نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: سلام، من 2سال سابقه کار با فریمورک zend در php دارم بنظر شما حداقل ، متوسط و حداکثر حقوق من چقدره ؟

Exclamation سلام، من 2سال سابقه کار با فریمورک zend در php دارم بنظر شما حداقل ، متوسط و حداکثر حقوق من چقدره ؟

سلام، من 2سال سابقه کار با فریمورک zend در php دارم بنظر شما حداقل ، متوسط و حداکثر حقوق من در در ایران-تهران و با توجه به شرایط کنونی چقدره ؟

طبعا چون کارم وب اپلیکیشن بوده، با html , css , jquery هم در حد نیازم کار کردم و از نظر دیتابیس mysql و sql هم در حد نیازم کار کردم.

الان چون میخوام محیط کارم رو عوض کنم و رزومه کاری بفرستم بنظرتون حقوق درخواستیمو ماهی چقدر اعلام کنم که هم فرصت شغلی رو از دست ندم هم حقم ضایع نشه.

در حال حاضر من ماهی 400 میگیرم :( خیلی کمه :( :(

باتشکر

نقل قول: سلام، من 2سال سابقه کار با فریمورک zend در php دارم بنظر شما حداقل ، متوسط و حداکثر حقوق من

در حال حاضر من ماهی 400 میگیرم
    400؟
    توی تهران؟
    به نظر من یا حقت رو خوردن یا اینکه به تخصصت شک باید بکنیم!
    آخرین ویرایش به وسیله سوداگر : جمعه 05 اردیبهشت 1393 در 15:17 عصر

نقل قول: سلام، من 2سال سابقه کار با فریمورک zend در php دارم بنظر شما حداقل ، متوسط و حداکثر حقوق من

از پاسختون متشکرم، والا هرروز چیزای جدیدی هست که باید یاد بگیرم...

ولی شما حداقل و متوسط و حداکثر را بگید، مرسی

کاربر دائمی آواتار hjran abdpor
    محل زندگی
    برنامه نويس + شبگرد + سیسکو به پارسی

با سلام.
    حداقل 500 و حداقل 800 (البته درتهران و اگه خیلی حرفه ای نباشید ). حرفه ای بودن بحث جداست.

نمیخوام بحث تاپیک رو منحرف کنم ولی من از کجا بفهمم که حرفه ای هستم یا نه؟ و چـقدر حرفه ای هستم؟
    مثلا من اگه 900تومان حقوق بخوام باید چه چیزایی بلد باشم؟! آخه چرا یه ملاک درست حسابی یه جایی نیست!؟

باتشکر

نقل قول نوشته شده توسط mrhamed مشاهده تاپیک
    نمیخوام بحث تاپیک رو منحرف کنم ولی من از کجا بفهمم که حرفه ای هستم یا نه؟ و چـقدر حرفه ای هستم؟ مثلا من اگه 900تومان حقوق بخوام باید چه چیزایی بلد باشم؟! آخه چرا یه ملاک درست حسابی یه جایی نیست!؟ باتشکر
    سلام.
    افراد مختلف، تلقی متفاوتی از واژه حرفه ای دارن. فردی که در حرفه ای مشغول به کار هستش رو حرفه ای میگن اما حرفه ای بودن، چیزی فراتر از مشغول بودن به حرفه ای خاص هستش. وجود مجموعه ای از کیفیت ها در کنار همدیگه هستش که فردی رو حرفه ای میکنه: توانایی انجام کار گروهی، راهنمایی اعضای تیم، برقراری ارتباطی روان با دیگر اعضای تیم، به روز رسانی مداوم مهارت ها، مسئولیت پذیری (به بیان دیگه، فهم این مساله که شما کد رو برای دیگران می نویسید، نه خودتون!)، شجاعت در گفتن "نمیدونم" وقتی که نیاز باشه و ...

رویکرد شما به این مساله که "حرفه ای هستم یا نه" به نظر من صحیح نیست. تا حالا چند بار از کدهایی که نوشته اید ایراد گرفته اند؟ با چه افرادی کار کرده اید؟ چقدر در خدمت تیم بوده اید؟ آخرین باری که کتابی مطالعه کرده بودید کی بوده؟ دیروز چه مطلب فنی جدیدی یاد گرفتید؟ آخرین باری که مطلبی فنی رو با دیگران به اشتراک گذاشتید کی بوده؟ چقدر در مورد Design Pattern ها و پیاده سازی اونها در PHP آشنا هستید؟ آیا می تونید یه Pluggable Architecture در PHP طراحی کنید؟ چقدر در ساخت HTML ای Structured مهارت دارید؟ تگ q، چیه؟ چقدر به SoC اهمیت میدید؟ آیا با طراحی SOA آشنا هستید؟ از متودولوژی های طراحی نرم افزار چی میدونید؟ چقدر به CSS مسلط هستید؟ می تونید تفاوت های CSS3 و CSS 2.1 رو بگید؟ چند تا jQuery Plugin نوشته اید؟ اصلا چقدر به jQuery تسلط دارید؟ از Database ها چقدر اطلاعات دارید؟

عبارت "در حد نیازم میدونم" هیچ اطلاعات اضافه ای در مورد توانایی شما به من نمیده. نیاز شما چقدره؟ نوشتن چند تا SQL Statement ساده و انجام عملیات CRUD در بانک؟ قوانین Codd چند تا هستن و چی؟ Execution Plan چیه؟ سرعت اجرای یک Query رو چطوری میشه ارتقاء داد؟ و ...

اینها رو نگفتم که نا امیدتون کنم. گفتم که بدونید، کجای کار هستید. اگر 900 هزار تومان می خواهید، فردی رو پیدا کنید که این مقدار حقوق میگیره و ببینید چه مطالبی بلده. اگرچه متاسفانه یا خوشبختانه، هیچ تضمینی در این زمینه وجود نداره که شما با داشتن همون میزان دانش، بتونید در شرکت دیگه ای به همون میزان حقوق دریافت کنید. ممکنه کسی جایی مشغول به کار بشه و با حداقل اطلاعات، ماهی یک میلیون تومان حقوق بگیره، اما فرد دیگه ای با اشراف به بسیاری از موضوعات، ماهی 500 هزار تومان بگیره. وقتی شما دانشتون رو ارتقاء بدید، بطور خودکار این مساله باعث افزایش دستمزد شما خواهد شد. ولی وقتی بدون ارتقای دانش بدنبال ارتقای دستمزد خودتون باشید، دیر یا زود با مشکل روبرو میشید. چون مردم متوجه توانایی های شما میشن و بطور ناخودآگاه اون توانایی ها رو با توانایی های دیگر کارمندان شرکت مقایسه می کنن و ...

اینو یادتون نگهدارید، وقتی میگید 900 هزار تومان می خوام، باید کارفرما رو مجاب کنید که می تونید مبلغی بیش از این عدد برای شرکتش منفعت حاصل کنید.

موفق باشید.

بسیار بسیار سپاس گذارم از پاسختون، بطور کلی با 70% از مطالبی که فرمودید آشنایی دارم و البته کار هم کردم. امیدوارم تجربه ام بیشتر بشه و مطالب بیشتری بیاموزم و بتونم اون تفکر و رفتار حرفه ای را هرچه بیشتر درخودم نهادینه کنم.

با تشکر فراوان

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •