نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: Arch Linux

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

Lightbulb Arch Linux

سلام دوستان شرمنده که دوباره تاپیک می زنم ولی من این تاپیک رو زدم تا دوستان هر مطلبی در مورد این نوع سیستم عامل دارند به ما بدهند و یک تاپیک خوب داشته باشیم در این بخش.
    اگر میشه هر نوع مطلب و اطلاعاتی در مورد این سیستم عامل دارید بگذارید.

نقل قول: Arch Linux

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوست عزیز من این رو خوانده بودم اما بنده می خواهم این سیستم عامل را روی VMware نصب کنم. این رو به من بگویید که چگونه باید رو VM نصب کنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوستان یک سوال دیگر
    دوستان لینک دانلود Arch واسه pentium Dual CPU E2180 نوع پردازنه می خواهم آخه هر کاریش می کنم گیر میده نصب نمی کنه تازه از سایت خودش هم دانلود کردم.
    کمک لطفا.

لينوكس رو ياد نگرفته رفتي سراغ arch.

اگر يه سرچ كوچولو بزني ميتوني كلي مطلب زبان اصلي و فارسي در موردش پيدا كني. ( از سوال كردن تو اينجا راحتر هست و حداقل جواب سر بالا نمي گيري)

اگه به لینکی که بنده تقدیمتان کردم دقت کنید , بخشی تحت عنوان "نصب " وجود داره. بین نصب روی ماشین عریان و ماشین مجازی تفاوت زیادی وجود نداره !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

سلام دوستان عزیز
    دوستان خواهش می کنم من رو نپیچونین و به من بگویید این محیط گرافیکی رو چه جوری بالا بیارم آخه هر کاری بر سر این میارم که یه ارروری میده من هر چی دستور که می دونستم برای این مشکلات زدم ولی چیزی از اب در نیامد.
    یکی به صورت تصویری به من بگه که چی کارش بکنم و یا به صورت نوشتاری مرحله به مرحله بگویین چی کار کنم.

دستور pacman -Syu رو که می نویسم به من این اررور رو میده:
    npz5u24o0u9wqw0427au.png
    حالا من امدم پینگ از سایت گرفتم به من پینگ داد:

Untitled.png
    و بعد محتویات فایل رو هم دیدم ولی باز ندونستم چی کار کنم؟!
    Untitled1.pngUntitled3.png
    دوستانی که می دانند مرحله به مرحله به من بگویند چی کار کنم که اگر باز کسی به این مشکل برخورد بتونه مشکلش رو حل کنه و یه چیز دیگه علتی که رو هر کامپیوتری اررورها با هم فرق داره چی هست؟
    با تشکر از همه اگر به من کمک کنین ممنون می شوم.

خب اول از همه يه Ping بگير ببين اصلا به نت وصل هستي و يا نه. بعدش reposity رو چك كن ببين ايران رو مورد ... قرار داده با نه؟ ( من خودم داخل CentOS اين مشكل رو داشتم‌) اگر جواب هر دوي اين سوالها منفي بود برو سراغ دستكاري و ...

متاسفانه مطلب در مورد arch خيلي كمه ( حداقل نسبت به توزيع هاي ديگه)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوست عزیز حالا اگر جواب هر دو سوال مثبت بود چی.
    برای این می گویم مثبت چون جواب مثبت در آمده و مشکل دیگری که ممکنه پیش بیاد چی هست ممکنه چیزی و پکیجی نصب نشده باشه و به اونا گیر بده ولی این پکیج ها هم کامل نصب کردم و نباید مشکلی داشته باشه از اینترنت هم که چیزی نباید گرفت راستی من خودم داخل سایت www.Archlinux.org از افرادی که انجا بودند پرسیدم ولی هیچ کدوم هنوز به من جوابی ندادند.
    آخه این مشکلی هست که بیشتر افراد باهاش بر می خورند و بیشتر افراد بیخیالش می شوند ولی من می خواهم همینجا حل کنم اگر شما کمک کنین.
    این 2 لینک رو هم ببینین : لینک 1 و لینک 2
    ممکنه برای شما این 2 لینک رو فیلتر کنه و با وی پی ان خواسته باشین بروید.
    اگر بتوانید به من کمک کنین ممنون می شود.

نقل قول نوشته شده توسط pswin.pooya مشاهده تاپیک
    متاسفانه مطلب در مورد arch خيلي كمه ( حداقل نسبت به توزيع هاي ديگه)
    کم لطفی میکنی دوست عزیز! بزرگ‌ترین و کامل‌ترین توضیحات و wiki رو آرچ‌لینوکس داره. حتی بهتر از اوبونتو و فدورا.(به irc اش هم سر بزنین سریع جواب میگیرین.)

نقل قول نوشته شده توسط امید خطیبی مشاهده تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    دوستان خواهش می کنم من رو نپیچونین و به من بگویید این محیط گرافیکی رو چه جوری بالا بیارم آخه هر کاری بر سر این میارم که یه ارروری میده من هر چی دستور که می دونستم برای این مشکلات زدم ولی چیزی از اب در نیامد.
    یکی به صورت تصویری به من بگه که چی کارش بکنم و یا به صورت نوشتاری مرحله به مرحله بگویین چی کار کنم.

دستور pacman -Syu رو که می نویسم به من این اررور رو میده:
    بهتر بود از قبل از نصب مختصری درباره‌ی آرچ‌لینوکس مطالعه میکردی دوست من. آرچ لینوکس هیچ محیط گرافیکی‌ای نداره و خودتون باید محیط رو نصب کنین و بیشتر تنظیمات رو باید دستی انجام بدین. برای همینه کسانی که نیاز به دونستن تنظیمات ندارن یا وقتش رو ندارن از این آرچ استفاده نمی‌کنن.(همینطور که تازه واردها و کسانی که به دستورات مورد نیاز لینوکس و زبان انگلیسی در حد قابل قبولی نمیدونن نباید نصب کنن.)

برای راهنمای فارسی میتونین از کتاب زیر استفاده کنین که به زبان ساده دوستان نصب آرچ رو گفتن.(اگر هم کار با IRC رو بلد هستید به کانال #archlinux-ir بیاین)
    http://archbook.persiangig.com/e-book/0.2B.zip
    نکات کلیدی بصورت گذرا:
    http://archbook.persiangig.com/quick...ick_How-to.zip

شما اول باید مخازن رو فعال کنید. اول: etc/pacman.d/Mirrorlist/ رو باز کنین و یکی از مخازن رو با پاک کردن علامت اول خط یعنی #، فعال کنین. بعدش مخازن رو به روز کنین و شروع به نصب برنامه‌های مورد نیازتون کنین.

nano /etc/pacman.d/Mirrorlist
    بعدش که علامت # رو پاک کردین، کلید کنترل-ایکس رو بزنین و بعدش وای و اینتر رو بزنین و خارج بشین. بعدش این دستور رو بزنین:
    pacman -Sy

پ.ن: بهتر بود این تاپیک رو داخل بخش سیستم‌عامل‌های اوپن سورس و ... میذاشتین
    آخرین ویرایش به وسیله blue_lotus : جمعه 23 دی 1390 در 00:07 صبح دلیل: ویرایش لینک کتاب

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوست عزیز فایل اپ شده خراب می باشد لطف کنین و لینک را درست کنین.
    چون فایلی که دادین همش 2 تا صفحه بیشتر نداره.

کتاب رو چک نکرده بودم، چون دیدم آخرین ورژن هست قرار دادم. لینک کتاب قدیمی‌تر رو جایگزین قبلی و فایل Quick how to رو هم اضافه کردم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

دوست عزیز کتاب خوب بود و کامل توضیح داده است اما باز هم مشکل بنده را حل نکرده چون همچنان پیغام خطا میدهد تازه از روی کتاب خودش هم نصب کردم باز پیغام خطا میداد هنگام به روز رسانی pacman من دیگه موندم چی کار کنم یکی به داد من برسه.

این ۳ تا فایل رو یک جا برام بذارید.(مثل pastebin) و لینک بدین.

/etc/pacman.conf
    /etc/pacman.d/mirrorlist
    /etc/rc.conf

کاربر دائمی آواتار ali_asg
    محل زندگی
    شیراز

کتاب آموزش آرچ لینوکس (به زبان فارسی)

http://wiki.linuxreview.ir/ArchBook

کتاب بسیار کامل و جامعی هست. توصیه میکنم حتما بخونید. توزیع بسیار عالی از لینوکس هم آموزش داده شده...

البته یک نکته رو گوشزد کنم ؛ آرچ کلا همه چیزش متنی هست و خودتون باید روش DE یا WM نصب کنید. اگر حوصله این کارها رو ندارید ؛ آرچ بنگ براتون خیلی بهتر خواهد بود --> http://archbang.org

میتونید از چاکرا هم استفاده کنید (البته چاکرا GTK-Free هست و Qt خالصه :| ). اینم وبسایتش : http://chakra-linux.org

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •