoCommand دستور مربوطه رو به سرور ارسال میکنه، و سرور هست که باید اون رو اجرا کنه.

پنجم اینکه فقط اضافه نمودن جدول و فیلد جدید نیست بلکه من در بعضی جداول فیلد تایپ بعضی از فیلدها را ویرایش کردم و بعضی از فیلدها نیز حذف شده
    ALTER برای تغییر نوع داده فیلدها هم قابل استفاده هست، البته تغییر نوع داده فیلد باید به شکلی باشه که نوع داده جدید با نوع داده قبلی سازگار باشه. البته اگر در برنامه دلفی خودتان فیلدهای جداول را به صورت استاتیک تعریف کرده باشید، مجبورید سورس برنامه را هم تغییر بدید، و برنامه جدیدی به کاربر تحویل بدید که نوع این فیلدها در سورسش تغییر کرده باشه. اگر فیلدها به صورت دینامیک از بانک دریافت میشند، نیازی به تغییر سورس برنامه نیست.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با تشکر از آقای کشاورز من سورس برنامه رو تغییر دادم و برنامه با بانک جدید مشکلی نداره مهمترین مشکل من اینه که دیتابیس من خیلی بزرگه حدوده 180 جدول و فیلدهای زیادی داره و میخوام با استفاده از یک ویزارد یک کوئری کوئری رو ایجاد کنم یه چیزی که کل دیتابیس و فیلدها رو چک کنه دستی بلد خط خط کوئری بنویسم کلی میخوام وقت ندارم

کاربر تازه وارد

من شبیه اینکار رو انجام دادم به این ترتیب که برنامه نوشتم که اول از طریق کد نویسی در دلفی تغییرات دیتابیس قبلی رو با جدید بررسی کنه , بعد اسکریپت تغییرات رو بسازه و بعد هم اجرا کنه اگه واضح نیست تا رح بیشتری بدم

با تشکر از دوستان خودم راهشو پیدا کردم که نیاز به هیچ دردسرسی هم نداره با genrate scripts خود sql server خیلی خوب کوئری را آماده میسازه شما کافی تو برنامه execute کنی
    البته هنوز عملیاتیش نکردم اگر تو هین اجرا باگی دیدم خبر میدم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •